2737
2734
عنوان

یه زن که به نفع مردا برای حذف و کاهش مهریه یقه پاره میکرد...

| مشاهده متن کامل بحث + 1062 بازدید | 104 پست
نمیشه گفت بی قانونی مثلا مهریه ی من ۳۰۰ سکه است میشه ۳ میلیارد همسرم نداره که این پولو بده تو عرف ...

اون آقا که نمیتونست بده نباید قبول میکرد اگه کرد نباید عندالمطالبه اش میکرد اگه کرد باید پای حرفش وایسه

من مهریه سه دانگ خونه دارم که محضر دار گفت داماد باید بنام کنه قبل عقد بعد سند بیاره عقد کنه  ...

خب وقتی مهریه ت ملک بوده طرفت شیعه ام که باشه موظفه به نام کنه

چیز عجیبی نیست

میبینی که ۱۱۴ تا پرداخت نشده

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اسی پیجشا بده بریم بمبارانش کنیم دیگه جرئت نکنه همچین چرت و پرتایی ببافه

من نه مخالف مهریه ام نه موافقش

ولی الان ک فک میکنم مهریه ای ک نتونی بگیریش خیلی بهتره اصلا ثبت نشه

اینطوری حداقل دخترا حق و حقوقشون رو بهتر تو عقدنامه قید میکنن

و دنبال استقلال مالی و شغل میرن از هپون اول و دل به مهریه ای ک ندارن و هرگز ب دستشون نمیرسه خوش نمیکنن

بعد در ادامه من با توجه به پست هاش متوجه شدم یا زنی بوده که رفته آوار شده رو زندگی یه زن دیگه و زن اول جدا شده و حالا مهریه ش رو داره میگیره و این بهش زور اومده یا آوار نشده رو زندگی کسی اما چون همسر اول شوهرش داره مهریه ی شوهرش رو میگیره و اون پول خرج این خانم و قر و فرش نمیشه بهش زور اومده ، فهمیدم هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره و این خانم هم به خاژر منفعت خودش حاضر حقوق میلیون خانم رو تو ایران پایمال کنه ، واقعا دنیا جای عجیبیه ، همه هم فکر منافع خودشون

2731
مگه سنی ها اینکارو میکنن؟

بله یک خانواده افغان  همسایه ما هست گفت مهریه سر عقد میدیم 

سنی های اهل زاهدان یا بلوچ ها ترکمن ها و حتی دیدم تو عسلویه سنی ها 

سر مبلغ یا مقدار طلا توافق دارند 

اکثرا 

همین اول کاری بگم بزرگترین دشمن زنان، زنان احمق هستند✌️😐

ن این احمق نبود اتفاقا زرنگ تشریف داشت به سود خودش داشت یقه پاره میکرد ، ادامه ی حرفام و بخون میفهمی

عزیزم منم کاملا با مهریه مخالفم . با ازدواج برابر موافقم !!! یعنی منم حق طلاق و حضانت فرزند و خروج از کشور رو داشته باشم ‌ اگر موقعیت زن و مرد برابر باشه واقعا مهریه معنی نداره 

اون آقا که نمیتونست بده نباید قبول میکرد اگه کرد نباید عندالمطالبه اش میکرد اگه کرد باید پای حرفش وا ...

تو عرف جامعه همینه دیگه

طرف یه موتور سیکلت نداره ولی ۱۱۰ یا ۱۳۸۰ سکه مهر میکنه

خب پسره قبول میکنه عقل دختره کجاست که از یه پسری ک تو جیبش یه پول سیاه نیست مهریه ی ۱۳۸۰سکه ای میخواد

قبول کنین خود دخترا هم موقع عقد میدونن هرگز مبلغ مهریه ب دستشون نخواهد رسید 

2738
فمنیستای واقعی هم مخالف مهریه هستن

فمنیست واقعی طرفدار برابری هست نه تضییع بیشتر حقوق زنان ، مهریه وقتی باید حذف یا تقلیل پیدا کنه که حقوق دیگه زنان در ازدواج و خانواده بهشون برگردونده بشه و چند همسری مردان هم غیر قانونی و جرم تعریف بشه

خب وقتی مهریه ت ملک بوده طرفت شیعه ام که باشه موظفه به نام کنه چیز عجیبی نیست میبینی که ۱۱۴ تا پرد ...

آره دیگه ملک داشت منم گفتم سه دانگ محضر دار رفتم وقت بگیریم گفت ملک قبل عقد باید سند بنام بیاره 

وگر نه نمیشه نوشت چون مشخصات ملک باید باشه کدوم ملک کجا چقدر 

همسرم هم قبلش بنام زد 

ولی گل و سکه تعداد نوشتیم 

گل که میده بهم چون می‌دونم 

ولی بنده خدا صد سال بگذره سکه نمیتونه بده 

بقول مادرم  خدا نکنه زندگی بهم بخوره که بخای بابتش تاوان بگیری

فمنیست واقعی طرفدار برابری هست نه تضییع بیشتر حقوق زنان ، مهریه وقتی باید حذف یا تقلیل پیدا کنه که ح ...

بله دقیقا

وقتی مهریه نباشه زنا قطعا شروط ضمن عقد و حقوق حقوق رو بجاش میگیرن و این میشه تساوی زن و مرد همون چیزی ک فمنیستا میخوان

من هم با مهریه مخالفم با اینکه دختر هستم

مهریه ۱۰۰ سکه واقعا جنایت علیه بشریته

نه تنها حقوق تضیع شده ی زن رو برنمیگردونه بلکه مرد رو هم بدبخت و پسرا رو از ازدواج فراری میکنه

درستش اینه که مهریه حذف و شروط ضمن عقد ثبت بشه

هنوز مفهوم مهریه رو درک نکردن اینا  یه هدیه که از طرف مرد به زن باید داده بشه سر همون سفره عقد ...

اصلا هم اینطور نیست ، اگر هم طبق تعریف شما بهش نگاه کنیم پس حقوق انسانی زن که به طور طبیعی بعد از ازدواج به مرد سپرده میشه چی ؟! اونا اهرم فشار ، آزار ، درجا زدن و عقب نگهداشتن و محدود کردن زنان نیست؟! فقط مهریه اهرم فشاره؟! مهریه راه نجات زن از یه زندگی اشتباه ، یه مرد نامرد ، یه شکنجه ی مداومه ، خیلی وقتا مهریه برای زن جنبه ی مادی نداره ، یه وسیله ست برای گرفتن حق طلاق ، حق اشتغال ، حق حضانت فرزند ، جلوگیری از هوسرانی و ازدواج دوم مرد

کار زار نه به چند همسری مردها  رای آورد اونی که نوشتی میگم

اون که تازه نوشتم هنوز تایید نکردن که اصلا کسی بتونه بهش رای بده ، نوشته بود تا سه روز آینده تایید میشه