2733
2734

من 😁

دانشجويى و المان

براى مقطع ارشد

به نظرم قبل ارشد كه با بن وضعيت سفارت اصن نميشه اومد ، وقتاى دو سال و دو ماه پيشم هنوز نيومده واسه مقطع زير ارشد

اگه بخواى المانى بخونى خيلى مهم نيست نمره هات چطور باشن ولى انگليسى با توجه به رشتت ميتونه متفاوت باشه ، مثلاً دانشگاه ما نوشته بود بالاى ٢.٥ كه ميشه ١٦ ايران بايد باشه معدل

ولى المانى خيلى راحتتره فقط زبونشه كه بايد ياد بگيرى

ايلتس هم برا انگليسى دانشگاه ما فك كنم ٦ ميخواد كه خيلى خيلى راحته گرفتنش

هزينه زندگيم كه من الان ماهى ٧٥٠ تا اينا ميشه خرجم ولى ميشه كار دانشجويى هم كرد و خرجتو در بيارى در طول تحصيل مخصوصاً اگه المانى بلد باشى قطعيه اين قضيه

بعدشم كه ادم ميتونه كار پيدا كنه يكم سخته ولى ميشه ، يه ويزاى ١٨ ماهه براى جستجوى كار ميدن

ولى در كل بايد وقتى مياى ١٠٢٣٦ يورو بيارى كه تو بانك بلاك كنى و هزينه يك سالت باشه

در واقع هر ماه يك دوازدهم پول ازاد ميشه

و اگه ويزات رو يه ساله تمديد كنن بايد سال بعدشم باز همين مبلغ رو بلاك كنى ، يا اينكه قرارداد كار ببرى (البته شهر ما الان با قرارداد كار تمديد نميكنه) يا اينكه مثلاً مدارك از ايران ببرى كه ساپورت ميشى

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

شرایط دیگشو تمیدونی  کانادا چه شرایطی داشت و هزینش چقدر بود؟

بستگی به دانشگاه یا کالجت دیگه کمترین نمره زبان مورد پذیرش 6 هست و کالج هایی هم پیدا می‌شد با بعضی رشته ها که همون 6 رو میخوان (دانشگاه معمولا 6ونیم به بالا پذیرش میدن) هزینه هم بازم بسته به رشته از ترمی 6 هزارتا شروع میشه رشته هایی هستن که 16هزارتا ترمی بود . هزینه دانشگاه در کانادا بدون فاند و بورس گرونه هزینه زندگی تا جایی که من میدونم آلمان ارزونتر از کانادا هست به طور متوسط در کانادا اگه خوابگاه داشته باشی چیزی حدود 2000دلار ماهی نیازه 20 ساعت اجازه کار هم داری. همراهت اگر بیاد فول تایم میتونه کار بکنه لازم نیست مثل آلمان هم مدرک زبان ارائه بده کلا شرایط کانادا خیلی راحتتره ولی گرونه. گردش حساب 4ماه اخیر لازمه که تا پارسال باید 400 میلیون به بالا می‌بود و حتما به اسم کسی باشه که قراره بره در کنارش  اگر ساپورت هم داشته باشی و اعلام کنی خیلی خوبه 

2742
هر کدوم راخت تره پول کمتر میخواد

دانشجویی؟

زيباترين انسانهايى كه تا كنون شناخته‌ام، آنهايى بودند كه شكست خورده بودند، رنج ميكشيدند، دچار فقدان شده بودند و با اين حال راه خود را از اعماق درد و رنج گشودند و بيرون آمدند.
اره

عزیزم واس آلمان رو میدونم فقط که

لازمه مدرک زبان داشته باشی، حداقل B2، مدرکتم باید حتما از گوته باشه چون اون موسسه وابسته به سفارته

بعد دیپلم و ریز نمرات پیش دانشگاهی و گواهی قبولی کنکورو میخواد

باید ویزا و پاسپورت و اینام داشته باشی

اینا با هم هزینه‌ی کلی هست اگه بدون وکیل باشه و خودت کاراتو انجام بدی و زبانم خودت بخونی و فقط بری امتحانش بدی کمتر میشه

ولی باید یه تمکن مالی ۱۰ هزار یورویی داشته باشی که اون واقعا سنگینه.. مگر اینکه دوستی یا آشنایی اونجا داشته باشی که اونم شرایط داره

زيباترين انسانهايى كه تا كنون شناخته‌ام، آنهايى بودند كه شكست خورده بودند، رنج ميكشيدند، دچار فقدان شده بودند و با اين حال راه خود را از اعماق درد و رنج گشودند و بيرون آمدند.
2738
😐😐😐۶۰۰ یورو رو نگاه کنه،بخوره،کرایه خونه بده،از دولت زندگی کنه؟! واقعا اینارو با چه منطقی م ...

من یه فیلم دیدم طرف رفته بود هایپر تو امریکا خرید کنه،یه خرید کلی وسایل بهداشتی و خوراکی ،گوشت مرغ،میوه ،سبزیجات،هرچیزی که فکزشو بکنی خرید،کلش شد ۹۵ دلار..

همون خریدها تو ایران نزدیک۲ میلیون میشد..طرف میگفت حقوق یک روز کارگر توامریکاست که این همه میشه باهاش خرید کرد

😍😍😍
شایدم نرخ زندگی از دوسه سال پیش تا الان عوض شده  نفس عمیق بکش دوست دعوا نداریم که بااین لحن گس ...

باشه تو راس میگی بیخیال

👁️ “زندگی کردن” کمیاب ترین اتفاق دنیاست… اغلب مردم فقط “وجود دارند”…👣 proudly Mom Of Two 💖
عزیزم ی سوالی داشتم الان پرواز ها از خارج ب ایران انجام میشه یا نه

نه گلم ما موندیم اینجا😑😑نه پروازی میره نه کیاد مرزا بسته

👁️ “زندگی کردن” کمیاب ترین اتفاق دنیاست… اغلب مردم فقط “وجود دارند”…👣 proudly Mom Of Two 💖
2706