2733
2734
عنوان

تل گیر

| مشاهده متن کامل بحث + 52857 بازدید | 70 پست
واقعا شما میذارید یه ادم غریبه که نمیشناسید توی دهن بچتون فوت کنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نمیترسید بچتون مریضی بگیره...من واقعا چندشم شد
منم بچم بد غذاست و الان 5 سالشه و چند نفر بهم گفته بودند وقت یکوچکتر بود ولی من چندشم شد ....
یعنی چیزی گیر میکنه ؟؟!!!!!!!!!!!آخه مگه الکیه چیزی گیر کنه و بمونه ....خوب یا سرفه میکنه یا واکنش میده بچه آدم میفهمه نه اینکه چیزی دائم باشه توی گلوش که نمیتونه نفس بکشه اونوقت
شما رو بهخدا نکنید اینکارو به نظر من که الکیه و باور ندارم

بچه اذیت میشه
دکترها اینهمه سال درس میخونند که ما از علمشون استفاده کنیم .............علم پیشرفت میکنه که بشر ازش استفاده کنه دیگه خوب ببرید یه دکتر حلقشو معاینه میکنه
بچه اذیت میشه هززار مرض میگیره اه اه حالم بد شده از تصورش

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

به حق چیزای نشنیده من که تا حالا نشنیده بودم ..مهدا جان اون لوله جارو برقی خیلی باحال بود اخه مرد گنده چی تو گلوش گیر کرده که با سرفه بیرون نمیاد اصلا چندش ادم میشه کی میاد دهنشو میچسبونه به سوراخهای دماغ یه مرد گنده اییییییییی حالم بد شد
آدرس جاهایی که تلگیر یا قاروق و یا گلو گیر هستند . من ا ینها را با هم جمع اوری کردم تا کسایی که تهران هستند بتونن برن شهر ری- جوانمرد قصاب- خیابان کمیل- خیابان اختری- پلاکشو میگه خونه ی دوم جنوبی. اونجا توی محل همه میشناسنش از هر کی بپرسی همه نشونت میدن خونه اش را. یک آپارتمان نوساز هستش . V J, [23.11.16 07:37] این هم شماره کسی 09197295589 که من می برمش قربانی. سمت امام حسین . خیابان دماوند V J, [23.11.16 07:46] آدرس تل گیر در تهران: تهران - یافت آباد - شهرک صاحب الزمان - خ رضایی - کوچه عباسی-از سمت راست اولین در - خیلی معروفه و از همه جا پیشش میان. V J, [23.11.16 07:47] اسلامشهر خیابن علی ابن ابیطالب کوچه 36 پلاک 22 فکر کنم بپرسین میگن یک خانم پیر V J, [23.11.16 07:53] رباط کریم آدرسش جنب میدان فرمانداری خ امام خمینی همون اولای خیابونه از هر کی بپرسین نشونتون میده پلاکش یادم نیست V J, [23.11.16 07:57] منطقه 17 میدان ابوذر رو به سمت شرق برید،خیابان فلاحی رو برید سمت جنوب، کوچه زارعی،پلاک 67 خاله سیما V J, [23.11.16 07:59] 09124093228 خانم رمضانی سمت امام حسین
2728
این روش کاملا موثره و روی بچه من خیلی خوب جواب داد آدرس هایی که در پست قبل داده شد خانمی که توی شهرک صاحب الزمان بود از اونجا رفته و هیچکس هم نمیدونه کجا رفته. ولی ایشون استاد استادان بودن خاله سیما هم فوت کردند توی فلاح یه خانم دیگه هم هست که اصلا خوش اخلاق نیستند و بسیار بد برخورد میکنند

سلام

مطالب جامع و مهمی رو خدمتتون می گم:

توی این فروم چندین جا در رابطه با این موضوع تاپیک زده شده و چندین جا هم خارج تاپیک صحبت شده اما برای این که بحث رو تموم کنم:

تُل گیری (فارس)/ خاش وگیری (گیلک)/ قاروقی (ترک) نام های مختلف این هست اما نام علمی اون سنگ گلو و خارج سازی اون هست. و قابل توجه عزیزان غرب زده باید بگم نام انگلیسی این موضوع: Tonsillolith هست که با سرچ در اینترنت و یوتویوب می تونید ببینید که مادر های غربی و امریکایی خودشون در این کار تخصص دارند و تل بچه هاشون رو می گیرند و ابزار های خاصی هم برای این کار توی داروخانه هاشون هست که سالی چندین میلیون فروش می ره. (https://tonsilstoneremoval.org)

یه کلیپی هم توی اینترنت هست با نام : رواج تل گیری در آمریکا و اروپا و مانع تراشی برای تل گیران در ایران می تونید سرچ کنید و نگاه کنید

اما کمی توضیح علمی:

در گلوی انسان بافتی وجود داره به نام لوزه که حفره های ریز زیادی داره. در کودکان که هر چیزی رو توی دهنشون می کنند پیش میاد که گه گاهی چیزی داخل لوزه فرو می‌ره و گیر می کنه و عفونت می کنه! مثلا هسته ی آلبالو! گوله ی پرز فرش یا عروسک یا یه تیکه پاک کن.

اما در بزرگسالان هم پیش میاد که باز دچار این مشکل بشوند که دلایل مختلفی داره : مثلا شکل لوزشون خاصه یا ورم داره یا این که در بچگی خیلی چیز میز گیر کرده و سوراخ های لوزه گشاد شده یا این که متاسفانه غذا رو نجویده قورت می دن که در ایرانی ها رایج هست.

بعضی دکتر های غربی (غرب زده) عمل در آوردن لوزه رو پیشنهاد می کنند که به اصطلاح بهش می گن لوزه سوم که این عمل این مشکل رو به کل حل می کنه اما متاسفانه مشکلات دیگه ای به وجود میاره. از جمله این که افرادی که لوزه ندارند به جای سرماخوردن های ساده سینوزیت های طولانی و بدی رو تجربه می کنند. و صداشون بد و تو دماغی می شه و همواره باید گلو صاف کنند و دایما احساس گرفتگی گلو دارند چون در نبود لوزه آب دهن می چکه روی دریچه ی نای (حنجره)

اما در رابطه با روش های تل گیری:

اولا که یه فوت و اینا مشکلی ایجاد نمی کنه و هیچ کس رو مریض نمی کنه. برید خط تولید دارو ها و موادشون رو ببینید و ...

دوما هر تل گیری یه روش داره مثلا حرفه ای ها فقط از زیر گلو و از لمس روی گردن  تل گیرند و جسم خارجی می افته روی زبون یا این که دستکش می پوشن و لوزه رو با زاویه ای خاص لمس می کنند تا تل در بیاد اما گه گاهی هم هست واقعا باید با ابزار در آورد یا این که با با فشار آب نمک شستشو داد.

اما در کل برای این که هیچ وقت تل گیر نکنه براتون:

• همیشه غذاتون رو کامل کامل بجوید.
  • هر روز صبح که مسواک می زنید بعد از مسواک آب ۴۰ درجه و نمک دریا داخل بینی بکشید و فین کنید بعد هم محکم داخل گلو قرقره کنید.
  • برای بچه ها هم مراقب باشید که چیزی تو دهنشون نگذارند.

حالا شما مختارین بچه هاتون رو ببرین دکتر و بیمارستان چندین روز بستری و پول بسیار زیاد میلیونی و انواع دارو های مضر به خوردشون بدید و درمان نشوند یا اول از همه با ۱۰ هزار تومن چک کنید که آیا این مریضی یه تل عفونی شده ساده هست یا نه.

• وسلام
  • یا علی
2740

سلام دوستان منم خواستم تجربه خودمو بگم،۳روز بود حس میکردم تو گلوم چیزی گیر کرده روز اول خواستم برم دکتر مامانم گفت دکتر فایده نداره باید بری پیش تل گیر،خلاصه روز دوم از همین تاپیک ۲تا شماره پیدا کردم که تهران باشن و رفتم،اولی که اصلا هیچ الکی ماساژ داد و گفت از زیر دست من رد گفتم من هنوز حسش میکنم،رفتم پیش یه خانوم دیگه مسن بودن ۷،۸ بار تو بینیم فوت کرد خیلی حالم بد شد و ببخشید عوق زدم اون شب ۲تا تکه سیب زمینی از گلوم پرید بیرون ولی هنوز بازم مونده بود،به اون خانومم گفتم هنوز مونده گفت نه جاش زخمه،ولی اون شب نمیتونستم بخوابم اذیتم میکرد که روز سوم خالم یه ادرس داد اسلامشهر بود راهش برام دور بود ولی مجبور شدم برم،خانومه میانسالی بودن و باتجربه با اولین فوت یه تکه غضروف مرغ از گلوم پرید بیرون در ضمن اصلنم حالم بد نشد و عوق نزدم،اخرین وعده قبل از اینکه اینجوری بشم مرغ خورده بودم،خدا خیرش بده اون خانومو هزینه هم ۳۰ تومن شد،شماره تماس اون خانوم ۰۹۱۹۵۷۱۵۷۱۰ خانوم حیدری

ادرسشونم اسلامشهر،موسی آباد،خ علی بن ابیطالب،نبش خ مومنون جنب سوپر مارکت زنگ اول

سلام مطالب جامع و مهمی رو خدمتتون می گم: توی این فروم چندین جا در رابطه با این موضوع تاپیک زده شده ...

من که امشب تجربه کردم واقعا درسته تل گیری،خانومایی که میگن یعنی ادم گنده نمیتونه با سرفه کردن چیزی که مونده تو  گلوش رو دربیاره باید خدمتشون عرض کنم که تا سرشون نیاد متوجه نمیشن چجوریه،اون تکه غذا جایی گیر میکنه که نه خارج میشه و نه پایین میره،من ۳ روز باهاش درگیر بودم و هررررر کاری کردم در نیومد که نیومد،چاره ش فقط یه فوت بود

آدرس جاهایی که تلگیر یا قاروق و یا گلو گیر هستند . من ا ینها را با هم جمع اوری کردم تا کسایی که تهرا ...

قربانی من رفتم متاسفانه اصلا راضی نبودم،یکم ماساژ دادو گفت رد کردی رفت پایین هرچی گفتم هنوز هست قبول نمیکرد میخواست ۶۰ تومنم بگیره ازم که اخر ندادم بهش

سلام ستاره جون من رفتم پیش همین خانمی که گفتی تهرانه،کارش خوب بود،پسرم هم خوب غذا میخوره،هم راحت شبا ...

سلام ببخشید چجوری دراورد ،چندبار فوت کرد،اگه امکانش هس بگین ،دخترم ومیخام ببرم