2737
2734
عنوان

یه زن که به نفع مردا برای حذف و کاهش مهریه یقه پاره میکرد...

| مشاهده متن کامل بحث + 1062 بازدید | 104 پست
اصلا هم اینطور نیست ، اگر هم طبق تعریف شما بهش نگاه کنیم پس حقوق انسانی زن که به طور طبیعی بعد از از ...

تمامی حقوق نامبرده شده میتونه جزو شرایط عقد باشه:)

کامنتای بعدیمو بخونی متوجه میشی منظور دقیق من چی بوده:)

من به عنوان یه زن به خاطر رها شدن از قیدو بند اون مرد نامردی که گفتین 

نمیام بگم مهرم حلال جووونم آزاد "که بشه پشتوانه من"

با توجه به حق طلاق یا بهتره بگیم وکالت طلاقی که دارم طلاقمو میگیرم:)

مهریمم به عنوان یه کادو همون روز اول سر سفره عقد میگیرم !

فمینستای واقعی در شرتیطی مخالف مهریه هستن که بقیه حقوق به زنا داده بشه نه اینکه نه حق داشته باشی نه ...

دقیقا نمیدونم چرا همیشه برابری باید از سمت تضییع حقوق زنان شروع بشه ، البته کاش حذف یا کاهش مهریه شروع رسیدن به برابری بود ولی متاسفانه اصلا اینطور نیست و تازه شروع بیشتر نابرابری و نا عدالتی ها برای زنه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مهریه باید سر عقد گرفت عین سنی ها 

یه خانمی یه جا گفته بود اگه مهریه هدیه ای باشه که سر عقد به زن بدن خیلی مردا با دوز و کلک و حقه بازی همون اول ازدواج از چنگ دختر درمیارن و میذارن تو جیب خودشون ، پر بیراه هم نمیگفت سرویس طلایی که مرد موقع ازدواج برای زن میخره اسمش اینه برای زنه اما هر جا تو زندگی مشکلی پیش میاد یا مرد میخواد چیزی بخره میبره میفروشه ، مهریه یا هدیه ی ازدواج هم همینطوره

یه خانمی یه جا گفته بود اگه مهریه هدیه ای باشه که سر عقد به زن بدن خیلی مردا با دوز و کلک و حقه بازی ...

فقط می‌دونم 

کسی که بیشرف باشه تو زندگیش با همسرش 

بعد طلاق هم همونه 

عمرا بشه ازش چیزی گرفت 

فقط ما زنها باید مستقل باشیم 

2728
اتفاقا بهترین کاره. باعث میشه زن ها از این به بعد حسابی موقع عقد رو حق و حقوقشون پافشاری کنن . حق طل ...

برعکسش هم میشه ، تا قبل از این پسرا هر جا میرفتم خواستگاری خب همه ی خانواده ها مهریه در حد عرف ازشون میخواستن ، این وسط یه دختر خانمی که مهریه نمیخواست یا مقدارش رو کم تعیین میکرد در ازای گرفتن حق و حقوق  بیشتر مورد توجه و عزیز میشد جوری که مرد حاضر میشد حق و حقوق انسانی رو در نبود مهریه راحت تر بهش بده ولی با حذف یا کاهش مهریه شرایط همه دخترا در ازدواج یکسان میشه ، از اون طرف هم دست مردها در انتخاب بازتر ، اینجاست که اگه رفتن خواستگاری فلان دختر که حقوق انسانیش و طلب کرد راحت میتونن ازش بگذرن برن سراغ مورد بعدی چون دیگه اهرمی به اسم مهریه وجود نداره که زنها بخوان در ازاش حقوق انسانی شون رو طلب کنن

من با مهریه 14 تا سکه سر همون سفره عقدو  و حق طلاقو حضانتو کار و تحصیلو خروج از کشور موافقم & ...

نه اتفاقا دروغ گفته ، یه وکیل واقعی زیر همون کارزار به شدت داشت با تقلیل مهریه و حذف ضمانت اجراییش مخالفت میکرد و مهریه رو تنها راه نجات زنها از یه ازدواج غلط و رسیدن به حقوق قانونی شون میدونست ، اون یکی خانم هم اصلا وکیل نبود ، یه کلاش بود که در جهت منافع خودش داشت تلاش میکرد مهریه برداشته شه تا شوهرش نخواد مهریه ی زن اول بده و همون پول بیاد تو زندگی خودش

2740
من با مهریه 14 تا سکه سر همون سفره عقدو  و حق طلاقو حضانتو کار و تحصیلو خروج از کشور موافقم & ...

خب این انتخاب خودتون بوده ، شما دوست داشتید با چهارده سکه و گرفتن اون حقوق ازدواج کنید ولی خیلی خانما ممکنه نخوان اینقدر مهریه شون پایین باشه ، اینکه برای همه سقف چهارده سکه تعیین کنن اشتباهه ، زندگی همه ی زنا و شرایط همه زنا هم مثل هم نیست ، همین جا هزاران دختر هستن که زیر سن قانونی از طرف خانواده مجبور به ازدواج میشن یا حتی مجبور نمیشن ولی زیر سن قانونی قبل از اینکه به بلوغ فکری و آگاهی برسن شوهر داده میشن و چیزی هم از حق و حقوق و گرفتنش نمیدونن ، اگه هم بدونن خانواده ها نمیذارن تو اون سن مطرحش کنن و اصلا مگه دختر پونزده شونزده ساله میتونه جلوی خانواده ی خودش و شوهر و بقیه بگه من حق طلاق میخوام ، حق فلان میخوان ، خانواده ای که زیر سن قانونی دختر شوهر میده مطمعنا درک پذیرش همچین موردی رو از طرف دخترش که نداره. تکلیف اون دختر تو زندگی ای که حق و حقوق انسانیش رو نداره با مهریه پایین یا نبود مهریه چی میشه؟! اگه شوهرش عوضی بود ، اگه دست به زن داشت ، اگه معتاد بود ، اگه خسیس بود ، اگه بداخلاق بود ، اگه اهل کار و مسعولیت پذیر نبود ، اگه دنبال هرزه گی بود ، اگه خواست زنش رو طلاق بده ، همه این موارد 

ما فقط نباید شرایط خودمون رو ببینیم ، باید به زندگی بقیه ی زنها هم نگاه کنیم ، به شخصه همین الان با وجود چنین قوانین نابرابری فکر ازدواج رو نمیکنم چه برسه با تعیین سقف چهارده سکه ، اما فقط شرایط خودم رو در نظر نمیگیرم ، بلکه زندگی بقیه زنا هم برام مهمه ، همینجا خیلی خوندیم که خانمایی که تو سن کم ازدواج کردن با چه مشکلاتی از طرف شوهراشون روبرو هستن و حتی با همین مهریه ها هم شرایطشون سخت و دردناکه چه برسه که نباشه یا چهارده تا باشه

مهریه پشتوانه ای برای زن نیست چون عملا نمیشه گرفتش با سالی دوسالی یه سکه چه پشتوانه ای؟!

اصلا بحث گرفتنش نیست ، به قول خودتون با قسط بندی و اینها چه پشتوانه ای !؟ بحث استفاده از مهریه برای گرفتن حق و حقوق انسانی زن هست نه گرفتن خود سکه ها ، نباشه خیلی در حق زنا ظلم میشه

خب این انتخاب خودتون بوده ، شما دوست داشتید با چهارده سکه و گرفتن اون حقوق ازدواج کنید ولی خیلی خانم ...

من هنوز مجردم و چنین شرایطی رو برا ایندم در نظر گرفتم 

و کلا زندگی که بخواد به زور مهریه پا برجا باشه رو همون اول به فاک بدی بهتره!

زنان جامعه هم خودشون باید با حقوق خودشون اشنا باشن!

تا کی قراره پشت دیگری قایم بشنو نیاز به حامی داشته باشن!!

صدای شما یه تنه در میان این همه هیایو گم میشه دوست عزیز:)

اصلا بحث گرفتنش نیست ، به قول خودتون با قسط بندی و اینها چه پشتوانه ای !؟ بحث استفاده از مهریه برای ...

بزرگوار دقت کنی منم همینو گفتم

مهریه نباشه دخترا بجاش حق و حقوق میگیرن مثل حق طلاق و حصانت و...

الانم خیلیا مهریه رو کم میگن بجاش حق و حقوق میگیرن

دیگه یه دختر نخواد یا نتونه حق و حقوق بگیره اونجا مقصر خودشه جواب رد بده به زور ک نمیبرن سر سفره عقد

چرا خودشه جر نمیده بگه پس دختر هم نباید جهاز بیاره وظیفه مرده بگه صیغه رو برای مردای متاهل و ازدواج ...

این فقط گیرش رو مهریه بود نه حقوق برابر ، دنبال حقوق برابر هم نبود ، دنبال منفعت خودش بود

نمیشه گفت بی قانونی مثلا مهریه ی من ۳۰۰ سکه است میشه ۳ میلیارد همسرم نداره که این پولو بده تو عرف ...

میدونید که با این طرح جدید اگه تصویب بشه فقط چهارده سکه ش قانونی محسوب میشه دیگه؟!! این طرح فقط برای اونایی که تازه تصمیم به ازدواج دارن نیست برای همه ی خانم هاست