2737
2734
عنوان

جنوب جهیزیه با پسره

| مشاهده متن کامل بحث + 2185 بازدید | 176 پست

منم جنوبیم چطو همچین چیزی ندیدم اینجا 

هم داماد میگیره هم عروس

ومن هم یک روز مادر خواهم شد 💛دوست دارم بچه ام پسر بشودتا اگر طلاق خواست جامعه حق را به اون بدهد،اگر زنش خیانت کرد جامعه حق را به اوبدهد،اگر باچنددخترر رابطه داشت جامعه حق رابه اوبدهد،اگرتانیمه شب خانه نیامد جامعه حق رابه اوبدهد،اگردرخیابان بلندخندید اگر شیطنت کرد جامعه حق رابه او بدهد،اگر هرشب درخیابان ها پرسه زد جامعه حق رابه او بدهد،اگر سرکشی کرد بازهم جامعه حق به او بدهد،میدانی اخر اگر دختر باشد سیگار بکشد جامعه هرزه اش میخواند،شب به خانه دیر بیاید جامعه هرزه اش میخواند،با دوستانش سفرمجردی برود جامعه هرزه اش میخواند،در خیابان بخندد یا شیطنت کند جامعه هرزه اش میخواند،اگر شوهرش به او خیانت کند جامعه اوراهمسر نابلد میخواند،اگر پسر باشد خیابان هم برایش امن تر است،دیگر نگاه سنگین هرزه چشمان دیگران ازارش نمیدهد،اگر پسرباشد برای خودش زندگی خواهدکرد نه برای باورهای پوسیده ی مردم،ااای کاش بچه ام پسرباشد چون زن که باشی نمیتوانی موقع غمت به خیابان بروی،سیگاری اتش بزنی و دود شدن غم هایت را ببینی زن ک باشی غمت را پنهان میکنی پشت نقاب ارایشت!و با رژلبی قرمز!خنده را برای لبت اجباری میکنی!اونوقت همه فکر میکنند ن دردی هست نه غمی و تنها نگرانیت پاک شدن رژلبت هست....زن ک باشی.......!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کی گفته بابا!

ما جنوبی هستیم.

اصلا اینطور نیست

جهاز با دختره، خرج عقد هم با دختره.

اما خرج عروسی، و وسایل سنگین و گرون مثل سرویس خواب و کولر و تلویزیون و این چیزا با داماده

2728
البته همه اینجوری نیستن. من جنوییم و عربم و جهیزیه رسمشو نداریم. از این طرف هم برای مهریه و شیر بهاء ...

فکر کنم تو طوایف مختلفتون متفاوته چون جاری منم عربه روز عقدشون سر مهریه دعوا شد تو محضر جاریم با لباس عروس گریه میکرد پدرش میگفت باید خونه الان بزنید ب نامش داشت همه چی به هم میخورد دیگه راضیش کردن برادر شوهرم ب پدرزنش گفته بود معادلشو سکه بزن نمیخواییم جمع کن برو 😂😂😂سر وسیله خریدن هم مامانش دنبالشون راه میفتاد واسه خرید وسایلی ک خودشون حتی یه تیکه اشم نخریدن خیلی عجیب بود واسه من 

از کسی که شمارتو توی گوشیش سیو نمیکنه توقع نداشته باش خودتو توی قلبش سیو کنه   ای کاش روزی برسه که هیچ زنی توی زندگیه مشترکش بجایی نرسه که فقط معشوقه ی پنجشنبه شب های شوهرش باشه     💚  من همون سلطان تعلیق بیخیالم قبلم 💚

درسته همینطوره البته بیشتر عربها اینطوری هستن در عوض مهریه سکه نمیزنن و بیشتر پول مهر میکنن به پسر هم برای وسایلی که میخره سختگیری نمیشه اکثرا هم اول ازدواج با مادر شوهر زندگی میکنن . کلا من در اطرافیان ندیدم برای جهیزیه به خانواده عروس فشار بیارن اگه ندن وظیفه پسر محسوب میشه اگه بده لطف کرده . ما خوزستانی هستیم 

من که خوزستانم اصلا اینطور نیس  تمام جهیزیه با دختره  داماد فقط تلویزیون با خونه و کولر ...

توی بهبهان میگن دختر کامل جهاز باید بده 

حالا نمیدونم بهبهانی یا ن 

2738
کی گفته بابا! ما جنوبی هستیم. اصلا اینطور نیست جهاز با دختره، خرج عقد هم با دختره. اما خرج عروسی ...

هرمزگان همش با دوماده

بدبختانه تا الانم همش دوماد دادیم😄

کی عروس بشم راحت شیم از مخارج

راس میگ هیچی نمیدیم 

من ک فقط وسایل چینی چندتاپتو اینا بردم 😅😅😅

کل وسایل خونه وهمه مراسم عقد حتی حنابندون هم داشتیم وعروسی درتالار باشوهروخانواده شوهرم بوده 

پدرشوهر خونه خودش روبنام شوهرم زد

اره ماهم اینجوریه همه چی وظیفه داماده که تامین کنه ولی حالا ما اینجوری نیسیتیم که هیچی نبریم مثلا لباس واینا زیاد واسم گرفتن ظروف چینی هم واسم گرفتن خانوادم یخچال هم به عنوان کادو

اما پسره همه چی با اونه در مورد خونه هم بعضیا که دارن خونه میگیرن واسه خودشون بعضیا هم که ندارن با خونه پدری زندگی میکنن تا کم کم خودشون رو جمع وجور کنن ویه خونه بگیرن البته بگم اغلب مردم اینجا تو خونه خودشون میشینن خیلی کم پیدا میشن که خونشون کرایه ست

نه من بیهوده گرد کوچه وبازار میگردم                          مزاح عاشقی دارم پی دلدار میگردم💔
عزیزم ارث جداس  رسم جهیزیه اینه که دختر چیزی نمیبره ن که نبره ولی مثه بقیه مناطق ک کلا با دخت ...

اره ارث که بحث جدا داره 

اخه وقتی برای پسرشون  عروسی میگیره خونه میگیره 

برای دختر هم جهیزیه بده 

فرق نذارن دیگه😂

گفتیم که عقل از همه کاری به دراید بیچاره فرو ماند چو عشقش به سرافتاد 

اصفهان همه چیز با دختره 

حتی خونواده دختر برا داماد و پدر و مادر و برادرا داماد لباس و سکه میذارن 

9/9/99 🌹سالگرد ازدواجمونه 😁😁😁🤭.خانومی هنرمند هستم و خالق یه عالمه عروسک خوشگل.لباس سیسمونی هم دارم برای فروش🤗🙃
2706