2733
2739

در طول زندگیمون سوالات زیادی به فکرمون میاد که جوابی براش پیدا نمیکنیم و یا چون اغلب با زمینه ی فکری " فلان سوالو نپرس کفر میگی ، یا درک انسان کافی نیست ولش کن  و..." بزرگ شدیم خیلی از سوالات رو در ذهن خفه میکنیم .

اما با گذشت زمان و عوض شدن گستره ی فکری انسانها دیگه سوالات در ذهن خفه نمیمونن ، و وقتشه بتونیم در مورد این سوالات حرف بزنیم

هدف این تایپک بحث و یا دعوا بین عقاید مختلف نیست ، بلکه  باید در مورد این مسائل بحث بشه تا بتونیم به رتبه ی بالاتری از نظر فکری برسیم .

، من پنج سوال از پرتکرارترین سوالاتی که پرسیده میشه انتخاب کردم تا بتونیم به طور متمدانه باهم تبادل نظر کنیم .

این تایپک با اعتماد به بلوغ اجتماعی شما زده شده ، مهم نیست موافق یا مخالف این سوال و جواب ها هستید ولی تبادل اطلاعات و حرف زدن اجتماعی در چهار چوب ادب نشون میده که چقدر به بلوغ فکری رسیدید....

لطفا هر دو گروه مخالف و موافق در کمال بلوغ فکری نظراتشون رو بگن  و کارو به نی نی یار نرسونند . چون فکر میکنم دیگه،  برای آوردن" مبصر کلاس سر دعواهامون کمی بزرگ شدیم .

مطمئنم شما تلاشتون رو برای " تبادل نظر متمدانه" خواهید کرد .

پنج سوال :

1. خدا که همه چیز رو خلق کرده ، خود خدارو کی خلق کرده ؟

2. وقتی با چشم خدا رو نمی بینم چرا باید وجودش رو تایید کنم ؟

3. خدا که میدانست شیطان چکاره میشود چرا خلقش کرده ؟

4. اگر تقدیر من از قبل نوشته شده ، پس چرا باید گناهکار  شناخته شوم ؟

5. آیا جغرافیا در تعیین دین من نقش اساسی دارد؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

سوال اول :

* خالق خدا کیست ؟

اغلب این سوال پرسیده میشود شما که میگید همه چیز یک خالق دارد، پس خود خدا رو چه کسی خلق کرده ؟

یک:

در جواب این سوال ، یک سوال میپرسم

شما بگید آب رو چه چیزی خیس میکند؟

مثلا من اگر یک لیوان آب روی شما بریزم شما خیس میشوید ، ولی اگر یک لیوان آب رو در یک پارچ آب بریزیم میتوانید بگویید آب پارچ هم  خیس شد؟!

آب را هیچ چیز خیس نمی کند چون " ذات" آب خیس کردن است نه خیس شدن

با توجه به این مثال ، " ذات" خالق خلق کردن است نه خلق شدن ...

ما در مورد " ذات" حرف میزنیم ، چیزی که خودش هست و تاثیر نمی پذیرد ....

خدا خلق میکند ، خلق نمیشود

دوم:

هر خالق ، خودش هم به قوانین چیزی که خلق کرده محدود نمیشود

برای مثال، سازنده ی ساعت ، خودش تابع قوانین اختراع خودش نیست مثلا خودش  ، هرروز بیست وچهار ساعت دایره وار نمی چرخد یا با باتری کار نمیکند، یا کسی که قفل گوشی را ساخته خودش با زدن دکمه ی قفل ، قفل نمیشود

خدا هم تابع قوانینی که خودش خلق کرده نیست مکان ، زمان و خلقت محدود به این جا هستند و خدا خودش هم تابع این قوانین نیست ...

2738

خدا مغز آدمو طوری آفریده که نمیشه به اینها فکر کرد یعنی ذهن مامحدود دنیای فانی خودمونه

یه بیداری دقیقا عین یه کابوس،مثل گشتن تو تاریکی و بی فانوس،میچرخم تو حباب انتظار تو،مثل ماهی و تنگ و وهم اقیانوس....زندگیم سوخت ...جسد آرزوهام مونده روی دستم...خوشبحالت زندگی کردی💔ولی من نه نتونستم😔

دقیقا این سوالا همیشه ذهنمو درگیر کرده

این خانم خوشگل کیه که داره این امضارو میخونه؟  (در آستانه ی یک فروپاشی. خب خب خب اولا پروفایلم هیو جکمن بازیگر مورد علاقمه،دوما سلام،سوما کاربری دوممه
2706