2733
2739
عنوان

یه قانون مسخره از روشن فکرای سایت!!!

| مشاهده متن کامل بحث + 3299 بازدید | 193 پست

اصلا بزایین هر سال یکی ولی خواهشا از بقیه نخواین که چون نیازهای اولیه بچه شون رو تهیه کردن جلو چشم شما و بچتون ظاهر نشن تا بچه تون غصه نخوره 

خداوندا به من آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را که نمیتوانم تغییر دهم و به من قدرتی عطا فرما تا تغییر دهم آنچه را که می‌توانم و دانشی ده که فرق این دو را با هم بدانم 
تو فامیل ما یه بچه پولدار بود که هرچیزی رو اولین بار تو اتاق اون می‌دیدیم ،الان چهل سالش بیشتره و بی ...

حالا مثلا نهی کنیم چی میشه! بدِ هر کی در حد یکی دو تا بچه داشته باشه؟ اونیم که صفره صفره اصلا هیچی

مثلا میترسین امکانات کشور بی استفاده بمونه یا کمبود نیرو کار پاش بیاد کارخونه هامون و اداره هامون بی کارگر و کارمند بشه! فوقش از تعداد بیکاران، ارازل و اوباش،  اسنپیا، کولبر و کارگری که ۶ ،۷ تومن میگیره و تو حلبی آبادای اطراف شهراست کمتر میشه و...

پ ن پ عین افغانیا بدون فکر ۶ تا بچه بیاری بریزی تو خیایون خوبه! 

خداییش بیاین ظاهربین نباشیم 😒  ؛ بعضیا ممکنه در ظاهر کمی بی شعور به نظر بیان , اما وقتی باهاشون حرف می زنیم و بیشتر می شناسیمشون ؛ می بینیم که در باطن خیلی بی شعــورترن ...😂🦋            
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

یکی از همسایه های  ما پدر مادر بی سواد بودن و سطح مالی رو به پایین هفت تا بچه داشت از  دان ...

اون قدیم بوووود کنکور الان واقعا نمیشه کلی هزینه داره

چند سال پیش یه بررسی کردن دیدن بچه هایی که شریف قبول شده بودن اکثرا از دهک دهم بودن 

درسته سختمونه ولی میرسیم به جایی که حق مونه ✌🏻✨
واقعيتش تو فاميل ما هركي دستش به دهنش ميرسيد بچه هاش خوشبختن وپولدارتر از پدرومادر كسايي هم كه كم بض ...

تو‌واقعیت جامعه همینه عزیزم

پول سلامتی فکر و‌جسم - خوش اخلاقی- خوش فکری- زیبایی میاره

فقط 26 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
2731
واقعيتش تو فاميل ما هركي دستش به دهنش ميرسيد بچه هاش خوشبختن وپولدارتر از پدرومادر كسايي هم كه كم بض ...

دقیقا ما توی فامیلمون داریم پولداره املاک‌ و زمیناشو داده دست پسراش و روز به روز پولدارتر میشن بدبخته هم پسرش روی ماشین کار میکنه و با این تورم هر روز فقیرتر

خداوندا به من آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را که نمیتوانم تغییر دهم و به من قدرتی عطا فرما تا تغییر دهم آنچه را که می‌توانم و دانشی ده که فرق این دو را با هم بدانم 
آره جدیداً این مدلی شده‌ . چون فقط همینا پول کلاس کنکور و بهترین معلم ها رو دارن. و دوم اینکه یجوری ...

آره

الان خواهر همسر من تو تجربی سه رقمی بود زمان کنکور خودش

الان یکی از رشته های علوم پزشکیه

و من میدونم که همه جووووور امکانات تحصیلی براش فراهم بود و حسابی خرجش میکردن

در حالی که خود من سال ۹۷ که کنکور داشتم،خرج آموزشگام کلا شد ۱۰ تومن(اون موقع مثلا غیرانتفاعی متوسط ۱۷ تومن بود)،واسه ۱۰ تومنی که دادن اون سال و فقط همون یه بار خرجم کردن واسه کنکور هزار بار سرم منت گذاشتن،شریفم که نیاوردم انگار جرم کردم

با این که دانشگاه خوبی رفتما،ولی به چشمشون نمیومد

مدامم عید سال کنکور فحشم میدادن که به خاطر تو نمیشه مهمون بیاد،ایشالا مرده شور خودت و کنکورت رو ببره

با احترام،درخواست دوستی پذیرفته نمیشود//💍🤍👩‍❤️‍👨
عزیزم مداد رنگی بود نداره داره؟ آجیل چی؟ بعضی خوراکی ها خیلی بودارن و آدم خیلی هوس میکنه شاید بتونه ...

میشه بنظر خودت که بچه ات هیچوقت حسرت چیزی رو نخوره؟

خب این فکر شمام همچین درست نیستا...

وقتی بچه میاری و می‌دونی نداری گیلاس بخری لابد یه راهی پیدا کردی واسه اینکه بخوای بچه رو عقده ای بار نیاری! 

نو کبابی رد نمیکنی که حسرت نخوری؟ 

عزیزم ما حسرت نون فانتزی که بو هم نداشتم می‌خوردیم! 

والا چیشد نه مردیم نع عقده ای شدیم نه حتی به پدر و مادرمون گفتیم...چیشد حالا؟ همیشه که ۲۵ سالم نبوده یه روزی منم ۷ ساله بودم! همینم لوس کردن بچه هاستا

اولین اقدام به بارداری ۱۳ابان ۱۴۰۰ منتظرم همین روزا بیای تو دلم💔 امروز ۷ ابان ۱۴۰۲ و هنوز منتظرم بیای تو دلم مامانی...مامان جان من چه خطایی کردم که خدا تورو بم نمیده؟💔

اینا متاسفانه تو جوابشون باید گفت به همون علت که تو قیافت شبیه ادمه ولی ادمیت نداری . احمق ۷ سال قبلو با الان یکی میکنه . خب شاید بچه هه از کودکی دراونده

شهیدِ خدمت 🪽🥀 ایرانم تسلیت🖤
2740
میشه بنظر خودت که بچه ات هیچوقت حسرت چیزی رو نخوره؟ خب این فکر شمام همچین درست نیستا... وقتی بچه م ...

بچه 25 سال پیشو با الان یکی میکنی

بچه. ۲۵ سال پیش حسرتش چیزای ۲۵ سال پیش بود!

وا خب هرکس تو اون زمان خودش با بچه های همسن خودش زندگی کرده..

اولین اقدام به بارداری ۱۳ابان ۱۴۰۰ منتظرم همین روزا بیای تو دلم💔 امروز ۷ ابان ۱۴۰۲ و هنوز منتظرم بیای تو دلم مامانی...مامان جان من چه خطایی کردم که خدا تورو بم نمیده؟💔
خوب موضوع همينه كسي كه درحد بخور نمير داره چندتا بچه ميخواد چيكار؟؟ 

عزیزم میدونی مشکل چیه؟؟ این که من روزیمو از پدر و مادرم بخوام

اینکه فکر کنم اونا مسئول تمام زندگی من هستن

منظور من از بخور نمیر این بود که نمیتونن به نیازای فرعی بچه مثل انواع اسباب بازی و میوه و ... برسن

ولی خب بهتره آدم وقتی نمیتونه نیاز های اصلی رو برآورده کنه حداکثر دو تا بچه بیاره و بهتره صبر کنه تا اوضاعش بهتر شه ولی فکرشو کن خیلیا اوضاعشون روی یک خط ثابته و بهتر نمیشه

باید در کنار تمام حسراتها حسرت بچه داشتن رو هم بکشن؟ البته که پدر و مادر باید مسئولیت بپذیره اما در مورد بچه باید یاد بگیره تو این دنیا خیلی وقتها پدر و مادر و عزیزانش نمیتونن پشتیبانش باشن و حق نداره به پدر و مادر بگه چرااا منو آوردین این دنیا

ایران تسلیت😭🖤   🌻اللهم العجل لولیک الفرج🌻 میشه با دل پاکت برای آوردن رتبه ای که میخوام تو کنکور صلوات بفرستی💖🥺
میشه بنظر خودت که بچه ات هیچوقت حسرت چیزی رو نخوره؟ خب این فکر شمام همچین درست نیستا... وقتی بچه م ...

منم فکر میکنم تربیت خیلی مهمتره..من خودم به عنوان یک دهه ی شصتی خیلی چیزا نداشتم،یادمه وقتی چیزی می‌خریدم به خودم،عذاب وجدان می‌گرفتم..الآنم اون حس همراهمه..ولی بچه هام همه چی دارن،تقریبا..ولی من بچگیمو با بچگی اینا عوض نمیکنم..من بودم ویک محله بچه😆ایناهم یه خونه ی آپارتمانی وکلی اسباب بازی،یک تلویزیون رنگی بزرگ با کلی کارتن😐هراز گاهی از بچگیام واسه بچه هام تعریف میکنم باحسرت نگاه میکنن😆

مثلا بابام میگفت ما حسرت نخود کشمش رو داشتیم 

ولی خب هرچی فکر میکنم بابامم بدبخت نشد 

رفت کار کرد ساخت بچه هاشم با اینکه همه چی نداشتن 

همشون به ی جایی رسیدن ...

بچه. ۲۵ سال پیش حسرتش چیزای ۲۵ سال پیش بود! وا خب هرکس تو اون زمان خودش با بچه های همسن خودش زندگی ...

زمان ماچون خانواده ها زیاد بچه میاوردن اکثرا توی همون فقر نسبی بودن و چون شبیه هم بودن حسرت نمی‌خوردن ولی الان فرق کرده تعداد بچه ها کمتر شده و رفاه خیلی بیشتر به چشم میاد و اونی که نداره خیلی آسیب پذیرتر میشه مثلا میشه به یه بچه هفت ساله الان حالی کنی که حتی گوجه سبز دلت نخواد چون پول نداریم 

2706