2737
2734

سلام فردا من فامیل شوهرم مهمونمن  برا شام میخوام قرمه سبزی و مرغ درس کنم برا ۱۲ نفر چ نکاتی هس ک خوشمزه ترش میکنه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

قرمه سبزی ما متفاوته نمیتونم بگم 

نکته قرمه سبزی خوب سرخ کردن سبزی 

برای مرغ هم زرشک پلو نکته خاصی نداره 

الماسی که برش هاش بیشتره ،توی نور بیشتر میدرخشه پس از برش های روحت ناراحت نباش .

قورمه سبزی رو همین امشب بپز .. بزار یخچال بعد داغ کن حسابی جا میوفته😉 اواخر پخت یک تا دوقاشق شنبلیله ی خشک تفت بده بهش اضافه کن . 

توی مرغ کمی زعفران + چند ساقه کرفس و چند تکه فلفل سبز بریز عطر خیلی خوبی میگیره . 

2740

مرغتو حتما اول بزار بجوشه کف که کرد قابلمه رو حسابی بشور مرغتم همینطور بعد بپز خیلی تاثیر داره من هویجم سرخ میکنم

واسه قرمه هم سبزی خودت بگیر پاک کن تازه سرخ کن بیرونیا با چوب خورد میکنن مزه نداره

لیموهاتو حتما هسته هاش رو در بیار بعد بنداز

یک دونش میکم ولی اصل کاری نمیگم خیلی نکته داره خیلی با قرمه من کسایی ک ازش متنفر بودن عاشقش شدن  لیمو خشک پوست کن نصف گوشت لیمو ازپوستش بریز تو اسیاب ک پودر بشه ب خرشت اصافه گن

کنار برنجت زرشک رو با کره تفت بده بعد پرتقال خلالی که خشک شده رو و جوشونده شده و تلخیش گرفته شده رو بریز بعد شکر بریز برنج زعفرونی بریز اخر یکم گلاب بریز کنار برنج سرو کن

آری آغاز دوست داشتن است🤩گرچه پایان راه ناپیداست☺من دگر به پایان نمی اندیشم که دوست داشتن زیبای🤭      

چند وقته قرمه درست نمیکنم چون افتضاح میشه😑 مرغم جوارای مختلفی میشه درست کرد. شما یه جور که همیشه می‌پختی خوب میشده درست کن. من اول یه دور با آب و سیر و زردچوبه میذارم به جوش بیاد آبشو دور میریزم بعد با آب و یه کم رب میذارم یکم بپزه. بعد در میارم از تو آبه حسابی سرخ میکنم بعد میذارم کنار. پیاز داغ درست میکنم رب و فلفل دلمه و هویج میریزم با ادویه و نمک و اینا حسابی تفت بخورن باهم بعد آب مرغ دومیه رو بهش اضافه میکنم میذارم هویج یکم بپزه بعد مرغا رو اضافه میکنم یکمم زعفران دم کرده. مرغامو خیلی دوست دارم

2706