2733
2734
عنوان

تحریفات عاشورا!!!

| مشاهده متن کامل بحث + 10853 بازدید | 223 پست
همین غذا ک شما میگین وقتی ک بخش میشه نمیگن فقیر هستی یا دارا گنهکاری یا درستکار صاحب مقامی یا فرد عا ...

به این نیت بگین...روح خدا در من و تو هم هست...همین که فکر میکنید امامان به جای خدا معجزه میکنن...انکار یگانگیه خداست...

به هر آنچه بخواهد...من راضیم...😊
دقیقا...میگن برای حفظ آبرو امام حسین این کار رو میکنه...کمی عقل باشه...میفهمه امکان جعلی بودن زیاده. ...

خب منظور حضرت این بوده که اونی که میخاسته جدا شه از تاریکی استفاده کنه وخجالت نکشه وبتونه خیمه ی امام را ترک کنه 

سلام!حال همه‌ی ما خوب است ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور،که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويندبا اين همه عمری اگر باقی بودطوری از کنارِ زندگی می‌گذرم که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد ونه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!تا يادم نرفته است بنويسم حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بودمی‌دانم هميشه حياط آنجا پر از هوای تازه‌ی باز نيامدن است اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی ببين انعکاس تبسم روياشبيه شمايل شقايق نيست!راستی خبرت بدهم خواب ديده‌ام خانه‌ئی خريده‌ام بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌ديوار … هی بخند!بی‌پرده بگويمت چيزی نمانده است، من چهل ساله خواهم شدفردا را به فا💖ل نيک خواهم گرفت دارد همين لحظه يک فوج کبوتر سپيداز فرازِ کوچه‌ی ما می‌گذردباد بوی نامهای کسان من می‌دهديادت می‌آيد رفته بودیخبر از آرامش آسمان بياوری!؟نه ری‌را جان نامه‌ام بايد کوتاه باشدساده باشدبی حرفی از ابهام و آينه،از نو برايت می‌نويسم حال همه‌ی ما خوب است اما تو باور نکن           

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

چرا میذارن این تحریفا انقدر مشهور بشه؟ من واقعا از واقعه عاشورا همینا رو میدونم !!! انگار کلا چپکی م ...

علل مختلفی داره، شما برای هر حرفی دلیل و سند بخواهید.

این لینک رو ببینید:

http://hablolmatin.dmsonnat.ir/?_action=articleInfo&article=1097

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

اره خیلی چیزای عامه هست البته دروغ نمیشه گفت سند معتبر ندارن...ولی در منتهی الامال که از معتبرترین کتب شیعه ست چیزهایی هست در واقعه کربلا که خیلی عحیب هست و غم انگیز ...فقط متاسفانه سخنرانا و مداحا و فیلمنامه نویسا نمیرن مطالعه کنن که ملت بفهمن

2742
ی مداحی تلویزیون داشت پخش میکرد مداحه میگفت امام حسین حضرت قاسمو بغل کرد و انقد گریه کرد ک غش کرد!! ...

متاسفانه یک عده از مداح ها برای سوزناک تر کردن روضه شون یک سری حرفهایی میزنند که باعقل جور در نمیاد

سلام!حال همه‌ی ما خوب است ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور،که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويندبا اين همه عمری اگر باقی بودطوری از کنارِ زندگی می‌گذرم که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد ونه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!تا يادم نرفته است بنويسم حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بودمی‌دانم هميشه حياط آنجا پر از هوای تازه‌ی باز نيامدن است اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی ببين انعکاس تبسم روياشبيه شمايل شقايق نيست!راستی خبرت بدهم خواب ديده‌ام خانه‌ئی خريده‌ام بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌ديوار … هی بخند!بی‌پرده بگويمت چيزی نمانده است، من چهل ساله خواهم شدفردا را به فا💖ل نيک خواهم گرفت دارد همين لحظه يک فوج کبوتر سپيداز فرازِ کوچه‌ی ما می‌گذردباد بوی نامهای کسان من می‌دهديادت می‌آيد رفته بودیخبر از آرامش آسمان بياوری!؟نه ری‌را جان نامه‌ام بايد کوتاه باشدساده باشدبی حرفی از ابهام و آينه،از نو برايت می‌نويسم حال همه‌ی ما خوب است اما تو باور نکن           

یه جاهم شنیدم امام حسین رو زمین که افتاده بوده نزدیک شهادتش درخواست آب می کنه و لشگر دشمن بهش میخنده. من اصلا قبول ندارم امام حسین همچین کاری کرده باشه

خانوادم بهم میگن کجایی پس هیچوقت خونه نیستی/دوستام میگن کجایی پس هیچوقت نیستی/فامیلا همش میگن نیستی هیچوقت کجایی پس/من واقعا کجام پس؟!🤔             خواهشا یکی پیدام کنه بذاره سر جام😄
خب منظور حضرت این بوده که اونی که میخاسته جدا شه از تاریکی استفاده کنه وخجالت نکشه وبتونه خیمه ی اما ...

درسته...مثلا همه ما شما رو میشناسم...و اگه برین...در هر صورت شما خجل هستین...شما باید کاروانتون رو با خودتون ببرید...چون کل راه رو از مکه با امام حسین اومدین...یا توی راه بهش ملحق شدین...پس در هر صورت...شناخته میشین و خجالت و شرمنده میشین...البته این نظریه منه.

به هر آنچه بخواهد...من راضیم...😊
متاسفانه یک عده از مداح ها برای سوزناک تر کردن روضه شون یک سری حرفهایی میزنند که باعقل جور در نمیاد

بخدا مردم انقد خندیدم حالا خونه مادرشوهرمم بودم اونام داشتن چپ چپ نگام میکردن

مرگ ها دو دسته اند :      مردی که " قدم " میزند....                                          زنی که " حرف " نمیزند....‌
2740
ی مداحی تلویزیون داشت پخش میکرد مداحه میگفت امام حسین حضرت قاسمو بغل کرد و انقد گریه کرد ک غش کرد!! ...

مظلوم بودن امام حسین یعنی بهش ظلم شده نه اینکه بدبخت بوده. اینکه تو روضه ها ضعیف نشونش میدن خیلی بده. خیلی خیلی بده

خانوادم بهم میگن کجایی پس هیچوقت خونه نیستی/دوستام میگن کجایی پس هیچوقت نیستی/فامیلا همش میگن نیستی هیچوقت کجایی پس/من واقعا کجام پس؟!🤔             خواهشا یکی پیدام کنه بذاره سر جام😄
به این نیت بگین...روح خدا در من و تو هم هست...همین که فکر میکنید امامان به جای خدا معجزه میکنن...انک ...

بعله در وجود ما هست ولی کی استفاده میکنه شما یا من!!؟

امامان برای نزدیکی ما به خداوند اومدن وقتی حب امامی در دل شما بیوفته شما در آخر به خدا نزدیک میشین ولی وقتی شما میاین ریز فاکتور میگیرین و خدا رو از امام جدا میکنین برای شما و کسی ک در حد شما اطلاع داره قابل درک هست ولی همین کار شما باعث دوری افراد عادی میشه ک اطلاعشون پایین هست وگرنه  تو یگانگی خداوند   شکی نیست

من از آن وقت که دربند  توام آزادم  
خب منظور حضرت این بوده که اونی که میخاسته جدا شه از تاریکی استفاده کنه وخجالت نکشه وبتونه خیمه ی اما ...

این درست...حتی حضرت گفتند که من راضیم از این شخص و یا فرمودند دست یکی از خاندان منم بگیرید و ببرید..اما تحریفی که صورت گرفته با این عباراته:" حضرت خاموشی زدند." و " عده ای صحرای کربلا رو ترک کردند." 

این جواب دو عبارات بالاست

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
بوسیدن زیر گلو برای قبل شهادته یا بعد از بریده شدن سر حضرت؟

هر دو نقل میشه که بعد از شهادت معتبره

مظلوم بودن امام حسین یعنی بهش ظلم شده نه اینکه بدبخت بوده. اینکه تو روضه ها ضعیف نشونش میدن خیلی بده ...

واقعا...

امام حسین اسطوره اس ک بعد گذشت هزار سال هنوزم زندس...

اینکه درخواست اب بکنه اینکه گریه بکنه و کارهای دیگ خیلی خنده داره

اون ب این دنیا و عزیزانش وابستگی نداشت همون روح بلند و ازاده اش و اعتقادی ک ب هدفش داشت تاجایی ک از بچشم گذشت و زیر بار ظلم و جور زمانه نرفت باعث جاودانگیش شده...

حالا میان ی سری چرت و پرت بهم میبافن ک وقتی ی ادم عامی بهش فکر میکنه ب این نکته میرسه ک اونم ضعف داشته ...

دردی هم ب دنبال از دست دادن عزیزش کشیده اونو تو صورتش و راه رفتنش نشون نداده...

خودش از اول اخر داستانو میدونست

مرگ ها دو دسته اند :      مردی که " قدم " میزند....                                          زنی که " حرف " نمیزند....‌
هر دو نقل میشه که بعد از شهادت معتبره

و اون روایت که میگه موقع شهادت امام دو خورشید در آسمان ظاهر شدبنظرتون درسته توی فیلم روز واقعه هم بود

2706