2733
2734
اره می ارزه  باید از یه جا شروع کنم دیگه  پس بذارم همه پولا به فنا بده خوبه؟

مگه چقدر عقدمیمونی.بعد عروسی میفهمه زندگی خرج داره درست میشه اگه بخوادهم خرج کنه باخرج خونه وخدج تو دیگه چیزی نمیمدنه ولخرجی کنه

یا رب العالمین

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ببين بشين براش برنامه ريزي كن.برا خودتون يعني.هدف بزار.كه مثلا اگر ماهي فلان قدر پس انداز كنيم ميتون ...

ما حتی ماشین هم نداریم 

هیچی نداریم 

سرم داره میپکه 

چقد آدم میتونه نفهم باشه 

بهش بگم میگه با این پولا به آدم چیزی نمیدن 

میگه من نمیتونم از خودم بگذرم واسه پس انداز 

میگه اینهمه کار میکنم که لذتشا ببرم و کلی حرف بیخودیه دیگه 

میگه با این پول نمیشه کاری کرد و.... 

تمکين

در تعريف تمکين نيز بايد گفت که تمکين عبارت از برآوردن نيازهاي شوهر و اجابت کردن خواسته‌هاي مشروع وي از سوي زن است. يکي از مصاديق تمکين در قانون، اقامت زن در خانه دايمي شوهر است، به اين معنا که زن براي دريافت نفقه بايد در خانه شوهر زندگي کند مگر آن که حين وقوع عقد شرطي جز اين شده باشد.

همچنين در صورتي که زن بدون دليل موجه و بدون موافقت شوهر خانه را ترک و حتي در خانه پدر و مادر خويش اقامت کند، مرد مي‌تواند از دادن نفقه امتناع کند. بر اساس قانون، زني که بدون دليل موجه از تمکين همسرش خودداري کند، ناشزه ناميده مي‌شود که در اين صورت مرد مي‌تواند علاوه بر عدم پرداخت نفقه از دادگاه تقاضاي طلاق کرده يا درخواست ازدواج مجدد کند.

#نه_به_كودك_همسري #نه_به_خشونت_خانگي #نه_به_آزارجنسي #نه_به_آزارحيوانات
2742
مگه چقدر عقدمیمونی.بعد عروسی میفهمه زندگی خرج داره درست میشه اگه بخوادهم خرج کنه باخرج خونه وخدج تو ...

خب یه سال دیگه عقدیم

تو این یه سال فقط خرج کردیم 

واقعا دیگه نمیتونم 

بسه هر چی درجا زدم 

که آقا لباسش فلان باشه 

ادکلنش ال باشه 

واسه دوستش فلان قدر کادو بخره و.... 

متنفرم از دست و دلبازیاش

پدر و مادرش بايد باهاش حرف بزنن.

عزیزم چه ساده ای 

باباش یه آدم ولخرجه که نگو 

اینم عین باباشه 

از اولم بش گفتم نمیخوام مثل بابات باشی گفت نیستم ولی عین باباشه 

دلم خونه 

گریم گرفته 

امشب پشت تلفن بم گفت خودم پول در میارم که برا خودم خرج کنم و به خودمم برسم 

و من مثل خونوادت نیستم که اینجور زندگی کنم 

به نظرت زندگیم به بن بست رسیده؟ 

2740
عزیزم چه ساده ای  باباش یه آدم ولخرجه که نگو  اینم عین باباشه  از اولم بش گفتم نمی ...

خوب شماهم خرج کن بگو برات طلا بخره بمناسبت های مختلف یا لباس وه نیازداری ولی اسم نفقه نیار

یا رب العالمین
خوب شماهم خرج کن بگو برات طلا بخره بمناسبت های مختلف یا لباس وه نیازداری ولی اسم نفقه نیار

برام لباس میخره 

طلا هم گاهی ولی کم 

ولی لباس که برا آدم نون و آب نمیشه 

من لباسم نپو‌م چیزیم نمیشه 

عزیزم چه ساده ای  باباش یه آدم ولخرجه که نگو  اینم عین باباشه  از اولم بش گفتم نمی ...

بن بست كه نه.ولي خوب اينم يه مشكل بزرگه.ولي اگر سياست داشته باشي قابل حل ميتونه باشه.مجبورش كن مثلا وام بگيره برا ماشين.بندازش زير قسط وام.شايد اينجوري درست شه.ولي خوب مشاور بنظرم حتما بايد بريد.

#نه_به_كودك_همسري #نه_به_خشونت_خانگي #نه_به_آزارجنسي #نه_به_آزارحيوانات
بن بست كه نه.ولي خوب اينم يه مشكل بزرگه.ولي اگر سياست داشته باشي قابل حل ميتونه باشه.مجبورش كن مثلا ...

میترسم ماشین بخریم و ارزون بشه یهو و ضرر کنیم وگرنه وام خیلی راه خوبیه 

خونه که اونقد گرونه که با وام به کسی نمیدن 

ماشین هم تو فکرشم 

ولی اگه یه درصد ارزون بشه چی اخه

میدونم نباید پول تو دستش باشه وقتی به این فکر میکنم که یه آدمی قراره باشه عین باباش اشکم در میاد 

من اصلا سیاست ندارم

2706