2733
2739
عنوان

زندگیت و زیبا کن ۳

361 بازدید | 12 پست

شرکت هایی و دیدین که حسابدارشون، مدیر مالیشون خوب به حساب ها نمیرسه،خطایی کرده، بعد میرن براش از بیرون حسابرس میارن بیاد بررسی کنه چی به چیه، چه خبره؟ خیلی بده دیگه. آبروی حسابداره، مدیر مالیه میره. میگن کارش و بلد نبوده یا خطایی ازش سر زده. حالا اگه واقعا خطایی ازش سرزده باشه که حسابی وحشت برش میداره. میگه حالا چیکار کنم اگه بفهمن خرابکاری کردم؟ 

خوب ما چی؟ دیگه ما آدما که از یه شرکت که کمتر نیستیم. ما خیلی مهم تر از یه شرکتیم، خیلی با کلاس تر از یه شرکتیم. اشرف مخلوقاتیما. این جهان و با هر چی توشه خدا درست کرده برای ماها. خودت و دست کم نگیر جانم. حالا یه شرکت حسابدار میخواد، حسابرس میخواد، ما با این همه کبکبه و دبدبه مون حسابدار نمی خوایم؟ کی باید به حساب ما برسه؟ اونم تعیین کردن گفتن کی باید به حساب ما برسه. معصومین فرمودند به حساب خودتون برسید قبل از اینکه به حسابتون برسن. این یعنی مدیر مالی و حسابدار هر کسی خودش باید باشه. اگه خیر میخواد، خوبی میخواد، رشد میخواد خودش باید به حساب خودش برسه و الا یه روز میرسه میان به حساب و کتابش میرسن اون وقت وای به حالش میشه. 

خوب اسم حساب و کتاب اومد. باید چند تا دفتر برداریم. اگه نداری برو بخر. معطل نکنی ها. امروز، فردا نکنی ها. آدم استاد دست دست کردنه. استاد از شنبه شروع کردن. شکست بده این عادت و . سریع شروع کن مهلت نده یادت بره. می خوایم حساب کتاب کنیم دیگه، دفتر لازم داریم.

دفتر اول و برداشتی دو قسمتش کن. بسم الله الرحمن الرحیم بنویس اولش. از سمت راستش از این به بعد حرفات با خدا رو بنویس. از کسی ناراحت شدی، بیا با خدا درددل کن. برادرت، خواهرت،مادرت، پدرت، همسرت، بچه ات، دوستت... هر کسی یه چیزی گفت ناراحتت کرد، غصه دارت کرد بیا برای خدا بنویس. خواسته هات و بنویس، آرزوهات و بنویس، قشنگ برای خدا بگو چی تو دلته، تو ذهنته. حرفایی به بقیه نمیتونی بزنی به خدا بزن. ضعف هات و بنویس. دردات و بنویس. عصبانیت هات که روی دلت مونده رو بنویس با خدا درددل کن. با خدا حرفای دو نفره و خاص بزن، به خدا بگو دوستش داری. بگو میدونی غافلی،حواست نیست، میخوای بنده خوبی باشی. می خوای مفید باشی. از شادی هات براش بگو. از کارهای خوبی که انجام میدی بگو. همه چی و بگو. خدا بهترین شنونده است. هر چی دلت بخواد میتونی بهش بگی. نه حقیرت میکنه، نه قضاوتت میکنه، نه مسخره ات میکنه... قشنگ همه ی حرفات و خوب گوش میکنه.

اینکار و انجام بدین ببین چه حس خوبی بهت دست میده. ببین چه صمیمیتی بین تو و خدا برقرار میشه. نگاه می کنی می بینی عصبانی بودی، به جای اینکه با اونی عصبانیت کرده دعوا کنی، کل کل کنی، اومدی همه چی و برای خدا نوشتی. بعدش می بینی دیگه مثل قبل عصبانی نیستی، دیگه دلت نمیخواد اون حرفا رو بری به اون طرف بزنی که عصبانیت کرده.

تا حالا براتون پیش اومده از دست یکی ناراحت یا عصبانی بودین یه پیام بلند بالا براش نوشتین،میخواین بفرستید یهو دستتون میخوره پاک میشه همه اش. بعدش یهو میگی، ولش کن اصلا اینا رو نگم بهتره، اصلا ارزشش و نداره؟

یا شده که میخوای زنگ بزنی به طرف عصبانیت و ناراحتیت و بروز بدی، میگی الان حالش میکنم با کی طرفه، زنگ میزنی برنمیداره، بعد یه مدت که میگذره میگی ولش کن؟

اگر این و تجربه کرده باشی میدونی چه حسی داره اما یه فرق بزرگ داره اونم اینه که وقتی با خدا درمیونش میذاری نه تنها سبک میشی، بلکه ارتباط نزدیک تر و صمیمانه با خدا برقرار کردی. خدایا من اینا رو به کسی نگفتم اومدم به تو میگم. خودت دل من و آروم کن.  به جای اینکه بخاطر ناراحتی بری پشت سر کسی اذیتت کرده غیبت کنی با دیگران، به جایی عصبانیتت و روی سر یکی دیگه خالی کنی، به جای اینکه جواب طرف و بدی روح و روانت بیشتر درگیر بشه و بهم بریزه، میری با خدا حرف میزنی. خدا رو شریک همه شادی ها و غم ها و احساساتت میکنی. خیلی قشنگه ها.

پرده های بین خودت و خدا رو بردار. خدا محرمه... باهاش غریبی نکن. اون که میدونه چه خبره اما مهمه که تو بری پیشش خودت و نشون بدی. حساب کتابت و روشن کنی.

خوب دفتر و قرار بود دو قسمت کنیم دیگه. از سمت چپ دفتر، یعنی همون انتهاش شروع کن به نوشتن نقص هات، خطاهات. یعنی چه چیزهایی؟

مثلا نمازهای قضات. لیستشون کن. نمیدونی مقدارش و یه حدودی و در نظر بگیر. بگو خوب مثلا من بیشتر نماز صبح هام غذا شده. نمیدونم چند روز. مثلا در نظر می گیرم یکسال نماز قضای صبح دارم. ظهر و عصر چی. اونا کمتره. مقدار اونم مشخص میکنی. بعد میگی خوب بچگی هامم این نمازا رو معلوم نیست خوندم، نخوندم، با چه کیفیتی خوندم. معلوم نیست درست خونده باشم. نمازهای سالهای اول تکلیفمم روش. چند تا هم نماز آیات قضا دارم.  بعد که لیستت و مشخص کردی، شروع میکنی به دونه دونه ادا کردنشون. میگی خوب روزی چند تا نماز صبح قضا میخونم زودتر تموم بشه. بتونم بقیه اش و ادا کنم. اول اونی و ادا کن که از قضا شدنش مطمئنی. بعد بقیه لیست.

دیگه چی؟ حق الناس. از بچگیت و مرور کن، از کسی خوراکیش و گرفتی. اسباب بازیش و گرفتی. کتابخونه، کتاب گرفتی نتونستی پس بدی مونده دستت. از دوستت کتاب، سی دی قرض کردی دیگه ندیدیش بهش برگردونی. پول قرض کردی ندادی. حرف نادرستی به یکی زدی دلش و شکوندی. هر چی که یادت میاد و بنویس. بعد تا اونجایی میتونی اون آدما رو پیدا کنی دینت و ادا کنی اینکار و انجام بده تک به تک. اون بخشی ام نمیتونی، رد مظالم بده. جایی که پای پول و کلا وسایل مادی مطرح باشه در صورتی صاحب حق رو پیدا نکنی میتونی رد مظالم بدی.

خصلت های بدت و لیست کن. مثلا زود عصبانی می شی، وقتی عصبانی میشی نمیتونی خودت و کنترل کنی. زودرنجی، تا تقی به توقی میخوره ناراحت میشی، میزنی زیر گریه. اعتماد به نفست کمه، محبت کردن بلد نیستی، بقیه ام بهت محبت میکنن نمیدونی چطور برخورد کنی، دروغ زیاد میگی، غیبت زیاد میکنی، دیگران و تمسخر و سرزنش میکنی، همه اش اخم میکنی، تنبلی، بی اراده ای، وسواس داری، اهل مطالعه نیستی، شلخته ای، بداخلاقی، احترام بقیه رو خیلی نگه نمیداری، زبانت تنده، مغروری و هر ویژگی ای بد دیگه ای که در خودت می بینی... همه اش و بنویس.

بعد شروع کن به دونه دونه اصلاح کردنشون. ذره به ذره می بینی، هی داه رفتارت بهبود پیدا میکنه. می خوای رفتارای گذشته رو تکرار کنی در موقعیت های مشابه با خودت میگی نه، نباید اینکار و بکنم. به خودت نهیب میزنی. حسابم خراب میشه اگر الان اینکار و بکنم. هی علاقه ات و تلاشت برای خوب بودن، درست بودن بیشتر میشه. بیشتر مراقب خودتی.

تو هیچ کدوم این موارد نباید به خودت آسون بگیری ها. تو همه اش نسبت به خودت سخت گیر باش. می خوای خودت و زیبا کنی. می خوای زندگیت زیبا بشه. میخوای دردانه بشی برای خدا. باید سخت بگیری کوچک ترین نقصی نمونه تو وجودت. تو توانمندی میتونی حلش کنی.

.

دفتر دوم، دفتر ما و امام زمان عجل الله تعالی فرج الشریفه. امام زمان(عج) اختیار دارتن ها. همه چیز زندگیت دست ایشونه. ولی خدان. پرونده همه دستشونه. هفته به هفته لیست کارات و میدن دست ایشون. می خوای منتظر امام زمان(عج) باشی؟ می خوای با آقا آشتی کنی؟ می خوای یارشون باشی؟ میخوای باهاشون رفیق بشی؟ چه کار باید بکنی؟ اول باید خودت و درست کنی دیگه. یه دفتر بردار. شب به شب برای آقا امام زمان(عج) گزارش کارات و بنویس. آقا من امروز این کارای خوب و کردم این کارای بدم کردم. شرمنده ام اصلا امروز شما رو یاد نکردم. حتی یه دعای فرجم نخوندم براتون چه برسه اینکه بخوام کاری انجام بدم برای شما، برای نزدیک شدن ظهور. یه هفته که می گذره می بینی ای بابا هر روز که داری همینا رو مینویسی. خیلی زشته که هی هر روز به امام زمان(عج) گزارش کارهای بدت و بدی بعد برای روزای بعد تلاشی نکنی از این بدی هات کم بشه. خیلی زشته هر روز گزارش اینکه آقا رو یاد نکردی، براشون دعا نکردی و بدی بهشون بعد برای روزای بعد جبرانش نکنی. خیلی زشته هر روز گزارش بدی به امام زمان(عج) که امروز برای شما، برای ظهور شما هیچ کاری نکردم، روزای بعدم هیچ کاری نکنی. یه هفته که گذشت پیش خودت، خدا، امام زمان(عج) از این بیهوده زندگی کردنت، از این تهی بودنت شرمنده میشی. تکون میخوری. میگی نه باید یه کاری بکنم که فردا باز خواستم گزارش بدم از این شرمندگیم کم بشه. بعد میای گزارش میدی آقا من از امروز دیگه دعای فرج و هر روز میخونم، نه یه بار، بعد هر نماز یه بار میخونم هم برای آدم شدن و لایق شدن خودم دعا میکنم، هم برای نزدیک شدن ظهور شما. باریکلا دیگه چی؟ آقا دارم اعمالم و درست میکنم، عادت های بدم و ترک میکنم. خوب دیگه چی؟ آقا دارم تبلیغ میکنم برای شما.

وقتی اینکار و میکنی، اصلا برات دغدغه ایجاد میشه، من باید چیکار کنم که امام زمان(عج) خوشحال بشه. باید چیکار کنم که ظهور نزدیک بشه؟ باید کلا برای امام زمان(عج) چه کنم و چیکار کنم. وقتی دغدغه ایجاد میشه به جنب و جوش میافتی، حرکت میکنی. رشد میکنی.  منتظر باید ارتباطش با امام زمان(عج) مداوم و پیوسته باشه. نه اینکه هفته بیاد و بره یه دعای فرجم نخونده باشه. با آقا درددل کن بگو از دنیا و رنج هاش اما نگی آقا فقط بیا دنیا رو گلستان کن زودترها. بگو آقاجان من دلم میخواد بیای چون دلم برات تنگ شده. میخوام خودت و ببینم. شما بیاین من همه کاری میکنم. ببین آقا دروغ نمیگم دارم خودم و درست میکنم. من الانم حاضرم هر کاری بکنم، شما فقط بیاین.

تا حالا طعم انتظار و چشیدی؟ دیدی چقدر سخته؟ امام زمان(عج) هزار و صد و شصت و اندی ساله که منتظره ما آدم بشیم. میتونی تصور کنی این همه سال انتظار چقدر سخته؟ دلت میاد انقدر دست دست کنی؟

دفتر و بردار هم با امام زمانت ارتباط مداوم و صمیمانه داشته باش. هم زندگیت و با این ارتباط اصلاح کن. این ارتباط فکرت و روشن میکنه، بهت قدرت میده. انگیزه میده برای درست شدن. تبدیلت میکنه به یک منتظر واقعی.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دفتر سوم، دفتریه که در اون باید کارهای خوبت و بنویسی. مثل اعمال مستحبی که انجام میدی. نذرها و نیت هایی که میکنی. مثلا امروز نیت کردم هدیه به اموات ۱۰۰ تا صلوات بفرستم. امروز نیت کردم برای حاجتم ۱۴ هزار صلوات هدیه کنم به معصومین علیه السلام. امروز نیت کردم نماز شب بخونم. نیت کردم از این به بعد نمازهام و اول وقت بخونم. نیت کردم یه هفته هر شب خانوادم و خوشحال کنم. هر کار خوبی که انجام دادی و می خوای انجام بدی و توی این دفتر بنویس. فایده اینکار چیه. یک اینکه وقتی لیست کارهای خوبت و می بینی، انگیزه و امید میگیری و دوست داری بیشترشون کنی. دو اینکه کارهات نظم میگیره. مثلا وقتی ۱۴ هزار صلوات نیت کردی یادداشت میکنی چقدرش و ادا کردی چقدرش باقی مونده. وقتی نیت کردی نماز اول وقت بخونی، میتونی جدول بکشی توی دفترت طبق روزای هفته ببینی چقدر تونستی نمازهای اول وقتت و ادا کنی. در مورد بقیه کارها هم همینطور. هم فهرست کارهات و گم نمی کنی، هم می فهمی چقدر در انجامشون موفق بودی. اگر نتونستی اون چیزی میخواستی و انجام بدی علتش چی بوده. اون علت و رفع کنی تا دفعه بعد موفق بشی به انجامش. سوم اگر دفترت خالی بمونه، اگر کارهای خوبت کم باشه و... یک تلنگر در وجودت شکل میگیره که چرا هیچ کاری نمیکنم. از خودت می پرسی یعنی واقعا من هیچ کاری نمیتونم بکنم این دفتر و باهاش پر کنم؟ این خودش محرک میشه برای تصمیم گرفتن و عمل کردن. پس در حساب و کتاب کردنمون خیلی اهمیت داره.

دفترهای خوشگل انتخاب کنی ها. وقتی می ری سروقتشون کیف کنی نگاهشون میکنی. براشون اسم های زیبا هم بذار. آدم چیزهایی براش عزیزن و روشون اسم میذاره. همین الان تصمیم بگیر و عملیش کن. رفتی از اینجا دوباره یادت نره. حواست باشه!

فقط بگو بسم الله...

و شروع کن...

2728
استارتر ممنون و سپاسگذازم ازت❤❤❤ من فردا دففترهارو تهیه میکنم حتما😍وخیلی ذوق دارم بزای انجام این ک ...

خواهش دارم بانوجان.

خدا رو شکر  واقعا ارزشش و داره و وقتی اثرش دیده بشه به عمق ارزشش پی می بریم. 

انشاالله به امید و کمک خدا موفق باشید.    

اون قسمت حرف زدن با خدا عالیه...من از سال ۸۵ مینویسم...الان میرم برا اون سالا رو میخونم خنده ام میگیره بخاطر سطح فکر اونموقعم... واقعا بعصیا میان حرفایی ک باید به خدا بزنن اینجا تاپیک میکنن...لدت اونو درک نکردن هنوز

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای/ فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد💜                                         خوبی های وجدان خفه کن!👈  طرف بعضی از بدی‌ها را رها نمی‌کند، بعد برای اینکه وجدان خودش را آرام کند می‌رود چهار تا کار خوب انجام می‌دهد. وجدانش آرام می‌شود. آن کارهای خوب راه دستت است که داری انجام می دهی، مرد هستی گناه نکن... استاد پناهیان                      ان شاالله نسل امروز، سربازان امام زمان خواهند بود.
2738
اون قسمت حرف زدن با خدا عالیه...من از سال ۸۵ مینویسم...الان میرم برا اون سالا رو میخونم خنده ام میگی ...

چقدر عالی  

درسته. اغلب آدم ها لذت های حقیقی و نمی شناسن و خودشون و ازش محروم میکنن. تلاشی ام نمی کنن این لذت ها رو درک و تجربه کنند. هم از لذتش محروم میشن هم از محاسن دیگه اش. اونم لذت هایی که با هیچ چیز قابل مقایسه نیستن. درک و رسیدن به همین تجربیات هم باعث رشد میشه هم سبب حل خیلی مشکلات. انشاالله دیگران هم این تجربه رو یاد بگیرن و بهش دل بدن. 

اتفاقا یکی از بخش های جالب توجه و مفیدش هم همینه. وقتی بعد از چندسال قبلت و با امروز مقایسه کنی میتونی بفهمی چقدر تغییر کردی، رشد کردی، چه چیزهایی هنوز باهات مونده و چه چیزهایی و باید تغییر بدی. 

برای ما که همواره باید در حال رشد باشیم، خیلی مساله مهمیه داشتن چنین اطلاعاتی از خودمون. در واقع باید آمار خودمون و داشته باشیم.

چقدر عالی     درسته. اغلب آدم ها لذت های حقیقی و نمی شناسن و خودشون و ازش محروم میکنن. ...

ان شاالله

دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای/ فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد💜                                         خوبی های وجدان خفه کن!👈  طرف بعضی از بدی‌ها را رها نمی‌کند، بعد برای اینکه وجدان خودش را آرام کند می‌رود چهار تا کار خوب انجام می‌دهد. وجدانش آرام می‌شود. آن کارهای خوب راه دستت است که داری انجام می دهی، مرد هستی گناه نکن... استاد پناهیان                      ان شاالله نسل امروز، سربازان امام زمان خواهند بود.