2737
2739
کانادا بهتر بوده درسته؟ هم ایرانیا ببشترن هم زبان انگلیسیع 

ما به فرانسه مسلط بودیم 

کانادا هم ما بریتیش کلمبیا رفتیم که استان فرانسوی زبان هست تقریبا

ولی خب بله

کانادا اون حس دوری و غربت رو نداری

فرانسه به شدت سرد و بی روحه برای مهاجرا

😁 ولی کانادا تو خیابون بگی سلام کمه کم ۵ نفر برمیگردن و جوابت رو میدن

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

دقیقا ، هر کی رفته میگه زن و مرد نداره باید کار کنی  نون مفت اونجا نیست ، اما خب اگر کار کنی آ ...

اونجا به اندازه ی کاری که میکنی ، رفاه داری

و دولت خیلی هوای مردم رو داره

ما سال دوم که کانادا بودیم خونه خریدیم

فقط ده درصد پول خونه رو دادیم و بقیش قسط بندی شد

خونه ماشین تااااا کوچکترین وسایل مثل گوشی و ... رو با شرایط بهت میدن

تا سطح زندگیت بالا باشه

ما به فرانسه مسلط بودیم  کانادا هم ما بریتیش کلمبیا رفتیم که استان فرانسوی زبان هست تقریبا ول ...

دقیقااا😂ی منطقه ایرانی نشیم داره ک اسمشمو الان یادم نیس

از نظر قوانین جطور کاتادا بهتره؟

و کانادا راحت تر شهروند میشی درسته؟

خستگی روح را چگونه بدر کنیم؟!
2728
دقیقااا😂ی منطقه ایرانی نشیم داره ک اسمشمو الان یادم نیس از نظر قوانین جطور کاتادا بهتره؟ و کانادا ...

ریچموند هیل تورنتو اکثرا ایرانین

و یه منطقه تهرانتو توی تورنتو که کاملا ایرانین 😁

سنکگ و کیک یزدی و شیرینی زبون 

با ابگوشت و نون بربری

قوانین خب کانادا چند تابعیتیه

اساس کشور و قانونش بر حسب ملیت های مختلف نوشته شده

و از هر کشوری باشی به شدت باهات با احترام برخورد میشه

در کل کانادا خیی مزایای بیشتری داشت برای ما ...

ولی فرانسه زیاو مهاجر پذیر نیستن و میونه خوبی با مهاجرا ندارن نسبت به کانادایی ها

در مورد اقامت هم

کانادا تا دو سه سال پیش عالی بود

الان چون اکثر مشاغل اشباع شدن ، خیای سخت پذیرش میده و شرایط اقامت و پی آر دادنش سخت تر شده

کجا بریم ؟وقتی اینجا هیچی،نشدم اونجا هم،نمیشم 

من مادرم ،،مادر سه تا بچه ،، روزگارم از بچگی تا الان خوب نبود ،،،به خاطر بچه هام خیلی تلاش می کنم که روزگارشون مثل من نباشه ،،،تو خونه ترشی درست می کنم می فروشم یک ساله واسه مردم قرآن می خونم چله قرآنی میگیرم واسه،حاجتشون دعا می کنم،،واسه اموات نماز قضا ،،و روزه قضا برای اموات می گیرم ،،لطفا حمایتم کنید و ترشی بخرید،، چله قرآنی حاجت روایی بخواید  واستون بخونم ، تا بتونم واسه بچه هام مواد غذایی تهیه کنم ،،

من دوست ندارم هیچ جایی غیر از ایران زندگی کنم 

خدایا عدالت داری ؟ .....پس چرا بنده های ظالمت ، اکثرا سالم ترن؟ چرا ماها با کوچکترین گناهی تو این دنیا مجازات میشیم ولی یه سری آدما هر گناهی دلشون می خواد، انجام میدن و هرچقدر دلشون می خواد، دل میشکنن ولی روز به روز شادتر و سلامت تر و موفق ترن ؟ ....ما گناهمون اینه که دلمون رحمه و آزارمون به مورچه نمی رسه که باید همش تاوان بدیم؟ 😐😶😑

انشاالله 

من آنگه که گردم به مستی هلاک   به آیین مستان بَریدم به خاک/ بـه تـابـوتـی از چـوبِ تـاکـم کـنیـد به راه خرابات خاکم کنید/ بــه آب خــرابـات غســلــم دهــیـد  پس آنگه برِ دوشِ مستم نهید/ مـریـزیـد بـر گـور من جز شـراب  میارید در ماتمم جز رباب/مـغـنـی ، مـلـولـم٬ دوتـائــی بــزن  به یک تائی او، که تائی بزن/ بزن چنگ در پرده ارغنون  رهایم کن از چنگ دنیای دون /مبادا عزیزان که در مرگ من بنالد بجز مطرب و چنگ زن /تو خود حافظا سر ز مستی متاب که سلطان نخواهد خراج از خراب نزادی مرا کاشکی مادرم   وگر زاد مرگ آمدی بر سرم  که چندین بلاها بباید کشیدز گیتی همی زهر باید چشید🌤  گوا شیرگیرا یلا مهترا دلاور جهاندیده کنداورا کجات آن دلیری و مردانگی کجات آن بزرگی و فرزانگی کجات آن دل و رای و روشن‌روان کجات آن بر و برز و یال گران کجات آن بزرگ اژدهافش درفش  کجا تیر و گوپال و تیغ بنفش  نماندی به گیتی و رفتی به خاک که بادا سر دشمنت در مغاک
2740
2706