2733
2734
عنوان

عذاب وجدان دارم منو دیوونه می کنه.

| مشاهده متن کامل بحث + 446 بازدید | 50 پست

من روانشناسم

این طرز حرف زدن شما درمورد کودکت ، اگه اولش نمیگفتی پسرمه شک میکردم که داری درمورد دشمنت حرف میزنی یا یه غریبه

اون یه بچس که به دست شما به این دنیا اورده شده و رفتاراش همه آینه رفتار های شما و پدرشه 

بچه بدون هییییچ زمینه ای و پاک به این دنیا میاد اینکه ما باهاش چه رفتاری کنیم یا جلوش چه کارایی انجام بدیم خلق و خوی اون رو میسازه

وقتی نوزاد بود گریه میکرد پوشکش رو چک میکردی ، چک میکردی ببینم دل درد داره یا نه ، با خودت میگفتی شاید خوب نخوابیده 

و در صدد حل مشکلش برمیومدی 

نمیگفتی نمیدونم این گریه بی معنیش مال چیه 

نمیگفتی نمیدونم چرا نوک انگشتمو گاز گرفت

الانم این همون نوزاده فقط بزرگ شده 

اگر لجبازه دلیل داره به جای کتک باید بگردی دنبال حل مشکل نه که عین بچه هم سن و سالش هولش بدی 

شما رقیبش نیستی مادرشی 

این توضیحاتی که دادی درمورد رفتارش به خاطر اینه ک خودتو اروم کنی و بگی چون دستمو مثلا قرمز کرد هولش دادم خوب کردم

نه عزیزم این راه حل مشکل شما نیست

کودک شما با اوصافی که تعریف کردی دچار اختلال نافرمانی- مقابله ای هست

و ممکنه مسایل دیگه هم داشته باشه که اینجا جای حل کردنش نیست

اختلال نافرمانی مقابله ای در کودکان بسیار شایع هست و اگه بخام برات تعریفش کنم کودک تو زندگیش وقتی با ناکامی مواجه میشه دست به خراب کاری میزنه 

مثلا اسیب رسوندن به اشیا یا ادمای اطرافش 

که عصبانیت خودشو تخلیه کنه چون زورش به شما نمیرسه زورش به اون موبایل میرسه

کمکش کنید ازتون میخام ک کمکش کنید 

به روانشناس مراجعه کنید تا حالش خوب بشه 

۹۹ درصد چیزایی که راجع بهشون نگرانی، هیچوقت اتفاق نمیوفتن🌹

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

یعنی چی تو ذهنشه که نسبت به کوچکترین خواسته ای که ازش میشه گارد می گیره و قشقرق به پا می کنه؟

من بعد فوت پدرم و ی مسائلی 😔 اینطوری شده بودم بخدا دقیقا رفتارهای همین بچه رو داشتم اگر دیگران اذیت میشدن من ۱۰۰ برابر اذیت میشدم منی ک این همه سن سالمه اون طفلک مطمعنم بیشتر بهش فشار میاد از همه ، پیگیری کن مشاوره ببرش اما نگو فقط تو رو تنهایی دارم میبرم  ناراحت نشه ، بگو یکی از آشناها م با بچهاش میره بیا من و تو هم بریم مشکلات مون بگیم 😔 اگه خانم باشه مشاور بهتره، بهترینهارو براش آرزو میکنم ❤

اولین مشخصه آدم حسابیا،امن بودنشونه.
2731
من روانشناسم این طرز حرف زدن شما درمورد کودکت ، اگه اولش نمیگفتی پسرمه شک میکردم که داری درمورد دشم ...

من تو این دو هفته با چند تا روانشناس تلفنی صحبت کردم ولی راهگشا نبود.من میتون درخواست دوستی بدم؟

الان که اوضاع امشب اینجوری پیش رفت فردا چه جورب برخورد کنم؟هم اتاقش رو قفل کردم و هم موبایلش که پرتاب کرد رو برداشتم دیگه بهش ندادم.

من تو این دو هفته با چند تا روانشناس تلفنی صحبت کردم ولی راهگشا نبود.من میتون درخواست دوستی بدم؟ ال ...

برای کودک روانشناس باید حضوری باشه 

خود بچه باید تحت نظر باشه چیز وحشتناکی هم نیست اینکه شما اهمیت میدید به سلامت روان فرزندتون در اولویت قرار داره 

تا زمانی که به روانشناس کودک مراجعه میکنید در موارد تنش زا وقتی حس میکنید داره عصبانی میشی خیلی اروم بشینید و اون رو اروم کنید بگو بشین پسرم ، چی شد که ناراحت شدی؟ با تمام وجود به حرفاش گوش بدید همیشه بهش بدون قید و شرط محبت کنید. 

فردا بعد از خوردن صبحانه برو کنارش بشین و بگو پسرم من دیشب خیلی عصبانی شدم قبلش ناراحت بودم شما هم اون رفتار رو انجام دادی من حالم خیلی بدتر شد بابت رفتارم ازت عذر میخام. ولی میخام بدونم چی شد که موبایل رو پرت کردی؟ اونم مثلا میگه چون تو به فلان کار مجبورم کردی ( البته اگه ازت نترسه) به همه حرفاش گوش بده و بدون اینکه حرفی بزنی یا سرزنشی بکنی اجازه بده همه ناراحتیاشو تخلیه کنه حتی اگه داد زد هیچی نگو 

ارومش کن و تا زمانی که میرید پیش روانشناس اون مواردی که گفتم: تنبیه ممنوع چه بدنی چه غیر بدنی، باهاش بیشتر وقت بگذرون به هرکاری که علاقه داره باهاش همراه شو، خوشحالش کن از هر روشی که فکر میکنی خوشحال میشه، ساعات خوابش رو سعی کن منظم باشه، موقع درس خوندن مجازی ( این قوز بالا قوز که برای بچه ها پیش اومده) بسیار حوصله به خرج بده داد نزن سرش عصبانی نشو و هروقت فکر کردی این چه بدبختیه که سرت اومده ( حق داری) به این فکر کن که میلیون ها مادر در اون لحظه نظر تو رو دارن ، فقط و فقط صبوری و محبت و ارامش رو تو خونه و بین روابطتون حکم فرما کن 

امیدوارم حال دلتون همیشه خوب باشه

برای کودک روانشناس باید حضوری باشه  خود بچه باید تحت نظر باشه چیز وحشتناکی هم نیست اینکه شما ا ...

ممنون که راهنمایی کردین.

پیام تون رو دیر دیدم.امروز دیرتر می رفتم سرکار.گوشی اش رو دیشب زده بودم به شارژ.صبح که بلند شدم حاضری اش رو تو کلاس انلاین زدم و بعد هم گوشی اش و کلید اتاقش رو گذاتم توی کشویی که دم دست بود.تا وقتی خونه بودم اصلا نیومد بگه گوشی رو بده یا در اتاقم رو باز کن.اصلا هیچ حرفی نمیزد.تو رختخواب خوابیده بود.دیگه به محض اینکه رفتم از پشت پنجره دیدم رفت موبایل و کلید رو برداشت.

راستش من هر روز صبحونه و میوه و تنقلات و ...آماده می کنم براش تا ظهر که میام بخوره.امروز هیچ کدوم از این کارها رو نکردم.

ظهر هم تکالیفش رو با باباش چک کرده بود و برای معلمش فرستاده بود.عصر هم من خواب بودم باباش همراه خودش بردتش سرکار.

برای کودک روانشناس باید حضوری باشه  خود بچه باید تحت نظر باشه چیز وحشتناکی هم نیست اینکه شما ا ...

راستش جایی که هستم مشاور خوب نیست.

معرفی کردن مرکز استان هم رفتم گفتن بچه هیچ مشکلی نداره.

شما کسی رو میشناسید که به من معرفی کنید؟

2738
ممنون که راهنمایی کردین. پیام تون رو دیر دیدم.امروز دیرتر می رفتم سرکار.گوشی اش رو دیشب زده بودم به ...

ساعت کاری شما در طول روز چقدره؟ 

وقتی شما سرکار هستید پسرتون تنهاست؟ 

از بدو تولدش تا حالا به همین صورت بوده؟ یعنی شما سرکار رفتی؟

راستش جایی که هستم مشاور خوب نیست. معرفی کردن مرکز استان هم رفتم گفتن بچه هیچ مشکلی نداره. شما کسی ...

دکتر سارا گودرزی روانشناس کودک هستن مطبشون تهرانه 

ساعت کاری شما در طول روز چقدره؟  وقتی شما سرکار هستید پسرتون تنهاست؟  از بدو تولدش تا حا ...

من صبح ها سر کار هستم تا دو و نیم-سه بعد از ظهر.

بله پسرم تنهاست.گاهی بین وقت من یا باباش بهش سر می زنیم ولی اکثر روزا تنهاست.

از وقتی دنیا اومد 6 ماه پیشش بودم و سرکار نرفتم.

بعد از 6 ماه تا دو سال پرستار داشت.بعد از اون هم مهد بود.

دکتر سارا گودرزی روانشناس کودک هستن مطبشون تهرانه 

متاسفانه شرایطش رو ندارم بیام تهران.

الان که کرونا هست.کرونا هم نباشه نهایت یه مرتبه بتونم بیام ولی حداقل چند جلسه باید مشاوره رفت که برام از نظر زمانی و بعد مسافت مقدور نیست.

متاسفانه شرایطش رو ندارم بیام تهران. الان که کرونا هست.کرونا هم نباشه نهایت یه مرتبه بتونم بیام ولی ...

بله متوجهم

ببین همونطور که گفتم من اگه بخام تشخیص قطعی درمورد مشکل پسرتون رو بگم باید مصاحبه رو در رو هم با شما هم با پسرتون داشته باشم که مقدور نیست 

پس مجبوریم که با توجه به گفته های شما سعی کنیم با کمک همدیگه اوضاع رو بهتر کنیم

عزیزم شما بچتون تمام کودکیش یا حداقل بخش مهمی از دوران کودکیش رو تنها بوده 

دورانی که شما باید تمام وقت در اختیارش میبودید و نیازاش رو براورده میکردید تنها بوده 

اون الان جمعی از مشکلات رو در خودش داره که بخش اعظمش مربوط میشه به فقدان حضور پدر و مادر در کنارش . 

بد اخلاقیاش بهونه گیریاش لجبازیاش همه رو به خاطر این انجام میده چون داره با زبون بی زبونی میگه من از دستتون ناراحتم شما من و تنها گذاشتید من ساعات زیادی در روز تنهام شما کنارم نیستید بهم محبت کنید باهام بازی کنید برام وقت بذارید بعد عصری میاید خونه به من میگید چرا شلخته بودم؟؟؟ منم میزنم همه چیو درب و داغون میکنم چون دیگه راهی برای تخلیه روحیم ندارم چون دارم ازتون انتقام نبودنتونو میگیرم شما کنار من نیستید برای من کم کاری میکنید الانم حق ندارید به کارام گیر بدید 

حق ندارید من و تنبیه کنید من باید شما رو تنبیه کنیم( وقتی درگیری فیزیکی باهاتون داره) 

اینا حرفای درونی پسرتونه

درحقیقت بخام ساده بهتون بگم پسرتون لبریز شده مثل یه کاسه که لبریز از اب با یه تکون کوچولو یا حتی یک فوت لبریز میشه 

تنهاییاش لبریزش کرده و تنبیه شما همون تکون کوچولوییه که به کاسه میدید و داد زدن و پرخاش های پسرتون هم لبریز شدنشه

من بودن بچه کنار پدربزرگ مادربزرگ، پرستار، مهدکودک رو بازم تنهایی محسوب میکنم چون بچه به مهر مادر و پدر احتیاج داره

شما اگر نیاز مالی ندارید کارتون رو کنار بذارید اگرم نمیتونید تحت هیچ شرایطی از کار استعفا بدید سعی کنید شب قبل از رفتن سرکار برای پسرتون توضیح بدید که چرا میرید سرکار و منظورتون از سرکار رفتن بی اهمیت بودن اون نیست( به هیچ وجه مسایل مالی رو پیش بچه بازگو نکنید ) و وقتی خوب توضیح دادید و اونم حرفاشو زد بهش بگید که وقتی از سرکار برگشتید باهاش وقت میگذرونید و تمام وقتتون برای او خواهد بود 

با تمام وجود ازتون میخام اون زمانی که تو خونه هستی تمام وقتتو اختصاص بده به پسرت . هم شما هم همسرتون 

فعالیت های مورد علاقشو باهم انجام بدین براش قصه بگین اینقدر وقت بذارید که سیراب بشه 

مشکل اصلیش کمبود محبته 

بله متوجهم ببین همونطور که گفتم من اگه بخام تشخیص قطعی درمورد مشکل پسرتون رو بگم باید مصاحبه رو در ...

سلام عزیزم.بعد از اینکه پست تون رو خوندم چون تا حدی خودم رو مقصر دونستم سعی کردم بیشتر درکش کنم ولی اوضاع فرق چندانی نکرد مثلا بازی هایی که خودش دوس داشت رو باهاش انجام دادم ولی به محض اینکه حس میکرد داره می بازه عصبی میشد و پرخاشگری می کرد.گریه و جیغ و داد.وسایل بازی رو پرتاب میکرد و زیر دست من میزد و منو هل میداد.

چند روزی هست که عصرها شوهرم میبردش سر کار همراه خودش تا شاید روحیه اش عوض بشه.امشب هم یه کار تحقیقی کلاسی داشت چون میدونستم گریه زاری راه میندازه خودم یه چیز کوچیک درست کردم داشتم برای خانم شون می فرستادم که خودش سر رسید و تازه متوجه شد شروع به بغض و ناراحتی و ....بهش میگم چرا گریه می کنی من تایپ کردم می فرستیم فقط دارم می خونم برات که خودت هم یاد بگیری.الان همین رو می فرستیم...شروع کرده به داد زدن که من که گریه نمی کنم .در صورتی که اشکاش داشت می ریخت.هیچی نگفتم بعد برای اینکه جو آروم بشه دست کشیدم رو سرش که نوازشش کنم محکم زد زیر دستم که من دیگه از کوره در رفتم و تحقیقش رو پاره کردم و از گوشی هم هر چی تایپ کرده بودم پاک کردم.البته بگم تکالیف و آزمون های درسی اش رو خودش انجام میده ولی کارای تحقیقی و فرهنگی و ...را من گاهی بهش کمک میدم.البته یک ماهه که این کارای اضافه را ولش کرده بودیم.دیگه دیدم همه دوستاش میفرستن بعد یکماه اومدم بهش کمک بدم که غیر از لرزش و حرص خوردن و ناامیدی چیزی برای من نداشت.

ااو هم رفت تو اتاقش و زیر پتو خوابیده بود...

کلی تنهایی تو اتاق گریه کردم و خودم و او را نفرین کردم از سر درموندگی.بعد که آروم شدم رفتم صداش زدم که بلند شو درست رو بخون.چون فردا پرسش کلاسی دارن.بلند نشد.دیگه گفتم دفعه آخره صدات می زنم که بلند شد ولی چراغ اتاقش از ظهر سوخته.گفتم بیا تو سالن بخون.رفته تاریکی نشسته تو اتاق...

با اینکه هوش درسی اش خوبه ولی واقعا من پسرم رو یه عقب مونده ذهنی میدونم.درکش خیلی پایینه از محیط.

بله متوجهم ببین همونطور که گفتم من اگه بخام تشخیص قطعی درمورد مشکل پسرتون رو بگم باید مصاحبه رو در ...

من همکارام اکثرا بچه هاشون مهد بودن یا پرستار داشتن و...ولی هیچ کدوم مشکلات اینو ندارن که نتونن با محیط و اطرافیان و وقایع پیرامون شون ارتباط برقرار کنن.

فکر کنم بیچاره شدم و در نهایت یه اختلال روانی واضحی رو از خودش نشون بده.

اصلا راستش ازش می ترسم ...

2706