2737
2739

یه عده میگفتن چرا اونا هنوز میمونن و ما انسانیم؟

یه عده دیگه میگفتن پس میمونا باید بتونن ما رو باردار کنن و چون نمیتونن پس از یک نژاد نیستیم .‌‌‌‌..

خب در مورد سوال اول اینکه در حال حاضر ما و میمون ها دو گونه مجزا هستیم و گذشته خیلی دور باهم از یک گونه بودیم و نه تنها ما و میمون ها بلکه خیلی از گونه ها با هم خویشاوند بودن مثل مار پیتون و سوسمار ها ....

سوال اول: ما دو نوع گونه زایی داریم ، گونه زایی هم میهنی و گونه زایی دگر میهنی...

گونه: به افرادی در یک مکان و در یک زمان زندگی میکنن و میتونن با هم آمیزش کنن و زاده های زیستا و زایا ب وجود بیارن.‌‌‌.

...

گونه زایی دگر میهنی: گاهی بر اثر رخداد های طبیعی و سد های جغرافیایی یک جمعیت ب دو قسمت جدا گانه تقسیم میشه و حالا  دو قسمت در اثر جهش و نوترکیبی و ....به مرور زمان متفاوت و متفاوت تر میشن و از اونجایی ک با هم شارش ژنی ندارن  در نهایت به دو گونه مجزا تبدیل میشن و حتی اگ کنار هم بمونن میتونن آمیزش کنن اما زاده ای ب وجود نمیارن.....

گونه زایی هم میهنی: جدایی جغرافیایی اتفاق نمیفته اما جدایی تولید مثلی اتفاق میفته یعنی با وجود اینکه جمعیت در یه مکان زندگی میکنن میتونن با هم آمیزش کنن اما زاده ای نمیتونن ب وجود بیارن که علتشم میتونه جهش تو سلول های جنسی باشه ......

حالا تصور کنین زمانای خیلیی دور میمونا که شاید اون موقع میمون ها ظاهر متفاوت تری نسبت ب الان داشتن کنار هم زندگی میکردن تحت شرایط محیطی و جهش و.‌..بینشون جدایی تولید مثلی اتفاق میفته و در نهایت چه اتفاقی میفته؟ یه عده میشن انسان یه عده همون میمون باقی میمونن یا شایدم تغییراتی کرده باشن اما زیاد نه‌....

حالا ممکنه بپرسین چرا اونا همونطور موندن و ما انسان شدیم؟ جهش چیزیه که ب صورت تصادفی اتفاق میفته و ممکنه همیشه پیش نیاد ....

نمیگم حتما این نظریه درست هست اما خیلی منطقی بنظر میاد....

لطفا بحث دینی نکنید چون من هیچ جوابی ندارم بدم

۱۴۰۳/۰۲/۳۰ (بهرام تو که گور میگرفتی این همه عمر دیدی که چطور گور بهرام گرفت؟!)

منم سوادی در ایم مورد ندارم و اینا رو از زیست دوازدهم آوردم البته تو زیست در مورد نظریه تکامل چیزی نگفته و کاملا رد شده‌س

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731

اصلا منطقی ب نظر نمیاد 

ب هر حال هر کسی ی نظر داره داروینم قطعا ی دلیل داشته ک این حرفو زده 

ولی الان دیگه کامل رد شده

ولی مگه میشه ی سریا تکامل بیابن ی سریا نه 

ما امسال اینو تو فلسفمون داشتیم و منم دقیقا این سوال ها برام پیش اومد 

معلممونم گف ببین چقدر واضحه ک تفکرش اشتباهه ک توئه دانش اموز ک فقط ی ذره از فلسفه رو میخونی هم میتونی اینو بفهمی

کوروش بزرگ : من اگه پیامبر بودم،رسالتم شادمانی بود و بشارتم آزادی و معجزه ام خنداندن کودکان.... نه از جهنمی میترساندم و نه به بهشتی وعده میدادم تنها می اموختم اندیشیدن را و انسان بودن را...
2740
اصلا منطقی ب نظر نمیاد  ب هر حال هر کسی ی نظر داره داروینم قطعا ی دلیل داشته ک این حرفو زده&nb ...

عزیزم خیلیا هنوز قبولش دارن و فقط بخاطر دین مسیحیت و اسلام قبولش ندارن

اگ ما نسل میمون ها باشیم پس آدم و حوا چی میشن؟ این دلیلی هست ک خیلیا قبول ندارن

شما بر چه اساسی میگی درست نیست و منطقی نیس؟

تمام این چیزای من گفتم همش زیست بود بجز نظریه تکامل

اصلا این تاپیک اینجا فایده نداشت خیلیارو دیدم  که اصلا بدون اینکه مطالعه ای از پایه ترین مباحث ژنتیک که ساده ترینش میشه کتاب دبیرستان داشته باشن فقط از روی تعصب بحث میکردن و واقعا جای تاسف داشت...

به دی ان ای باکتری و میتوکندی و کلروپلاست میگن دنای حلقوی🐳

یه سوال جالب برای رد این نظریه اینه که چرا الان میلیون ها میمون هستند و میلیاردها آدم ولی اون موجودات جهش یافته ی بینشون حتی یکی هم وجودنداره ؟مگه اونا از میمونه پیشرفته تر و باهوش تر نبودن چطور شد میمون‌ها منقرض نشدن ولی اونا شدن؟

این اشکال آموزش و پرورش ماست که یه نظریه منسوخ شده رو داره تو ذهن بچه هامون به جای علم جا میندازه

اصلا از نظریه تکامل حرفی زده نشده....

و این خود علمه تو همه دنیا تدریس میشه و نمیتونن حذفش کنن و چون کاملا منطقیه

دی ان ای ما و گونه ای از میمون ها فقط ۲ درصد با هم متفاوته این نمیتونه دلیل باشه؟

شما میخوای یکی رو بفهمی پدرش کیه؟ آزمایش دی ان ای میگیری

عزیزم خیلیا هنوز قبولش دارن و فقط بخاطر دین مسیحیت و اسلام قبولش ندارن اگ ما نسل میمون ها باشیم پس ...

اگه قرار بود میمونا تکامل پیدا کنن همشون پیدا میکردن چرا ی سری هاشون موندن 

زیست یچیز گفته درست 

تاریخ چی؟

چرا هیچی ازشون نیست حتی ی ذره 

اکثر فلاسفه ی غربی مادی گرا و تجربه گرا بودن و عجیب نیست تو زیست ک تجربیه ردش نکنن 

ولی برا مایی ک انسانی میخونیم کاملا غیر منطقی و رد شدس 

شمارو یجور قانع میکنن مارو یجور🥲😂

کوروش بزرگ : من اگه پیامبر بودم،رسالتم شادمانی بود و بشارتم آزادی و معجزه ام خنداندن کودکان.... نه از جهنمی میترساندم و نه به بهشتی وعده میدادم تنها می اموختم اندیشیدن را و انسان بودن را...
2706