2733
2734
عنوان

اینجا از اوپرا بپرس

| مشاهده متن کامل بحث + 236722 بازدید | 4223 پست
سلام اوپرا جان چه ورزشی برای قوی کردن عضلات و جلوگیری از دردهای عضلانی مخصوصا تو پیری خوبه؟

سلام

دقیق نمیدونم 😊

ولی آدم‌هایی که مدیتیشن و یوگا کار میکنن و پیاده روی میرن. رو دیده ام که افراد مسن سالم تری هستن

😁
عزیزم من میخام ارشد بخونم حفظیاتم خووبه بنظرتون چه رشته ای بخوتم بازار کارش بهتره کارشناسیمو حقوق خو ...

اگر وکالت و کار در دفاتر حقوقی مد نظرت نیست من پیشنهاد میکنم بری سمت مدیریت ها

مدیریت بیمه 

با این ارشد میتونی یه کارشناس بیمه و‌بعدتر مسئول بخش حقوقی شرکت های بیمه بشی

مدیریت اداری و منابع انسانی میتونه مهارت های پرسنلی ات رو افزایش بده تا مدیری با اطلاعات حقوقی عالی باشی

مدیریت ها کلا برای جلا دادن به مهارت لیسانس شما مفید هستند چون حیفه چهار سال زحمت برای رشته حقوق رو نادیده بگیری 

این چهار سال میتونه مثل یک پی و بتون خوب و محکم برای ساختمان مهارت شما باشه

ارشد در کنار سابقه کار باعث میشه شما مدیر باشی و لیسانس بنیان اطلاعاتی شماست

یادت نره تحصیلات در کنار کار نمود داره وگرنه باید از صفر شروع کنی برای کار

😁
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام اپرا جان. دوست عزیزم یکی از شخصیتهای مفید و دوست داشتنی سایت شما هستین. پشت جملات و راهنمایهاتون ی بانوی قوی و پراراده میبینم. پایدار باشی عزیزم. هر وقت فرصت کردی لطفا جواب سوالمو بده. 

قبلا هم توی تایپکم کلی راهنماییم کردی پسرم هشت سالشه و یه ماهی میشه که متوجه شدیم دیابت داره بعدش هم که بستری کردیم و الان هم با انسولین کنترل میشه. من بیمارستان که بودم شنیدم که یکی از همراه بیماری میگفت که طب هومیوپاتی این بیماریو درمان میکنه شما چقدر قبول دارین. دختر اون خانم هم که 4 سالش بود دیابت داشت و میگفت میخوام بعد ترخیص ببرم هومیوپات درمانش کنند و همزمان با تزریق انسولین باید محلولهایی که دکترهای هومیوپات میدن هم سرو بشه. همون خانم میگفت خودم 7 سال نازایی و مشکل بارداری داشتم و حتی یه بار هم سقط کردم و چندین بار ای وی اف و سایر راههارو هم امتحان کرده بود ولی میگفت که بعد خدا توسط همین طب باردار شدم و حالاهم دوتا بچه داشت.

میگفت دکترش گفته کم کم باید تعداد واحدهای انسولینو کمترش کنیم و چون تعداد واحدهای مصرفی اینا پایین هست امید به بهبودیشون بالا هست که دیگه نیازی به تزریق نباشه. نمیدونم شما چی میگین واقعا کسی تا حالا دیابتش با این طب درمان قطعی شده؟

2728
سلام اپرا جان. دوست عزیزم یکی از شخصیتهای مفید و دوست داشتنی سایت شما هستین. پشت جملات و راهنمایهاتو ...

سلام عزیزم

پسر گلت چطوره

رک بگم باور ندارم و هیچ کجای دنیا ندیدم

قند بالا با دیابت فرق داره

معلومه که با بهبود سبک زندگی میشه مصرف انسولین رو کنترل کرد ولی برای بچه ای که در حال رشد هست هیچی بهار از این نیست که تمام مواد غذایی رو دریافت کنه و انسولین رو هم مثل یک هورمون عادی دریافت کنه فقط بجای اینکه از داخل بدن ترشح بشه از بیرون بدن بهش تزریق میشه

نگران نباش عزیزم

ان شاء الله در چرخه عمر پسر عزیزت انسولین خوراکی به تولید انبوه میرسه و دیابت از این هم بیشتر قابل کنترل میشه

مهم ترین چیز الان اینه که اول قندشون چک بشه و خودشون علائم قند بالا و پایین رو بشناسن

بعد اینکه انسولین به اندازه و منظم تزریق بشه

و ای وای سی در بازه نرمال باشه و چک اپ دوره ای چشم و سایر اعضای بدن انجام بشه

بهت قول میدمپسر شما سالم تر و بهتر از سایر بچه ها رشد خواهد کرد ان شاء الله 

چون رشد و زندگی اش و بدنش پایش میشه

سکته نخواهد کرد و اضافه وزن نخواهد داشت

😁

و یه سوالی هم در مورد تحصیل پسرم داشتم که واقعا مستاصل شدم هییییییچ کسی هم نمیتونه کمکم کنه. فقط میگن مشاور که اونهم بخدا با این حقوق کارگری نمیرسیم ببریم الان سه سال هست که هرسال منو تا حد سکته برده. 

سه سال پیش بعد سنجش و تست هوش گفتن که پسر شما مرزی هست و خییییییلی باهاش باید کار کنی. میتونم بگم که دیرتر زبون باز کرد و حالاهم وقتی داره صحبت میکنه مشکلی نداره ولی وقتی میخواد یه چیزی رو توصیف کنه خیلی طوول میده که کلماتو پیدا کنه و پیش هم بچینه. باز گفتن ببر گفتار درمانی بازهم با هزینه گزاف روبرو شدیم و ...

متاسفانه اینجور مسایل همیشه همسرم مقابلم بوده و هییییچ کمک و همراهی با من نداشته. منو ببخش عزیزم میدونم مشکلاتم همه به خودم ربط داره و فقط مصدع اوقات شما میشم. مشکلاتم اونقدر زیادن که واقعا از پا دراومدم. همسرم اصلا رابطه پدر و فرزندی با بچه ها نداره. همیشه درگیر خودشه. بدو ورود به خونه عصبانی و پرخاشگری میکنه. نمیدونم کی میخواد این بشر زندگی کنه...  امروز داشتم به بچه میگفتم که وقتی باباتون اومد دیگه بازی و شیطنت نکنین. بهش احترام بزارین و .... پسر بزرگم که هشت سالشه میگه اخه بابا همیشه باما بد حرف میزنه باهامون دعوا میکنه و مارو میزنه... جیگرم اتیش میگیره از انتخاب خودم.... 

عزیزم مجبور نیستی همه رو بخونی تا هرکجا تونستی بخون و اکه راه حلی نظرت اومد راهنماییم کن. امسال هم پسرم میره سوم اصلا تا حالا همکاری نکرده فقط خودمو کشتم که مثلا تکلیفشو انجام بده و اکه هم نمیگفتم اصلا براش مهم نبود فردا قراره چیکار کنه. برخلاف پسر کوچیکم که هفت سالشه امسال میره اول کلی شخصیتشون باهم فرق دارن. هرچی بزرگتره پرخاشگره کوچیکه باتمام شلوغی و. ...  مهربون و ارومه. از نظر بهره هوشی و گفتاری و .... خیلی باهم فرق دارن. 

بعد اینهمه جسارت و پرحرفی میخوام اگه راهکار مفیدی تجربه دارین بهم بگین چیکار کنم پسر بزرگم گه اعتماد بنفسش خیلی پایینه و اصلااااااا علاقه به درس نداره و پرخاشگرهم هست بهش کمک کنه از این به بعد خودش احساس مسولیت کارها و درساشو داشته باشه و چه ورزشی شما مناسب میدونید که هم اعتماد بنفسشو بالا ببره و پرخاشگریشو درمان کنه باتوجه به اینکه دیابت هم داره...

و یه سوالی هم در مورد تحصیل پسرم داشتم که واقعا مستاصل شدم هییییییچ کسی هم نمیتونه کمکم کنه. فقط میگ ...

اول از همه بگم که پسرک خیلی خوش شانسی هست چون مادر خیلی فهمیده ای داره

پرخاشگری یه دلیل عمده داره و اون عدم توانایی ارتباط موثر هست

بیا خودمون رو بذاریم جای پسرک

دایره لغات بزرگی نداره و از همون ها هم نمیتونه خوب استفاده کنه

قهرمان مذکر خونه بهش بها نمیده و حس نخواسته شدن بهش القا میکنه

یکی از خودش کوچیک تر هست که توجه ها و تحسین ها رو راحت تر تصاحب میکنه

بعلت دیابت بچه ها باهاش راحت صمیمی نمیشن و همبازی های خوبی نداره

بجای نوازش اجتماعی غالبا ترحم میگیره و بچه ها فرق تحسین و ترحم رو خوب متوجه میشن

من البته روانشناس نیستم

و الان وضع مالی اجازه نمیده پسرک رو ببریم تحت نظر مشاور 

پس باید از اینترنت که منبع ارزان اطلاعات هست با کمی دقت و وسواس بهترین ها رو یاد بگیریم

براشون کتاب بخون 

و کلمه های جدید براش بکار ببر 

چند باره و با تکرار زیاد 

تا بتونه قشنگ مترداف ها رو بشناسه

دیالوگ ها رو چند بار تکرار کنه تا بتونه حفظ بشه 

تخیل کنه و راجع به اونا باهات حرف بزنه

پسرک رو واردات به حرف زدن کن تا گنجینه لغاتش مدام پویا باشه

پسرک وقت و انرژی  زیادی رو می طلبه پس قوی باش و خودت رو رها نکن و به خودت برس

با همسرت صحبت کن و بگو بچه هاش دشمن یا رقیبش نیستند

دوباره برمیگردم و بازم میگم برات

😁
و یه سوالی هم در مورد تحصیل پسرم داشتم که واقعا مستاصل شدم هییییییچ کسی هم نمیتونه کمکم کنه. فقط میگ ...

توصیه های من که بر اساس تجربه های خودم یا دیده هام هستن اینا هستند

نذار کسی به حال شما یا پسرت دل بسوزونه 

ترحم زهر زندگی و اعتماد به نفس هست

موقع پرخاش کردن پسرک آروم دستش رو بگیر و بگو با هم نفس عمیق بکشیم بعد حرف بزنیم

هرگز پیش کسی نگو پسر کوچک تر مستعد تره

البته بگو مستعد هست  ولی نذار پسرا فکر کنن یکیشون بهتره

جفتشون بهتر هستند و توانایی های متفاوت دارن

به پسرت وظایفی بده که با درست انجام دادن تشویق متناسب بشه

برای اعتماد به نفس خوبه 

با هم کارهای خونه رو انجام بدید و با هم‌اواز بخونید 

نذار رفتار نامناسب همسرت باعث بشه پسرا راجع به جنسیتشون بینش غلط پیدا کنن

موفق و سربلند باش عزیزم

😁
2740
اول از همه بگم که پسرک خیلی خوش شانسی هست چون مادر خیلی فهمیده ای داره پرخاشگری یه دلیل عمده داره و ...

قربون دل مهربونت اونجا که گفتی پسرک هیچ توجهی از قهرمان مذکرش دریافت نمیکنه اشکام بند نیومد. خودم خیلی نامحسوس نگرانی عجیبی به پسر بزرگم دارم که باتوجه به شخصیتش که ترسو. پرخاشگر. اعتماد بنفس پایین و .... تحویل نگرفته شدن از طرف همکلاسیهاش چون خودش هم ارتباطش خیلی ضعیفه. بیرون بهش میگم وقتی پسری همسن خودت میبینی بهش سلام کن اسمتو بگو بعد اسم اون پسرو بپرس و .... میگه خب اون بیاد بامن حرف بزنه.

اوپرای عزیز در مورد طب هومیوپات چیزی نگفتی؟

قربون دل مهربونت اونجا که گفتی پسرک هیچ توجهی از قهرمان مذکرش دریافت نمیکنه اشکام بند نیومد. خودم خی ...

من واقعا در مورد هومیوپاتی اطلاع موثق ندارم عزیزم

😁
من واقعا در مورد هومیوپاتی اطلاع موثق ندارم عزیزم

ممنونم عزیزم از وقتی که برام گذاشتی و انرژی مثبتی که بهم دادی انشا... به حق این روز عزیز هرچی از خدا میخای بهترین و برترینشو برات رقم بزنه.

سلام عزیزم اگه لطف کنی به من کمک کنی ممنون میشم.همسرم یه زمین تو منطقه خارج از شهر که حالت روستا هستش خرید و قرار شد یه مغازه بزنه اونجا.ولی بعد با فشار خانوادش و دخالت هاشون طبقه دومم ساخت که برای زندگی بریم اونجا.و کلی هم وام و قرض و چک کشید و کلی تحت فشاریم درحال حاضر که هنوزم خونه نیمه سازه و تموم نشده.من بعد ازدواج ازتهران اومدم شهرستان و حالا اصلا نمیتونم با زندگی تو همچین جایی کنار بیام.همسرم میتونه اونجارو بفروشه و یه جای کوچیکتر داخل شهر بخره یا اونجا رو اجاره بده ولی خانوادش خیلی دخالت میکنن و من دلم نمیخواد اونا برامون تصمیم بگیرن.به نظر شما چجوری مجاب ش کنم که برا زندگی اونجا نمیام.چندبارم سر این مسئله بحث و دعوا داشتیم و اون حق و به من داده چون ازاول قرارمون فقط ساخت مغازه بود.اما میگه دیگه ساخته و حداقل چندسال باید زندگی کنیم و من تحمل یه ساعتشم ندارم😥

فکر بستنی تو فریزر نمیزاره بخوابممم.....طفلی هم تنهاست هم سردشه😪😪😌
سلام عزیزم اگه لطف کنی به من کمک کنی ممنون میشم.همسرم یه زمین تو منطقه خارج از شهر که حالت روستا هست ...

سلام

شرایط خاص و سختی هست و من واقعا نمیدونم چی بگم

یه لحظه این برنامه مغازه و خونه رو از ذهنت بذار کنار

حالا فکر کن چند ساله ازدواج کرده ای

آیا همسرت بیش از هفتاد درصد اونی هست که کنارش آرامش داشته باشی و ازت حمایت درست داشته باشه؟

آیا پدر خوبی هست؟

آیا این حساب بردن از حرف خانواده اش باعث میشه بنیان زندگی ات خراب بشه؟ یا به مرور قابل مدیریت هست؟

جواب اینا خیلی مهمه

حالا بببن این جریان خونه چقدر از لحاظ اقتصادی به صرفه شماست

آیا این صرفه به زمانی که باید صبر کنی می ارزه ؟

آیا صبر داری ؟ و این صبر به زندگی مشترک آسیب نمیزنه ؟

یا اگه اصرار کنی اونو بفروشن و وسط شهر بخرن و ده سال دیگه اون زمین اولی رشد کنه پشیمان نمیشی ؟

اینا رو رک به همسرت بگو 

فکر کنم دخالت خانواده همسرت بیشتر اذیت میکنه تا اینکه بخوای صبر کنی

😁
سلام شرایط خاص و سختی هست و من واقعا نمیدونم چی بگم یه لحظه این برنامه مغازه و خونه رو از ذهنت بذا ...

مرسی گلم.نه همسرم درسته مهربونه و حامی خوبی هست اما بددل و شکاکه و وقتی خونه دقیقا بالای مغازه باشه بیشتر میخواد کنترلم کنه.از طرفی خانوادش هرروز تو مغازه به بهونه کمک میان اونجا و میدونم اینجوری بیشتر دخالت میکنن و باعث دعوامون میشن.چون 50 درصد بحث و دعوا هامون به خاطر اوناس😒.از لحاظ مالی اصلا به همسرم فشار نمیاد اگه اونجا نریم چون اجاره نمیده و خونه ای که الان هستیم رهن.اتفاقا بخوایم بریم اونجا بیشتر بهش فشار میاد برای تکمیل کردن خونه چون مهرماه موعد خونه مون تموم میشه و یا باید تمدید کنیم یا بریم اونجا.بازم ممنون خانومی درسته بیشتر دخالت خانوادش عصبی م میکنه که برنامه های مارو به هم ریختن و اینکه حاضرم بمیرم ولی اونجا نرم😤

سلام شرایط خاص و سختی هست و من واقعا نمیدونم چی بگم یه لحظه این برنامه مغازه و خونه رو از ذهنت بذا ...

مطمئنم پشیمون نمیشم و اینکه همسرم تازه یکم داره مدیریت یاد میگیره بین من و خانوادش اما وقتی دائم اونا بیان و زیر گوشش حرف بزن مثل ساخت طبقه دوم سریع به حرفشون عمل میکنه😡

2706