2703
2553

ما در دانش لند نمی توانیم تمام اشتباهات والدین در طول تربیت کودکان را نادیده بگیریم، بنابراین، سعی کرده ایم شایع ترین اشتباهاتی که والدین مرتکب می شوند را توصیف کنیم، زیرا بعضی اوقات فراموش می کنید که کودکان حتی به انجام کمک پشتیبانی بیشتری از طرف شما نیاز دارند؛ در ادامه با ما همراه باشید.

شما کودکان را به عنوان بزگتر تصور می کنید

برای شروع، بیایید یک مسئله را مرور کنیم، کودک بزرگسال نیست! خوب به این جمله توجه کنید، آنها دلایل اختلاف تان با همسرتان را نمی دانند و احساسان شما را نمی توانند به طور کامل درک کنند، شما مسئول این هستید که به آن ها احساس امنیت و اطمینان دهید که همه چیز خوب خواهد شد.

بنابراین لازم نیست که درباره همه چیز با آن ها صحبت کنیم. فرزندتان به حمایت شما احتیاج دارند و باید بدون احساس مستمر، احساس راحتی کنند و آن را حس کنند، نگرانی ها و مشکلات خود را با دوستان، خانواده و یا یک متخصص در میان بگذارید، فرزندان مسئول شنیدن مشکلات شما نیستند!

آن ها را مجبور به انتخاب نکنید

فرزند خود را وادار به انتخاب نکنید! این مسئله هم به محل زندگی و هم برای این سوال که افراد با چه کسانی می خواهند ارتباط بیشتری داشته باشند، صدق می کند. این مسئله باعث می شود کودک احساس کند که یکی از شما دارید به او خیانت می کنید، آنها با انتخاب اجباری نا خواسته به دیگر گزینه آسیب می زنند، این برای کودک عادلانه نیست. شما در هنگام تصمیم گیری باید به عقیده کودک گوش دهید، اما به هیچ وجه نباید به او برای انتخاب فشار بیاورید.

تلاش نکنید مادر یا پدر بهتری باشید

در تلاش بودت برای بهتر به نظر رسیدن از شریک زندگی در چشم فرزندانتان، می تواند آسیب بزرگی به آن ها بزند. شما به همه مواردی که همسرتان اجازه نمی دهد اجازه می دهید. شما به تدریج و ناخواسته باعث می شوید کودک تان بدون گوش دادن به دستور العمل ها و نظرات شما شروع انجام آنچه می خواهید می کند. این می تواند بر شخصیت کودک تاثیر بگذارد و باعث شود آن ها رفتار فاسد و فریبنده ای داشته باشند.

درباره شریک زندگی تان بد صحبت نکنید

همانطور که گفتیم، تمام تقصیر ها را از دوش خود خالی نکنید، شریک زندگی خود را به خاطر همه چیز سرزنش نکنید، لازم نیست درباره اشتباهات و رفتار های بد همسرتان به فرزند خود بگویید و سعی کنید در مورد او بد حرف بزنید.

از کودک تان به عنوان واسطه استفاده نکنید.

اصلا مهم نیست که در برابر شریک زندگی خود چه حسی دارید! در صورت عدم تمایل به برقراری ارتباط با آن ها، نباید فرزند خود را پیام رسان قرار دهید، کودک نباید عبارات و افکار پدر را به مادر و بر عکس منتقل کند. بیشترین تلاش خود را بکنید و خودتان با همسرتان صحبت کنید. کودک از آنچه اتفاق افتاده استرس دارد و دیگر نیازی نیست اوضاع را بدتر کنید.

راستی! اگه این مطلب بدردتون خورد میتونید از بقیه مطالب شبیه این هم توی وبسایت دانش لند استفاده کنید!   

ممنون از متن خوبت ، مطلب اول رو ما بزرگترا و به شخصه خود من همش یادم میره

ولی چند وقته دارم رو خودم کار میکنم

من یه اخلاقی دارم، یا یه کاری رو شروع نمیکنم یا اگه شروع کنم تموم نمیکنم!!😶😊
ممنون از متن خوبت ، مطلب اول رو ما بزرگترا و به شخصه خود من همش یادم میره ولی چند وقته دارم رو خودم ...

خوشحالم خوشت اومد    اینارو واقعا باید همیشه یادمون باشه!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

در روانشناسی کودک 

بچه نباید هرآنچه که دلش خواست انتخاب کنه 

مثلا برای خرید کفش که میریم سه یا چهارتا کفش مناسب رو درنظر میگیریم به بچه میگیم که از بین این‌ها کدوم رو دوست داری 

هم حق انتخاب داره هم اینکه متوجه نظارت پدر و مادر میشه

صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَرْجِعُونَ   سوره بقره آیه ۱۸                       ((لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحانَک إِنِّی کنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ)) 
2720
در روانشناسی کودک  بچه نباید هرآنچه که دلش خواست انتخاب کنه  مثلا برای خرید کفش ...

البته که حرفت درسته عزیزم، ولی یادت باشه نباید به بچه فشار بیاد یا در واقع بهش نظرمون رو تحمیل کنیم   

البته که حرفت درسته عزیزم، ولی یادت باشه نباید به بچه فشار بیاد یا در واقع بهش نظرمون رو تحمیل کنیم ...

اینجوری دیگه تحت فشار نیست 

گلی این مطلب رو متفق‌القول در اغلب کتب روانشناسی کودک عنوان کردن، چون من در جایگاهی نیستم که نظریه‌ای به این مهمی بدم 

قطعا و قطعا شما هم این مطلب‌رو خوندین

صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لَا يَرْجِعُونَ   سوره بقره آیه ۱۸                       ((لا إِلهَ إِلَّا أَنْتَ سُبْحانَک إِنِّی کنْتُ مِنَ الظَّالِمِینَ)) 
اینجوری دیگه تحت فشار نیست  گلی این مطلب رو متفق‌القول در اغلب کتب روانشناسی کودک عنوان کرد ...

من این مقاله رو از یه وبسایت خارجی ترجمه کردم، لینکش رو هم آخر مطلبم گذاشتم، اگه تجربه ی دیگه ای داری بگو ازش استفاده کنم     

2714
خیلی استفاده کردم ..موفق باشید .... مورد دومی رو خوب نفهمیدم ... ینی چی برای انتخاب بهش فشار نیاری ...

مرسی عزیزم    فکر کنم منظورشون اینه که نباید فرزندمون رو بین دو راهی قرار بدیم و از نظر روحی بهش فشار بیاریم اون چیزی که ما میخوایم رو انتخاب کنه!   

من این مقاله رو از یه وبسایت خارجی ترجمه کردم، لینکش رو هم آخر مطلبم گذاشتم، اگه تجربه ی دیگه ای دار ...

من این مواردی رو که عنوان کردی رو خوندم حالا باکمی تفاوت جزئی

ولی این موردی که گفتم درمورد حق انتخاب تو مقاله شما جاش خالی بود 

وگرنه که اتفاقا فرصت خوبی بود برای یادآوری چیزی که شاید تو ذهنم داشت کمرنگ میشد 

مثلا درخصوص والدین 

هیچ وقت از بچه نپرسید من و بیشتر دوست داری یا بابارو و اجازه ندین کسی هم این سوالو بپرسه 

اجازه ندین از بچتون بپرسن با مامان بابا کجا رفتی، چی به تو میگن؟!

و مواردی از این دست

مرسی عزیزم     فکر کنم منظورشون اینه که نباید فرزندمون رو بین دو راهی قرار بدیم و از نظر ...

ممنون ...

یه ذره بیشتر خوندم حس کردم راجع به روابط انسانیه بیشتر منظورش درسته؟ مثلا نگیم یا با مامان بمون یا پیش بابا ...چون جفتشو دوس داره ... مجبور میشه به حذف یه گزینه ...

ولی بین چیزایی که بداش مساویه مث انتخاب جوراب مثلا اوکیه که بهش حق انتخاب بدیم ...

درسته؟

نام کاربری م، motherhood هست. 😊                 اسم پسرم هود نیست😏
خوشحالم خوشت اومد     اینارو واقعا باید همیشه یادمون باشه!

ببخشید ولی نگارش و متنش و دوس نداشتم

کیبورد گوشیم کلمات رو اشتباه تایپ میکنه منم توان سر کله زدن باهاش رو ندارم پیشا پیش بخاطر غلط املایی عذر میخوام
2706