2737
2734
عنوان

مامانایی که بچه بیش فعال دارن یا تو اطرافیانشون چنین بچه ای دارن.......

| مشاهده متن کامل بحث + 942668 بازدید | 11745 پست
من خودم یه پسر 10 ماهه دارم هزار ماشالا هم شیطونه هم سروصدا میکنه هم از تخت بالا میره هم چهاردست و پا کل خونه رو میدوئه
به هر چی هم برسه از روی کنجکاوی دست میزنه (بچه ها خطر رو نمیفهمن که )
تلویزیون هم نگاه میکنه
از میز تلویزیون آویزون میشه و تلاش میکنه بره بالا
در کابینتها رو باز میکنه و هر چی توشه میریزه بیرون
دست میکنه تو سطل برنج و مشت مشت برنج خالی میکنه کف آشپزخونه
در کشوهارو باز میکنه و همه چیز رو بهم میریزه
از پیچهای گاز و پیچ ماشین لباسشویی همیشه آویزونه و هی میپیچونه
در ماشین لباسشویی رو باز میکنه میخواد بره توش
و...........
شاید زندگی آن جشنی نباشد که انتظارش را داشتی اما حالا که به آن دعوت شده ای تا می توانی زیبا برقص!
همه بچه هایی که من دور و اطرافم دیدم مخصوصا پسرا همینطورین همین شیطونیا و بازیگوشیهارو دارن
یه چیز طبیعیه
شاید زندگی آن جشنی نباشد که انتظارش را داشتی اما حالا که به آن دعوت شده ای تا می توانی زیبا برقص!

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

پس بهتره قبل از هر چیز به یه متخصص دیگه هم مراجعه کنین
اگه نظر اون یکی هم بیش فعالی بود اونوقت دارو بدین
اصلا هم نگران نباشین بیش فعالی یه بیماری نیست یه وضعیته
با هزار راه میشه انرزی زیاد بچه ها رو تخلیه کرد
کلاس شنا - ورزش - اتاق بازی - پارک و..........
2728
من پسرم الان 5 سال ونیمشه...تا 4 سالگی ما هیج جا نمی تونستیم بریم .. همه می گفتن بیش فعاله ولی من به پسرم ایمان داشتم و می دونستم باهوشه... هر چی بزرگتر شد بهتر شد.
الان با هم سناش قابل مقایسه نیست.
کاملا بدون اینکه باهاش کار بشه کتاب میخونه. شطرنج بازی میکنه عالی ... عاشق ریاضی و بازیهای فکریه... تو مهد کودک هم همه ازش راضیند... ولی تو خونه هنوز شیطنت هاشو داره.... خب بالاخره هنوز بچه است ولی می دونه تو محیط چه جوری رفتار کنه.
موفق باشی
دوستای گلم واقعا ممنون ازتون که در غیاب من میایید و راهنمایی میکنید..........شیده جون حرفای شما ودوستای دیگه منو مردد کرد که چکار کنم.......اگه دارو رو قطع کنم پس جواب دکتر رو چی بدم....اگه بشینم تحمل کنم که با جون دلم تحمل خواهم کرد از اینده میترسم که وقتی 15ساله شد به مشکل برخوردیم همه بگن اگه دارو میخورد......اگه زودتر میاوردید.....وهزاران افسوس دیگهههههههه...
واقعا مردد هستم......علی واقعا باهوشه ..خودم درک میکنم...ترس من از بیش فعالی عدم تمرکز در درس و تحصیل هستش...قبلا هم گفتم اگه بدونم اینده تحصیلی اش مشکلی نخواهد داشت راضی هستم از کلم بالا بره.
باز هم از همگی ممنونم و خوشحال میشم بیایید و تجربیاتتون رو بگید........در ضمن این رو هم بگم که علی ساعتها میشینه و کارتون پت ومت رو میبینه ولذت میبره...مشکل ما زمانی که مهمون میریم شرووووووووع میشه....
یوسف از جرم زلیخا مدتی زندان برفت/مهدی «عج» از اعمال ما حبس ابد گردیده است
2740
مونا جان ، کافیه یه سرچی تو ی اینترنت بکنی و ببینی که تشخیص بیش فعالی زیر سه سال ممکن نیست . پس دکتر بچه ت رو عوض کن . به جای اینکه دنبال راه واسه خوراندن دارویی باشی که هزار و یک عوارض واسه بچه داره ، به یک یا حتی چند روانشناس حاذق مراجعه کن . بعضی چیزا مثل عوارض این داروها هیچوقت جبران نمیشه / پسر منهم خیلی شیطونه مخصوصا توی مهمونی ها . من بردمش روانشناس و روانشناسش گفت این چیزا تا سه سالگی طبیعیه چون بچه ها توی محیط یکنواحت خونه هستن وقتی که میرن جایی که براشون تازگی داره دچار کنجکاوی زیاد میشن و این وسط حساسیت مادرها در بچه ها لجبازی هم ایجاد می کنه و همه اینها به اضافه یه جمع آدم بزرگ که با صداهای بلند میخندند و حرف می زنند ، دست به دست هم میده و بچه ها رو عصبی و هیجانی میکنه . ضمنا دکتر پسرم در سوال هایی که واسه تست هوش از پسرم می کرد ، مهارت بالا رفتن از مبل و پله رو جزو نکات مثبت می دونست .

ترو خدا یه چند دقیقه فکر کن . به بچه دارو نده . مهم نیست نرو مهمونی . تا زمانی که بچه عاقل بشه و بفهمه که کجا نباید چه کاری بکنه . کافیه تلفن رو برداری و یه وقت از یه دکتر روانشناس دیگه بگیری . واسه دارو دادن به بچه این سن دیر نمی شه یه هفته دیگه هم صبر کن . خواهششششششششششش می کنم بهش دارو نده .
دکترا هم مثل ما انسان هستند با خطاهای انسانی و سلیقه های و تفکرات متفاوت . پس اشتباه نکن .
تو همین سایت سرچ کنی یه عالمه روانشناس پیدا می کنی .

به این فکر کن که اگه حتی یه هزارم درصد در مورد دارو دادن به بچه ت عجله و اشتباه کرده باشی ، در سن پانزده سالگیش چه جوابی داری بدی در پاسخ به این سئوالش که : چرا یه دکتر دیگه منو نبردین ، چرا از مهمونی هاتو صرفنظر نکردین ، چرا انرژی منو تو بازی تخلیه نکردین ؟ چرا واسه بالا رفتن از تخت که خصلت تمام بچه هاست به من داروهایی رو دادین که مسیر زندگی منو عوض کرد و هزار چرای دیگه .

ببخشید اگه تند باهات حرف زدم مونا جون ولی واقعا نمی دونم چکار کنم تا مجابت کنم که بهش دارو ندی ، دلم آتیش می گیره وقتی می بینم که یه بچه معصوم فقط واسه بچگی کردن و چیزی که حق طبیعیشه و به خاطر کم حوصلگی ما پدر و مادرا باید دارویی رو بخوره که بی حالش کنه و بندازتش یه گوشه ، دارویی که بچگی کردن رو واسش قدغن می کنه . مونا جان فکر کن فقط فکر کن .
ضمناً دکتر کریم خانی حتی بچه های بیش فعال رو بدون دارو درمان می کنند چون اعتقاد دارند دارو اثر مخربی روی مغز بچه ها می ذاره . به این شماره زنگ بزن مطب دکتره البته چند جای تهران مطب دارند وقتی که زنگ زدی بگو کدوم سمت تهران می شینی شماره همون جا رو بهت می دن وقت بگیر برو و بیا اینجا خبرش رو هم به ما بده . من که از الان تو فکر پسر تو ام. 22521123

شیرین جون و مونا جون به نظر منم بچه هاتون بیش فعال نیستن

پسر من یک سال و نیمشه و ماشاللهههههههههههههههه انقدرررررررررررررررر شیطونه که حد نداره .

صبح از ساعت یه ربع به 7 بیداره و از همون موقع شروع میکنه به دویدن و خرابکاریییییییییییییییییییی

من بعضی وقتا نگران میشم براش چون همش سرپاست و اصلا نمیشینه یه جا

یه سره تو یخچاله و بطری های آب و نوشابه رو در میاره و خالی میکنه رو زمین

همش میره به پریز های برق دست میزنه .

منو روانی کرده دیگه

عاشق کارتونه و یه کارتونو اگه 1000 بارم دیده باشه بازم از اول تا آخرشو میبینه

منم زیاد مهمونی نمیرم چون حوصله ندارم یه سره بدوم دنبالش

ولی به این نمیگن بیش فعالی

اینا شیطنت هایی هست که اقتضای سنشونه و باید یاهاش کنار بیایم هرچند که خیلی سخته

تازه هرکس منو میبینه میگه هنوز اولشههههههههههههههههههههه
دلتنگــــــــم .... دلتنگ آنچه که میتــــوانست باشد و حالا نیـســـــــــت....
پسر من از درو دیوار بالا میره . میره روی لبه تخت وایمیسته و پنجره رو باز میکنه و ازش آویزون میشه که خیلییییییییییییی خطرناکه

تازه هنوز 18 ماهشم نشده . متولد 23 شهریور 88 هست .

خلاصه که به نظر من دکتر بچه هاتونو عوض کنید .
دلتنگــــــــم .... دلتنگ آنچه که میتــــوانست باشد و حالا نیـســـــــــت....
دوستای گلم از همتون ممنونم////مرمر جون و مهنوش جون از همگی ممنونم....در پاسخ تمام مهربونی های شما باید بگم دوستای گلم من از شلوغی های علی ناراحت نیستم با تمام وجود وظیفم هستش که تحمل کنم وتا ب امروز تحمل کردم.....بیایید واقع بین باشیم..ترس من فقط از اینده و مسیر تحصیلی علی هستش......متاسفانه تجربه نشون داده بچه های بازیگوش پیشرفت تحصیلی زیادی ندارن به علت عدم تمرکز........من از این میترسم....الان س روزه علی دارو میخوره ولی اثر زیادی نداشته......وباز هم دنبال شلوغیهاش هستش.......و تاثیر چندانی ندیدیم...وصد درصد به پزشک های دیگه هم میبرمش....جالب اینجاست که خواهر شوهرم روانپزشکه و عاشق علی هستش....اگه بفهمه بردمش دکتر و دارو میخوره پوست از کلم میکنه......به خاطر همینه که نمیخوام اطرافیانم بویی از قضیه ببرن......ولی چیزی که برام جالبه اینه شماها که مثل من بچه هاتون شیطونه چرا نگران عدم تمرکزشون نیستید...چرانگران ایندش نیستید؟؟؟؟اگهه این شیطنت ها مخرب باشه چی؟؟
علی یک پسرعمو داره ک 3ماه از علی بزرگتره....نمیدونید ماشاالله چقدر بچه اروم وصبوریه....خیلی روان هم حرف میزنه.....ولی پسر من همیشه در ال دویدن وخرابکاریه و دریغ از یه کار مثبت.....بهه من م حق بدیدوقتی این تفاوتها رو میبینم باید عکس العمل نشون بدم یا نه!!!!!!!!!!!!!
یوسف از جرم زلیخا مدتی زندان برفت/مهدی «عج» از اعمال ما حبس ابد گردیده است