2733
2734
عنوان

مامانایی که بچه بیش فعال دارن یا تو اطرافیانشون چنین بچه ای دارن.......

| مشاهده متن کامل بحث + 942654 بازدید | 11745 پست
فاطمه جون ازت ممنونم

میدونی احساس میکنم دارم افسرده میشم همش دلم میخواد گریه کنم جریان این طفل معصوم محمد طاها هم بدجور منو به هم ریخته ...هر روز اول به وبلاگش سر میزنم کاش خدا دلش برای مامانش به رحم بیاد

بهاران جان هالوپریدول رو از کی دادی و برای چی بهش دادی؟پسرت هم سن پسر منه میشه بگی تو مدرسه چه جوریه؟درسش چطوره؟من برای تیک پسرم دکتر گفت شبی یک هالوپریدول نیم بهش بدم و تمام طول تابستون بدم ولی من ندادم ...نمیدونم کارم درست بود یا نه ؟ولی با خودم گفتم نمیشه همش دارو بخوره ...زمستون ریتالین و تابستون هالوپریدول...
خدایا:اگر نوازش تو نباشد میان دستهای زندگی مچاله میشویم...نوازشت را از ما نگیر...
سومیسوی عزیزم دختر من دو سالشه ولی اصلا خیلی ازحرفهای منو نمیهمه . ولی دیدم بچه های دو ساله ماماناشون براشون قصه میگه یا اینکه مهمونی رفتن واینچیزا رو درک میکنن. دختر من همش میگه دد .واز گربه و حموم وخیلی چیزا وحشتناک میترسه.
و من یتوکل على الله فهو حسبه ((هر کس به خدا توکل کند خدا او را کفایت مى کند)).اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 🌷🌷🌷

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

زیبا جان من به این نتیجه رسیدم مادرایی که قبلا خودم همش میگفتم بی خیالن بچه هاشون رو جمع نمیکنن وهر کار میخوان بچه ها میکنن الان بچه هاشون خیلی خوب شدن .ولی خیلی ها هم به خاطر بچه های دیگه ویامیزبان بچه های خودشون رو دعوا میکردن ویا حتی کتک میزدن و خیلی ها هم میگفتن چه مادرمسئولی ولی چه فایده جز اینکه یه بچه تحقیر شده و عقده ای دارن طفلکیها .
و من یتوکل على الله فهو حسبه ((هر کس به خدا توکل کند خدا او را کفایت مى کند)).اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 🌷🌷🌷
یادمه دختر اولم یکساله بود و عروسی دختر عموم بود نوه عمم هم سن دختر منه .اونا هم کنار من نشسته بودن سر سفره من برای دخترم شام نگرفتم کفتم حیفه گناه داره این که نمیتونه بخوره به حدر میره نعمت خدا. بعد دیدم عروس عمم هم برای بچش نگرفت که عمم برگشت بهش گفت اگه از الان عادت نکنی بهش احترام بزاری پس کی؟ بهش بها بده بزار احساس استقلال کنه و وجودش به خودش ثابت بشه . وای من وا رفتم هر چند الانم همونطورم و نمیتونم تغییر کنم ولی اونموقع بود که فهمیدم عمه من که سواد نداشته چطور هفت هشت تا ماشالا دکتر و مهندس تحویل جامعه بده اونوقت ما بیچاره مثلا پدر مادرمون امروزی تر بودن .ولی همش خودشون وما رو درگیر دیگران میکردن که نکنه کسی ازمون دلخور بشه .
2731
تو روخدا بیاین با هم قرار بذاریم هیچ وقت بچه هامون رو پیش کسی دعوا نکنیم . تا حالا وقتی خوابن رفتین کنارشون بخوابین اونوقت نفسای گرمشون بخوره تو صورتتون . چه حالی میشه آدم . خواهر شوهرم همیشه میگه چشم به هم بزنی بچه ها بزرگ میشن و اونوقت ما دلمون بچگی هاشون رو میخواد که نه دیگه میشه بچه بیاری نه دیگه اینا کوچیک میشن پس قدر شیطونیاشونم بدونین بخدا روزی میرسه که اونارو با خنده برای بچه هاشون تعریف کنیم انشا الله
دونازی با همه حرفهات موافقم من خودم ازاون ادمایی بودم که مادرهای بیخیال رو میدیدم حرص میخوردم از بی خیالیشون و هی من من میکردم خدا یه بچه گذاشته جلوم که حرفهای رو که قبلنا میزدم عمل کنم ولی الان بعد چهارسال فهمیدم که بذارم پشت سر خودم حرف باشه تا بچمو جلوی دیگران کوچک کنم و هی امرو نهیش کنم.
واقعا منم مثل پدر و مادر شما همش تو فکر اینم که دیگران درموردمون خوب فکر کنن اما ازاین له بعد تصمیم گرفتم مثل عمتون باشم
هوای پاک حق مسلم هر ایرانی است.http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=696437&PostID=27337662#27337662
سلام پروین جان هالوپریدول رو برای بیش فعالی دکترش تجویز کرده بود تا 5 سالگی بهش میدادم چون میگن ریتالین زیر 5 سال عوارض داره خدا رو شکر از نظر درسی امسال خوب بود هم من هم معلمش ازش راضی بودیم من از همون 3 سالگیش دارم مرتب بهش داروهاش رو میدم الان هم ریتالین در طول روز و اریپیپرازول هم شبا بهش میدم از ترکیب این دو تا به نسبت ریتالین و رسپریدون بیشتر راضیم در ضمن پروین جان این داروها هیجگونه عوارضی نداره مثل داروی فشار خون که اگه نخوری فشارت میزنه بالا این بچه ها هم اگه بخورند رفتارشون خوبه اگه بهشون ندیم واویلا.............من همیشه داروهاش رو بهش میدم و مرتب تحت نظر روانپزشکش هست فکر میکنم علت اینکه سال تحصیلی خوبی هم داشت همین باشه معلمش میگفت بعضی وقتا فراموشم میشه که سجاد بیش فعاله
2740
دونازی جان من بیشتر از صد بار با خودم قرارگذاشتم که پسرم رو جلوی دیگران دعوا نکنم حتی مرتب به شوهرم هم میگم که دعواش نکنه وقتی ما دعواشون میکنیم همه به خودشون این اجازه رو میدن با پچه ما هر گونه رفتاری رو داشته باشندالبته بعضی وقتا قولم یادم میره بعدش ناراحتی حسرت به خاطر رفتارم بجه تر بود وقتی بجه های دیگه رو بد کتک میزد وگاز میکند منم میزدمش چون تحمل شنیدن حرفهای مادراشون رو نداشتم ولی یه روز قول دادم که دیگه نزنمش حتی اگه هر حرفی هم شنیدم خوشبختانه به این قولم عمل کردم نتیجشم دیدم
دونازی جون
دختر من بچه که بود اینقدر قصه دوست داشت که نگو شبها اونقدر قصه میگفتم که خودمم خسته میشدم و قصه کم میاوردم یادمه رفته بودم یک کتاب بزرگ مجموعه ای از قصه ها خریده بودم میخوندم و براش تعریف میکردم ولی پسرم اصلا نه گوش میده نه علاقه داره وقتی هم میخوای براش قصه بگی اونقدر حرفتو قطع میکنه که خودت پشیمون میشی...تازه گاهی اوقات خودش سوالی میپرسه وقتی جوابشو میدم اصلا دقت نمیکنه چی گفتم؟اینجا واقعا تفاوت بچه بیش فعال با عادی مشخص میشه

بهاران جون شما تهرانی؟پارسال موقع مدرسه فقط هالوپریدول میدادی؟با خوردن ریتالین پسرت دچار تیک نشده؟خواهش میکنم جواب سوالامو بده چون میخوام از امشب بهش هالوپریدول رو بدم
خدایا:اگر نوازش تو نباشد میان دستهای زندگی مچاله میشویم...نوازشت را از ما نگیر...
میدونید من خودم حدس میزنم دوستانی که بچه هاشون ریتالین در کنار یک داروی آرامبخش مثل ریسپریدون یا هالوپریدول مصرف کردند بچه هاشون دچار اضطراب یا تیک نشدن ...ولی پسر من که تنها ریتالین مصرف کرده سطح اضطرابش خیلی بالا رفته ...خودم احساس میکنم وجود یک آرامبخش در کنار ریتالین واجبه
سلام فاطمه جان صبح تو هم به خیر
به نطر من بیش فعال نیست من خودم تو بچگی همینطور بودم تنها مشکلم عجول بودن و کم حوصله بودن بود ...الان هم همینطور عجول و کم حوصله ام ولی بیش فعال نیستم اتفاقا این عجول بودن سرعت عملم رو هم بالا برده تو هر کاری فرز و تند و تیزم هیچ وقت سر هیچ امتحانی حتی امتحانات مهمی مثل کنکور واستخدام که خیلیها وقت کم میاوردن من مشکل وقت نداشتم توی محل کار هم اگه رییسمون نامه یا آماری رو فوری بخوادآماده بشه به من واگذار میکنه سه سوت براش آماده میکنم.

بهاران من خودم رو برای دارو دادن به پسرم قانع کردم به هر حال این هم یک مشکل یا بیماری هست که دارو درمانی هم یکی از راههای درمانه نمیخوام زمان رو از دست بدم و بعدها حسرت بخورم ...نمیخوام شخصیت پسرم خرد بشه و دید بدی نسبت بهش پیدا کنند و روی آینده اش و اعتماد به نفسش اثر بزاره همین الان هم اعتماد به نفسش خیلی پایین اومده ...میدونی چند روزپیش که توی مطب اون آقای دکتر متخصص غدد بودم بچه هایی بودند که از نوزادی دارو میخوردند به خاطر تنبلی تیرویید یا رشد کم یا کم کاری تیرویید ...یه دختر 6 ساله بود که از نوزادی دارو میخورد یه پسر بچه تپل بود که از دوسال پیش دارو میخورد ...والدین خیلی راحت با دارو خوردن بچه هاشون کنار اومده بودند چون میدونستند دارو ندادن عوارض وخیمی در پی داره ...ولی نمیدونم چرا ما والدین برای مشکلات جسمانی بچه هامون راحت دارو میدیم ولی برای مشکلات روحی که عوارض بدتری داره حاضر نیستیم دارو بدیم ...خدا شاهده اگه ریتالین به پسرم میساخت بی هیچ ناراحتی تا همون سن بلوغ که دکتر گفته بهش میدادم از امشب هم هالوپریدول رو میدم ...اصلا حالا که تیکش برطرف نمیشه خودمو مقصر میدونم چون اول تیر بردمش دکتر و دکتر گفت تمام طول تابستون رو بهش دارو بده ...اگه داده بودم این تیک لعنتی برطرف شده بود.
فاطمه جان من که میگم عجول هستم کارهام رو با سرعت و دقت انجام میدم اینطور نیست که مثلا با سرعت و شلغم شوربا و پر از اشتباه و بی دقتی....ولی بیش فعالها هم با عجله و هم بی دقت و با اشتباه زیاد کارهاشون رو انجام میدن.
نسیم جان واقعا من هم که از تحقیر بچه جلوی دیگران بدم میاد بازم گاهی این کار رو میکنم به طور نا خود اگاه. هزار بار هم توبه کردم وتوبه شکستم ولی برای دختر دومم از اول با خودم عهد بستم با این منطقی ترباشم و تلاش کردم روم بهش باز نشه .انشا الله هممون موفق بشیم
بهاران عزیز به ت تبریک میگم کاش من هم بتونم مثل شما رو خودم تسلط پیدا کنم وکمی همت داشته باشم واقعا ادم نباید به حرفهای دیگران اهمیت بده همین دیگران اگر خدای نکرده فردا بچمون کار نا شایسته ای انجام بده حرفهاشون هزار برابر میشه و مارو بی لیاقت و مقصر میخونن .دیگه نمیگن ما هزار بار بخاطر دل اونا بچه هامون رو تحقیر کردیم و اینا همون عوارض تحقیرست