2733
2734

همه ی ادمها اوایل زندگی دچار مشکلات زناشویی میشن و این برای دو ادم از دو فرهنگ و دو تربیت متفاوت نرمال و عادی هست ...هیچ کلاس و درسی در مورد این تفاوت های بنیادی زن و مرد وجود نداشته و اکثر والدین هم اگاهی لازم رو نداشتن برای همین اوایل زندگی زناشویی مشکلات خودش رو داره ...

این مطالب رو خیلی از دوستان خوندید ولی برای خوندن آدم‌های دیگر دوباره و دوباره تاییپک میزنم تا شده یک نفر به خودش و زندگیش کمک کنه...

ما وقتی به سرزمین ناشناخته بریم زبان اونهارو نفهمیم ب مشکل بر میخوریم حالا مردهارو این موجودات ناشناخته تصور کنید که به اندازه کم هم شده زبانشون رو بفهمیم 

مطالب این تایپک خلاصه ای از چندین کتاب روانشناسی هست ( زنان زیرک ، رازهایی در مورد مردان ، زن واسپرده ، مثل مرد فکر کن مثل زن عمل کن ، هنر زیبای زن بودن ،اشتباهات یک زن  ) 

وقتی یک دختر بچه از دوچرخه زمین بخوره همه به احساسات اون توجه میکنن  ترس و دلهره اش رو از بین میبرن و ...

وقتی یه پسر بچه در هنگام دوچرخه بازی زمین میخوره همیشه گفته شده  مرد گریه نمیکنه ، اینکه او پسر چه حسی در اون لحظه داره  یا احساسش نسبت ب بازی دوچرخه بازی از این به بعد  چیه  پرسیده نمیشه .اون یاد میگیره که مرد بودن در بروز ندادن احساساتش هست پس دلیل ابتدایی تفاوت احساسی زن و مرد از اینجا میاد  پس اگه جاهایی همسرتون بنظرتون بی احساس اومد شاکی نباشید ..

DNA مردها در اینه که همیشه حمایت کننده و تأمین کننده باشند . اونها از بچگی آموزش میبنن که مرد بار بیان ،حمایت کننده باشن و احساساتشو نادیده بگیرن ( بعد من مرد این خونه تویی )

( مادر یا خواهرتو تا فلان جا همراهی کن و مواظبش باش ) (تو دیگه مردی شدی واسه خودت )

برای مردها بسیار مهم است که از نظر موقعیتی به جایگاه دلخواهشون برسن ...اونا همیشه در حال رقابت هستن و از اینکه از مرد دیگه ای تو موقعیت بهتری قرار گرفته باشند احساس امنیت میکنند در واقع اونا هرروز ب نیت جنگ با دنیای زخمت بیرون خونه رو ترک میکنند ..

(

وقتی مردی از نظر موقعیتی ب نتیجه مطلوب رسیده باشه از نظر احساسی بهتر عمل میکند ولی اگه راضی نباشه ،برعکس ما زنها ،روی مسائل احساسی تمرکز ندارند ...ما زنها میتونیم رو چند مسئله ی همزمان ، تسلط داشته باشیم (وقتی با تلفن حرف میزنیم به تلویزیون نگاه کنیم همزمان هم ناخن هامونو سوهان بکشیم حواسمون هم ب کارهای بچمون باشه   ) ولی مردها فقط روی یک موضوع میتونن تمرکز داشته باشند برای همین مردها در شرایط بحران عصبی هستن یا طوری رفتار میکنند که انگار بی احساس ترین آدم دنیا هستن یا شما مقصر بدبختی های اون هستید ...

این دوتا موضوعی هست که در مردها کلیدیه و عامل همه رفتارهاشون در اینه ...

گفتیم که مردها حمایت کننده و تامین کننده هستند کافیه شما به این حس ها در مردتون قدرت بدید و ببینید اونها چطور از شما یک ملکه میسازند ...

1- به اونا احترام بذارید ...مردها تشنه ی احترام هستن ، هر مردی به قصد جنگ با دنیا خونه رو ترک میکنه و دوست داره وقتی به خونه برمیگیرده به عنوان جنجگوی از خود گذشته ازش تقدیر  بشه و بهش احترام بذارند ...حتی اگه پادشاه نباشن دوست دارن مثل پادشاه با اونا رفتار بشه  .. وقتی به مردها احترام میذاری به باتری اون شارژ وارد میکنی

(مگه تو چیکار کردی واسه زندگی )

(کارت زیادم سخت نیست ) و جمله های مثل این که احترام اونو زیر سوال ببره و کارشو بی ارزش نشون بده خطرناکه ...

2. گفتیم مرد تامین کننده است ...از اون قدردانی کنید مردها دوست دارن در ازای کاری که میکنن ازشون تشکر بشه حتی بخاطر کارهای خیلی کوچک

این کار چند نتیجه داره ...مرد تشویق میشه که کارهای زیادی براتون بکنه در واقع مردها به اندازه ی قدر دانی شما ،به شما خدمات می دهند

دومی .اون احساس قدرت میکنه و حس شایستگیش برانگیخته میشه ( شایسته بودن برای مردها خیلی مهمه) در واقع باعث میشه تو مراتب دیگه عملکرد بهتری رو ارائه بده که شما رو خوشحال کنه تا ب شما بفهمونه شایسته هست ...

سوم . به ارزش و احترامی ک برای شما و تربیتتون میذاره اضافه میشه

( ممنونم که همیشه مراقبم هستی)

( ازت ممنونم که همیشه تلاش میکنی نیاز های منو برطرف کنی چه خوبه ک هستی)

(متشکرم که در مربا رو باز کردی اگه تو نبودی من چیکار میکردم )

(این خانواده به تو نیاز داره و با تو احساس خوشبختی میکنه )

هرچقدر تلاش کنید اونو خاص و جلوه نشون بدید اون به همون اندازه تلاششو برای راحتی شما بیشتر میکنه

اونها به تمامی عشق شور حرارت صبر حمایت و احترام شما نیاز داره ...

**دقت **.این حرکات خانوم قری ها و این مدل داستانها نیست مردها واقعا نیاز دارن مورد تایید و احترام قرار بگیرن تا احساس مردانگی کنن  چون از کودکی اینطور پرورش یافتن حتی اگه خودشون قبول نکنند اما با احترام و قدردانی سریعا از موضع دفاعی  خود کوتاه میان (دوتا جمله ی محبت آمیز کسی رو نکشته)

* مردها یک عمر کار میکنند تا زنی داشته باشند که عاشقانه به او نگاه کند و بگوید تو فوق العاده ای ،من ب تو افتخار میکنم

* اونهارو تایید کنید ...بزرگترین ترسی که مردها دارن اینکه از نظر شما اون یه احمق دست و پا چلفتی باشه ...طرز فکر اونا اینه که همیشه باید همه چیز رو بلد باشن وقتی فکر کنن بلد نیستن احساس ضعف میکنن ...وقتی از طرف شما نقد میشن و شما از اونا انتقاد میکنید به حرفهای شما گوش نمیدن یا در موردشون فکر نمیکنن یا تصمیم نمیگیرن که دیگه فلان کارو نکن ...اونا فقط به یک چیز فکر میکنن ...اینکه شما فکر میکنید اون یه احمقه که هیچی بلد نیست ...مثال

حرف زن ..... چرا نمی ایستی از کسی ادرس بپرسی

تعبیر مرد ....تو یه احمقی تو راهو اشتباه اومدی نمیشه بهت اعتماد کرد

حرف زن ...چرا تلاش نمیکنی فلان کارو درست انجام بدی

تعبیر مرد ...تو یه کارو خودت نمیتونی انجام بدی تو بی عرضه ایی ...

خیلی هامون تو این شرایط قرار گرفتیم ک بعدش یه دعوای بدی شده و سوالی که مگه من چی گفتم ؟  در واقع تقصیر شما هم نیست ولی باید بپذیر که تعابیر اونا از جمله ها با ما فرق داره

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2-قدردانی در مقابل همه ی نیاز های تامین شده چه کوچک و چ بزرگ ، ب مرد احساس قدرت فراوان میدهد

3-القا کردن حس تامین کننده بودن مرد بسیار مهم است (ایجاد حس شایستگی)

4- حس غریزی حمایت کردن از هر عاملی در مردان نهفته است (عصبانیت و نگرانی های بی مورد )

جمله ی : سپاسگزارم که همیشه مراقبم هستی
مثل پادشاه با او رفتار کن حتی اگه پادشاه نباشه
هر ر مرد خانه را به قصد جنگ با دنیا ترک میکنه بنابراین وقتی میخاهد ب خانه بیایید و لباس تدافعی رو در بیاره دوست داره جملات انگیزشی بشنوه

عزیزم سپاسگزارم که برای ما تلاش میکنی و زحمت میکشی این خانواده به تو نیاز داره و در کنار تو احساس خوشبختی میکنه در این زمان احساس پادشاهی میکنه حتی اگه پادشاه نباشه
هر چقدر سعی کنید او را خاص و ویژه نشان بدید او هم به همان اندازه خدمات و علاقه به شما برمیگردونه

2731

چه زیاااااد.

نمیخوام اطلاع داشته باشم ازشون اصن😂😐

این کاربری از تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ دست شاباله هست و پست های قبل مربدط ب شخص دیگه ایه.درخواست دوستی ب هیییچ‌عنوان قبول نمیکنم ،اگر با نظر من مخالفی لطفا ریپ نکن🌺 

سه اصل حمایت ،وفاداری (من در کنار تو هستم حتی در سختی ها ) و رابطه ، برای مردان خیلی مهم هس

8-مردان علاقه ای به صحبت کردن زیاد ندارن مثل غیبت کردن ،

غیبت کردن رو با دوستت یا مادرت انجام بده

درمورد خانواده اش حرف بدی نزن کی چی گفت به اون ربطی نداره

در هنگام نیاز داشتن به حرف زدن جمله ی ( عزیزم هیچ اتفاقی نیفتاده فقط لازم دارم با کسی کمی حرف بزنم ) حس تدافعی مرد رو از جمله ی( باید صحبت کنیم) میگیره

10- ب او بگویید ک نیاز های شما احترام و توجه صداقت و وفاداری  هست تا بداند ارزش شما چقدر است و سهل الوصل نیستید  با اعتماد بنفس بودن مهم هس ...
مثلا بگویید : من به مردی که دیر کرده ،زنگ می زند و عذرخواهی میکند احترام میذارم ...
از اینکه به تلفنم جواب ندادی و.بعدا زنگ زدی عصبی نیستم چون برایم قابل احترام هستی که عذرخواهی کردی و تلاش کردی در اولین فرصت بهم زنگ بزنی ...
زنی که خواستار احترام هس ماندگار هست زندگی که خواستار بی حرمتی هس طعمه است

زنی که بتواند یک گفتگوی با احترام با مرد و خانواده ی اون مرد داشته باشه ماندگاره

زنی که برای هر کاری که برای او انجام میدید قدردان است ماندگاره زنی که طوری رفتار میکند انگار چیزی اونو خوشحال نمیکنه بازنده اس

مردها از اشتباه کردن متنفرند ...

زن ها میگویند و آنچه مردان تعبیر میکنند

زن ..عزیزم چرا نمی ایستی تا از کسی ادرس رو بپرسیم
تعبیر مرد .... تو احمقی ، تو راه رو گم کردی نمیشه بهت اعتماد کرد
زن ...چرا تلاش نمیکنی این کارو اینطور انجام بدی
تعبیر مرد ...تو داری اشتباه میکنی ، تو نمیتونی اینکارو خودت انجام بدی

وقتی زن توانایی و قابلیت مرد در انجام یک کارو زیر سوال میبره او با حالت تدافعی از خودش واکنش نشون میده او احساس میکند صلاحیتش زیر سوال رفته  .
آنها نصیحت ها و توصیه ها را نشانه ی بی اعتمادی شما می دانند

ب اون بگویید که ب او اعتماد دارید ( عزیزم من بهت اعتماد دارم و مطمئنم که تو تمام تلاشتو برای پیدا کردن راه پیدا میکنی

مرد زندگیتان را تایید و از توانایی ها و قابلیت هایش تعریف و تمجید کنید حتی اگر طوری نشان داد ک برایش اهمیتی ندارد یا خوشش نمیاد به این واکنش او توجه نکنید مردها واقعا ب تعریف و تمجید نیازمندن (مثلا هرروز سرکار رفتن ، خریدن ماشین خوب با قیمت مناسب ، ابراز افکارش ، بیان احساسات و تمام کارهای ریز و درشت)

هیچ عاملی ،مثل یافتن راه حل برای مردان مهم نیست مردها در هر شرایطی به راه حل فکر میکنند او خود را مسؤل میداند که برای شما (،ناراحتی شما یا هر شرایطی) راه حل پیدا کند وقتی با او درد دل میکنید و فکر میکنید که به آغوش و محبت او نیاز دارید او د.ر فکر خود دارد تلاش میکند تا راه حلی پیدا کند و ب شما ارائه دهد و وقتی در یافتن راه حل نا موفق میشود احساس حماقت میکند از اینکه شما را ناامید کرده است ( درحالی که شما فقط میخواهید با او فقط درد و دل کنید)

ناراحتی شما برای مرد ب این معنی هست که او ادم احمقی هست که نتوانسته زنش را خوشحال نگه دارد و به درد نخور هست ...این تعبیر باعث عصبانیت زیاد او میشود

هنگامی که او بخاطر احساسی بودن شما عصبی هست و خشم نشان میدهد درواقع احساساتی از قبیل عجز ،ناتوانی، تحقیر ،رنجش ، و احساس گناه دارد و هر گونه احساسی ب جز خشم دارد ولی مردها تقریبا احساساتشان را از طریق خشم نشان میدهند

راه حل

وقتی ناراحت هستید ب همسرتان دقیقا بگویید از او چه میخواهید این کار شما را از ساعتها وقت تلف کردن ، سوتفاهم دعوا و جنگ و مشاجره و سرخوردگی نجات می دهد مثلا ( با یکی مشاجره کرده یا از موضوعی ناراحت هستید به او بگویید چون از اون موضوع ناراحتم یا عصبانیم دوست دارم منو تو آغوش بگیری و فقط ب حرفهام گوش بدی و منو تسلی بدی ب هیچ نصیحت و راه حلی احتیاج ندارم فقط میخام خودمو سبک و عشقتو حس کنم ) ( عزیزم من از  مسئله ای ناراحتم  احساس میکنم احتیاج دارم قبل اینکه بخوابیم راجب اون صحبت کنم میدونم خسته ای ولی فقط میخام پنج دقیقه  ب حرفام گوش کنی و منو چند دقیقه تو اغوش بگیری تا ب تو احساس نزدیکی کنم ) مشخص کردن یک برنامه ی زمانی برای مردها حس امنیت میدهد

2738

هنگامی که ناراحت هستید اغراق نکنید و ناراحتیتان رو بزرگتر نشان ندهید مردها به معنی لغوی کلمات شما توجه میکنن (من دیونه شدم ..دیگه صبرم تموم شده (مردا فکر میکنن دیگه همه چیز تموم شده) .)تعبیر مردها از کلمات با زنها متفاوت است به او نگویید که کاملا احساس بدبختی و درماندگی میکنید  بگویید گرچه حالم خوب نیست ولی احساس بدبختی و درماندگی نمیکنم و او مجبور نیست حالم را خوب کند فقط کمی عشق بورزد و دلداریتان بدهد

در پایان از او تشکر و قدردانی کنید ( ازت ممنونم که به حرفام گوش دادی احساس میکنم در کنارت ارام شدم ممنونم که ازم به هر نحوی حمایت میکنی  تو ادم فوق العاده ای هستی)ّ

-مردها کمتر از زنان به عشق و روابط اهمیت میدهند

مردها هویت خود را از طریق شغل و موقعیتشان تعریف میکنند

چنانچه مردی نسبت ب شغل و فعالیتهای حرفه ای خود احساس خوبی نداشته باشد ب سختی خواهد توانست تمرکز خود را بر مسائا احساسی و روابط معطوف کند

مردها از اینکه احساس کنند شما آنها را درک میکنید بسیار خوشحال میشوند و از انتقاد شما متنفر هستن

در زمان ورود همسرتان ب خانه با مسائل و مشکلات عاطفی و احساسی خودتان بهش هجوم نبرید اجازه بدید تا آرام بگیرد

مردها شدیدا دوست دارند حالاتشان را برای شما توضیح دهند از او بپرسید تا جواب بگیرید

به او احساس امنیت بدید با درک احساسات او  .هرگز اورا ضعیف خطاب نکنید ( عزیزم میدونم که هفته ی پر کار و پر دردسری رو پشت سر گذاشتی میخام بدونی که از داشتنت احساس غرور میکنم و ب تو افتخار میکنم ) ( میدونم که از پرداخت هزینه های اضافی این ماه ناراحتی ، هزینه های اضافی کمی ترسناک شدند )

وقتی مردها را در هنگام محبت پس میزنید انها از لحاظ عاطفی احساس طرد شدن میکنن وقتی او ب شما نزدیک میشود صرفا ب منظور معاشقه یا رابطه نیست او در حال گفتن ( لطفا مرا بپذیر ، مرا دوست داشته باش) است وقتی شما آنها را پس میزنید آنها دلیلتان را نمیشنوند تعبیر آنها از حرکت شما اینست ( برو تو خواستنی نیستی برو تو خوب نیستی) انها احساس تحقیر میکنند گویی ک شما کل شخصیت و ماهیت او را له کردید (حتی اگر خودشان این احساس رو نفهمن)

از تحقیر کردن خود و قیافه و اندام و اخلاق  خودتان پیش او دست بردارید وقتی از شما تعریف میکند سعی نکنید نظرش رو برگردونید یا خلاف آن را ثابت کنید به گفتن متشکرم اکتفا کنید

غر نزنید ، پیگیر او نباشید ، آویزان او نباشید ، جبهه گیری نکنید ، ارام و معمولی و بی تفاوت بنظر برسید اگه با اون رفتارش ب شما بی احترامی کرد غر نزنید عاقلانه و مودبانه فاصله بگیرید .

ب جای آنکه از او بخواهید او ب شما توجه کند ، خودتان ب خودتان توجه کنید

حال خوبتو وابسته ب هیچ کس نکن ...خودت مهمتر از همه هستی

پرخاشگر و بی ادب نباش تحت هیچ شرایطی

ارزش خودت را برای نگه داشتن یک مرد پایین نیاور

اگر به شما بی ارزشی میشود اساسا ب این خاطر است که خودتان ، به خودتان توجه نمیکنید

برای مردها ارزیابی مردانگیشان در تعداد خانوم های دست آورده شده نیست ، بلکه در چگونگی حفاظت و حمایت از خانوادیشان هست  و شما الان خانواده ی او هستید پس نامحسوس بهش قدرت بده

هیچ وقت نقص های یک مرد رو نباید بگی اینکار باعث میشه اون از تلاش کردن برای تامین کردن تو دست برداره  چون گفتیم اونا به این فکر نمیکنن که نقص دارند ک باید رفع کنن اونا تو اون لحظه فکر میکنن بی عرضه هستن از نظر شما ، و شایستگی لازم رو ندارن

قدردانی و سپاس از مرد هم اعتماد و اطمینان اونو تضمین میکند و هم باعث ارزش و ارج مقام شما میشود باعث میشود او بیشتر ب انجام آن کار راغب شود .

مردها زمانی بهتر ارتباط برقرار میکنند ک بتواند روی مکالمه ی خود با شما تمرکز داشته باشند ، بفهمند هدف از این صحبت چیست و از او چه می خواهید

، باید با هم صحبت کنیم ..بیا در مورد رابطه یمان حرف بزنیم )این قبیل حرفها او را گیج و گنگ میکند در موقع حرف زدن ب او خط بدهید و بگویید که راجب چی میخواهید صحبت کنید و هدف و نتیجه شما از صحبت چیه ..

درموقع حرف زدن از او سوال بپرسید.

مثال عزیزم کار چطور پبش رفت !؟ او خواهد گفت بدک نبود و کوتاه ترین جواب را ب شما خواهد داد
روش درست ...عزیزم کار در مورد پروژه ی جدیدت چطور پیش میره به همان سختیه ک فکر میکردی؟

-روش غلط ....بیا در مورد رابطه مان صحبت کنیم ، باید حرف بزنیم
روش صحیح ...فکر میکنم بهتره در مورد رابطمون صحبت کنیم بنظر تو نقاط ضعف و قوت رابطه مان چیه ؟

- با فلانی ب مشکل برخوردم فکر میکنی در مقابلش باید چطور رفتار کنم که احساس بهتری داشته باشم؟اگه تو جای من بودی چیکار میکردی
-با او رک و راست صحبت کنید اگه ناراحتید موضوع نارحتیو رک بگیدمعما طرح نکنید ،ب در نگید دیوار بشنوه

با صدای بلند فکر نکن ! لازم نیست همه ی فکرهای تو سرتو در مورد هر موضوعی بریزی بیرون !

مردها ب راحتی زنها با احساسات درونیشان آشنا نیستن و ابراز کردن احساساتشان برای آنها سخت است باید ب او زمان بدهید ، و او را بخاطر احساسی نبودن سرزنش نکنید ، ب او نگویید تو ب حرفام گوش نمیدی

هنگامی ک مردی مشغول ابراز افکار و احساسات خود است صحبتهای اورا قطع نکنید ( حتی برای یاداوری یا کوچکترین حرفی ) مطمئن باشید صحبت هایش تمام شده ( ایا مورد دیگه ای هست ک بخوای بگویی)

در هنگام شنونده بودن ، بی صبر نباشید

ب او بگویید که او را درک میکنید خیلی مهم هست انها وقتی احساسات درک شدن داشته باشند بیشتر ب شما و احساساتتان احترام میگذارند ( واقعا این احساس رو داری که من تورو پس زدم درکت میکنم احساس خیلی وحشتناکیه ..)

وقتی او صحبت میکند سر خود را ب نشانه ی تایید تکان دهید این یعنی شما ب حرفهای او گوش میدهید و حس امنیت در او ایجاد میشود

کتاب  دوم

رازهای مردان

-مرد بودن از نظر مردان یعنی پنهان کردن احساسات ، پیروزی در رقابت ها ، نبرد با دنیای خشن و زخمت بیرونی ، حفظ بقا، داشتن استقلال شخصی و با کنترل بودن است

- آنها ب تمامی عشق ، شور ، حرارت ،صبر و حمایتی ک در قلبتان دارید نیاز دارند

اشتباه بزرگ زنان

.

الف. زنان در حق مردان مادری میکنند و با آنها مانند بچه ها عمل میکنن

گفتن و پرسیدن سوالاتی مثل ( عزیزم قبضو پرداخت کردی،؟  یادت نره فردا فلان کارو بکنی ، اگه با این لباس نازک بیرون بری حتما سرما میخوری ، )

هنگامی که با یک مرد مثل بچه صحبت میکنید او هم شمارا ناامید نکرده و مثل بچه عمل میکند هنگامی ک انتظار دارید ناتوان ، ضعیف و درمانده عمل کند ، او دقیقا ضعیف و ناتوان عمل میکند

مادری کردن در ابتدا میتواند جنبه ی مثبت داشته باشد ولی در دراز مدت باعث تخریب و شورش بر علیه شما میشود مثل تمامی پسر بچه هایی ک در دوران بلوغ بر مادر خود شوریدن

احساس عزت نفس یک مرد به میزان توانمند بودن او بستگی دارد

2706