2733
2739
عنوان

یه زن که به نفع مردا برای حذف و کاهش مهریه یقه پاره میکرد...

| مشاهده متن کامل بحث + 1062 بازدید | 104 پست
میدونید که با این طرح جدید اگه تصویب بشه فقط چهارده سکه ش قانونی محسوب میشه دیگه؟!! این طرح فقط برای ...

عزیز بهت قول میدم خیلی از خانما همون ۱۴ سکه رو هم بخوان  نمیتونن بگیرن 

نظراتمون مشابه نیست دوست عزیز

شب خوش

اسی پیجشا بده بریم بمبارانش کنیم دیگه جرئت نکنه همچین چرت و پرتایی ببافه

بهار علیپور ، منو که بلاک کرد ، نمیدونم الان پیجش رو خصوصی کرده یا نه ولی تو کل پست هاش یه کامنت زن پیدا نمیکنی فقط مردا براش به به و چه چه راه انداختن ، معلومه همه ی زنارو که نظر مخالف میذارن بلاک میکنه

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

من نه مخالف مهریه ام نه موافقش ولی الان ک فک میکنم مهریه ای ک نتونی بگیریش خیلی بهتره اصلا ثبت نشه ...

خوبه که دخترا دنبال استقلال مالی و شغل برن اما تو چه شرایطی؟! شما شرایط همه ی خانما رو یکی میدونید؟! یه دختر تو یه شهر بزرگ با یه خانواده ی فهمیده تر و عاقل تر میتونه رشد و پیشرفت کنه و به استقلال مالی برسه اما تو اکثر خانواده ها امکانش نیست ، خانواده اگه مخالف با اشتغال دختر باشه اون دختر نمیتونه کاری بکنه ، خیلی ها تو همچین خانواده هایی میجنگن و تلاش میکنن تا به اون استقلال برسن اما عده ی کمی موفق میشن ، مشکل اینجاست که فرهنگ ما در کنار قانون شرایط استقلال و پیشرفت رو از خیلی خانم ها گرفته. به من بگین تو جامعه ای که دختر رو برای یک ساعت دیر اومدن به خونه سر میبرن میشه برای رسیدن به استقلال یا شاغل شدن جنگید؟! یه دختر خانمی بود بلاگر بود اراکی بود ، عملای زیبایی هم انجام داده بود ، اگه پیجش رو میدیدی فکر میکردی این حتما تو یه خانواده با فکر باز و معقول بزرگ شده که بلاگر و مدله و عکسهای راحت از خودش میذاره ، بعد یه دفعه میخونی که پدرش به خاطر دیر اومدن به خونه سرش و بریده ، جامعه ی ما همچین جامعه ای هست ولی حتی خود خانما که تو شرایط بهتر و خانواده های فهمیده تری از دیگران رشد کردن شرایط بقیه خانمارو انکار میکنن یا نادیده میگیرن ، شما میگی رسیدن به استقلال دختری که زیر هجده شوهرش میدن به چه استقلالی میتونه برسه؟!! 

بهار علیپور ، منو که بلاک کرد ، نمیدونم الان پیجش رو خصوصی کرده یا نه ولی تو کل پست هاش یه کامنت زن ...

ببین خیلی وقت بود تعلیق شدم بخاطر دفاع از حقوق خودم و همجنسام اما بعضی از همون به اصطلاح همجنس ها گزارش زدن و تعلیق شدم و دیگه خواننده خاموش بودم تا الان که بعضی از کامنت ها رو که میخوندم خون از بعضی از کج فهمی ها به جوش اومد .نمی دوتید بدونید از نظر قانون مجلس حق دخالت و قانون گذاری درباره مهریه نداره چرا چون ازدواج یک نوع قرداد هست و کسی حق دخالت در بندهای اون رو نداره اما چی شد به دلیل خواب بودن ما زن ها عندالمطالبه رو کردن عندالستطاعه،بعد کردن ۱۱۴ الانم که از سر بیکاری و پرخوری میخوان بازم دخالت کنن بکننش ۱۴ تا.اگه یه بار فقط یبار جنس زن برای خودش ارزش قائل میشد و اعتراض میکردن اینجوری هر روز عقب افتاده تر از دیروز نمیشدیم

2731
عزیزم منم کاملا با مهریه مخالفم . با ازدواج برابر موافقم !!! یعنی منم حق طلاق و حضانت فرزند و خروج ا ...

منم همینطور اول حقوق برابر بعد حذف مهریه ، نه فقط حذف مهریه بدون هیچ تغییری در قوانین

خوبه که دخترا دنبال استقلال مالی و شغل برن اما تو چه شرایطی؟! شما شرایط همه ی خانما رو یکی میدونید؟! ...

درد مسئولین ما بودجه است با کسری بودجه هنگفتی مواجه شده چند سال ،نمی تونه دیگه خرج زندانی ها رو بده برای همین میخواد قدرت اجرایی مهریه رو حذف کنه تا زندان هاش خالی بشه بیشتر زندانی ها بدهکاران مهریه ان

تو عرف جامعه همینه دیگه طرف یه موتور سیکلت نداره ولی ۱۱۰ یا ۱۳۸۰ سکه مهر میکنه خب پسره قبول میکنه ...

درسته خیلی ها واسه پز دادن به خانواده و دوست و آشنا مهریه نجومی تعیین میکنن اونم با پسری که اصلا شغلی که داره معلومه هیچوقت نمیتونه از پسش بربیاد ، اما پسرا و خانواده ها هم نباید زیر بار برن دیگه ، خود من اول که مخالف مهریه بودم اما بعد با دلایل منطقی نظرم تغییر کرد اما با مهریه سنگین هم اصلا موافق نیستم حتی اگه یه خواستگار میلیاردر برام بیاد در حد معقول مهریه تعیین میکنم 

منم همینطور اول حقوق برابر بعد حذف مهریه ، نه فقط حذف مهریه بدون هیچ تغییری در قوانین

کی قوانین به نفع زن بوده توی این جامعه شمایی که داری درس میخونی میدونی برای این خقی که امروز فکر هم نمی کنی چه خون هایی نریخته وگرنه زن و چه به درس زن باید توی پستو باشه همین حق رای رو مخالفش بودن نگم کی که تعلیق میشم حق نوع زایمان رو هم نداری باید با خواهش التماسس و زیر میزی حل کنی بعد حقوق برابر 

2738
کی قوانین به نفع زن بوده توی این جامعه شمایی که داری درس میخونی میدونی برای این خقی که امروز فکر هم ...

از ماست که بر ماست کاش زن نبودم تا از حماقت بعضی از همجنسام خون گریه نمی کردم کاش بعضی از زن های ایرانی هم که در خط چی جواب کی رو بدم فلانی اون داره من ندارم مادرشوهر و خواهرشوهر کوفت و زهر مار به زن بودنشون به خودشون به همجنسشون احترام میذاشتن اونوقت هیچ احدی نمی تونست روی سر ما حکومت کنه چ برسه قانون تعیین کنه

بله دقیقا وقتی مهریه نباشه زنا قطعا شروط ضمن عقد و حقوق حقوق رو بجاش میگیرن و این میشه تساوی زن و م ...

خیلی نوشتم ولی بازم میگم این حق و حقوق و قانون باید برای زن در نظر بگیره نه که زن بخواد با خواهش و منت موقع خواستگاری با مرد مطرح کنه بلکه قبول کنه یا نکنه ، الان شرایط جامعه رو که همه میدونیم ، به خاطر وضعیت اقتصادی کسی دنبال ازدواج نیست مگه یه دختر چندتا خواستگار تو طول زندگی براش میره که با مطرح کردن این شرط و شروط فرصت های ازدواجش رو از دست بده ، خیلی هاشون که به درد فکر کردن هم نمیخورن که بخوای باهاشون شرط و شروطت رو اصلا مطرح کنی. شما همه ش میگی دختر خودش فلان کنه ، خودش حق و حقوقش رو موقع ازدواج بخواد ، من دارم از همه ی جامعه حرف میزنم شما فقط اون عده از دخترانی رو میبینی که خودشون حق انتخاب دارن و صاحب سرنوشت خودشون هستن که میتونن برای طرف شرط و شروط بذارن موقع ازدواج ، پس بقیه چی؟! انقدر گفتم زبونم دیگه مو درآورد ، عزیز شما یه تاپیک بزن همینجا بنویس تو چه سنی ازدواج کردید ببین چقدر دختر میان مینوسین سیزده ، چهارده ، شونزده ، هفده ، پونزده ، هجده ، نوزده و بیست و یک و ... اکثرا سن پایین شوهرشون دادن خب این دختر چی از حق و حقوقش میدونه بخواد با خواستگار مطرح کنه؟! اون خانواده که طرفدار کودک همسریه داره دختر زیر سن قانونی شوهر میده چقدر درک و فرهنگ داره که حق و حقوق دخترش رو موقع عقد بگیره؟! اگه درک و شعور داشتن که دختر و تو سن پایین شوهر نمیدادن

من هم با مهریه مخالفم با اینکه دختر هستم مهریه ۱۰۰ سکه واقعا جنایت علیه بشریته نه تنها حقوق ت ...

چرا شروط ضمن عقد ثبت بشه چرا نمیگین در قانون به زن داده بشه نه توسط مردها به زنها ،مشکل ما همینه ما حق و حقوق انسانی خودمون رو که دست یه جنسیت دیگه باشه و اون بخواد بهمون بده نمیخوایم ، ما همون حقوق رو صراحتا و مستقیما از طرف قانون و قانونگذار میخوایم در این صورت هست که راضی به حذف مهریه خواهیم بود اونم البته با حذف چندهمسری برای مردان و ارثیه برابر با مرد در زندگی مشترک و همچنین قانون تنصیف اموال

تمامی حقوق نامبرده شده میتونه جزو شرایط عقد باشه:) کامنتای بعدیمو بخونی متوجه میشی منظور دقیق من چی ...

گفتم کار درستی هست ولی همه مثل شما صاحب سرنوشت خودشون نیستن و پدر و مادر به جاشون تصمیم میگیرن اونم در سنین پایین

فقط می‌دونم  کسی که بیشرف باشه تو زندگیش با همسرش  بعد طلاق هم همونه  عمرا ب ...

مستقل باشیم و برای تغییر قوانین و رسیدن به برابری تلاش کنیم ، وگرنه استقلال بدون تلاش برای تغییر قوانین نادرست فقط شرایط رو برای خود ما متعادل تر میکنه اما برای بقیه که زنان که به شدت تحت تاثیر و فشار فرهنگ مردسالار هستن اوضاع همون هست که خواهد بود

تازه سر عقد هر چی بدن آدم می‌تونه بده خانوادش نگه دارن  

مگه همه خانواده ها مورد اعتمادن ؟! مادر خود من دوتا النگوش را داده بود خانواده براش نگهداره ، به یکی از برادراش داده بود چون پدر و مادرش فوت کرده بودن. هیچوقت دیگه رنگش رو ندید ، اصلا اسمش رو هم نیاوردن و حتی تو روزایی که مادرم تو فشار مالی و بی پولی کمرش خم شد هم پسش ندادن. از اون طرف مردی که زبون باز و حیله گر باشه با دوتا عزیزم و بوس و بغل و وعده وعید که بهترش و برات میخرم ،خونه به نامت میکنم ، ماشین به نامت میزنم میتونه کاری کنه حتی اگه به خانواده ش سپرده تش بره ازشون بگیره بیاره بده به مرد

من هنوز مجردم و چنین شرایطی رو برا ایندم در نظر گرفتم  و کلا زندگی که بخواد به زور مهریه پا بر ...

ولی من تلاشم و میکنم با تمام وجودم تو هر زمینه ای بتونم برای احقاق حقوق زنها میجنگم و فقط هم زندگی خودم رو نمیبینم ، اکثر خانما هیچ تلاش و قدمی واسه تغییر قوانین و رسیدن به برابری برنمیدارن و نمیکنن ، فقط میگن خودمون به استقلال برسیم ، شرایط خودمون و بهتر کنیم ، فلان شرط و شروط بذاریم بقیه مهم نیستن ، این خودخواهیه ، ما هر قدمی برداریم حتی اگه کوچیک باشه ، حتی تو هیاهوی صداها گم بشه بازم ارزشمنده ،همین قدم های کوچک ، همین صداهای خشک شده تو گلو از تکرار و گم شده تو هیاهو بود که باعث شد به زن هم حق رای داده بشه ، حق تحصیل  داده بشه ، حق مالکیت ملک و زمین داده بشه و خیلی از حقوق دیگه