2733
2739
عنوان

مامانایی که بچه بیش فعال دارن یا تو اطرافیانشون چنین بچه ای دارن.......

| مشاهده متن کامل بحث + 942676 بازدید | 11745 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
اگ قرار بشه دارو بخوره خوب میشه ولی....باید تا اخر عمرش بخووووووووره.....علی دو سالشه.....شیرین جون ...

تو این سن که بیش فعالی مشخص نمیشه دختر منم خیلی شیطونه  دو سال و نیمه بردم روانشناس گفت الان برای تشخیص زوده تا جایی هم که تو نت مطالعه کردم بیش فعالی تو این سن مشخص نمیشه 

دوستای گلم از همتون ممنونم////مرمر جون و مهنوش جون از همگی ممنونم....در پاسخ تمام مهربونی های شما با ...

تاپیک شما برای چند سال پیش من تازه توجه کردم لطفاً بگین الان که پسرتون بزرگتر شده اخلاقش چطور شده ؟

2740

بدون تردید، کنترل کودکان بیش فعال کاری دشوار است. این کودکان در مقایسه با کودکان معمولی به مراقبت و اصول برنامه‌ریزی‌شده بیشتری نیاز دارند. قوانین باید به شکلی ظریف و دقیق تدوین و اعمال شوند. شما نیز باید این قوانین را در ذهن همه فرزندان جای دهید. وضع چند قانون نیز برای جلوگیری از ایجاد استرس بین کودک بیش فعال و سایر فرزندانتان لازم است. هرچقدر هم فرزندتان را دوست داشته باشید نباید به رفتار پرخاشگری کودک بها دهید.

1. از طریق تنبیه غیر فیزیکی به تقویت نظم و ترتیب بپردازید

بیشتر والدین در مواجه با عدم حرف شنویی فرزندشان آرامش خود را ازدست‌داده و دست به تنبیه فیزیکی کودک می‌زنند. اگر کودک بیش فعالی دارید آگاه باشید که این نوع رفتار برای او مضر است. شما باید به دنبال راه‌های جدیدی باشید تا کودک متوجه رفتار اشتباه و غیرقابل‌قبول خود شود. یک راه خوب برای تقویت نظم و انضباط و آگاه ساختن فرزندتان از تفاوت بین خوب و بد، داشتن یک اتاق ایزوله است. اتاق را به‌عنوان مکانی برای وقفه در نظر بگیرید. جایی که هنگام بد رفتاری کودک به آنجا فرستاده می‌شود تا به خودش بیاید.

به‌محض اینکه کودک عذرخواهی کرد و تغییر رفتار کودک مثبت بود، اجازه دهید از اتاق بیرون بیاید. والدین کودکان بیش فعال با استفاده ازاین‌روش به موفقیت‌های بزرگی دست‌یافته‌اند. این فرزندان به میزان کمتری پرخاشگر بوده و متوجه رفتار اشتباه خود می‌شوند. آرام و خونسرد باشید، فرزند شما نیز آنچه به او گفته‌شده را نیز درک خواهد کرد.

راه جدید دیگری برای بهبود حواس پرتی کودکان ، آشنا ساختن او با بازی‌هایی است که با افزایش سختی همراه است، بازی‌هایی همچون تطبیق تصاویر، بازی‌های کارتی ساده و حتی خانه‌سازی به تقویت حافظه و توجه کودک شما کمک می‌کند. هر بار او را با یک بازی آشنا کنید و از ارائه بازی‌های زیاد که ممکن است باعث حواس پرتی او شود اجتناب کنید. اسباب‌بازی‌هایی برای او فراهم کنید که امن بوده و قابل شکستن نیست، زیرا پرخاشگری یکی از علائم برجسته در کودکان بیش فعال است و ممکن است درنهایت به خود و یا دیگران آسیب رسانند.

1. مانند سپری از کودک محافظت کنید

اجازه ندهید فرزندتان کودک بدی خطاب شود. غالباً همسایگان و سایر والدینی که از مشکل فرزند شما آگاهی ندارند ممکن است حرف‌های ناخوشایندی به زبان‌آورند. همچنین از این موضوع نیز اطمینان حاصل کنید که او در خانه به‌عنوان کودکی خوب؛ با انرژی زیاد شناخته می‌شود و خواهر و برادرانش نیز نباید بر سر او داد زده و یا با او دعوا کنند. پذیرش در کمک به کودکان بیش فعال مقوله بسیار مهمی است. زمانی که فرزند شما احساس می‌کند که پذیرفته شده است عزت نفس و اعتماد به نفس کودک افزایش می‌یاد.

فاطمه جون ازت ممنونم میدونی احساس میکنم دارم افسرده میشم همش دلم میخواد گریه کنم جریان این طفل معصو ...

ببخشید پروین جون عزیزم.بچه ی منم با خوردن ریتالین تیکهای شدیدی گرفته و خوب نمیشه،میشه کمکم کنی؟ بگی چکار کردی؟ پسرت خوب شد؟ تو رو خدا جواب بده دارم دق میکنم ازغصه

ببخشید پروین جون عزیزم.بچه ی منم با خوردن ریتالین تیکهای شدیدی گرفته و خوب نمیشه،میشه کمکم کنی؟ بگی ...

این تایپیک برای خیلی وقت پیشه فکر نکنم دیگه سر بزنن

منم به پسرم سه چهار روزه قرص رسپریدون میدم روزی دوبار هر سری یک چهارم امااا اصلاا تاثیری ندیدم ،البته دکتر گفت هفته ایی دوبار هم نوروفیدبک باید بره،

پسرم یک ماهی میشه خود به خود تیک گرفته چشم راستش و گونه سمت راستش 😔

ببخشید پروین جون عزیزم.بچه ی منم با خوردن ریتالین تیکهای شدیدی گرفته و خوب نمیشه،میشه کمکم کنی؟ بگی ...

عزیزززم الان تایپیکات خوندم توکلت بخدا خیلیییی ناراحت شدم از اعماق وجودم سلامتی دخترت رو از خدا میخوام نا امید نباش، توکل کن، 

به حق حضرت زهرا خوب خوب بشه

عزیزززم الان تایپیکات خوندم توکلت بخدا خیلیییی ناراحت شدم از اعماق وجودم سلامتی دخترت رو از خدا میخو ...

ممنونم عزیزم،تو رو خدا براش دعا کنید،ایشالله که بچه ی شمام سلامت باشه و مشکلی براش پیش نیاد