2733
2734
عنوان

خیییلی پولدارها و کمتر پولدارها بیاین با زندگی های هم آشنا بشیم

| مشاهده متن کامل بحث + 65728 بازدید | 872 پست

اینکه ماهی یه بار با شوهرمو بچم بریم بیرون یه گردشی کنیم یه شامی بیرون بخوریم واسم شده ارزو .. اینکه نگران باشی حقوق شوهرت که ماهی دوتومنه  ایا تا اخر برج میرسه یا نه .. اینکه از تابستون تا حالا داریم یه ذره یه ذره جمع میکنیم که بتونیم ماه دیگه واسه بچم ی جشن تولد کوچولو و مختصر بگیریم و خیلینداشتنا دیگه😥

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بچه ها هفته ای یکبار غذا گوشتی کافیه،  پرخوردی در گوشت  تو دین امده ممکنه باعث قساوت قلب ...

درسته اینکه نوع غذا رو خلق و خو تاثیر داره از نظر علمی هم ثابت شده.

آدما خصوصیات اون چیزی رو میگیرن که میخورن.

دیدین گیاهخوارا چقد آروم و لطیف و مهربونن!

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...

فرق پولداری با بی پولی اینه

وقتی نداری حتی بهش فکرم نمیکنی

وقتی پولداری اصلا از قیمتش چیزی نمیپرسی

ولی آنچنان حس بدیه وقتی بی دغدغه خرید میکنی یکی کنارت از سطل زباله کنار مغاازه دنبال یه تیکه وسیلست که بفروشه نون در بیاره. 

من خودم هیچوقت وقتی نداشتم حسسررت پولدارها رو نمیخوردم و اصلا برام مهم نبود

ولی الان مدام حسررت میخورم برا اوناییکه ندارن چون اینروزا خیییلیااا ندارن

2731

دوست بابای من خونه پونصد متری داشت میلیاردی کلی هم خونه داره اینور اون ور انقدر داره که به پسراش گفته شما سرکار هم نرین من خرجتونو میتونم بدم یکی از پسراش ازدواج کرده یکیشون مجرده دانشجوان هر دو .ولی ماشینش معمولیه من واسم سواله چرا ماشین شاسی نمیخره یا ماشینای گرون😐واسه پسراش ماشین هم خریده .

گوساله چون نسبتا قرمز تره خون ساز تره اما خب سردیس هم بیشتره 

گوساله رو طب سنتی و اسلامی رد میکنه

کلا همه چی ارگانیکش خوبه،‌گوشت هم....

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
سلام اینو توضیح میدید؟ .(ماهی 300 قسط میدم برای ده تا ربع سکه ک تا حالا 40 تا پس انداز کردم ...

سلام هزیزم.کار پردردسریه.دوستای مامانم ازین قرعه کشی های خونگی دارن ک ب جای پول ربع سکه میدن.هر ربع سی تومن.من ده تا دارم سیصد تومن.قبلا 9 ماهه تموم میشد.الان ک گرون شده 25 ماهه داریم میدیم هنوز تموم نشده.بعد حالا دقیفا نمیدونم چجوری حساب میکنه ولی مثلا دوستم همون اول سکه هاشو برنده شد فروخت دونه ای 400 تومن قسطی ک میده اندازه منه ک نفر اخرم.قبل از گرونی خیلی خوب بود ولی الان هر چی قسط میدیم تموم نمیشه

پسرکم دنیایم با وجودت همرنگ چشمانت آبیست
دوستم هفته ای چندمرتبه ماهی ومیگو میخوردن تقریبا ۶وعده در هفته باقی وعده هاشون یا مرغ یا کوبیده با چ ...

چه بد ک انقد گوشت میخورن. ضررداره....چقد فرهنگ تغذیه بسیاری از مردم ایران ضعیفه

سربازی هستم/که به کشتن وقت میروم/تا دوردستها/پرچم دشمن خانگی.....من مومن یامذهبی به معنای کاملش نیستم، فقط دوست دارم که باشم_مشغول فراگیری چهارمین رشته تحصیلیم هستم.من عاشق  کمک کردنم : از طب سنتی واسلامی،سلامت،روانشناسی،مسایل مذهبی،ادبیات و فرهنگ و برخی موضوعات اطلاعات نسبی دارم : اگر ضرورتی بود بپرسید،شاید کمکی ازم براومد _از همه مهمتر:من محتاج دعای همه عزیزان هستم،باسپاس    
فرق پولداری با بی پولی اینه وقتی نداری حتی بهش فکرم نمیکنی وقتی پولداری اصلا از قیمتش چیزی نمیپرسی ...

آره واقعا ماها شاید نبینیم ولی خیلیا هستن گشنه سرشون رو ،رو بالشت میزارن .من بزرگترین آرزوم این بوده به یه جایی برسم به همه کمک کنم و همینو از خدا میخوام ‌.

من از اول زندگی مشترک تو حسرتم حسرت مسافرت خرید بی دغدغه نمیدونم دوستام از کجا میارن که مدام در حال رسیدن به خودشونن و من هر جی میخوام باید چندسال رویا پردازی کنم و برنامه بریزم تا بشه بخرم ولی اونا کافیه که اراده کنن خیلی زندگی ام بی برکته نمیدونم چرا

سهم من از اون همه امید و انتظار فقط یک لنگه جوراب گل گلی شد💔👼😢
3نفر بودن تو خونه خواهر 😬😬

منم خونه ماماتم ۳ نفره ولی ماهی سه چهار میلیون پول گوشت و ماهی میگوشون میشه

خیلیا مصرف غذاهای گوشتیشون زیاده

ولی من بخاطر کلیه خودم و شوهرم زیاد مصرف گوشتی ندارم

سلام هزیزم.کار پردردسریه.دوستای مامانم ازین قرعه کشی های خونگی دارن ک ب جای پول ربع سکه میدن.هر ربع ...

چ جالب.ممنون. یعنی درکل حدود ۸ میلیون میدید نفری طی این ۲۵ ماه.

اما بعد این مدت ارزش واقعی ربع ها باهم ۴۰ میلون میشه؟