2733
2739
عنوان

پرنسس نیلوفره با اراده

| مشاهده متن کامل بحث + 7697 بازدید | 326 پست

-مهــــــــــــــم :

ابتدا یک ورق بردارید و دلایل لاغر شدن را بنویسید طی 6 ساعت و از میان آنها 15 تای اصلی را انتخاب کنید هر روزمطالعه کنید اخر شب و اول صبح بعد از بیداری در رختخواب ( بهترین زمان برای پردازشذهن) با چشم ببینید با زمان بخوانید و با گوش یشنوید تا تمام حواس درگیر تلقین شودفقط در ذهن گفتن کافی نیست 

تلقین تلقین تلقین تلقین تلقین   تکرارتکرار  به مغز برنامه درست ذهنی بدهید تادرست پردازش و عمل کند زیرا باید به لایه های پایین تر مغز که ضمیر ناخود آگاه استبرسد 

3-همیشه جمله مثبت و درست و زمان حال مشخص و کوتاه و واضح بگوییم من لاغر هستم و لاغرتررررررررررررررررررررمیشوم 

از چاقی نترس چون مار از پونه بدش میاد در خونه اش سبز میشه از خودتان وزیبایی تان تعریف کنید 

4-10 مرتبه صبح موقع بیداری و 10 مرتبه شب موقع خواب : خدایا کمکم کن فقط برایامروز رژیمم را درست انجام بدهم .

قول بدهید این کاغذ 2 هفته جدا نشود : خودم میدونم توش چیه و بلدم و توی دلممیخونم نداریییییییییییییم از روی نوشته برای حافظه بصری بخونید .

مدل مغز ما اینطوری است اگر این کار را نکنی شل میشوی بعد از 2 ماه و به قانونجذب اجازه می دهی تو را چاق تر کند چون وسواس فکری برای چاقی داری و همان را جذبمی کنی 

هر 7000 کالری = 1 کیلو گرم 

ولی آب / سبزیجات / صیفی جات آزاد است و چاق نمی کند  

عوامل چاقی

-ورزش نکردن :که باعث افت  متابولیسممی شود و باعث سوختن پروتیین و عضله  بهجای بافت چربی ها در بدن می شود .

-حذف وعده غذایی :( خصوصا صبحانه و شام )

-نامرتب بودن زمان نهار: ( یک ساعت جابجایی مجاز است و قبل از ساعت 3 باید میلشود بین ساعت  5/1تا 5/2

-دیر خوردن صبحانه : از لحظه بیداری با 5/1 لیوان آب ولرم و چند قطره آبلیموروزخود را شروع کنید ونهایتا نیم ساعت وقت دارید چیزی میل کنید برای استارت معدهتا اسید معده متابولیسم را آغاز کند و هرچه زودتر شروع شود کالری بیشتری از دست میدهیم .

- از لحظه بداری تا نیم ساعت صبحانه 

-4تا 6 ساعت بعد نهار 

-6تا 8 ساعت بعد شام 

درصد قند و چربی نباید در رژیم از مقدار ذکر شده بیشتر باشد : مثلا یک تافیکوچک بین 300تا 800 گرم در رژیم چاق میکند ولی 80 کف دست نان اضافه تر یک کیلو چاقمی کند .در 6 ماهه اول رژیم روال بدن این است برای همین باید بسیار مراقب باشیم 

اگر تا 6 ماه وزن را ثابت نگه داریم مغز این را به عنوان وزن واقعی ثبت میکندو اجازه نمیدهد که بیشتر چاق شویم مگراینکه معده و ذهن را تحت فشار بگذاریم که اینباعث چاقــــــــــــــــــــــــــتر شدنمان می شود .

-اگر احساس می کنید نمیتوانید جلوی خودتان را بگیریدیک هفته هر چیزی از گلویتان پایین میرود را هر 2 ساعت دوساعت بنویسید و مجددا رویشفکر کنید که کدام براساس رژیم بود کدام اضافه تا جلوی پرخوری الکی گرفته شود  

هر کی دوسداره لاغر بشه   و بسی خوشکلو خوش اندام بشه  یه سر به تاپیکم بزنه   و مطالبو بخونه لینک = آدرس تاپیکم

عیب روی خودتان نگذارید همیشه بگویید به به من قدر خوب و خوش تیپم خوش تیپترهم میشم 

در رابطه با مقاوم شدن بدن ( افت متابولیسم بدن ) 

بدن در شروع لاغری روزی 2000 کالری نیاز دارد طبق رزیم ما 1300 کالری وارد میکنیم تا بقیه را از چربی های بدن برداشت کند 

-هیچ ماده غذایی بدون کالری نیست ولی آب ، سبزیجات و صیفی جات چاق نمی کنند 

-افت متابولیسم نشانه های خود را دارد مثل حواسپرتی و پرخوابی و از دلایل اصلیان ورزش نکردن است 

-حذف وعده غذایی و یا کمتر از مقدار تعیین شده خوردن و نامرتب بودن زمان خوردنغذا با عث چاقی بیشتر میشود . بدن بیشتر از 6 ساعت نباید گرسنه باشد 

-همیشه سالاد و سبزی فراوان بخورید و نشسته پشت میز باشید با تمرکز بر خوردن 

-برای ناهارفقط یک ساعت جابجایی مجاز است و باید قبل از ساعت 3 باشد چون باعثچاقی میشود 

-صبحانه را با چایی و شیر میتوان خورد و شام را هم با آب

-از هیچکدام از قسمتهای غذا کم نکنید اگر نمیتوتنید در چند مرحله بخورید نبایدمغز بفهمد غذای کمی عمدا میرسد چون سریع به ذخیره چربی و تبدیل قند به چربی روئ میآورد .

پیغام سیری :

-15 تا 20 دقیقه بعد از غذا خوردن به مغز میرسد پس 15 دقیقه قبل از غذا سالادبخورید نشسته پشت میز( میز برای معده سالمتر است ) باشید با تمرکز بر خوردن با قاشق شربت خوریباید تعداد بارهایی که دست به سمت دهان می آید بالا باشد تا مغز گول بخورد وخودمان هم خسته شویم و ولع خودمان کم شود 

-حجم غذا بایدزیاد و گنده  باشد و کمکالری اینکار با سبزی و کاهو و کلم انجام دهید 

ورزش

-ایروبیک و پیلاتس و زومبا 

بدون ورزش سردرد- سرگیجه- بوی بد دهان- ریزش مو - فراموشی - تاری دید وپرخوابی  ایجاد می شود .

قانون ورزش : 

-همه ورزشها کالری می سوزانند وقتی ورزش میکنیم زیر یک ساعت باید چربیبسوزانند نه قند !

پیاده روی بیشتر قند می سوزاند تا چربی ، 3 ساعت پیاده روی = 40 دقیقه ایروبیک

ورزش 5 بار در هفته حداقل 40 دقیقه پیوسته و همه بدن باید همزمان کار کنند .

بعد از ورزش که احساس خستگی و نفس نفس زدن رفت میتوانیم آب یا غذا بخوریم ، سروقت ورزش کردن در ساعت مشخص بیشتر باعث لاغری میشود 

هر کی دوسداره لاغر بشه   و بسی خوشکلو خوش اندام بشه  یه سر به تاپیکم بزنه   و مطالبو بخونه لینک = آدرس تاپیکم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مکمل ها

کپسول مولتیویتامین well woman 

قرص آهن ایزن پلاس 

شربت  ال کارنتین فوق العاده است وطبیعی است و دارو محسوب نمیشود 

هر چیزی در سلول جابجا شود باید کریر خودش را داشته باشد کریر ( حمل کننده )چربی ال کارنتین است این شربت باعث می شود که پروتین و قند خون مصرف و افت نشود وبه جایش فقط چربی مصرف شود 

-زل لاغری برای ناحیه که بیشتر تمایل به حذف چربی به آن را دارید استفاده کنیدتا از منطقه مقدار برداشت بیشتری داشته باشیم .

-خیار شور جلوی سردرد و سرگیجه و افت فشار را میگیرد در این مواقع به جای آبقند استفاده شود 

- آمپول  نوروبیون انرژی زا است حاویویتامین ب که جلوی ضعف و افت فشار و سردرد و... را می گیرد هر 6 ماه عالیستتزریق شود .

در این مواقعکراتین هم عالیست و فقط 70 گرم چاق میکنددر شیر صبح میتوانید حل کرده بخورید

علامت ضربدر روی شصت دست فرامــــــــــــــــــــــــــــــــوش نشود( نشانهبرای جویدن زیاد لقمه ها )        

تایم غذا خوردن : 

بلافاصله بعد از بیداری  و نهایتا نیمساعت بعد صبحانه تا از همان لحظه بیداری متابولیسم آغاز شود .

4 تا نهایت 6 ساعت بعد ناهار

6تا 8 ساعت بعد شام

بیش از 6 ساعت نباید گرسنه بمانیم .

1- دسترسی به مواد غذایی را کم کنید .

2-مهــــــــــــــم :

ابتدا یک ورق بردارید و دلایل لاغر شدن را بنویسید طی 6 ساعت و از میان آنها 15 تای اصلی را انتخاب کنید هر روزمطالعه کنید اخر شب و اول صبح بعد از بیداری در رختخواب ( بهترین زمان برای پردازشذهن) با چشم ببینید با زمان بخوانید و با گوش یشنوید تا تمام حواس درگیر تلقین شودفقط در ذهن گفتن کافی نیست 

تلقین تلقین تلقین تلقین تلقین   تکرارتکرار  به مغز برنامه درست ذهنی بدهید تادرست پردازش و عمل کند زیرا باید به لایه های پایین تر مغز که ضمیر ناخود آگاه استبرسد 

3-همیشه جمله مثبت و درست و زمان حال مشخص و کوتاه و واضح بگوییم من لاغر هستم و لاغرتررررررررررررررررررررمیشوم 

از چاقی نترس چون مار از پونه بدش میاد در خونه اش سبز میشه از خودتان وزیبایی تان تعریف کنید 

4-10 مرتبه صبح موقع بیداری و 10 مرتبه شب موقع خواب : خدایا کمکم کن فقط برایامروز رژیمم را درست انجام بدهم .

یشترین مقدار انرژی را چربی ها دارند و باعث چاقی میشوند و پس از ان وقتی چاقمیشویم در این مرحله  قندها و کربوهیدرات  چاقتر می کنند

در واقع قند ساده علت اصلی چاقی هستند مانند قند شکر عسل آبمیوه های طبیعی و صنعتی 

قند پیچیده در این مرحله بهتر است :مثل  گندم و سیب زمینی و غلات و نخود فرنگی 

قند ساده سریعتر جذب می شوند  و  چاقـــــــــــــــــتر میکنند مانند برنج آبکش

قند پیچیده به دلیل ساختمانش دیرتر جذب می کند و کمتر چاق می کند : برنج کته وماکارونی دم نشده 

برای اینکه خوش تیپ لاغر شویم نباید حجم قند در خون  بالا باشد

برای جلوگیری از این امر باید مصرف سیزیجات و فیبرها را افزایش دهیم  ، فیبر در روده به نشاسته ها و قندها و مقداریاز چربی ها میچسبد و اجازه جذب نمیدهد

2731

فیبرها

1-مثل سبوس گندم و سبوس برنج  گوجه خیار  کلم قارچ ریواس بامیه گیاهی و سبزی خوردن وکاهو و هویج

سبوس گندم یا برنج 20 دقیقه قبل از غذا یا همراه غذا یا بلافاصله بعد از غذابخورید .

2-میوه ها قند ساده دارند ولی وقتی با پوست باشد و هرچه سفت تر باشد و زیردندان بیاید بهتر است مثلا سیب و گلابی بهتر از هندوا نه و  خربزه است چون قندش کمتر جذب میشود و به واسطهفیبرش دفع می شود 

3-غلات کامل : برنج قهوه ای جوبا سبوس ( جو پرک که کامل است )  و گندم با سبوس  اینها بدون سبوس ساده هستند 

نان

به ترتیب الویت : 

1-نان چاودار بدون شکر بهترین نان دنیاست

2-نان جو

3-نان سبوس دار 

4-سنگک

و در نانها آخرین الویت با نان لواش است

حبوبات

به ترتیب الویت :

لوبیا چشم بلبلی از همه بهتر چون قند اضافی را جذب و دفع میکند و فیبر بالاییدارد و برای دیابتی ها عالیست روزی 2 قاشق غذا خوری با نهار و شام میل کنند برایتنظیم قند 

عدس و ماش

این 3 انرژی کمتر از برنج ندارند ولی سرعت جذب پایین دارند به دلیل فیبر ودیرتر هضم میشوند 

تخم کتان : منبع عای فیبر (معروف به هورمون زنانه گیاهی فتو استروژن  ) حاوی امگا 3 و 6 است برای تقویت سیستم ایمنیبدن و جلوگیری از چین و چروک بدن و صورت و روشنی پوست  ،و جلوگیری از پوکی استخوان و جلوگیری از سرطان-  10 تا 15 دقیقه ، 2 تا 3 ق چای خوری ،خیس کنید بعد بخوریدحتما جویده شود ، یک لیوان آب از رویش بخورید و20 دقیقه قبل ازنهار ضد اشتهای خوبی است 

زیره سبز : نسبت به زیره سیاه در چربی سوزی قدرتمند تر است 

گیاه خار مریم : داروی گیاهی برای کبد است در واقع قوی ترین تقویت کننده وپاکسازی کننده کبد می باشد

2 ق غذاخوری را در یک لیوان آب در حال قل قل اضافه می کنیم و زیرش را کممیکنیم تا ملایم بجوشد و سرد شد صاف کرده بخوریم هفته ای یک بار 

مخصوصا موقع رژیم و دارو خوردن تا کبد مسیولیت جذب ودفع چربی را درست انجام دهد 

بچه ها در مورد ورزش و اینا یه چیزایی می دونم که امیدوارم به دردتون بخوره.

اول از همه برای گرفتن بهترین نتیجه از رژیم همیشه برای کاهش وزن از ورزش در کنار رژیم استفاده کنید چون ورزش علاوه بر اینکه سرعت کاهش وزنو بالا میبره به بدن شکل میده و حسابی رو فرمتون میاره ولی حتی اگه رژیم و با ورزش شروع نکردید بعد از دوماه از شروع رژیمتون حتما ورزش رو شروع کنین چون اگه اینکارو نکنین با یه عالمه چربیه شل و پوست کش اومده مواجه میشید( منظور اضافه وزن بالاست البت، از 10 کیلو اضافه وزن به بالا)

برای اینکه روند کاهش وزنمون رو بالاببریم لازمه که از ورزش های هوازی استفاده کنیم، ورزش های هوازی به ورزش هایی گفته میشه که طولانی و به طور مستمر انجام میشه، انرژی مورد نیاز برای انجام تمرینات هوازی از گلوکز و چربی تامین می‌شود بنابراین برای کاهش چربی خون و یا کاهش وزن چربی بدن، تمرین هوازی بهترین نوع تمرین است. 

در مورد اینکه چه ورزشی کنیم و چقدر و ... برای کسی که تا حالا ورزش نکرده و به ورزش خاصی هم علاقه نداره یا امکان هر ورزشی رو نداره پیاده روی بهترین انتخابه، پیاده روی علاوه بر کالری سوزی و تنفس منظم و قوی ای که ایجاد میکنه توانایی و قدرت بدنی رو هم بالا می بره، فقط حواستون به سرعت پیاده روی باشه، سعی کنید با سرعت نسبتا بالا پیاده روی کنید، البته برای آماده شدن بدنتون از سرعت پایین در هفته های اول و بعد از گذشت چند هفته که بدنتون استحکام کافی رو پیدا کرد به سرعت مناسب برسونیتش، سعی کنید به تنهایی برید پیادی روی و یا اگه با کسی میرید در طول پیاده روی اصلا با هم حرف نزنید و سعی کنید از دماغ نفس بکشید از دهن بدید برین، استفاده از هندزفری و آهنگ تند و شاد در حین پیاده روی بسیار موثره.

پیاده روی ورزش خیلی خوب و موثریه و مزیتش اینه که هیچ هزینه ای نداره و برای همه ممکنه البته تو زمان هایی مثل الان که هوا سرد یا آلوده است یکم سخته! ولی برای کسی که هدف واقعی دنبال میکنه غیر ممکن وجود نداره. ورزش بعدی که اونم بسیار عالیه و همتون هم باهاش آشنایید ایروبیک! چه تو باشگاه چه تو خونه ورزش راحت و کم هزینه، با یک سی دی می تونید خیلی راحت ورزش کنید هر ساعتی که می خواید و هر کجا که راحتید، به نظر من همه ی سی دی های ورزشی ایروبیک هم خوبه و اصلا فرقی نمی کنه، مهم ورزش کردنه، برای ایروبیک هم می تونید هفته های اول از 20 دقیقه و با استحکام گرفتن بدنتون تایم ورزش رو بیشتر کنید.

دویدن، دوچرخه سواری، طناب زدن، شنا و اسکی و ...  همه ورزش های هوازی و توپی هستن که اگه امکانشو دارید عالیه.

الا بعضی ها سوال دارن واسه آب کردن شکم یا پهلو یا رون باید چیکار کرد، یه توضیحی در مورد شکم بگم و اینکه دو سومه اضافه وزن هر آدمی تو شکمشه، یعنی اگه کسی 15 کیلو اضافه وزن داره 10 کیلوش چربی های دور شکمشه! خیلی ها می گن من اصلا چاق نیستما فقط شکم دارم، چیکار کنم شکمم آب بشه؟ حالا اگه این طرف و بگیری وزن کنی و از قدش کم کنی میبینی مثلا 6 کیلو اضافه وزن داره که اصلا به حسابش نمیاره! و از این 6 کیلو 4 کیلوش تو شکمشه به همین علت فکر میکنه چاق نیست و فقط شکم داره.

ولی در رابطه با کسایی که دنبال حرکت می گردن واسه لاغر کردن جای خاصی از بدن، مثلا می خوان پهلو آب کنن باید بگم که چیزی بنام چربی سوزی موضعی وجود خارجی نداره و آدم نمیتونه روی چربی یک قسمت از بدنش با حرکت ورزشی مانور بده و فقط و فقط و فقط روی عضله میشه بصورت موضعی کار کرد و آدم مثلا با روزی 2000 تا دراز نشست هم چربی شکمیش آب نمیشه و فقط عضله ی شکمش سفت و قوی میشه.

اصلا چربی ماهیت پرورش یافتن و یا تقلیل رفتن بر اثر فشار رو نداره و فقط با مصرف انرژی تحلیل میره و بدن خودش تصمیم میگیره از چربی های کدوم ناحیه برای تولید انرژی خروجی استفاده کنه.من خودمم تا همین چند وقت پیش همین عقیده ی غلط رو داشتم،ولی بهرحال آدم وقتی فهمید چیزی غلطه، روش پافشاری نمیکنه که!

برای همینه که ممکنه شروع به ورزش کنید و مثلا بالاتنتون آب بشه، پایین تنه تکون نخوره، این اصلا مسئله ای نیست که براش ناراحت باشید و فکر کنید اگه همین طوری ادامه بدید بالاتنه تون همین طوری آب میشه و پایین تنه تکون نمی خوره و ورزش رو رها کنید واسه ترسیدن به خاطر از بین رفتن بالاتنه! احتمالا نوع چربی ها و بافت اونها در پایین تنه ی شما مستحکم تر و سخت تره، برای همین بدن ترجیح داده از چربی بالاتنه بسوزونه ولی زمانی که چربی های بالاتنه آب بشن و شما همچنان به ورزش ادامه بدید بدن به چربی های پایین تنه حمله میکنه و شروع به سوزوندن اونها میکنه،‌ این نکته رو فراموش نکنید که چربی های پایین تنه مثله رونها و باس ن به طور طبیعی مقداری سرسخت تر و منسجم تر هستند به همین دلیل سوزوندنشون به زمان بیشتری احتیاج داره(‌در بعضی آدمها که چاقی گلابی شکل دارن مخصوصا)، این مسئله رو هم در نظر داشته باشید که پایین تنه ی شما هم نسبت به قبل از شروع ورزش یا رژیم کوچک تر شده ولی چون بالاتنه خیلی تغییر کرده این احساس و به شما میده که چیزی از پایین تنه کم نشده!

شما اگه با رژیم و ورزش به وزن دلخواهتون برسید خواهید دید تمام چربی های بدنتون به صورت یکپارچه آب میشه و بدن سرحال و خوشگلی به وجود میاد.

اگر کسی می خواد روی قسمتی از بدنش کار کنه،‌اول از همه باید به وزن دلخواهش برسه بعد شروع به بدنسازی روی قسمت مورد نظرش زیر نظر مربی وارد و کاردرست کنه.

باورتون نمیشه 1 بار این کارو خونه هر کی تعارف اضافی می کرد انجام دادم دیگه هیچکی بهم تعارف نمی کنه! یه بار رفته بودیم خونه عموم اینا اتفاقی تولد دختر عموم هم بود، عموم اینا نمی خواستن جشن بگیرن ولی دیدن همه فامیل دور هم جمعا زن عموم پسر عموم و فرستاد یه کیک بخره که همین طوری دور همی یه جشن کوچیک راه بندازیم، خلاصه کیک کاکائویی اومد و شمع فوت شدو کیک تیکه شدو زن عموم شروع کرد به تعارف کیک! جلو من که رسید تو دستش سینی بود با 4 تا بشقاب کیک، حالا هی اون اصرار، من انکار، اون اصرار،‌من اجبار، اون اصرار ، هی با صدای بلندتر می گفت رژیم چیه؛ بخور؛ فلان و بهمان، منم گفتم یا علی باید این آدمو درست کنم، دست بردم طرف سینی اون بزرگترین تیکه رو برداشتم گذاشتم جلوم، چنگال کنار کیک و برداشتم کردم تو دهنم زدم تو کیک، هی چنگال خالی و می کردم تو دهن میکردم تو کیک، کیک حسابی دهنی شد و انقدر باهاش ور الکی رفتم که به شکلی در اومد که دیگه اصلا نمی شد نگاش کرد! :) اومدن بشقابارو جمع کن دیدن نعمت و خدارو آنچنان چنجه چنجه کردم که هی وای شده و حروم شده رفته، از اون روز دیگه زن عموم چیزی به من تعارف نمی کنه. خونه بقیه هم همین طور، کسی که زیاد تعارفم می کنه بر می دارم داغونش می کنم می زارم تو بشقاب نه دیگه کسی می تونه بخوره نه چیزی.

این واسه رژیمیا که نمی خوان تو مهمونی چیزی بخورن، اما اونایی که میرن مهمونی و نمی دونن چی بخورن، خب مسلمه که کالری شماری اینجا بسی جواب میده، سریع کالریه همه چی رو محاسبه کنید و بعد تا اون مقداری که می تونید بخورید، من خودم میرم مهمونی اولش مثلا چایی و شیرینی میارن، من چایی با 1 قند می خورم، بعد شام میارن، مثلا زرشک پلو با مرغ، من یه تیکه سینه بزرگ مرغ و با ترشی و یا سالاد بدون سس میدم بالا، برنج و سس و نوشابه نمی خورم. میوه میارن، مثلا میگیم یه سیب و یه پرتقال و یه خیار و یه کیوی، 1/4 سیب+ 1/4 پرتقال و تمام کیوی رو می خورم خیارم میزارم واسه صابخونه :) والله

حالا مثل میگیریم صابخونه بعد شام شیرینی تر بیاره با چایی و شیطان رجیم در ن نفوذ کنه و بگه نیلوفرررشیرینی بخورررررر، من یه شیرینی بر میدارم، سعی می کنم کوچیک ترین مدل شیرینی تو ظرف و بردارم، می زارم تو بشقابم ، اونم فقط نصفشو می خورم و بقیه رو میزارم تو بشقاب! به این می گن قانون حیف و میل ، سیب و شیرینی حروم بشه بهتر از اینه که اندام من حروم و خراب و داغونن بشه، واقعا عادلانس.

خب حالا که شیطون سر منو گول مالیده و من نصفه شیرینی خوردم واسه سوزوندن این کالری بیخود اضافه باید یه خاکی تو سرم بریزم؛ که یا شب که میام خونه 30 دقیقه هولاهوپ می زنم یا 10 دقیقه طناب، یا فردای اون روز از خیر ناهارم می گذرم و سالاد کاهو می خورم! گاهی وقتا که شیطون همچین وسوسه های شنیعی میکنه منو من به 10 دقیقه طناب آخر شبم فکر می کنم یا اینکه باید ناهار فردامو از دست بدم، همون موقع است که یکی محکم می زنم بر دهان شیطان و ردش میکنم بره دنبال یکی دیگه، قانون این مساله هم اینه که هرگز و هرگز و هرگز شما نباید 2 وعده پشت سر هم این کارو تکرار کنید، به هیچ عنوان نذارید وعده های تلافی روی هم انباشته بشه، و اصلا از یکی تجاوز کنه، مثلا من امشب تو مهمونی شیرینی بخورم با این احتساب که فردا ناهار نمی خورم، بعد فردا سر ناهار، بگم حالا ناهارمم می خورم ولی به جاش 2 شب شام نمی خورم، اصلا همچین کاری نکنید تا تلافی یه پرخوری رو در نیاوردید سراغ بعدیش نرید. البته اینکار واسه اونایی که نمی خوان وزنشون اضافه بشه و یا تو دوره تثبیت هستن، اونایی که رژیمم شیطون غلط میکنه گولشون بزنه... چقدر حرف زدم،‌ وایییی

2740

چند غذای ساده و رژیمی و خوشمزه

اول از اینکه همیشه یک ربعی قبل از غذا 1 لیوان آب بخورید؛ و همیشه غذاهاتون رو تزئین کنید و خوشگلش کنید، بعدشم هرگز با خانواده غذا نخورید و سر یه میز یا سفره نشینید.

1. یک یا دوتا سینه مرغ و آب پز کنید و با ادویه و ا تخم مرغ چرخ کنید، بعد مایع به دست اومده رو به شکل همبرگر در بیارید، هر چند تا که شد، یعنی دایره ای به اندازه ی یک کف دست و قطر 1 سانتی متر؛ بعد هر کدوم جدا بسته بندی کنید و تو فریزر بزارید، تا چند نوبت داشته باشید، هر بار برای پختش 1 دونه رو در داخل تابه تفلون یا با نصف لیوان آب و شعله ی کم بخار پز کنید؛ یا با 1 قاشق روغن زیتون بزارید سرخ شه و یا بزاریدش تو ماکروفر و یا فر، بعد تو بشقابتون کمی کلم بنفش یا کلم سفید و یا کاهو خرد کنید به همراه 1 گوجه ی خرد شده و 1 خیار شور کوچیک و همبرگر مرغ و کنارش بذارید و با لذت نوش جان کنید.

2. یک سینه مرغ و خرد کنید به شکل جوجه کباب تو مایع پیاز و کیوی و نمک و آب لیمو چند ساعت بخوابونید، بعدشم که معلومه سیخ کنید و کباب کنید و با همون بشقاب سالاد لذتشو ببرید.

3. گوشت گوساله بخرید، مثله همون همبرگر به اندازه ی 1 کف دست ولی قطر نیم سانتی متر برش بدید، بعد رو تیکه گوشتتون خیلی کم فلفل سیاه و نمک بزنید و یا با گوشت کوب بکوبیدش و یا با پشت ساتور بزنید روش تا کمی ساتوری یا کوبیده بشه،‌ بعد تو همون مایع جوجه کباب با این تفاوت که کیوی رو بیشتر کنید و آب لیمو نریزید بخوابونیدش و بذارید 24 ساعت تو مایع بمونه، بعد تو این توریهای مخصوص کباب رو شعله کبابش کنید و با بشقاب سالادتون نوش جان کنید، شاید یکم سفت باشه ولی دلچسبه

4. بورانی اسفناج درست کنید البته با ماست کم چرب، به اندازه یک کاسه متوسط و توش 1 مشت نون جو خرد شده بریزید و به جای یک وعده خوشمره نوش جان کنید، نون جو خشک تو همه نون فانتزی ها هست ولی سوپری ها هم دیدم دارن، 3 تا نون جو خشک که شکل نون بربری داره بسته بندی کردن می فروشن،‌ هر کدوم از نون ها رو برای 3 وعده استفاده کنید. خردش کنید و بریزید تو بورانی اسفناجتون

5. 1 یا 2 خیار خرد شده به همراه نصف قاشق نعنا و 1 قاشق شوید و ماست کم چرب بریزید در داخل 1 کاسه متوسط و بهش 1 مشت از همون نون جوهای خشک اضافه کنید، عالی میشه و نوش جان کنید

6. 1/3 تن ماهی که ترجیحا بی روغن باشه یا با روغن زیتون باشه ( من تن روغن دار و از تو قوطی در میارم طوری که روغنش ته همون قوطی بمونه، واسه 10 ثانیه میگیرم زیر شیر آب، بی مزه میشه ولی سالم تر میشه) به همراه 1 قاشق غذاخوری بورانی اسفناج و 1 گوجه و 1 خیار شور کوچیک داخل بشقابتون تزئین کنید و بعد میل کنید.

7. 1 تخم مرف آب پز سفت در کنار 1 هویج رنده شده، یک گوجه و 1 قاشق پنیر رژیمی و تزئین بشقاب عالی میشه

8. نصف سینه مرغ و با آب نسبتا زیاد آب پز می کنیم، بهش 1 سیب زمینی خیلی کوچیک، 1 هویج کوچیک و 1 پیاز کوچیک که ریز خرد کردیم و 1 مشت نخود فرنگی به مرغمون اضافه میکنیم به همراه کمی نمک و فلفل سیاه و بذارید خوب جا بیوفته و یه سوپ خوشمزه بخورید.

اینا تقریبا چیزایی که من خودم واسه وعده های غذام می خورم، البته بیشتر از هر کدوم 1 وعده در روز و وعده بعدی رو سالاد کاهو و یا سالاد کرفس خالی می خورم. حالا اگه چیزای دیگه هم یادم اومد میام می نویسم، یه لیستم اون اولا گذاشتم تو وب از غذاهای رژیمی که اونم یه چیزایی تو هست، حالا اگه بازم چیزی یادم اومد میام می نویسم، امیدوارم به دردتون بخوره....

سلام عزیزم 

خیلی تاپیک خوبیه و مطالب خوبی داری .

میشه منو لایک یا ریپلای کنی تا گمش نکنم؟؟؟

با اینکه به علاقه مندی هام اضافه میکنم ولی میره قاطی تاپیکها گم و گور میشه خخخخ

خدایا بی نهایت شکر🙏🌹دوست خوبم میشه براحاجتم دعا کنی و یه صلوات مهمونم کنی؟ممنون🥰😘

خوراک نوشت امروز

97.5.30

صبحانه دوعدد نان سخاری ی قاشق چای خوری عسل100

ناهار ی لیوان عدس پخته شده200

میان وعده یک عدد بیسکوییت صاقه 60

شام سالاد و یک عدد میوه 100کالری

460کالری

سلام عزیزم  خیلی تاپیک خوبیه و مطالب خوبی داری . میشه منو لایک یا ریپلای کنی تا گمش نکنم؟؟ ...

دوستم اینجا همیشه بروز میشه و مطلب میذارم سر بزن خوشحال میشم  

سلام من هم میخوام وزن کم کن  اول بگم من ماه رمضون با ۱۰۰۰ کالری در روز خیلی کم کردم  ولی ...

سلام دوستم ی  دور مطالبمو بخون نگو زیاده بخدا همشو از مطالب پزشکا و کسایی ک وزن کم کردن برمیدارم و مقداریشم تجربه شخصیمه برای تقویت انگیزه اونجاها نوشتم چکار کنی

برای وزنت با فرمولی ک دادم کالریتو حساب کن نتونستی بگو برات حساب کنم 

خوراک نوشته روزانتو بذار اینجا و قسم بخور راستشو بگی و دروغ ننویسی اینجوری اگه بخای زیاده روی کنی خجالت میکشی و نمیخوری

از مطالبم جاهایی ک فکر میکنی بدردت میخوره مث خوراکی ازادو اینا رو یادداشت برداری کن

2706