1332

جر و بحث با همسر به دلیل مشکلات مالی

نام ارسال کننده محرمانه می باشد 5193 بازدید 3 تبادل تجربه

سلام. منو همسرم دو سال و نیمه که ازدواج کردیم بچه نداریم همسرم از روز اول همه خرج ومخارج ازدواج و .... و خودش فراهم کرد و هیچ پشتوانه مالی از سمت خانوادش نداشت ناگفته نماند که ما توافق کردیم که من خونه دارم ایشون جهیزیه بخره خانواده ایشون حتی پول عروسی و خرید و هیچی رو گردن نگرفتن الان بعد ۲ سال من بیشتر مخارجمو خودم پرداخت میکنم و ایشون بیشتر خرید خونه رو انجام میده میگه ندارم قسط میدم دلش گرمه که من درآمد دارم و من هیچوقت نمیتونم بهش بگم اینجا پول کم آوردم بده چون میدونه که دارم از این وضع ناراحتم حتی به خانوادشم گفتم  خانواده بیخیالی داره حتی عاطفه هم ندارن محبتی ازشون ندیدیم ناگفته نماند که ایشون اوضاع مالی منو از اول میدونست و نمیشد ازش پنهان کرد وضع مالیم از ایشون بهتره درآمد ماهانه ۳. ۳و خورده ای داره و قسط هم داره بعضی اوقات هم  بدلیل بحث سر خانوادش و مشکلاتی توضیح دادم حق بجانب رفتار میکنه و میگه همینی که هست با این وجود نمیدونم بچه دار بشم یا نه؟؟؟

اطلاعات تکمیلی

سن ۲۸ جنسیت زن شغل خانه دار وضعیت تاهل متاهل
پاسخ مشاور

مشاور خانواده و زوج درمانی

سلام وقت بخیر
سرکار خانم شما قطعا زمانی که تصمیم به ازدواج گرفتیداز شرایط همسرتون اطلاعاتی داشتید لذا بعد از دو سال و نیم که در کنار هم بودید و زندگی را با ساختن شروع کردید ، منصفانه نیست که همسرتان را سرزنش کنید....هیچ کدام از ما بخاطر رفتارهای دیگران بخصوص خانواده مان نباید سرزنش و توبیخ شویم.
اینکه میفرمایید حق بجانب رفتار میکنه چند دلیل دارد ..اول اینکه خانواده هر چند مشکل دار برای همه ما عزیز هستند دوم اینکه اینقدر توسط شما سرزنش شده است بناچار خسته شده و لجبازی میکند .
دقت بفرمایید هر چقدر از شما دور شود به دیگران روی میاورد . توصیه میشود از آنجاییکه خود واقف هستید خانواده همسر شما ،بار عاطفی غنی ندارند بنابر این همسرتان نیازمند بذل محبت و توجه عاطفی از طرف شماست ...غرورش را حفظ کنید و بر سرمسائل جزئی مالی لحظات عاشقانه تان را خراب نکنید.
قبل از فرزند دار شدن بایستی تمام مسائل و مشکلاتتان را رفع کنید زیرا بعد از بچه دار شدن وقت مجادله نیست و مسئولیت شما بعنوان والد بسیار سنگین خواهد شد.

تجربه شما

login captcha

بنظرم نرو سر کار تا اونم مسئولیت پذیرتربشه و بار زندگیو بکشه.ومردبشه...اینطوریکه توکارکنی خودت تباه میشی...زن رو چ ب کار کردن؟

اگ بقیه موارد روبراهه اهل دعوا فحش و کتک و مواد و خساست و ....نیست نامردیه که بخاطر پول یا خانواده تحقیرش کنین.

الان همه در تنگ دستی یا نزدیک ب تنگدستی هستن.

ایشون هم اگ زن خونه دار میخواست از اول پی خونه دار میرفت.

عین اروپاییا زن و مرد کار کنید و اما چون در ایران تهش مرد بقه طلاق اموال نصف نمیشه در نتیجه بهتره هرچی هرکی میخره ب اسم خودش بخره.

البت اگ ادم خوشبخت باشه بازم این هم بحث نداره و بستگی ب شناختت از معرفت مردت داره.

نه خودت و نه مردت رو اذیت نکن.با همین پولا خوش باشین.

چشماتو وا کن ببین خوبیش ب بدی هاش مبچربه اگه اره بپای هم پیر شین.بچه ها بنظر من زندگی رو در کنار شیرینی وجودشون یک تا چند سطح سخت تر میکنن.

پس صادق باش با خودت و.....

سلام ببخشید منم یک خانم شاغل هستم که چون به خانوادم کمک میکردم الان همسرم این موضوع را بهانه کرده و مدام به من فشار میاره که تمام هزینه های زندگی را پرداخت کنم واقعا خسته شدم نمیدونم بچه دار بشم و سرکار نرم خودش هزینه ها را پرداخت میکنه یا نه چیکارکنم

پرسش ها و پاسخ های مشابه

بحث و دعوا در بارداری

پاسخ سلام تغییرات هورمونی میتواند کمی شما را حساس کند.بهتر بود قبل از بارداری مشکلات میان فردی را حل میکردید تا با آرامش بیشتری دوران بارداری را سپری کنید و چون تمام حالات شما روی جنین تاثیر میگذارد بیشتر ...

بحث های قبل عقد با نامزدم

پاسخ سلام بانوی گرامیرابطه خوب عاطفی، اصطکاک داره، دعوا داره، روابطی که درش دعوا نیست ، احتمالا رابطه نیست اینکه شما چگونه دعوا را مدیریت کرده و خاتمه دهید مهم است ،هنر بحث کردن در زندگی زناشویی را بیاموزی...

شوهرم در زمان بحث کردن منزل را ترک می کند

پاسخ سلام دوست عزیز ممنون از اینکه مارو انتخاب کردید . هماهنطور که خودتان فرمودید بالای خانه مادرتون زندگی می کنید و این می تواند دلیل خوبی و محکمی باشد که همسرتان خانه را ترک می کند چون نمی خواهد که خانو...

بحث های زیاد با همسر

پاسخ با سلام و احترام.دوست عزیزم اختلاف نظر و تفاوت ها ی شخصیتی در همه زوجین وجود دارد و این امری ست اجتناب ناپذیر. هیچ دو آدمی وجود ندارند که از یک دریچه به مسائل نگاه کنند. در ازدواج طرفین تلاش میکنند ک...