2737
2739

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

منظورم اینه شوهرت خودشو بالاتر از تونمیبینه؟؟

منم هستم اما شوعرم خودشو بالا نمیدونه مامانش یه زمانی میکوبید تو سرم که پسرم مهندسه تو دیپلم داری الان رفتن عرپس لیسانس کرفتن عذاب الهیی شده واسشون جهازشم خریدن خونه به اسمش کردن الان همهویو کشید زیرش نمیزاره کسی پاشو بزاره خونش 😂😂اینم از لیسانسشون

والا یکی از اشناهامون خانم دیپلم و اقا دکترا مکانیک داره اما عاشق و معشوقن.. چون خانم پشت اقا تو همه سختیا بود ک تونست دکترا بگیره .. ب شعور و درکه

همونطور با بقیه رفتار کنید که دلتون میخواد با خودتون رفتار شه، هممون تو یه متر قبر میخوابیم
2731

مردی که اجازه تحصیل به همسرش نمی‌ده واقعا یعنی تحصیل کوچک ترین کمکی به شخصیتش نکرده. هر وقت مدرکش را جایی نشون داد همونجا جلوی جمع بگو چه فایده از تحصیلی که فکرت طوریه که اجازه نمی‌دی همسرت درس بخونه؟
امیدوارم یک راهیی باز بشه بتونی درس بخونی. معلومه دوست داری. سنت هم خیلی کمه و می‌تونی کلی درس بخونی. حیفه واقعا.. یک ذره مقاومت کن شاید بشه.

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»
مردی که اجازه تحصیل به همسرش نمی‌ده واقعا یعنی تحصیل کوچک ترین کمکی به شخصیتش نکرده. هر وقت مدرکش را ...

آره واقعا چه حرف خوبی زدی....

بخدا خیلی گفتم جز بحث هیچی حاصلم نشد

تا زیاد اصرار میکنم اوقات تلخی میکنه

مثلا انقد محڪمــ بغلم ڪنے که ترڪ خوردگےِ های قلبم بچسبه به همـ :)🖤

به نظر من تحصیل در دانشگاه خوب که قشنگ حالت دانشگاه داشته باشه (دولتی‌های خوب) خیلی توی شخصیت و رشد آدم تاثیر د اره. اونجا محیط فرق داره. آدم‌هایی از فرهنگ و طبقه‌های مختلف می‌بینی. رشته‌ای تخصصی را یاد می‌گیری. ارتباط سالم کاری و دوستی و همکاری را یاد می‌گیری. به خصوص با جنس مخالف که تا قبل از اون باهاش برخورد نداشتیم. 

ولی این یادگیری‌ها هیچ ربطی به اسم «لیسانس» یا فوق لیسانس نداره. چون خیلی دانشگاه‌های بیخود هستند که یک آپارتمان سر کوچه اجاره کردند با چندتا استاد داغون با تعداد دانشجوی کم. اینا هم لیسانس می‌دن ولی اینجور لیسانسی کوچکترین کمی به رشد شخصیت فرد نمی‌کنه. 

بنابراین تحصیل می‌تونه واقعا درجه‌ی فهم فرد را مشخص کنه ولی نه هر تحصیلی!! الان توی همین مورد!! آقا لیسانس گرفته ولی نوع برخوردش با همسرش در حد کارگرهای ۱۰۰۰ سال پیش هست! چه تحصیلی؟چه کشکی؟

من مونی هستم که از سال ۸۹ در سایت فعال هستم. یک مدت خودم داوطلبانه به سایت نیومد و وقتی دوباره برگشتم تا در تاپیک‌های قدیمی به خصوص تاپیک خشونت علیه خانوم‌ها فعال باشم، با وضع نابسامان سایت رو به رو شدم. حدود شش ماه پیش بود. داشتم داخل پیام خصوصی با نی نی یار در خصوص مشکلات سایت چت می‌کردم که ایشون «به هوس نیمه شبی» فقط چون قدرت در دستش بود و نباید جایی جواب پس می‌داد وسط صحبت‌های خصوصی بی هیچ اخطار و حرفی من را قطع دسترسی کرد. اکانتی هفت هشت ساله را قطع کرد که باهاش سال‌ها با علاقه در سایتی که دوستش داشتم و بهش اعتقاد داشتم وقت گذاشته بودم! من موندم و این سوال: «واقعا این بود آرمان‌های نی نی سایت؟»
2740
آره واقعا چه حرف خوبی زدی.... بخدا خیلی گفتم جز بحث هیچی حاصلم نشد تا زیاد اصرار میکنم اوقات تلخی ...

ببین من ب غلط یا درست بودن حرف شوهرت کاری ندارم...اما روز اول بهتون گفت و شما قبول کردی ..ایا نمیدونستی علاقه داری بخونی؟یا اصلا ازدواج با آدمی ک تو قرن ۲۱ تحصیل رو برای زن بد میدونه درسته؟یه سری زنا روز خواستگاری هنه چی رو قبول میکنن بعد میزنن زیرش..این قشنگ نیست

همونطور با بقیه رفتار کنید که دلتون میخواد با خودتون رفتار شه، هممون تو یه متر قبر میخوابیم
به نظر من تحصیل در دانشگاه خوب که قشنگ حالت دانشگاه داشته باشه (دولتی‌های خوب) خیلی توی شخصیت و رشد ...

درسته...ب قول خودش فقط برا کارم مدرک گرفتم😏

نمیذارههههه.....😭😭😭😭 صدبار التماسش کردم میگه از همون اولش بهت گفته بودم😢

من نمیفهمم چرا قبول میکنید کاری که شوهرتون نمیذاره شما انجام بدید رو، خود شوهرتون انجام بده
اگه شوهر من برامن محدودیتی گذاشت احیانا خودشم باید رعایت کنه اون مساله رو

ببین من ب غلط یا درست بودن حرف شوهرت کاری ندارم...اما روز اول بهتون گفت و شما قبول کردی ..ایا نمیدون ...

من همون موقع تو نامزدی خیلی اصرار میکردم برا ادامه تحصیل هم خودش مخالف بود هم مادرش زنگ میزد ک اگه میخوای ازدواج کنی تحصیل ب چ کارت میاد و ....

منم چون دوستش داشتم قبول کردم

من نمیفهمم چرا قبول میکنید کاری که شوهرتون نمیذاره شما انجام بدید رو، خود شوهرتون انجام بده اگه شوهر ...

زمانی ازدواج کردیم اونم دیپلم بود بعد بخاطر کارش رفت مدرک گرفت

2706