2737
2739
عنوان

تحریفات عاشورا!!!

| مشاهده متن کامل بحث + 10798 بازدید | 223 پست
واقعااا؟؟ بیشتر توضیح بدید لطفا... شیره کلا الکیه؟؟؟ جدا شدن یارا هم الکی؟؟؟؟ زعفر جنی وجود نداشته؟؟ ...

حتما زیاد شنیدید که شب عاشورا امام نور رو خاموش میکنند و میگند هر کسی میخواد بره و عده ای فرار میکنند...این خاموش کردن چراغ در هیچ منبع معتبری نیومده.اولین بار در کتاب " دمعه الساکبه" که تحریف بسیار داره بیان شد....هیچ مقتل معتبری نگفته که کسی جدا بشه.بر عکس اولین نفر حضرت اباالفضل بودند که میگند پشت امام میایستند و همچنین یاران دیگه.مثلا یکی از یاران متوجه میشه فرزندش اسیر حکومت وقته و امام میفرمایند برو،اما قبول نمیکنه و میگه خوراک جانوارن بیابان بشم اگر شما رو تنها بگذارم

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

اکثر روشهای عزاداری ما از ادیان و سنت و رسمهای دیگن...از غرب ...از مسیحیت...از یهود...مداحی شده شغله کاذب...گریه بیشتر....رتبه بهتر...

کسی نشسته یکبار بگه داشتانه واقعی رو بگه...علت رو بگه...اصلا اینجا اکثرا نمیدونن به چه علت حکم خروج از دین امام حسین و قتل و جنگ صادر شده...کسی نمیدونه که اونایی که تو صدر باهاش جنگیدن کیا بودن...نسبتشون با امام حسین چی بود...فقط گریه...فقط مویه...فقط خرافات...فقط جهل...ه چی خرافه و جهل بزرگتر...احساس مقرب بودن بیشتر...😑

به هر آنچه بخواهد...من راضیم...😊

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

حتما زیاد شنیدید که شب عاشورا امام نور رو خاموش میکنند و میگند هر کسی میخواد بره و عده ای فرار میکنن ...

چرا میذارن این تحریفا انقدر مشهور بشه؟ من واقعا از واقعه عاشورا همینا رو میدونم !!! انگار کلا چپکی متوجه شدم قضیه چی بوده

عجب ! ببخشید مهلا مهلا یعنی چی؟

یعنی آهسته تر برو ای پسر فاطمه

سلام!حال همه‌ی ما خوب است ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور،که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويندبا اين همه عمری اگر باقی بودطوری از کنارِ زندگی می‌گذرم که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد ونه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!تا يادم نرفته است بنويسم حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بودمی‌دانم هميشه حياط آنجا پر از هوای تازه‌ی باز نيامدن است اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی ببين انعکاس تبسم روياشبيه شمايل شقايق نيست!راستی خبرت بدهم خواب ديده‌ام خانه‌ئی خريده‌ام بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌ديوار … هی بخند!بی‌پرده بگويمت چيزی نمانده است، من چهل ساله خواهم شدفردا را به فا💖ل نيک خواهم گرفت دارد همين لحظه يک فوج کبوتر سپيداز فرازِ کوچه‌ی ما می‌گذردباد بوی نامهای کسان من می‌دهديادت می‌آيد رفته بودیخبر از آرامش آسمان بياوری!؟نه ری‌را جان نامه‌ام بايد کوتاه باشدساده باشدبی حرفی از ابهام و آينه،از نو برايت می‌نويسم حال همه‌ی ما خوب است اما تو باور نکن           
2731
به نظر من همین غذا...و هیئت تحریف شدن...چون معجزه خاصه خداست...و پیامبر به اون عظمت گفته تنها معجزه ...

همین غذا ک شما میگین وقتی ک بخش میشه نمیگن فقیر هستی یا دارا گنهکاری یا درستکار صاحب مقامی یا فرد عادی خیلی داستان پشتش هست نمیشه تحریف شده باشه و خدا هم خودش انقد سختگیر نیست ک امام حسین شفا دهنده باشد یا نباشد چون روح خدا تو وجود اماما وجود داره

من از آن وقت که دربند  توام آزادم  
بوسیدن گلو و اینا میتونه اتفاق بیفته. کوبیدن سر به مهمل رو قبول ندارم چون امام حسین سفارش کرده بوده ...

بوسیدن گلو بعد از شهادت حضرت معتبره، اما اینکه وقتی حضرت عازم جنگ شدند، حضرت زینب دوان دوان جلوی لشکر فریاد بزنند که صبر کن پسر فاطمه و اینکه بگند مادرم سفارش کرده زیر گلویت رو ببوسم تحریفه.

اولین بار در کتاب انوار المجالس این حرف اومد و اعتباری نداره.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
خب یعنی چی مهلا

آهسته آهسته تر برو ای پسر فاطمه موقع وداع با امام فرمودند

سلام!حال همه‌ی ما خوب است ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور،که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويندبا اين همه عمری اگر باقی بودطوری از کنارِ زندگی می‌گذرم که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد ونه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!تا يادم نرفته است بنويسم حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بودمی‌دانم هميشه حياط آنجا پر از هوای تازه‌ی باز نيامدن است اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی ببين انعکاس تبسم روياشبيه شمايل شقايق نيست!راستی خبرت بدهم خواب ديده‌ام خانه‌ئی خريده‌ام بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌ديوار … هی بخند!بی‌پرده بگويمت چيزی نمانده است، من چهل ساله خواهم شدفردا را به فا💖ل نيک خواهم گرفت دارد همين لحظه يک فوج کبوتر سپيداز فرازِ کوچه‌ی ما می‌گذردباد بوی نامهای کسان من می‌دهديادت می‌آيد رفته بودیخبر از آرامش آسمان بياوری!؟نه ری‌را جان نامه‌ام بايد کوتاه باشدساده باشدبی حرفی از ابهام و آينه،از نو برايت می‌نويسم حال همه‌ی ما خوب است اما تو باور نکن           
2738
حتما زیاد شنیدید که شب عاشورا امام نور رو خاموش میکنند و میگند هر کسی میخواد بره و عده ای فرار میکنن ...

دقیقا...میگن برای حفظ آبرو امام حسین این کار رو میکنه...کمی عقل باشه...میفهمه امکان جعلی بودن زیاده...

اونا همه همدیگه رو مشناختن...کسی از اون جمع می رفت...در هر صورت میشد منفور...چون شناخته شده بود...همه از قبل میدونستن قراره جنگ اتفاق بیافته...هر کس میتونست قبل از رسیدن به کربلا از کاروان جدا بشه...

به هر آنچه بخواهد...من راضیم...😊
بوسیدن گلو بعد از شهادت حضرت معتبره، اما اینکه وقتی حضرت عازم جنگ شدند، حضرت زینب دوان دوان جلوی لشک ...

بوسیدن زیر گلو برای قبل شهادته یا بعد از بریده شدن سر حضرت؟

ی مداحی تلویزیون داشت پخش میکرد

مداحه میگفت امام حسین حضرت قاسمو بغل کرد و انقد گریه کرد ک غش کرد!!!!!

وای انقد خندیدم مردم بعدش...

اخه این چرندیات چیه..

اگه قرار بز غش کردن بود وقتی عباس رو کشتن باید غش میکرد یا وقتی طفل شش ماهش سرش ب مویی بند بود رو دستش باید غش میکرد...

اصلا اگر قرار بود غش کنه ک با اهل بیتش نمیرفت 

مرگ ها دو دسته اند :      مردی که " قدم " میزند....                                          زنی که " حرف " نمیزند....‌
خواهرا دعوا نشه صلوات 

استارتر این تاپیک خانوم فوق العاده خوب و با معلوماتیه و من با اینکه ندیدمشون خیلی قبولشون دارم. فکر نکنم کار به بحث و دعوا برسه

خانوادم بهم میگن کجایی پس هیچوقت خونه نیستی/دوستام میگن کجایی پس هیچوقت نیستی/فامیلا همش میگن نیستی هیچوقت کجایی پس/من واقعا کجام پس؟!🤔             خواهشا یکی پیدام کنه بذاره سر جام😄
2706