2737
2734
عنوان

خیییلی پولدارها و کمتر پولدارها بیاین با زندگی های هم آشنا بشیم

| مشاهده متن کامل بحث + 65712 بازدید | 872 پست
پس داییم میگفت قبلنا که میرفتن مدرسه باباش پول نداشته واسه همشون وسایل بخره آخه هفتا بچه بودن کتاباش ...

خدابیامرز بابا بزرگ من میگف اون روزا ک کوچیک بودیه میخواست بره مدرسه کفشش پاره شده کلا زیره نداشته میگف همینطور تو برف و بارون یکسال سر کردم. راستش با یه لحنی میگف ک ما بخندیم ما هم میخندیدیم😐😁😁😁

من همیشه قصه ی عشقو میگم ... ولی تنها یارم این سازِ منه ... عمرِ عاشق بودنم چقد کمه ... آخرش آخرِ آوازِ منه ... آخرش آخرِ آوازِ منه 🎶🍦🍦🍦🍦🍦🍦🍦🍦🍦🍦🍦🍦
صد در صد همینطوره  من سه هفته مریض بودم اون موقع واقعا قدر سلامتیو فهمیدم چون مرگو جلو چشام دی ...

خدا سلامتی بده

هرچند تا زایل نشه سلامتیمون قدرشو نمی‌دونیم

کاش ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﺯ ﺁﺧﺮ ﺑﻪ ﺍﻭﻝ ﺑﻮﺩ..ﭘﯿﺮ ﺑﺪﻧﯿﺎ ﻣﯽ ﺁﻣﺪﯾﻢ..ﺁﻧﮕﺎﻩ ﺩﺭ ﺭﺧﺪﺍﺩ ﯾﮏ ﻋﺸﻖ ﺟﻮﺍﻥ ﻣﯿﺸﺪﯾﻢ..ﺳﭙﺲ ﮐﻮﺩﮐﯽ ﻣﻌﺼﻮﻡ ﻣﯽ ﺷﺪﯾﻢ ﻭﺩﺭ، ﻧﯿﻤﻪ ﺷﺒﯽ ﺑﺎ ﻧﻮﺍﺯﺵ ﻫﺎﯼ ﻣﺎﺩﺭ ﺁﺭﺍﻡ ﻣﯿﻤﺮﺩﯾﻢ...!!!
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من ماهی سه تومن برا پسرم میزارم کنار مهد لباس.کتاب و شهر کتاب و کافی شاپ.ماهی 300 قسط میدم برای ده ت ...

سلام

اینو توضیح میدید؟ .(ماهی 300 قسط میدم برای ده تا ربع سکه ک تا حالا 40 تا پس انداز کردم

چطوری؟ من چطوری میتونم ربع قسطی بخرم؟

دقیقا چ کردید؟

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
2731
مثلا حسرت رفتن یه رستوران به دله خودتو بچت بمونه😞

عزیزم غذا درست کن لا خانواده برو توی پارک با دل خوش بخور خیلی هم لذیذ و عاشقانه

یا میدونی ماهیانه ی مقدار کنار بزاری و ی بار برید رستوران

به نظر من ادم میتونه تو هر موقعیتی و با هر سطح طبقاتی با داشته های خودش رویایی زندگی کنه

کافیه سالم باشه و بخنده

وای مرسی برم میگو بگیرم برا بچم بخدا چند ماهه نتونستم گوشت بگیرم برا بچم

گوشت بوقلمون بگیر 27 تومن هم کباب کن هم خورشت خیای خوشمزه است .کیان اباد خیابان 22 یا 23 فکر کنم مرغ فروشی کنارش لبنیات فروشی و نانوایی ..هم قیمت مرغ و هپ بوقلمون ارزونتر ..کجا هستی ؟ 

قربان وفای سگ ♥️
واقعا راست میگین؟ اگه واقعا راسته ببخشید که میگم چرا هزینه های الکیتونو کم نمیکنید والا برای مثال ن ...

هزینه نت چقدر میشه؟ قابل مقایسه با قیمت گوشت هست؟ چرا بقیه رو ناراحت میکنین.

2740

من از طبقه ى خيلى پولدار هستم

اونايى كه فكر ميكنن زندگى ماها گل و بلبله برن تاپيك اخرم رو ببينن و شكر كنن اگه زندگى ارومى دارن كنار خانوادشون😔😔

بخدا حاضرم زندگى معمولى داشتيم ولى خانواده با محبت و داشتم و پدر و مادرم فقط و فقط همو دوست داشتن

یکی از فامیلامون خیلی آدم پولداری بود خیلی، بهترین ماشین بهترین خونه بهترین تفریح.

از همه اطرافیانش پولدارتر بود.

اما پولشو از راه درستی به دست نیاورده بود،

آخرشم انقد راحت و مفت همه چیشو از دست داد که اصن باورکردنی نبود.

رسید به صفر...صفر صفر...

اما خودشو حفظ کرد، این دفعه تصمیم گرفت یه جور دیگه زندگی کنه...سالم و پاک...

با تلاش و توکلش به خدا خیلی سریع دوباره پیشرفت کرد و تونست یه زندگی عالی بسازه .

الان انقد دستگیر دیگرانه انقد به همه کمک میکنه که اصن به طور عجیبی خدا همه چی رو سر راهش ردیف میکنه.

خیلی جالبه کلا آدم پرتلاشیه چون نمیتونه بیکار باشه اما حرص پول نداره، انقد راحت میبخشه میده به این و اون...خدا هم انقد هواشو داره بهش میده و نمیزاره ضرر کنه...

اینا رو گفتم که بگم اول توکل به خدا بعد تلاش و فکر باز و اراده خودتون بعدشم باز توکل به خدا...همونجور که راحت ازش گرفت راحتم هی داره بهش میده...

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

یَا اللَّهُ أَسْأَلُکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ تَمُنَّ عَلَیَّ بِرِضَاکَ وَ تَعْفُوَ عَنِّی بِحِلْمِکَ وَ تُوَسِّعَ عَلَیَّ مِنْ رِزْقِکَ الْحَلالِ الطَّیِّبِ وَ مِنْ حَیْثُ أَحْتَسِبُ

وَ مِنْ حَیْثُ لا أَحْتَسِبُ فَإِنِّی عَبْدُکَ لَیْسَ لِی أَحَدٌ سِوَاکَ وَ لا أَحَدٌ أَسْأَلُهُ غَیْرُکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ مَا شَاءَ اللَّهُ لا قُوَّةَ إِلا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ  یَا اللَّهُ یَا اللَّهُ یَا اللَّهُ یَا رَبِّ یَا رَبِّ یَا رَبِّ یَا مُنْزِلَ الْبَرَکَاتِ بِکَ تُنْزَلُ کُلُّ حَاجَةٍ أَسْأَلُکَ بِکُلِّ اسْمٍ فِی مَخْزُونِ الْغَیْبِ عِنْدَکَ وَ الْأَسْمَاءِ الْمَشْهُورَاتِ عِنْدَکَ الْمَکْتُوبَةِ عَلَى سُرَادِقِ عَرْشِکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ  وَ تَصْفَحَ لِی عَنِ الذُّنُوبِ الْعِظَامِ وَ تَسْتَخْرِجَ لِی یَا رَبِّ کُنُوزَکَ یَا رَحْمَانُ.

بچه ها هفته ای یکبار غذا گوشتی کافیه، 

پرخوردی در گوشت  تو دین امده ممکنه باعث قساوت قلب شه و ب ادم خوی حیوانی میده دورازجون و خوب نیس 

مسلمان نباید۴۰ روز بگذره و گوشت نخورده باشه....اما زیاده روی هم نه

نقرص میاره، اسید اوریک،پرفشاری خون گاهی

این برا افراد نرماله....حالا مثلا کسیکه ضعف استخوان و بدن داره، غذا بامخلوط گوشت گوسفند و شیرهای طبیعی توصیه شده.

همینطور نخود آب

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
شما چه شهری هستی اگه تهران یه وقت بگیر پیش دکتر شهرام قاسمی خیلی دکتر خوبیه برو تاپیکای منو بخون ک چ ...

اعلایم ش چیه من همیشه پشت دو تا گتفم درد دارم و یکی از مهرهام زده بیرون و بعضی وقتا انگشت اشارم وشستم و مچ پاهم وز وز و بی حس میشن 

من هنوز مجردم وضع ماليمونم زياد خوب نيس يني هر چيزي ك بخامو نميتونيم سريع بخريم زمان ميبره يكم خيلي گروونيه ،،،ماهي پونصدتو جيبي ميگيرم از بابام ولي هيچ كاري نميشه باهاش كرد خيلي كمه 

دنبال كارم ك سركار برم مرتبط با رشتم 

دعا كنيد برام 

2706