2737
2734
عنوان

جنوب جهیزیه با پسره

| مشاهده متن کامل بحث + 2205 بازدید | 176 پست
عرب ها شون رسم جهاز ندارن 

اره عرب زبان ها رسم ندارن 

یه مقدار پول از خانواده داماد میگیرن به عنوان شیر بها فکر کنم  حالا با اون یه مقدار چیز میخرن  که بازم پول داماده 

اللهم عجل لولیک الفرج 🙏

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2742
اگه دختره بگه یخچال ساید میخوام داماد براش میخره؟؟ یا نه خود داماد هر چی خرید ؟

ن اینجا یه مبلغ مشخصی رو برای خرید جهیزیه برای داماد تهیه میکنن مثلا میگن داماد باید ۱۰۰ میلیون جهیزیه بخره دیگه بسته ب همون مبلغ باید عروس وسایلاشو انتخاب کنه

عرب ؟ یا بختیاری؟

عرب

از کسی که شمارتو توی گوشیش سیو نمیکنه توقع نداشته باش خودتو توی قلبش سیو کنه   ای کاش روزی برسه که هیچ زنی توی زندگیه مشترکش بجایی نرسه که فقط معشوقه ی پنجشنبه شب های شوهرش باشه     💚  من همون سلطان تعلیق بیخیالم قبلم 💚
2740

عزیزم من جنوبیم عرب هستم 

بیشتر حرفتون درسته ولی اینکه عروس هیچی نمیاره هم نیست 

قدیما طلا زیاد میدادن الان که گرون شده کمتر

جهیزیه هم ظرف و وسایل آشپزخونه و رختخواب  میبرن عروسا

🥰🥰😇😇😇
والا مام جنوبیم ولی بعضی خونوادها میدن ولی نه مثل شما دیگه. در کل به خونواده دختر بستگی داره.مثلا م ...

دقیقا منم خانوادم کلی چیز بهم دادن ولی جاریم هیچی نیورد

نه من بیهوده گرد کوچه وبازار میگردم                          مزاح عاشقی دارم پی دلدار میگردم💔

[QUOTE=160034871]کی گفته بابا! ما جنوبی هستیم. اصلا اینطور نیست جهاز با دختره، خرج عقد هم با دختره. اما خرج عروسی ...[/QUOTEمنم خوزستانیم خرج عقد رو شنیدم دزفولی ها میگن با دختره . بقیه جاها نشنیدم 

این که عالیه واقعا کاش همه جا اینطور بود

بله خیلی خوبه. متاسفانه الان میبنم جهیزیه دادن شده یه رسم برای در آوردن چشم و چال خانواده ی شوهر و از هرچی که خیلی برمیدارن و گاها میبینم اون خونه رو تبدیل میکنن به انبار غذا و خوراکی  و  سمساری من وقتی خواستم ازدواج گنم به خانواده ی همسرم گفتم که رسم جهیزیه نداریم و اونها هم قبول کردن. و فقط وسیله های اصلی رو برام خریدن. من هم تو خیچی سختگیری نکردم

تنها زمانى “صبور”خواهى شد،که “صبر”را یک”قدرت”بدانی نه یک “ضعف”…آنچه “ویران مان” مى کند“روزگار” نیست !حوصله ی “کوچک”براى “آرزوهاى بزرگ” ماست …........................................................................دو چیز شخصیت ات را تعین می کند :صبر وقتی چیزی نداری رفتارت وقتی همه چیز داری !
2706