2737
2739
عنوان

نماز با كاشت؟؟؟؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1300 بازدید | 109 پست
این پیام منو فقط اسی بخونه لطفا🙏 منم کاشتم دو س ماهی  نمازمم میخوندم  غسلم میکردم&n ...

ببخشید خیلی بی ربط بود جمع بندیت

امان از روز حسرت،روزی که کار به آخر رسد.               (  قرآن کریم  )                                                     مراقب دل خودمونو واطرافیانمون باشیم کثیفش نکنیم با غیبت وتهمت ودروغ وقضاوت نابجا و... ،روز حسرت خییییلی نزدیکه(آدم عاقل با مغز سالم هر حرف درستی رو حتی از کسی که همیشه میگه اما بهش عملم نمیکنه قبول میکنه ومیزاره سرلوحه زندگیش)                    لطفا برا خونه دارشدنم یه صلوات بفرستین ممنونم  
این پیام منو فقط اسی بخونه لطفا🙏 منم کاشتم دو س ماهی  نمازمم میخوندم  غسلم میکردم&n ...

این پیامو فقط کسانی بخونن که باکاشت نماز خوندنوروزه گرفتن جسارتا باید قضاکنین خودتونو گول نزنین هرچیزی سرجای خودش :مهربانی خدا ،حرام بودن غیبت وخوردن مال یتیم وغیره

موفق باشید☺ 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

الان مثلا روزه نماز غسل پدرشوهر من خیلی قبوله  ناخون نکاشته ولی میخواست منو بی ابرو کنه  ...

نه برا اونم قبول نیست عزیزم اون مدل ادمهایه مشت احمقن ولشون کن،شما براهمیشه به پدرشوهر محرمی حتی بعد از فوت همسر مثل دخترشی

امان از روز حسرت،روزی که کار به آخر رسد.               (  قرآن کریم  )                                                     مراقب دل خودمونو واطرافیانمون باشیم کثیفش نکنیم با غیبت وتهمت ودروغ وقضاوت نابجا و... ،روز حسرت خییییلی نزدیکه(آدم عاقل با مغز سالم هر حرف درستی رو حتی از کسی که همیشه میگه اما بهش عملم نمیکنه قبول میکنه ومیزاره سرلوحه زندگیش)                    لطفا برا خونه دارشدنم یه صلوات بفرستین ممنونم  
2731

منم مهم تر از همه جي برام انسانيته و هميشه سعي كردم ادم خوبي باشم نه فقط بخاطر اينكه مسلمونم 

بلكه قلبا صداقت و خوش قلب بودن رو ترجيح ميدم

نماز خوندنم بخاطر بهشت و جهنمش نميخونم فقط به خاطر ارامشش ميخونم 

هميشه وقتي ميخوام ننماز بخونم كلي به خودم ميرسم و اطرافم شمع روشن ميكنم نميدونيد جقدر ارامش داره وقتي اينجوري با خدا حرف ميزني

شوهرمم ادم مومنيه ولي هيجوقت منو مسخره نكرده كه جرا با كاشت نماز ميخوني و تو نجسي بلكه هميشه ميكه من عاشق نماز خوندنتم

ولي مادرشوهرم خيلي بهم تيكه ميندازه

اسي يه سوال  برات احكام مهمه ؟  اگه هست بدون باطله وضو و غسل  اگرم نيست ديگه هر جو ...

راستش احكام تا جايي كه به عقل و شعورم توهين نشه برام مهمه

هيجوقتم به اين فك نميكردم كه جون كاشت دارم نجسم ولي حرفاي مادرشوهرم منو دو دل كرده 

ديكه موقع نماز ارامش ندارم همش دارم فك ميكنم الان نمازم قبوله يا نه ؟؟ همش استرس اينو دارم

اسي منم موقع نماز عطر ميزنم به خودم و سجاده ام موهامو برس ميكنم مسواك ميزنم چادر تمييز 

ولي دليل نميشه تفسير شخصي داشته باشم از احكام 

قطعا نماز با كاشت باطله چون قبلش وضو و غسل ها باطله 

2738
منم مهم تر از همه جي برام انسانيته و هميشه سعي كردم ادم خوبي باشم نه فقط بخاطر اينكه مسلمونم  ...

هر کی نظر خودشو داره 

من ب دلم میچسبید نماز خوندنم 

کاشتم داشتم 

مادرشوهرت چیکارس 

مگه خداس ک بدونه کارت غلطه یا درسته 

راستش احكام تا جايي كه به عقل و شعورم توهين نشه برام مهمه هيجوقتم به اين فك نميكردم كه جون كاشت دار ...

افرين كه ارامش نداري اين يعني دنبال حقيقتي و طينتت پاكه و ميخواي راه درست رو بري 

منم مهم تر از همه جي برام انسانيته و هميشه سعي كردم ادم خوبي باشم نه فقط بخاطر اينكه مسلمونم  ...

خانومم با این حرفا خودمونو گول نزنیم منم قبلا اینجور فکر میکردم اما بعدها فهمیدم هیچ کجای دینم بهم حیوانیت رو یاد نداده بلکه هر چی گفته برا بهتر شدن انسانیتم بوده اصلا هم برام مهم نیست اطرافیانم دورو هستن یاخوبن یابد من نماد دین رو تو ۱۴ معصوم میبینم واونها بهترین خلقهای خدا تو هر دو دنیا بودن هستن وخواهند بود

ناخن رو نمیکشن مانع رو برمیدارن من یادم نمیاد بی ادبی یا بی احترامی کرده باشم به شما که با این لحن ...

منم به شما توهين نكردم اكه بد حرف زدم منو ببخشيد تو شرايط خوبي نيستم دوست خوبم  

خانمایی که اصرار میکنید که نماز با ناخن کاشت درسته 

بدونید اگه استارتر به حرف شما این کار رو انجام بده و کارش اشتباه باشه شما هم تو گناهش شریکید....ادم انقدر گناه داره که دیگه واقعا زیاده به خاطره یه نفر دیگه به گناهش اضافه شه

خيلي ها ميگن احكام با عقلمون جور در نمياد 

مگه مطالعه رو فقه داشتيد دوستان 

براي هر حكم كلي مطالعه فقه و روايات و قران لازمه 

عقل ماها هم ناقصه نميتونه همه چيز رو درست تشخيص بده بايد به روايات و قران رجوع كرد و كساييكه مطالعه دقيقه داشتن 

صرفا ببينيم يه حكم عقلاني نيست كه نبايد ردش كنيم شايد ضعف در شناخت و مطالعات ما باشه 

مگه ما در مورد همه داروها و عوارضشون اطلاع داريم ؟ فقط پزشك و كسي كه مطالعه كرده حق نظر داره 

تو احكام هم مراجع و كساييكه كه مطالعه تخصصي دارن بايد نظر بدن

بله مراجع باید صلاحیتشون تایید بشه  مثل اینکه شما بگید مگه حتما باید دانشگاه مدرک بده

صلاحیت ایشون توسط علامه طهرانی تایید شده 

واینکه ایشون دنبال مطرح کردن خودشون نبودن 

شما کتاب فقاهت در تشیع ایشون بخونید 

در ضمن با احترام کامل مثال شما از پایه بی اساس هست 

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت به غمزه مساله اموز صد مدرس شد

2706