2737
2734
عنوان

از اشپزی ناامید شدم😔قرمه سبزی+عکس

| مشاهده متن کامل بحث + 2263 بازدید | 187 پست

لوبیات خیلی زیاده لوبیاقرمزبزن که فشنگی نباشه وبزرگ نباشه اندازه دوتامشت کوچولوزیادبریزی خوراک لوبیاست بیشتر

سبزی بایدبرای چهارنفر۵۰۰گرم بریزی هربسته ش ماله من اینجوری خوب میشه

گوشتم قلم وگوشت قورمه یاگردن خیلی معرکه ش میکنه گوشتم هرچی بیشترباشه خوشمزه ترمیشه

مرابخوانید(☝️)تابرای شمااجابت کنم🌺خدای من خدای معجزه هاست من معجزه رادیدم(تاپیک هام هست)🌈❤سوالات حقوقی وشرعی تاحدتوانم پاسخگوهستم❤پوشش یک انتخاب کاملاًشخصیه به عقایدهم احترام بذاریم،من محجبه م🧕اگرمذهبی هستیدافراط نداشته باشید!شمانمونه یی برای بقیه ی مذهبیاافراط نکنیم دین هراسی نکنیم دین خدادین مهربانی ست باهم مهربون باشیم❤جاذبه داشته باشیم مبلغ دین اسلام باشیدنه دافعش!همه ی ماچه چادری چه مانتویی وچه...درکنارهم جامعه وملتیم هوای هموداشته باشیم🚫انسانیت برترین دین توهین به اعتقادات همدیگه جزفاصله چیزی رودرپی نخواهدداشت🚫اینجاکنارهم جمع شدیم که تبادل نظرکنیم نه بحث وجدل✔همدیگه روزودقضاوت نکنیم🌹چه شیعه چه سنی چه ترک چه لر چه آذری وعربهای ایران و...همه ی مانمونه وتعریف کننده ی ایرانیم❤توهمه ی اقشاربدوخوب هست🌹همه ناراحت آینده ن نگرانن همه همینیم مسلماًمامردمیم که ضربه رومیخوریم جای دعوا وربط دادن بی لیاقتی یه سری مسئول ،به دین وحجاب و...اینجابهم انرژی بدیم💙#ایران_جاوید

عزیزم من مهارت زیادی دارم براقرمه سبزز ی اصلا زبانزدفامیل قرمه سبزی های من. اصلا رب گوجه نزن هیچوقت.لوبیاکمتربزن زیادزدی .سبزی هم شله کم بزار باروغن قشنگ ارون اروم سرخ بشه ورنگش تیره بشه بعدم یه نصف قاشق رب انادبزن .بزاربپزه وحابیفته

زندگی برخلاف آرزوهایم گذشت😔😔افسوس.... ☹️☹️
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
عزیزم راه میوفتین ناراحت نباشین  من یه بارر مامانم گفت من دیر میام خونه ناهار با تو منم تا اون ...

منم خواستم یه بارکته درست کنم براهمسرم انقد شفته شده بود وقتی کشیدم تو بشقاب همسرم گفت کیک پلو درست کردی خانوم 😯😨

باخدا باش.پادشاهی کن😍
اونوقت چجوری رنگش سیاه شه؟ رنگش بی رنگ میشه که اب میشه

رب نزن فدات بشم. به قرمه سبزی رب نمیزنن که. مگه کرفسه اخه

کارشان تفکیک است : زن را از مرد، عقل را از بدن، انسانیت را از جامعه...//////////////////////// چراغ ظلم ظالم تا دم محشر نمی سوزد، اگر سوزد شبی شب دیگر نمی سوزد 
اونوقت چجوری رنگش سیاه شه؟ رنگش بی رنگ میشه که اب میشه

اگه سبزیتو حسابی سرخ کنی، رنگ قرمه تیره میشه، یه لایه روغن سیاه روش میاد،،، اصلا رب نزن

لا حَوْلَ وَ لاقـُوّةَ إلّا باللّهِ الْعَلِيِّ  العَظيمِ لامَلْجَأَ وَ لامَنجا مِنَ اللّهِ إِلّاٰ إِلَيْهِ.هيچ دگرگوني و نيرويي جز به خداوند والا و بزرگ تحقق نمي يابد و هيچ پناهگاه و جايگاه نجاتي از خدا جز به سوي خدا نيست.

آخی عزیزم رنگ سبزیت خوبه،ولی لوبیاهاش زیاده،اسکال نداره مقداری از لوبیاتو بردار بموبش بریزش داخل خورشتت تا لعاب بندازه و جابیوفته،اینو از یه سرآشپز رستوران شنیدم،لوبیا چیتی میپزن نصف لوبیاشونو له میکنن میریزن توی خورشت

2740

ببین گلم من قورمه سبزیام واقعا خوشمزه میشه حتی مادرشوهرم ک سخت پسنده عاشقشه من اول پیازو سرخ میکنم بعد گوشتو میریزم تفت میدم تا منافذش بسته بشه و زود بپزه بعد سبزیشو با نمک و زدچوبه و یکم فلفل میزنم بعد لوبیا قرمزامو میریزم یکم تفت میدم بعدمیزارم بپزه خودش قشنگ روغن سیاه میندازه لیمو عمانی هم وسطاش میندازم با یکم ابلیمو و آبغوره.بعضی وقتا هم چون شوهرم طرفداره ترشه قره قروت میندازم واقعا معجزه میکنه

>>هرگز تسلیم نشو<<♡
منم خواستم یه بارکته درست کنم براهمسرم انقد شفته شده بود وقتی کشیدم تو بشقاب همسرم گفت کیک پلو درست ...

😂😂😂😂😂واسه من کاملا عین شله زرد بود یادش میوفتم حالت تهوع میگیرم

دیشتان دیلا دیشتان دیلا دیشتان دیل  

سبزیش کمه

لوبیاهات خوب پخته؟؟

اول گوشت و پیازو بانمک تفت بده روغنم بزنا

بعدش رب بزن بستگی به کیفیت ربت که چقد رنگ بده اصولا یه قاشق تفت بده باز و ادویه و زردچوبه بزن

بعد لوبیاتو اضاف کت اب بریز تا دوساعت بحوشه

بعد تست کن لوبیا و گوشت پخته بودش سبزی بریز به نقداری که رنگش عوض شه کمی یه ربع بعدش یه قاشق ابلیمو بزن یه ربع قل خورد

بخاموشان نوش جان

اگه ازم بپرسن مهم ترین چیزی که توزندگی یادگرفتی چیه؟میگم اگر هرجای زندگی حالت با کسی یا چیزی خوی نبود ترکش کن...میگم هیچ چیزی توزندگی مهم ترازحال خوبت نیس...

مشکل قرمه سبزی شما سبزیشه قشنگ مشخصه ک سبزیش خامه و کمه اول خوب سبزی رو بزا آبش کشیده شه تو قابلمه رو شعله وقتی آبش کشیده شد روغن جامد بریز خوب تفتش بده یه پیاز کوچولو رنده کن توش زرچوبه فلفل سیاه و قرمز اضافه کن زیر شعله رو کم کن بزا خوب سرخ شه بعدش بزا تو فریزر خوب ببنده 

شمارش معکوس برای لمس دستای کوچولوت 😍😍😍😍😍😍😍😍 یه سال شد که منتظرتم کوچولو خدایا دامن هرکی که منتظره سبزشه💚💚💚

برای چاشنیشم آبغوره و آبلیمو هر کدومو داری بریز، واجب نیست لیمو عمانی

لا حَوْلَ وَ لاقـُوّةَ إلّا باللّهِ الْعَلِيِّ  العَظيمِ لامَلْجَأَ وَ لامَنجا مِنَ اللّهِ إِلّاٰ إِلَيْهِ.هيچ دگرگوني و نيرويي جز به خداوند والا و بزرگ تحقق نمي يابد و هيچ پناهگاه و جايگاه نجاتي از خدا جز به سوي خدا نيست.
2706