2733
2734
عنوان

باهم پس انداز کردن رو یاد میگیریم 💪💳💳💰💵💵

| مشاهده متن کامل بحث + 565060 بازدید | 9220 پست

خب دوستان من نتونستم کامل بخونم همه صفحه هارو نمیدونم چه ایده هایی گفته شده ولی من چیزایی که خودم انجام میدم و میگم 👇
من فصل تازه پسته و گردو و بادومِ تازه از هر کدوم چند کیلو میخرم و پوست تازشو میگیرم و میزارم خشک شه ، پسته رو تو فضای خونه و پسته و بادوم و رو پشت بوم ...
اینجوری خیلی بصرفه تره تا بری خشک شدش و بخری...
الان کلی گردو و بادوم و پسته دارم که پارسال خریدم شاید همه اش تقریبا ۶۰۰ تومن شد ولی یکساله هر روز گردو و بادوم و پسته داریم ...

دوم اینکه من هر فصل واسه پسرم ۲ دست لباس خونگی میخرم و ۱ دست لباس بیرونی ، الان که زیاد مهمونی نمیریم لباس مهمونیاش زیاد استفاده نمیشه و نو مونده ، بعد لباسای قبلیش و راحتیارو تو خونه تنش میکنم و لباسای جدیدش و خونه پدرم یا پدرشوهرم میریم اینجوری همیشه شیک و مرتبه ... 
لباسشم که کثیف میشه سریع همونموقع درمیارم با دست میشورم سریع پاک میشه ...

من ده سال پیش رفتم خیاطی و یاد گرفتم و کلی مشتری هم داشتم ولی از وقتی کرونا اومد دیگه زیاد مشتری قبول نمیکنم در عوض واسه خودم کلی لباس میدوزم با هزینه کم ...
هرجا پارچه قیمت مناسب باشه میخرم میزارم کنار و هروقت مناسبتی چیزی باشه سریع میدوزم ...

کیک نمدی با نمد و کارتن درست میکنم و میفروشم آتلیه ...
استند تولد و گلهای دکوراتیو و هر چیز دکوری و خودم انجام میدم ...
واسه سیسمونیه پسرم خودم یه ست کامل نمدی شامل ساعت و آباژور و چراغ خواب و سطل زباله و جا دستمالی و قاب عکس و متر قدی و ... درست کردم ، تشک گاردار و چندتا کوسن عروسکی و .... همرو خودم درست کردم فقط پول پارچه و نمد دادم نصف هزینه بیرون شد ...
اینارو سفارشم قبول میکنم گاهی اوقات پولشم واسه قر و فر خودم برمیدارم😂😂😂

و اما خرج زندگی 😁
من اول ماه که همسرم حقوق و میریزه اول تموم قسطا و کرایه خونه و ... واریز میکنم ، 
بعد ۲_۲/۵ میریزم تو کارت خرج خونه و بقیش و میریزم تو کارت پس انداز ، البته اگه خرج اضافه باشه مث لباس و اینا اونم جدا برمیدارم...
همون اول ماه میرم فروشگاه و تره بار و لبنیاتی خریدم و میکنم و بقیه پول و میزارم واسه خرید هفتگیه لبنیات و میوه یا گهگداری سوپری چیزی بخریم ...
آخر ماهم هرچی بمونه از پول خرج خونه باز میریزم تو کارت پس انداز ...

فعلا همینا یادم بود 🤗

اگر میدونستید ۹۰درصدِ آدمای دورتون از خوشحالی و موفقیتتون خوشحال نمیشن، هیچوقت چیزی که صددرصد قطعی نشده رو به هیچکس نمیگفتید‌ 😊
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728

من از بعضی راه حلهام بگم 

۱...لباس توخونه زیاد نمیخرم برای خودم و همسرم...لباسهای بیرونیم مانتو شلوار نخی روسری یا تیشرت همسری رو وقتی دیگ ب درد بیرون پوشیدن نمیخورن رو تو خونه میپوشیم اینجوری هزینه ها کمتر میشه و پول لباس تو خونه ای رو خرج لباس بیرونی لباس زیر یا لباس خواب میکنم و همیشه هم از اونایی ک ادعاشون میشه تمیزتر و مرتب تریم

لباسهای بچمو نمیذارم نو نو روهم انباشته و کوچیک بشن مرتب براش استفاده میکنم وقتی واقعا لباساش کهنه یا کوچیک میشن دوباره میخرم چون ۳سالشه لباساش زودی کوچیک میشن اتفاقا همیشه هم مرتب و تمیزتر از بچه های دیگس....تاحالا یادم نمیاد لباس کثیف تنش کرده باشم 

خریدامو یکبار میرم فروشگاه بزرگ ک تخفیف میدن میگیزم اینطوری حداقل ۳ ماه از خرید وسایل بهداشتی روغن شوینده قند ...راحتم

اخرتابستونا میرم سبزی میخرم از رو زمین...مثلا مغازه ها کیلویی ۱۴تومنه من میخرم ۸ تومن و میارم یکروزه تمیز میکنم و خشک میکنم از انواع سبزی و برای مصرف یکسالم دارم

درمابقی فصلها هم سعی میکنم طوری برنامه غذایی بچینم ک فریزرم سبزیها و مواد فریزریم تموم بشه و دوباره تازشو جایگزین کنم هرکدوم تو فصل خودش

مایع ظرفشوییمو با اب و سرکه قاطی میکنم

برای تمیز کردن سرامیک و کابینت از مخلوط سرکه اب و گاز پاک کن استفاده میکنم هرچی چربی و خاک داره تمیز میکنه البته من زود ب زود تمیز میکنم ک مجبور نشم بیشتر شوینده و وقتمو هدر بدم

رب گوجه و رب انار ابلیمو ابغوره رو مامانم درست میکنه برای مصرف یکسال

حبوبات سالی یکبار تو فصلش میخرم مثلا از هرکدوم ۵ کیلو و یکسال تا یکسال و دوسال دارمش

ب پوستم خیلی اهمیت میدم با وجود اینه چربه و مستعد جوش ولی براش هزینه میکنم یکبار از تخفیف های دیجی کالا میخرم و چندماه دارمشون

مدیریت خرج خونم با من نیست ولی من بقولی هربار ک با شوهرم میرم خرید ده تومن ۵تومن از کارتش میزنم و اینجوری همیشه پول دارم و مواقع اظطراری میدم بهش

کفشهایی ک بقولی نمیشه بیرون پوشید رو شبها ک پیاد۶ روی یا روزایی ک میریم کوه میپوشم پاره ک میشه میندازم دوراینجوری  اصلا تو جاکفشیم کفش ب درد نخور ندارم

با اینکه بدهی زیاد داریم و نمیرسم وسیله برای خونم بخرم اما چون همیشه خونم مرتبه خیلی خونم شیک تر از اونایی هستم ک هرروز خریدن برا خونشون

تره بار رو هفته ای ی بار میرم خرید چیزی تو یخچالم نباید خراب بشه..شیر میخریم مامانم ماست درست میکنه...شیر کاکاعو و شیرموز و شیر آجیل تو خونه خودم درست میکنم

و خیلی چیزای دیگ ک یادم نمیاد بخاطر همین ۲سال ک از زندگی مشترکمون گذشت صاحب خونه شدیم البته با کلی بدهی و وام ...ماشین دار شدیم هرچند مدلش پایینه ....۳۰ گرم طلاهایی ک شوهرم برام خرید۶ بود فروختم و کابینت زدم....۹۰ گرم طلاهای خودم ک تو مجردی خودم و بابام خریده بودن فروختم و ی زمین خریدم تو ی روستا ۹۰ ملیون....الهی شکر....کل وسایلهای بچم کمد دوچرخه اسباب بازی گردنبد گوشواره انگشتر بچمو هم داداشم ب هر مناسبتی براش خریده

شماهم پرروزی موفق باشین

طلای آب شده از کجا بخرم واین که طلای آب شده چه شکلیه

همون شمشه از طلا فروشی میخری اگر پولت زیاد باشه که تحویل میگیری میاری خونه ولی اگر پولت کم باشه نمیتونی تحویلش بگیری وفقط فاکتور خرید میگیری

خب دوستان من نتونستم کامل بخونم همه صفحه هارو نمیدونم چه ایده هایی گفته شده ولی من چیزایی که خودم ان ...

سلام. آریانا جان آفرین به شما خانم هنرمند.... منم با هنرحال میکنم هرچی ک باشه وقتی کسی رو میبینم ک هنرمنده ب حدی ذوق میکنم ک میشم مثل دیونها

اما ی مشکل بزرگ دارم اونم اینه ک بلد نیستم هنرم درامدی باشه برام برا همین خیلی خودمو سرزنش میکنم میشه لطف کنید و با راهنماییتون راهشو برام باز کنید؟؟ 🌹❤️❤️🌹

2740
خبببب سلام دوستان ، من تازه اومدم تو جمعتون 🤗 یکم از خودم بگم 😁 من شغل همسرم آزاده و حقوقمونم مت ...

آریانای عزیزم تبریک بهت که اینقدر اصولی کار میکنی و همه کارهات روتینن خیلی خوبه که از راهکارات برامون میگی تا هم من هم دوستان عزیزی که شاید تجربه کافی نداشته باشن بهرمند شیم منظر نکات بیشتر و بیشتر از شما وبقیه دوستان هستیم 

موفق و پر روزی باشی عزیزم 🥰

تاپیک مدیریت مخارج ودرامدها ونحوه پس انداز کردنش و نکات مهم خانه داری و چالش دوماهه طلا 💰💰💰💱💸🤑🤩🧿💰💰💰💵💴https://www.ninisite.com/discussion/topic/7725604/%d8%aa%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%af-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%d8%b4-%d9%88-%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c
@داستان_زندگیم     عزیزم اگه خاستی بیا اینجا .فعالترن تا اونجا بپرس سوالتو شاید بچهها ا ...

فندقی جونم مرسی از دعوتت بابت دوستان با تجربه 

تاپیک مدیریت مخارج ودرامدها ونحوه پس انداز کردنش و نکات مهم خانه داری و چالش دوماهه طلا 💰💰💰💱💸🤑🤩🧿💰💰💰💵💴https://www.ninisite.com/discussion/topic/7725604/%d8%aa%d8%a7%d9%be%db%8c%da%a9-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac-%d9%88-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d9%85%d8%af-%d9%88-%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86%d8%b4-%d9%88-%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c
مرسی عزیزم سر وقت میام

داستان زندگی عزیزمممم خیلی خوشحالم که توجمع دوستان میبینمت خوش اومدی 

⚠️⚠️⚠️⚠️ببخشید دوستان موضوع بی ربط به تا پیکه منتها نپرسم سر دلمممم میمونه ⚠️⚠️⚠️⚠️

داستان زندگیم جان اونروز تو تاپیک جوجه تیکرتو دیدم کلی ذوق کردم امروز ف دا میکردم بیام تبریک بگم نمیدونی چقد با دیدنش ذوق کردم چیشد تو دلیت عزیزمممم الان دیدم برداشتی خدایی نکرده ......😢😭

2706