2733
2734
شنوایی سنجی که همون بدو تولد میریم بعدش اگه لازم باشه بهداشت میگه دیگه

نه از سه سال تا موقع مدرسه هر سال شنوایی سنگی و بینایی سنگی باید بشن

عضو گروه نارنجی قد ۱۷۰ وزن اولیه ۹۳ وزن فعلی ۸۶ وزن هدف ۷۵ من میتوانم  
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

مثل دخترم بردیش دکتر مغز و اعصاب تا حالا

نه ولی به دکتر خودش گفتم گفت تا ۲ سال یا ۲ سال و نیم وقت داره . ببین عزیزم چند تا نکته بهت میگم امیدوارم موثر باشه من برای پسرمم دارم رعایت میکنم ، کلا تی وی ،گوشی آهنگ یا هر چیزی که باعث میشه حواس بچه پرت بشه ممنوع ،در طول روز خیلی براش وقت بزار باهاش بازی کن ؛ هر کاری انجام میدی براش توضیح بده با زبان ساده مثلا بگو میخوام لیوانتو بیارم برات آب بریزم بخوری ... بغلش کن به اشیا نزدیک اشاره کن بزار توجهش جلب بشه ،بیرون زیاد ببر مثلا پارک یا مرکز خرید (بزارش تو کالسکه که اذیت نشی ) اگه بچه تو نزدیکانت دارید زیاد در ارتباط باش که بازی کنه با بچه ها ،به تغذیه ش هم برس 

خدایا شکرت 😍
نه ولی به دکتر خودش گفتم گفت تا ۲ سال یا ۲ سال و نیم وقت داره . ببین عزیزم چند تا نکته بهت میگم امید ...

ممنونم عزیزم از راهنماییت باشه چشم انجام میدم این چیزایی که گفتی خدا خیرت بده

تفمه کارت
2742
ممنونم عزیزم از راهنماییت باشه چشم انجام میدم این چیزایی که گفتی خدا خیرت بده

خواهش میکنم عزیزم ، انشالله که زودتر حرف بزنن و خیالمون راحت بشه . خیلی دعا کن برام 🥺

خدایا شکرت 😍
توکل برخدا گلم خدا دلمونو نشکنه و انشاالله هردو خوب بشه درک و حرف زدنشون

انشالله ،، ببین من از ۱۸ ماهگی پسرم تا الان حدود ۳ ماه کلا تلوزیونو خاموش کردم فقط شب شاید همسرم روشن کنه اخباری چیزی ببینه وگرنه مطلقا تی وی خاموش ، آهنگ ممنوع گوشی رو ممنوع کردم خودم بیشتر براش وقت گزاشتم ، پارک زیاد میبرم ؛ باهاش بازی میکنم و زیاد صبحت میکنم قصه براش میخونم شبا . خیلی سخته ها کلی کارام میمونه ولی مهم نیست بچم اولیته ‌ . شکر خدا خیلی درکش خوب شده و تغییر کرده دستورپذیرشم بهتر شده . فقط الان مشکلم حرف نزدنه اونم توکل به خدا ..... تو هم رعایت کن صد در صد خوب میشه درکش 🙏🙏🙏🙏🙏🙏

خدایا شکرت 😍
توکل برخدا گلم خدا دلمونو نشکنه و انشاالله هردو خوب بشه درک و حرف زدنشون

و اینکه گردو ، بادام درختی ، گوشت گوسفندی ، تخم بلدرچین و سیب و میوه بهش بده مخصوص بادام که مغز و گرم میکنه اگه مشکل نفخ و دل درد داره قطره بایولاکت و بی بی کر خوبه

خدایا شکرت 😍
2740
انشالله ،، ببین من از ۱۸ ماهگی پسرم تا الان حدود ۳ ماه کلا تلوزیونو خاموش کردم فقط شب شاید همسرم روش ...

عزیزدلم چه مادر خوبی خدانگهدار خودت و بچت باشه به امید خدا حرف زدنشم میفته رو روال،عزیزم نمیخوام اذیتت کنم ولی بچه ی من خیلی از حرفامو اصلا متوجه نمیشه دکتر گفت باید ببری کاردرمانی و گفتار درمانی البته یه مریضی وحشتناک گرفت کل این ۲۲ ماه بیمارستان بودیم عفونت خون شدید گرفت با غلضت خون علتشو پیدا نکردن شکمش پاره شده از گریه عملش نمیکنن چون مشکل انعقاد خون داره بعدش لوزه ی سومش بزرگه اون دوتا لوزهاشم به شدت بزرگن اپنه ی تنفسی داره الرژی شدید داره اصلا بیچاره جوری شرایطش بوده نتونسته چیزی یاد بگیره باور کن هر روز میگم باهاش کارکنم هرکاری میکنم هیچی متوجه نمیشه فقط جیغ  گریه بهانه منم نا امید میشم نفسم بالا نمیاد از خستگی و بیخوابی راستش شوهرمم اذیتم میکنه دیگه بدتر ولی امیدم به خداس انشاالله دختر منم خوب میشه،اصلا نمیدونم چه کتابی براش بخرم چه بازی باهاش انجام بدم که هوشش تقویت بشه کلا درموندم،ببخش زیاد نوشتم،فقط میخوام طلامو بفروشم براش دارو بخرم با برنامه کاردرمانی  و گفتار درمانی انلاین بگیرم باور کن دوماه شده هنوز شوهرم نداشته برم بیرون اجازه نمیده تنهایی جایی بریم خدا منو ببخشه میخوام دزدکی انگشترمو بفروشم مال قبل عقدمه چون شوهرم هزینه نمیکنه دیگه مجبورم

تفمه کارت
و اینکه گردو ، بادام درختی ، گوشت گوسفندی ، تخم بلدرچین و سیب و میوه بهش بده مخصوص بادام که مغز و گر ...

از الژی شدید التهاب روده گرفته ببینم اون داروهارو که دکتر مقدادی انلاین گفت بخر براش هرطور شده میخرم پروبیوتیکه، انشاالله عزیزم فقط گردو برای لوزه هاش خوب نیست ولی بادام رو بهش میدم فدای محبتت و راهنماییت خانوم گل مادر نمونه

تفمه کارت
از الژی شدید التهاب روده گرفته ببینم اون داروهارو که دکتر مقدادی انلاین گفت بخر براش هرطور شده میخرم ...

عزیزدلم خیلی شرایطه سختیه درکت میکنم ، خدا انشالله بهت قوت بده و مطمئن باش این روزا هم‌میگذره ، امیدت فقط به خدا باشه ،این قطره هایی که گفتم بهت هم پروبیوتیک 

ببین حتما نیاز نیست خیلی واسه کتاب یا اسباب بازی هزینه کنی قصه هایی که خودت بلدی رو براش بخون و بازی هایی مثل دالی موشه ،یا دنبال بازی ،آب بازی .... بعد اینکه مراقب باش فقط به بادام حساسیت نداشته باشه اذیت بشه طفلی 

خدایا شکرت 😍
نگرانیم از اینکه کلمه هایی میگفت رو دیگه نمیگه ،شما هم این مشکلو داشتین؟

اره گلم.دخترمنم یه سری کلماتو میگفت که دیگه قطع کرده بود ونمیگفت اما ۲سالگی ب بعد دیگه بمباران کلماتش شروع  شد و همه چی گف.نگران نباشید .توکل برخدا .شما فقط تکرار وتمرین کنید

از وقتی به غذا افتاده شاید یه هفته خوبه دوباره بدغذا میشه خیلی هم لجبازه دیروز صبح دستاشو با مامانم ...

ژل مو منظورتونه؟؟؟ دندون درمیارن دهنشون اسیدی میشه ابلیمو نزنید هفته ای دو یا سه بار با انگشتتون روغن زیتون بمالید خارششم بهتر میکنه هم راحت دندون در میاد پسرم میخورد دوس داشت 

عزیزم اگر شنواییش خوبه نگران نشو.پسرمن پنج سالگی حرف زد قبلش همش با ایما و اشاره حرف میزد.ولی دکتر گ ...

خب وقتی متوجه منظورش نمیشدید داد نمیزد حرص نمیخورد؟؟؟پسرمن داد میزنه متوجه نشم میترسم عصبی بشه ۱۷ ماهشه

2706