2733
2739
عنوان

"فتبارک الله احسن الخالقین" .....!

8774 بازدید | 275 پست

فتبارک الله احسن الخالقین ....

تاحالا خدارو از یه بعد دیگه تصور کردید؟

یه بعد متفاوت از افکار عوام و رایج تو ذهن  ادمها !؟ خدای بدون معامله های "بگیر و بده "ها ؟!

خدا رو بدون عقاید و دین ها ؟ بدون تفکیک سازی خدای مذهبیون و غیر مذهبی ها؟ !

یه بارم یه مدل دیگه در مورد خدا فکر کنیم !

حتما تاحالا این جمله رو بارها تو نت خوندین

"شما به عنوان یک انسان ،  یک نفر از هفت میلیارد آدم هستید که فقط در یک سیاره (زمین)  از میان هشت سیاره ، درون یک منظومه ( منظومه ی شمسی) میان صد منظومه ی یک ستاره (خورشید) از بین 400میلیارد ستاره قرار گرفتید  ، خود این  ستاره درون یک کهکشهان از200تیلیارد کهکشان موجود در اسمان قرار داره ...

شما دی ان ای مخصوص خودتون رو دارید و اثر انگشت ثابت که فقط مختص خودتونه و این درحالیه که شما از بین میلیون ها اسپرم برای این زندگی انتخاب شدید ...

حتما بعد خوندن این مطالب برای شما هم جالب میشه که چطور خدا با افرینش این عظمت با این همه دقت و نظم و بزرگی بیش از اندازه ، چرا فقط برای خلقت "انسان"  به خودش تبریک گفته و آیه ی "فتبارک الله احسن الخالقین" رو فرستاده ...

تئوری انفجار : 

تا قرن ها قبل خیلی از دانشمندان مثل ارسطو فکر میکردند که جهان هستی از ازل وجود داشته و تا بی نهایت هم همینطور ادامه خواهد داشت ، بعدها دانشمندان به این نتیجه رسیدن که اجزام آسمانی در حال گسترش هستند و چیزی که در حال انبساط یا انقباض باشه نمیتونه از ازل وجود داشته باشه و تا ابد ثابت بمونه ، بعدتر ها یک تئوری به اسم انفجار بیگ بنگ گفته شد که جهان از یه انفجار تشکیل شده و اجرام بدون وزن ، بعد انفجار وزن دار شدند و کهکشانها و ستاره ها و... تشکیل شدند ،(بحث علمی این مطالب بسیار طولانی و تخصییه که خارج از مطالب اصلی این تایپک و حوصله ی شماست )

نکته جالب این موضوع اینه که این مطلب در ایه 30سوره انبیا اومده ..

(ایا کسانی که کفر ورزیدند ندانستند که آسمان ها و زمین هر دو به هم پیوسته بودند و ما آنها را از هم جدا کردیم ایا باز ایمان نمی آورند )

اومدن این تئوری تو قرن چهاردم در بین اعراب جاهلیت هم یک نکته ی جالب جداست ...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

😘😍❤

حافظ کل قرآن 😍من یڪ دختر چآدریم😊شاد و پر نشاط☺️سر زنده و پرڪآر😉قرآن ونهج البلاغه اگر میخوانم ... رمآن هم می خوانم😍پآی سجاده اگر گریه میکنم😭خنده‌هام بین دوستام تماشایی است😅من اگر چادر سرم میکنم☝️نقاشم هستم✏️خطم هم خوبه ✍🏻حرف های دخترونم هم سر جاشه🤪شوخۍ هاۍ دوستانه هم میکنم😆تئاتر و سینماهم‌میرم البته‌نه هرفیلمی🙃کوه هم میرم با حفظ حجابم🏔من‌قشنگ تر ازدنیای‌خودم سراغ ندارم😍 
2728

خدایا شکرت

به امید خودت فقط

هر انسانی در طول زندگیش به دنبال معجزه میگردد.‌ و آن را در همه جا جست و جو می‌کند. در حالی که معجزه همین جاست. درون قلب هر انسانی.  آن جا که نیرو و اراده ی جز خداوند در جهان تصور نمیکنی . معجزه از ایمان شکل میگیرد. 

کهکشان راه شیری : میدونید که ما توی کهکشان راه شیری قرار گفتیم ، بعد انفجار بیگ بنگ 200تیلیارد کهکشان به وجود اومدن که راه شیری یکی از اونهاست ...

وقتی چندین کهکشان در نزدیکی هم قرار میگیرن تشکیل یه خوشه میدن مثل خوشه ی انگور ،

کهکشان راه شیری تو ابر خوشه ی به اسم خوشه ی لانیاکی قرار گرفته که فقط یک جز از یک خوشه کوچک و نامنظم بین میلیاردها خوشه است .. تو عکس عظمت خوشه لانیاکی رو میبینید و اون قرمز مشخص شده کهکشان راه شیری ماست ،... مابقی نورها که میبینید بقیه کهکشانها هستن ..تصویر خوشه لانیاکی

واقعا تاپیکتون جالبه ... مرسی از شما ❤️ ❤️ ❤️ 

۹/۹/۹۹یه اتفاق خوب قراره بیفته... چشماتو ببند و ارزو هاتو نقاشی کن... ایشالا تا این تاریخ بهش میرسی به امید خدا⁦♥️⁩⁦🥰
2738

خدابزرگتر و مهربانتر از حد تصور ماست😍

صادق باش مثل اون سیگاری که روش نوشته سرطانزا نه مثل اون آبمیوه آشغالی که روش نوشته صددر  صد طبیعی ❤ السلام علیک یا ابا عبدالله❤

حالا اون 200تیلیارد کهکشان دیگه رو کنار میزاریم  وروی یکی از اونا تمرکز کنیم  که خودمون درش قرار داریم .

تو کهکشان راه شیری میلیاردها ستاره وجود داره که توی تصویر میبینید ، ما دریکی از اون ستاره ها قرار گرفتیم به اسم ستاره ی 'خورشید' ّ..

در ستاره خورشید ..8سیاره کامل و 4سیاره کوتوله قرار گرفته که به دور خورشید میچرخه که همشون روی یک مدار به اسم منطقه "دایره البروج" قرار دارن ، زمین هم که سومین سیاره این منظومه است و محل سکونت ما ...

آیه 33سوره ی انبیا

«و او خدایی ست که شب و روز و خورشید و ماه در یک مدار افرید که شناورند »

آیه 40سوره یس

«نه خورشید را سزد که بر ماه رسد و نه شب بر روز سبقت جوید و همه در یک مدار شناورند»

در کهکشان راه شیری حدود 400میلیارد ستاره و 100میلیارد سیاره وجود داره از هر پنج ستاره ، یکی به اندازه ی ستاره ی ما یعنی خورشید هست و حدود 22درصد از این ستاره ، سیاره هایی مثل زمین دارند که قابل سکونت و دارای اتمسفر و آب هستن ...یعنی در یک کهکشان 8میلیارد سیاره مثل زمین هست ...

اگه کهکشان راه شیری رو برابر با اندازه ی کشور امریکا در نظر بگیریم ، اندازه ی منظومه ی شمسی خورشید (ما) برابر یک سلول خونی در بدن هست ."کشور آمریکا و یک سلول .".توجه داشته باشید که این فقط یک کهکشان خیلی کوچک از بین میلیاردها کهکشانه ...

اندازه های خلقت به قدری دقیق هستن که هیچ کدوم خللی بر اونیکی وارد نمیکنه مثلا اندازه ی خورشید با ماه دقیقا به اندازه ی فاصله ی ماه تا زمینه ...

یعنی ماه 400برابر از خورشید کوچکتره و فاصلش از زمین هم1/400،هست این عدد تقریبی نیست و دقیق حساب شده ...

حدود 225سال طول میکشه تا منظومه ی شمسی ما یک دور به دور کهکشان راه شیری بچرخه اخرین بار که منظومه ی ما در حالت الان قرار داشته زمانی بوده که دایناسورها جدیدا در زمین دیده شده بودند ....

نزدیکترین کهکشان به کهکشان راه شیری ما هم کهکشان اندورمدا هست که اگه با فضا پیمایی با سرعت نور به سمتش حرکت کنیم دو و نیم میلیون سال طول میکشه تا به اونجا برسیم ....(عظمت در خلقت)

و این فقط قسمتی از آسمان خداست در حالی که کیهان پر از سحابی ها ، وستاره های کوتوله و سیاه چاله ها  و صورت های فلکی ، شهاب سنگ ها ، خوشه های دیگه هست که هرکدومش بحث های جالب و شگفت انگیز خودشون رو داره ....

اگه به صورت دایره های تو در تو از بزرگ به کوچک به این مسائل نگاه کنیم و برسیم به زمین ....

میبنیم که در زمین هر چیزی نظم خودش رو داره ..

ما به عنوان انسان از نظر جسمی از  میلیون ها سلول و اتم و ذره های ریز اتمی تشکیل شدیم و از نظر  روح هم دارای بعد های پیچیده هستیم که فقط 3یا 4درصد اونو کشف کردیم ... این دایره هارو از کهکشان با اون عظمت تا الکترون و پروتون یه اتم در  بدن خودمون درنظر بگیرید ..چقدر بزرگ و کوچک همه با نظم در کنار هم قرار گرفتن ...

حتی یک حیوان ،یک برگ، یک ابر ، یه ذره خاک ، یک قطره آب ، و همه و همه ی مخلوقات جزییات بزرگ و ریز خودشون رو دارند ...همه در نوع خودشون در یک نظام منظم قرار گرفتن ...

بنظر شما تو این جهان پر از دقت ، انتخاب شما و جهش شما از بین میلیون ها اسپرم اتفاقی میتونه باشه؟!

یا تدبیر خدایی که این جهان رو با تدابیر خودش به نوعی خلق کرده که هیچ اشکالی درش نیست و کسی نمیتونه مثل اونو خلق کنه ، برای زندگی ما کافی نیست ؟ و با ما دشمنه ؟ یا به اندازه ی ما نمیفهمه ؟ و عادل نیست ؟

ما همین قدر ناچیز هستیم در این عظمت ولی اینقدر مهم هستیم که خالقمون فقط برای خلقت ما به خودش تبریک گفته ....

مهم نیست مسیحی یهودی مسلمون باشیم مذهبی باشیم یا نه ، با هر اعتقادی خدامون یکیه هممون وقتی به درجه ی اخر ناچاری میرسیم اولین جایی که بهش پناه میبریم خود خداست ...

2706