2737
2739
عنوان

اگر کسی مامان صدات میکنه بیا تو

| مشاهده متن کامل بحث + 2415 بازدید | 113 پست
نگفتین کی مرده🤔🤔

توی بیمارستان شاغلم 

هر کسی یک نابغه است ، اما اگر یک ماهی 🐟 را از روی توانایی اش در بالا رفتن از یک درخت 🌲 قضاوت کنیم آن ماهی تمام عمرش را با این باور زندگی خواهد کرد که یک احمق است

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731

اینو نمیگم ک بمونید تو خونه و کاری نکنیداااااا من تحت نظر دکتر بودم و هر ساعت در تماس بودم و گزارش وضعیت میدادم .....

پسرم وقتی یکسالش بود از خواب یبار بلند شد و استفراغ کرد سریع بردم دکتر....دکترم معروفه تو کرج ...گفت این دارو رو بده استفراغ نکنه ولی این از فلان ساعت دچار اسهال میشه و اینکارا انجام بدهو او ار اس رو قطع نکن بچه ها شاید باورتون نشه از همون ساعت شروع ب اسهال کرد منم لحظه ب لحظه با دکتر در تماس بودم خیلی هواسم جمع بود تموم زندگیم شده بود اینکه ذره ذره او ار اس بدم ...پسرم جوری اسهال بود هر ۳۰ ثانیه دسشویی میکرد و از پشتش اب خالی میومد انقد اسهالش شدید بود ولی با مراقبت من خوب شد .... ویروس باید از بدن خارج بشه نباید جلوی اسهالو گرفت درسته ولی باید مراقبت ویژه کرد ...چطور اسپری بینی ک مصرف میکنه بچه ابریزش بیشتر میشه ؟ چون باید همه چی تخلیه بشه بیاد بیرون و تو بدن چیزی نمونه ...من نیم ساعت او ار اس نمیدادم بچه حرارت میگرفت بدنش یعنی کمبود اب داشت فوری دارو میدادم خنک میشد 😖

....
خدا صبرتون بده.اونقسمتی که به امبولانس میگیم و توضیح بدین ممنونم😚

ببین همه جا یک قانون ثابت برای اعزام بیمار هست

یعنی به محض اینکه پزشک میگه مریض باید اعزام بشه یعنی این بیمارستان به هر دلیلی نمیتونه مریض شما رو به بهترین نحو درمان کنه مثلا مشکل بیمارستان ما این بود pnicu نداشت و فقط nicu داره این یعنی هر آنچه ک برای نجات یه بچه هشت ماهه(امروز فهمیدم هفت ماهه نبود) لازم داشت رو نداشت

البته خوب ونتیلاتور و شوک و… مسلما داره و از نظر تجهیزات اوکیه  ولی بحث سر تبحر پزشک هاست که خود وزشک متخصص اطفال تشخیص داد که باید بره بیمارستان فوق تخصصی کودکان

پس به هر دلیلی میگن نمتونیم مریضتون رو اینجا درمان کنیم باید چی کار کرد؟

باید اعزامش کرد یه بیمارستان تخصصی تر

روال کار به این صورته که دفترپرستاری دونه دونه بیمارستان ها رو زنگ میزنه و دنبال جای خالی میگرده که شانست بزنه تخت خالی پیدا بشه یا نشه

(ادامه داره)

هر کسی یک نابغه است ، اما اگر یک ماهی 🐟 را از روی توانایی اش در بالا رفتن از یک درخت 🌲 قضاوت کنیم آن ماهی تمام عمرش را با این باور زندگی خواهد کرد که یک احمق است
2740

یبارم تو بیمارستان کودکان ساعت ۶ صبح با صدای وحشتناک جیغ و گریه از جا پریدیم صدا جوری بد بود ک یه مادر ک باهم دوست بودیم رفت درمونگاه سرم زد انقد ترسییده بود😑 ..... بچه ۳ ساله بیچاره انقد اسهال استفراغش شدید بود تا اوردن فوت کرد 😔😔مادرشو چی بگم اخه الان چرا میاری 😭😭😭

....
چشم😍

اگر جا باشه که چه بهتر

برگه اعزام میگیرن و قانونی زنگ میزنن به آمبولانس مریضتون رو انتقال میدن به بیمارستان دوم

وللللللللی اگر جا براش نباشه چی؟

مریضتون به اجبار همون بیمارستان اول میمونه تا زمانی که یه تخت توی بیمارستان دوم خالی بشه

این یعنی تلف شدن زمــــــــان

که جلوگیری ازش برای نوزاد و اطفال بسیاااااار حیاتیه

کاری که عموما میکنن اینه که بیمارستان اول این راه رو به همراه مریض میگه ولی همراه های مریض چون میترسن این کار رو نمیکنن در حالیکه صبر کردن توی این بحران اشتباهه

کاری که همراه مریض باید بکنه اینه که به بیمارستان اول بگه من میخوام مریضم رو باااااا آنژیوکت انتقالش بدم به بیمارستان دوم

ولی بیمارستان های اول و دوم با این مساله مخالفن چون غیر قانونیه

راهی که جلوی پاتون میذارن اینه که بهتون میگن رضایت شخصی بدید که میخواید مریضتون رو ببرید

رضایت شخصی بدید ولی راضی شون کنید که قرار نیست بیمارستانشون رو لو بدید و بهشون بگید که توی بیمارستان دوم میگید که مستقیم از درمانگاه اومدیم تا بیمارستان اول موقع خروج آنژیوکت رو در نیارن(برای بچه ای که رگش به سختی پیدا شده اون آنژیوکت حکم آب حیات رو داره)

آمبولانس اگر شما رو بدون برگه اعزام ببره بیمارستان دوم ماشینشون رو میخوابونن پس این کار رو برای شما انجام نمیدن مگر اینکه یکی دو تا کوچه پایین تر از بیمارستان دوم پیاده بشید و مریضتون رو مستقیم ببرید به اورژانس بیمارستان دوم

دیگه اونجا بدون چک و چونه و اینکه بهتون بگن تخت خالی داریم یا نداریم موووووظفن پذیرش کنن

2706