2733
2739
عنوان

پرورش کودک دوزبانه

| مشاهده متن کامل بحث + 127993 بازدید | 1689 پست
ممکنه بگین که چطوری فرزندتون دوزبانه شد و شما چکار کردین و چه مشکلاتی بود؟
١-آموزش زبان به کودک اشتباه محض است اما پرورش کودک دوزبانه با آموزش زبان به کودک تفاوت دارد. ٢-فرصت برای دوزبانه شدن محدود است ٣-آموزش لغت، ترجمه کردن و مخلوط حرف زدن دو زبان با کودک اشتباه و مضر است. اینساگرام: dozabaneh وبسایت: http://www.zabanefarda.ir تلفن دفتر: 02166479860 کانال تلگرا م: @aminicartoons
تنها مشکلش این بود که غیر از همسرم تمام اطرافیان سعی داشتن من را از این کار منع کنند و به جونم غر میزدند هنوز زبان مادریش را بلد نیست تو داری یک چیزی دیگه یادش میدی؟نه فارسی را خوب یاد میگیره نه انگلیسی/بچه های ما زبان دوم بلد نبودن مگه بزرگ نشدن. از این حرفها و الان هم که یک وقت جایی با من در خد جند جمله ویا شعر انگلیسی حرف میزنه اطرافیان میگن فارسیش را نمیفهمیم چی میگه حالا یکی بیاد انگلیسی را ترجمه کنه
اینه مشکلاتش بود. این هم بگم وقتی زبان باز کرد یکی در میون فارسی انگلیسی حرف میزد
"There is no such thing as impossible because "Impossible" itself says "Im possible".

چیزی به نام غیرممکن وجود ندارد چرا که غیرممکن خودش می گوید که من ممکن هستم.
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من خودم فوق لیسانس مترجمی زبان دارمدر زمان بارداری کار ترجمه زیاد انجام میدادم و شعر انگلیسی برای بچه میخوندم وقتی متولد شد بعد از 2 ماهگی هم سی دی های صوتی خیلی ساده که شعر های سا ده داشت میزاشتم براش. این هم بگم که هرشب براش یک شعر کوتاه انگلیسی میخوندم و هرچی میگذشت من هم برنامه را براش عوض میکردم
"There is no such thing as impossible because "Impossible" itself says "Im possible".

سلام
من یه دختر ٤ ماهه دارم که در کشور اسپانیایی زبان دنیا اومده و زندگی میکنه. من و همسرم بیشتر اوقات فارسی صحبت میکنیم و برای ورود به مهد در سن ٢ سالگی باید تا حدی انگلیسیهم بلد باشه. چه روشی میتونم استفاده کنم که هر سه زبانو یاد بگیره؟؟؟چه زبانی در خانه ما استفاده کنیم؟ آیا هر دوی ما باید با هر سه زبان با دخترمون صحبت کنیم یا هر کس یک زبانو به کار ببره؟؟
زیباترین لحظه زندگیم،لحظه دیدن کوچولویی بود که از وجودم آمد و رنگ دنیامو عوض کرد.
رزالینم با حضورت به زندگی ما رنگ تازه ای بخشیدی.
2731
مامان سارینا سلام
خیلی خوشحالم که تونستم کسی رو پیداکنم که فرزندش رو دوزبانه پرورش داده و درکارش موفق بوده
درخواست دوستی مو قبول میکنید که بتونم از تجربیاتتون استفاده کنم
چندتا سوال از حضورتون داشتم
اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم
"فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین"...... فرشته ی آسمونی ما در روز هشت شهریور 93 زمینی شد... خدایا هزاران مرتبه شکرت
سلام.... مرسی از تاپیک مفیدتون. اگه اشکالی نداره می تونید من رو هم راهنمایی کنید؟
دختر من 1.5 سالشه. من خودم تسلطم به انگلیسی متوسطه، بعنی انگلیسی رو تقریبا راحت متوجه میشم. هم شنیدنی و هم خوندنی.... ولی به علت نداشتن تمرین صحبت کردنم افتضاحه..... چطوری می تونم دخترم رو دوزبانه کنم؟ البته از اول دنیا اومدنش براش انواع سی دی ها و کارتونهای انگلیسی رو گداشتم و تقریبا روزی 3 ساعت کارتون انگلیسی می بینه ( بعضی وقتا با دقت و بعضی وقتا در حین بازی).... تو این سن هم مهدکودک دوزبانه ای هم نیست که بشه هر روز بردش.... به نظر شما دخترم دوزبانه می شه؟ الان تو 18 ماهگی حدود 20 کلمه فارسی صحبت می کنه.... ولی خبری از انگلیسی نیست

لطفا حتما کمک کنید
دست رو هرچی میذاری میگن مشکل ما الان اینه؟ نه آقاجون، مشکل ما این طرز فکر توئه که میخوای یهو همه چی خوب بشه. باید از یه جا شروع کرد دیگه.....
سلمای عزیز
کارما کاملا درست بوده. از پا ننشینید و راه رفته رو برنگردید. حیفه! اگر ادامه ندید، تما تلاشهاتون هدر می ره. در مورد آموختن الفبا لازم نیست از نوشتن باهاش شروع کنین. کارتون هایی هست که ابتدا شکل الفبا رو بهش یاد می ده. اگر خواستید من می تونم یکی از بهترین انواعشو بهتون بدم.
١-آموزش زبان به کودک اشتباه محض است اما پرورش کودک دوزبانه با آموزش زبان به کودک تفاوت دارد. ٢-فرصت برای دوزبانه شدن محدود است ٣-آموزش لغت، ترجمه کردن و مخلوط حرف زدن دو زبان با کودک اشتباه و مضر است. اینساگرام: dozabaneh وبسایت: http://www.zabanefarda.ir تلفن دفتر: 02166479860 کانال تلگرا م: @aminicartoons
تایرای عزیز
پیشنهاد من به شما اینه که خودتون باهاش همون فاارسی رو حرف بزنین و یک پرستار اسپانیولی زبان براش بگیرید که در طول روز باهاش اسپانیولی حرف بزنه و کارتون انگلیسی براش بذارین تا تماشا کنه
2740
میشای عزیز
نگران نباشید روش شما به اندازه خودش جواب خواهد داد. چرا می گم به اندازه خودش؟ چون 3 ساعت نسبت به اوقات بیداری بچتون خیلی کافی نیست اما خوبه و اثرگذار شما بهتره روی لهجه خودتون کار کنید و برخی از دیالوگهای فیلما و کارتونها رو به همون لهجه در موقیت مناسب خودش به بچتون بگید. الان ه همه فیلما زیرنویس انگلیسی دارن. شما مثلا صحنه ای رو که یک مادر داره با بچش حرف می زنه رو بذارید و تک تک دیالوگاشو با لهجه خودش تقلید و حفظ کنید و سر موقعیت مناسب همونا رو به بچه خودتون بگید. هر روز باید گنجینه این مدل جملاتتون بیشتر بشه. این برای خودتونم بسیار مفیده.
در مورد مهد دوزبانه هم هرجا که روی تابلوش نوشته باشه دوزبانه نه تنها به درد نمی خوره بلکه ممکنه مضر هم باشه. هرجا در عمل به بچه ها آموزش زبان بدن، باید عطاش رو به لقاش بخشید!
ممنون از راهنماییتون
اگر میشه این کارتون ها را به من معرفی کنید و بگویید چگونه میتونم تهیه کنم

سلمای عزیز
باشه بهتون خبر می دم و مشخصات دقیق کارتون رو بهتون خواهم داد. اما به طور کلی جهت اصلاع دوستان باید بگم که سی دی های بی بی انشتین برای یه محدوده سنی پایین جواب می ده و خوبه و از یه سنی به بعد، بچه ها دیگه اصلا نگاه نمی کنن بهش. سی دی های مجیک انگلیش هم برای بچه های زیر 8 سال اصلا مناسب نیست و خود والت دیزنی هم دیگه ازش حمایت نمی کنن ولی برای سنین نوجوانی خوبه. در کل نباید دنبال کارتون آموزشی بود، بلکه باید هر کارتونی که بچتون بهش واکنش مثبت نشون می ده رو براش بذارین. به میزان زیاد.
نیلوفر آبی عزیز
برای کودک نه ماهه قصه ها و ترانه های کودکانه صوتی و مقداری کارتن رو بهتون توصیه می کنم. اگر کسی هم باهاش حرف بزنه که خیلی عالیه اما باید صبور باشید و به این کار ادامه بدید. و باید حدود نیمی از ساعات بیداری بچتون این کار روش انجام بشه
فایل های صوتی قصه های کودکانه توی اینترنت قابل دانلوده الان لینک یکیشو براتون می ذارم
2706