2737
2739

23 سالمه 

دبیرستان ریاضی بودم همه معلما میگفتن باهوشم سوالای سخت و چالشی همیشه حلالش من بودم،اما فقط هوشم خوب بود درسخون نبودم فوقش شب امتحان یه دور میخوندم کتابو ،نمره هامم بد نبود معدل دیپلمم 18.86 شد

سال کنکور هیچی نخوندم ،رتبه ام 8هزار شد،اصلا انتخاب رشته نکردم یهو نمیدونم چجوری تصمیم گرفتم تجربی کنکور بدم

اون سال هم باز تلاش چندانی نکردم خودم نشستم زیست خوندم کلاس اینا هم نرفتم،رتبه ام شد11هزار اما اینبارو انتخاب رشته کردم ،باز خودم مشاوره نرفتم،افتضاح ترین انتخاب رشته ممکنو انجام دادم و زیست شناسی جانوری قبول شدم رفتم دانشگاه یک سال گذشت باز کک افتاد تو جونم گفتم این چه رشته ایه من میخونم؟!من لیاقتم بیشتر از ایناس در نتیجه انصراف دادم

و برگشتم که باز شانسمو تو کنکور امتحان کنم،همیشه وقتی یه تصمیم میگیرم اولش خیلی مصمم اما بعدش بادم خالی میشه خلاصه اون سال هم اولاش خوب بود بعد سرد شدم و نخوندم اصلا رتبه ام افتضاح شد 

باز از رو نرفتم گفتم امسال فرق میکنه الان بیس روز دیگه کنکوره و من میدونم باز نتیجه خوبی در انتظارم نیست،نمیدونم واقعا چیکار کنم 

هر چی شد انتخاب رشته کنم؟!میدونم باز پشیمون میشم

کنکور سال بعد شرکت کنم؟؟!!!میترسم باز گاگول بازی در بیارم و بازم هیچی

تو فاز ازدواج هم نیستم که بگم بشینم شوهر کنم

بخدا از دست خودم خسته شدم شما بگین من چیکار کنم؟!شدمم مسخره بین فامیل هی کنکور و هی هیچی    

اصن کسی که هزارتا کنکور داده دید شما چیه بهش😞

حس میکنم پیر شدم و تو زندگیم به هیچ جا نرسیدم

واقعا هم سنم رفته بالا و موندم!

کلا سرمو بزارم بمیرم بهتره بخدا

#مادر_کنکنور_ایران!

وقتی فهمیدم دنیا یه غوله زشته نشستم و ناخوناشو لاک زدم:)
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بشین بخون. تو‌استعدادشو داری حیفه 

فقط پشتکار نداری 

اونم باید برنامه ات دقیق باشه ک بفهمی هر قدمی ک امروز برمی‌داریتو‌کل سالت تاثیر داره 

این نظر منه اگر مخالفی و اماده بحث ، متاسفم من اصلا حوصله بحث ندارم پس ریپلای نکن 
2728
خب سال دیگه هم وضعیتت همینه ب نظرم بیخیال شو امسال انتخاب رشته کن و ادامه رده

اراده ندارم نمیدونم واقعا،کسی که بشه 5 کنکور ،آدمه کلا؟!

ی رشته بدون کنکور انتخاب کن برو

البته ان شاءالله امسال نتیجه خوبی میگیری ولی واقعا اگه اونی نشد که خیال میکردی بزار همون خیال بمونه و بدون کمکور ی رشته انتخاب کن برو بخون 

2740

اگه هی تنبلی کنی،دیگه فرصت پیدا نمیکنی و سرت بی کلاه میمونه و حسرت میکشی به این روزا که چرا نخوندم

همسرمهربونم💏چهل سال بعدجلوی آینه موهایم را شانه کنم..👵روسری آبی ام را بپوشم وآرام آرام بروم توی آشپزخانه..نگاهت کنم و بگویم :دیدی گفتم میان ..لبخند بزنی☺بگویی : چقدر قشنگ شدی😍یاد وقت هایی بیفتم که جوان بودم.👩ناراحت شوم که پیر شده ام 👵..زشت شده ام ..و تو باز بگویی با موهای سفید بیشتر دوستت دارم👵و من مثل بیست سالگی هایم ذوق کنم😍سر بزنم به قیمه ای که برای بچه هایمان پخته ام ..🍲بعد تو از نوه ی آخرمان بگویی.بگویی این فسقلی عجیب شبیه تو شده..من برایت چای بریزم.☕بچه هایمان بیایند.مدام بگویم :قند نخور آقا.چایی داغ نخور .. بذار سرد شه..تو لبخند بزنی☺من مثل چهل سال پیش شوم و جلوی بچه هایمان سرم را روی شانه ات بگذارم ..💑نوه هایمان را بغل کنیم .👶دخترهایمان سالاد درست کنند و غذا بیاورند ..پسرها سفره بیاورند و بشقاب بچینند..پسر اولمان بگوید :هیچی دستپخت تو نمی شه مامان..عروسمان خودش را برایش لوس کند و بگوید:پس دستپخت من چی ؟!پسرمان نازش را بکشد😍ما از حال خوششان ذوق کنیم ..زیر گوشت بگویم : مرد زندگی بودن را از خودت یاد گرفته.❤باز هم نگاه های مهربانت.👀و باز هم درد زانوهایم یادم برود ..بچه ها بروند خانه هایشان ..ومن از خوشحالی ده بار بمیرم که چهل سال است تو را دارم ..💏
عزيزم امسال حتما برو دانشگاه با هر رتبه اي و هر رشته اي همين دانشگاه رفتن شايد به زندگيت جهات ...

دانشگاه رفتم بعد یه سال انصراف دادم ،همه اش میگم بهتر میشم ولی هی بدتر و بی اراده تر میشم،

۲۳ که سنی نیست خودتو نباز  زندگیتو بساز نشین تو خونه فکر و خیال کن الکی برنامه بریز برای ایندت ...

آخه چجوری؟!شدم انگشت نمای همه،یه سال طبقه ی بالای خونه ماانبزرگم درس خوندم تا قیام قیامت منتش سرمه،هیچیم نشدم فقط سرکوفتش مونده برام

هیچی نخوندی هشت هزارشدی؟؟؟؟؟تجربی یازده هزارشدی؟؟؟باید بگم سال بعد یکم بخونی دکترشدی

خودم میدونم اگه بخونم واقعا میشه،ولی همون قسمت اراده ام لنگ میزنه،بعد از چند سال از خودم ناامید شدم که اصلا تغییر میکنم؟!

2706