2733
2739
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2433053 بازدید | 51233 پست
کار درمان و گفتار درمان . روزی ۳ ساعت ولی دارو نه . خیلی تحقیق کردیم و قانع نشدم داروها موثره 

یعنی از سه سالگی تا الان هر روز روزی سه ساعت کلاس داره؟

خدا اگر بخواهد غیرممکن، ممکن می شود ... خدایا شکرت ...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پسر من خیلی علایم شدیدش را نشون نداد و نمیده . اما من چون برادرم و پسر خواهرم اوتیسم دارن و بزرگشون ...

سلام عزیزم خدارو شکر بخاطر این همه پیشرفت خوب خواهرزادتون،انشاالله همیشه موفق باشن،از دیدن پیشرفت خواهرزادتون خیلی حس خوبی گرفتم وامیدوار شدم،اگه امکان داره لطف کنید ونظرتونو درمورد دختر من هم بگید،دوسال وهفت ماهشه از هیجده ماهگی متوجه مشکلاتش شدم که مشکلاتش خیلی هم زیاد بودن ،تا الان داره کاردرمانی ذهنی باهاش کار می‌کنیم تو این مدت پیشرفت خوبی داشته ولی هنوزم مشکلات زیادی داره،شرایطشو ندارم برای گرفتن تشخیص ببرمش جایی،مثلا تو این سن هنوز دست غالبش مشخص نیست  ی بار مداد رو دست چپ میگیره ی بار دست راست همیشه هم مداد اشتباه میگیره فقط هم خط خطی میکنه ، ی دایره کج وکوله هم بلده بکشه، دمپایی میپوشه ولی هیچوقت دمپایی رو درست نمیپوشه همیشه برعکس میپوشه،شیر وکیک که میخوره کیک رو با دستاش پودر میکنه و میریزه داخل لیوان شیر  وبعد پخش زمین میکنه،کلمات وحرفایی  که میگه همه رو حفظ کرده واز این واون شنیده ،البته دیگه بخاطر تکرار زیاد وکاربرد زیاد اونا رو درست بکار میبره،ولی از خودش هیچی نداره که مثلا بگی بتونه از دل حرفای دیگران خودش هم ی چیزی در بیاره و ی چیز جدید بگه،همش تکرار وتولید کلا ی تقلید کار حرفه ایه،درکش ب نسبت هم سنجش پایینتر و تئوری ذهن نداره،مثلا هنوز درکی از خجالت کشیدن وعیب بودن ،صبر کردن،انتظار کشیدن ،عجله کردن واینا رو اصلا نداره،قدرت تخیل نداره،و حافظه شنیداری ودیداریش هنوز ضعیفه،هفته ای دو جلسه کاردرمانی ذهنی باهاش کار میشه البته پیشرفت هم داره ولی من خیلی نگران آینده ام ،همش میگم واقعا این میتونه بره مدرسه،چطور میخواد خوندن ونوشتن یاد بگیره،بخاطر همین وقتی دیدم شما ازپیشرفت خواهرزادتون نوشتین خیلی خوشحال وامیدوار شدم امکان داره دختر من هم اینطور پیشرفت کنه؟

2731
سلام عزیزم خدارو شکر بخاطر این همه پیشرفت خوب خواهرزادتون،انشاالله همیشه موفق باشن،از دیدن پیشرفت خو ...

به نظرت توقعت از بچه ی این سنی بالا نیست؟ یعنی بچه دو سه ساله باید مدادو درست توی دستش بگیره یا دایره ی میزونو دقیق بکشه؟ من اگه پسرم کارای تکراری یا گیر نداشت اصلا خودمو واسه اینکارا ناراحت نمیکردم بالاخره یاد میگیره حالا یکی دوسال اینور اونور

به نظرت توقعت از بچه ی این سنی بالا نیست؟ یعنی بچه دو سه ساله باید مدادو درست توی دستش بگیره یا دایر ...

آخه عزیزم فقط مشکلش که مداد و دایره نیست ،مشکل اصلیش همون درک کم و نداشتن تئوری ذهنه،اگه من در مورد مداد واین چیزا هم مینویسم بخاطر اینه که میگم شاید شرح حال بهتری بدم و خواننده بهتر  متوجه مشکل بشه ومن رو راهنمایی کنه

آخه عزیزم فقط مشکلش که مداد و دایره نیست ،مشکل اصلیش همون درک کم و نداشتن تئوری ذهنه،اگه من در مورد ...

ولی خب همینکه درست و بجا صحبت میکنه خیلی عالیه یعنی درک داره

باورت میشه من خودم نمیدونم معنی تئوری ذهن چیه؟ اولین بار این کلمه رو همینجا دیدم

مامانای ما هم نمیدونستن راحت بودن بچه ها بزرگ میشدن بدون هیچ مشکلی، ولی ما با این نت خودمونو داغون کردیم😕

آخه عزیزم فقط مشکلش که مداد و دایره نیست ،مشکل اصلیش همون درک کم و نداشتن تئوری ذهنه،اگه من در مورد ...

عزیزم کمتر یکسال دیگه بچت شرو میکنه به حرف های خودانگیخته زدن....بنظرم تو سنش حرف حفظی زدن طبیعیه....

ما این راها رو رفتیم میدونیم.....بنظرم بچت خوبه

2740
سلام عزیزم خدارو شکر بخاطر این همه پیشرفت خوب خواهرزادتون،انشاالله همیشه موفق باشن،از دیدن پیشرفت خو ...

سلام ممنون. چه انتظارات بالایی دارید از بچه ۲ سال ۸ ماهه. چیزایی هم که شما فرمودین معیار تشخیص اوتیسم نیست. فرم Mchat را میدونید چیه؟ با فروهای ASQ ? اونها میگه در هر سنی بچه باید چکار کنه. توی اوتیسم همه چیز حول و حوش توانایی ارتباط اجتماعی ه که شامل زبان، حرکات و تواناهه ها میشه. اگه بگید بچه من اصلا با همسناش ارتباط برقرار نمیکنه، حرف نمیزنه و چند کلمه فقط تکرار، ناتوان از رساندن منظورش، و اینا باید نگران بود! نه مداد دست گرفتن و چپ و راست و … کار درمان ذهنی چیه؟ کی ارجاع داد؟ چه تمرینی انجام میده؟ بچتون در کنار بچه های سن خودش تو جمع متفاوته به نظرتون ؟ اگه بگه اب میخوام چکار میکنه؟ دستتون را میگیره تا لیوان اب یا میگه؟ سوال اره یا نه را جواب میده؟ چقدر سوال جواب میده؟  این فرمها بهتون کمک میکنه چه رنگی بچتون میگیره. میتونید سن پایینتر هم نگاه کنید بزنید asq سایت shmu میاره  به فارسی . نمیشه اینک گذاشت 

اینکه بیایی تعریف حرکتای پیشرفته بچت. ا بکنی در حالی که مادرای اوتیسم هنوز با حرف زدن جمله بچه شون م ...

این چه استدلالیه آخه یعنی شما بیرون با مادرایی که بچه هاشون اوتیسم نیستن ارتباط نداری بچه های دیگه پیشرفتشونو نمیبینی اینجوری باشه که مادرای بچه های اوتیسم باید خودشونو تو خونه زندانی کنن

در ضمن من از پیشرفتای دخترم نگفتم از یه سری ویژگی هاش گفتم هم خوب هم بد

عزیزم کمتر یکسال دیگه بچت شرو میکنه به حرف های خودانگیخته زدن....بنظرم تو سنش حرف حفظی زدن طبیعیه... ...

خدا از زبونت بشنوه عزیزم،انشاالله همینطور بشه که شما میگی وخدا سلامتی رو نصیب بچه هامون وهمه کوچولوهایی کنه که مامانشون تو این تاپیک حضور دارن

سلام ممنون. چه انتظارات بالایی دارید از بچه ۲ سال ۸ ماهه. چیزایی هم که شما فرمودین معیار تشخیص اوتیس ...

ممنون عزیزم که جواب دادین،ارجاع ب کاردرمان ذهنی  از طرف روانپزشک کودک بود یعنی وقتی تو هیجده ماهگی متوجه مشکلات دخترم شدم با ی روانپزشک کودک ب صورت تلفنی صحبت کردم وباتوجه ب شرح حالی که من بهش دادم گفت کاردرمانی رو براش شروع کن   منم شروع کردم الان ی ساله کاردرمانی میگیره پیشرفت هم داشته ولی مشکلات هم هنوز زیاد داره،چیزی که باعث میشه من بیشتر متوجه مشکلاتش بشم اینه که ی پسر دارم تو خونه که ی سال ویکماه از دخترم بزرگتر وقتی با دخترم مقایسه میکنم متوجه تفاوت‌ها ومشکلات دخترم میشه،البته کاردرمانش هم مشکلاتشو بهم میگه ومنو متوجه مشکلاتش میکنه فرمای اام چت و ای اس کیو رو مرتب براش پر میکنم طبق اونا خوبه ولی واقعا ی سری مشکلات رو داره،اینکه میگین کلام وارتباط با همسن ، اینا رو داره یا مثالی که فرمودین ،آب میخواد، میگه یا دستتون رو میکشه ،در جواب باید بگم نیازاشو میگه،ولی کلا الان نظر کاردرمانش  روی بچه من اوتیسم نیست بلکه میگه ی عقب ماندگی ذهنی خفیف داره ،بچه بود داداشش خیلی اوقات  با وسایل سنگین محکم توسرش میزد وتا ما می‌رسیدیم  کاراز کار گذشته بود شاید واقعا اثر اون ضربه ها باشه،دقیقا نمیدونم.

بعضی از نزدیکا مثل خواهرام که در جریان مشکل دخترم هستن واینکه میدونن داره کار درمانی میگیره بهم میگن دخترت که دیگه مشکلی نداره دیگه کاردرمانی براش ادامه نده،وقتی بهشون میگم ،نظر کاردرمانش اینه که هنوز باید ادامه بده ،میگن خب کاردرمانش برای سود خودش میگه، ولی از طرفی کاردرمانش خیلی قشنگ مشکلاتشو بهم نشون میده ودر واقع افراد عادی یعنی حتی خانوادم متوجه نمیشن ولی خودم ،شوهرم که خیلی با بچه درارتباطه  وکاردرمانش ما سه تا واقعا متوجه مشکلاتش هستیم

نمیدونم یعنی ممکنه ی کاردرمان که واقعا از نظر مالی وضعش هم عالیه بخاطر ماهی دوسه تومنی که از من میگیره بیاد بچه رو ترخیص نکنه وبهش برچسب عقب ماندگی بزنه،بنظرم خودم که همچین چیزی امکان نداره،در هرصورت از دوحالت خارج نیست یا دخترم درجاتی از مشکلو داره واقعا، که نظر خودم همینه، یا اینکه کاردرمانش دیگه خیلی سختگیره و وسواس داره

2706