2737
2739
عنوان

یه دستور کیک امتحان شده براتولد بهم بدین لطفا

| مشاهده متن کامل بحث + 4713 بازدید | 89 پست
کیکی ک بخای خامه کشی کنی حتما باید اردش ارد شیرینی پزی باشه با ارد نانوایی اصلا خوب نمیشه

اردسفید دارم

خانومای گل کتاب <<ما تمامش میکنیم >>رو حتما بخونید .از پر فروشترین های نیویورک تایمز هست🌷
اون روکش کاکایو رو نمدونی چجوری میزنن؟اون اول عکسشوگذاشتما 

اون جور که تو عکس  میبینم بین کیک و خامه کشی کرده و کاکاءو رو با خامه قاطی کرده وروش زده

اما فکر کنم اگه کل کیک خامه کشی کنی بعد کاکاعو بزنی بهتر میشه

امضا قبلی 😍من ميدونم ديگه این ماه حاجت دلمو میگیرم و مامان میشم 😍خدا جونم مرسی که تو بهترین ماهت هدیتو بهم دادی لطفا مواظبش باش تا سالم بیاد بغلم😘😘😘😘لطفا برا سلامتی نینیم یه صلوات مهمونم کنید 😍😍😍

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اردسفید دارم

پس باهمون بپز .. ارد نانوایی برا کیک ساده صبحانه و عصرانه خوبه .. اون عکسی هم ک گذاشتی شکلات آب شده است .. چند تا تخته شکلات میریزی تو کایه پیرکس میذاری رو بخار کتری تا اب بشه ب این روش میگن بنماری .. بعد میریزی رو کیکت .. اگر دوست داری رقیق تر باشه شکلاتت یه پاکت خامه صبحانه هم قاطی شکلاتا کن بذار رو بخاری کتری تا اب بشن

قیافه من😑😑🔫وقتی تو تاپیک خانومای باردار میرم ... از پشت بوم صدای گربه میاد روی بچم اثر نذاره 😑🔫تو لقمم مو بود نپیچه دور گردن بچم خفه شه 😑🔫 یدونه کنجد رو نون بود بچم سقط نشه😑🔫 موز خوردم بچم نیوفته . کشمش خوردم بچم فلان نشه . یدونه بالشت جابجا کردم بچم ال نشه . مادرشوهرم با این وضعم میخاد بیاد خونمون شب نشینی ..مگه چند روزه دیگه داری تا زایمان ؟ دوهفتمه عزیزم😑😑😑🔫

اینو من با همون دستور درست کردم اما چون دونفر بیشتر نبودیم مواد و نصف کردم

تزینشم زیاد خوب نشده چون وسیله نداشتم😭😭😭

امضا قبلی 😍من ميدونم ديگه این ماه حاجت دلمو میگیرم و مامان میشم 😍خدا جونم مرسی که تو بهترین ماهت هدیتو بهم دادی لطفا مواظبش باش تا سالم بیاد بغلم😘😘😘😘لطفا برا سلامتی نینیم یه صلوات مهمونم کنید 😍😍😍
2728

‍ این کیک با بافت لطیف اسفنجی چند خصوصیت خیلی خوب داره از جمله :

١. خیلی خیلی پف میکنه.

٢. فقط احتیاج به ۴ تا تخم مرغ داره .

٣. زرده از سفیده جدا نمیشه و واسه همین خیلی راحت و بی دردسر درست میشه .

۴. خیلی لطیف و نرمه

۵. کیک خیلی بافتش سبکه .

۶. پایه کیک خیلی خوبی واسه کیک های تولد، مهمونی، و عروسی هست.

اما یه نکته مهم تو درست کردن این کیک هست. این که باید مواد خیلی خوب با هم مخلوط باشند. اگه دیدیم کیکمون خوب پف نکرده علتش می‌تونه خوب مخلوط نکردن باشه. یا اگه خیلی‌ هم بزنیم در نهایت با یه کیک سنگین زمخت روبرو هستیم که همه زحمتمون به باد رفته.

خوب با این اوصاف بریم واسه درست کردن این کیک خوشمزه .

مواد لازم کیک با بافت لطیف :

تخم مرغ ۴ عدد ( همدمای اتاق )

شکر ٢ پیمانه(با یکونیم پیمانه هم میشه)

وانیل ١ قاشق چای خوری

١ پیمانه شیر

کره ١/۴ پیمانه(به جای کره میشه از روغن مایع استفاده کرد👌)

آرد معمولی ٢ پیمانه

بکینگ پودر ٢ قاشق چای خوری

نمک ١/۴ قاشق چای خوری

روش تهیه کیک با بافت لطیف :

قبل از آماده کردن کیک باید همه مواد کیک رو اندازه بگیریم و آماده کنار دستمون باشه. چون ما باید خیلی‌ سریع کارمون رو انجام بدیم تا اون حباب های که ایجاد شده تو مایع کیک از بین نره. یعنی‌ قبل از شروع کار قالبمونو آماده می‌کنیم ،مواد رو اندازه گیری می‌کنیم و همه چی‌ آماده برای شروع .

در اول کار فرمون رو روی درجه حرارت ٣٢۵ درجه فارنهایت یا ١۶۵ درجه سانتیگراد میزاریم تا گرم بشه.

مواد خشکمون مثل آرد ، بکینگ پودر، و نمک رو خوب با هم قاطی میکنیم و یه دور الک میکنیم .

تخم مرغ ها رو به مدت ۴ دقیقه با درجه متوسط همزن برقی هم میزنیم .

دقت کنید که نباید کمتر از ۴ دقیقه بشه این مرحله جزء مراحل مهم این کیکه .

اگه با همزن دستی این کار رو میکنید باید مداوم به مدت ۶ دقیقه هم بزنید. توصیه میکنم که یک یاور بغل دستتون باشه که خسته شدید بدید کمکتون کنه تو هم زدن.

من از غذا ساز استفاده کردم و به مدت ۴ دقیقه هم زدم.

بعد از ۴ دقیقه هم زدن تخم مرغمون رنگش کرمی میشه و کمی پف میکنه. شکر رو اضافه میکنیم و باز به مدت ۵ دقیقه با همزن برقی یا غذا ساز هم میزنیم.

با همزن دستی ۸ دقیقه هم میزنیم.

بعد این مدت یه کرم پفی و کرم رنگی خواهیم داشت .

شیر و کره رو روی اجاق گاز یا ماکروفر میذاریم تا با هم مخلوط بشن و کره آب بشه. اما حواستون باشه نباید شیر به جوش بیاد همین که کره آب شد کافیه .

مخلوط آرد رو اضافه میکنیم و با دور کند به مدت چند ثانیه هم میزنیم تا آرد با کرممون مخلوط بشه.

مخلوط شیر و کره که گرمه رو میریزیم و باز با دور کند هم میزنیم. حدود کمتر از ۱ دقیقه و درحدی که موادمون یه دست بشه.

خوب مخلوط مایع کیک رو میریزیم تو قالبی که از قبل گریس کاری و آرد پاشی کردیم .

میزاریم تو فر داغ و تا ٢٠ دقیقه اول به هیچ عنوان در فر رو باز نمیکنیم و بعد از ۳۵ دقیقه کیک رو یه مقدار از تو فر بیرون میکشیم. با انگشتمون وسطش رو تاپ تاپ میزنیم( نوک چاقو و یا کبریت تو این مرحله وسط کیک فرو نمیکنیم چون موجب میشه همه پف کیک فروکش کنه ). اگه دیدیم شله و معلومه که هنوز نپخته, دوباره میزاریم تا یه ۷ دقیقه دیگه هم بپزه و باز دوباره چک میکنیم و این دفعه با یه چوب کبریت یا نوک چاقو وسط کیک میزنیم. اگه تمیز اومد بیرون پس پخته شده.

وقتی آماده شد، از تو فر میاریمش بیرون.

حسابی پف کرده وطی مدت زمان کوتاهی یه کوچولو از قوسی که برامده شده روش کم میشه و کیک هم سطح میشه .

١٠ تا ١۵ دقیقه صبر میکنیم کیک تو قالب بمونه و بعد کیک رو با یه چاقو از لبه های قالب جدا میکنیم.

سعی‌ نکنید که کیکو تا زمانی‌ که کاملا خنک نشده برش بزنید.

کیک اسفنجی رو همیشه با تیز‌ترین چاقوی که داریم برش می‌زنیم.

وقتی‌ کیک سرد شد اونو لای یه حوله یا پارچه نخی بپوشونید و تو یخچال بذارید

.🌼🌷🌼🌷🌼🌷🌼

قناد باشی استاد حسین

خدایــــــا شکرت منم مامان شدم   دوستای عزیزم لحظه ای که فهمیدم برای همتون دعا کردم و میکنم شمام برای من دعا کنین نی نیمو صحیح و سالم بغل کنم اللهم صل علی محمد و آل محمد😍     ❤💚دخترخوشگلم خوش اومدی به زندگیمون😍😘منو و بابایی بی صبرانه منتظرتیم گل دخترم😘😘دختر قشنگم به دنیا اومد😍خدایا شکرت❤
‍ این کیک با بافت لطیف اسفنجی چند خصوصیت خیلی خوب داره از جمله : ١. خیلی خیلی پف میکنه. ٢. ف ...

وای ممنونم عزیزم نمدونم.چرا انقده امروز فیل تر وصل نشد .ممنون ک برامفرستادی 

خانومای گل کتاب <<ما تمامش میکنیم >>رو حتما بخونید .از پر فروشترین های نیویورک تایمز هست🌷
پس باهمون بپز .. ارد نانوایی برا کیک ساده صبحانه و عصرانه خوبه .. اون عکسی هم ک گذاشتی شکلات آب شده ...

اتفاقا خودمم همین فکرشما رو داشتم اما بچه ها ک گعتن خامه داره تعجب کردم ممتونم از راهنماییت گلم 

اینو من با همون دستور درست کردم اما چون دونفر بیشتر نبودیم مواد و نصف کردم تزینشم زیاد خوب نشده چون ...

همین ک خودت درست کردی کلی ارزش داره عزییزم 

2740
‍ این کیک با بافت لطیف اسفنجی چند خصوصیت خیلی خوب داره از جمله : ١. خیلی خیلی پف میکنه. ٢. ف ...

گلی نوشته یه دور الک کنید ِمنظور ش همون سه باره یا یکباز؟؟اخه من شنیدم اون الک کردنه تو پف کردن اثر داره!

اگ بخوام مث این روش کاکایو بدم چیکار باید بکنم؟

عزیزم پود کاکائو اصلا نزن ،خمامه صبحونه رو بزار رو حرارت وفتی داغ شد ولی نجوشه،شکلات تخته ایی بهش اضافه کن ،همونجوری داغ بریز رو کیکی که آستر کشی کردی

دلم را اشتباهی بردی ،برای پس دادنش هم برنگرد از آن هم گذشتم....
عزیزم پود کاکائو اصلا نزن ،خمامه صبحونه رو بزار رو حرارت وفتی داغ شد ولی نجوشه،شکلات تخته ایی بهش اض ...

اهان ممنون عزیزم 

اگه میخوای خامه کشی کنی، باید کیک اسفنجی یا شیفون بپزی. برای روش هم گاناش بریز از خامه فرم گرفته خیلی راحت تره. روی کیک یه ذره خامه بریز و صاف کن. خیلی صافم نشد عیب نداره. بعد گاناش بریز. روشم رنده شکلات یا پودر کاکائو یا قهوه و با شکلات یا گل طبیعی تزئین کن. خامه قنادی خیلی بهتر از خامه صورتیاست

اگه میخوای خامه کشی کنی، باید کیک اسفنجی یا شیفون بپزی. برای روش هم گاناش بریز از خامه فرم گرفته خیل ...

گاناش مزه ش چجوریهه؟چجوری درست میشه.یه کیک نرررم میخام .اسفنجی درست کنم یاشیفون؟

2706