2737
2739
عنوان

کودکی با نشانه های اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 2423820 بازدید | 51229 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

نمیدونم یعنی ممکنه ی کاردرمان که واقعا از نظر مالی وضعش هم عالیه بخاطر ماهی دوسه تومنی که از من میگی ...

نظر متخصص دیگه پرسیدین؟ می فهمم این که میگید بچه از نظر بقیه اکیه ولی فکر میکنید خودتون گیر و گور یه حا هست. منم بچه یه دوستام مثل شما بهش اینا گفتن درمورد عقب ماندنی خفیف. ولی خوب بزرگ‌تر شد درکش بالاتر رفت خیلی تشخیصا را برداشتن. اگه خودتون بچه دیگه داشتید پس تفاوت‌ها را دیدید . همه اختلالات اوتیسم نیست، انواع مختلف داره . حتی وسواس و عدم توجه و اینا ممکنه چیزای دیگه باشه. دختر بچه ها کلا بهتر از پسر ها ویژگی های خوب را نشون میدند و تشخیص توشون سخته. کلا میگن ببینید رو شیب مثبته با رشدش یا وضعیت ثابته . اگه کار درمان شیب را مثبتر میکنه روند را ادامه بدین . من خودم تمرین ها و طرز مواجه شدنشون را می پسندم . 

من هم همیشه بقیه بهم میگفتن اکیه تو حساسی من خودم حسم میگفت جایی گیر هست . البته من اوتیسم تو بچه شما نمیبینم یا اینکه تقلید زیاد بدون نو آوری ویژگی معمولی هست تو اوتیسم. فیکس شدن به یه موضوعی که نداره؟ 

این چه استدلالیه آخه یعنی شما بیرون با مادرایی که بچه هاشون اوتیسم نیستن ارتباط نداری بچه های دیگه پ ...

این که بغلتون نمیاد!؟ اصلا بچه اوتیسم دیدید؟ بچه ای که ۵۰ کلمه داره و بازی میکنه با بقیه و هپی ه چه چیزیش براتون سواله!؟ من فقط گیرتون برای بغل کردن دیدم! بعدم ادما بیرون وقتی بحث درباره نشانه اوتیسمه هم‌نمیان باز بگن عه بچه منم بغل نمیاد نکنه اوتیسم داره! یه مقدار درکتون را از موضوع بالا ببرید و اضطرابتون را کنترل کنید. بیشتر دنبال علامتین تا چیزی آزارتون بده از رفتار بچه. 

2742
میشه بگین هجده ماهگی به چی شک کردین؟

تتوی هیجده ماهگی یک کلمه حرف نمیزد اگه هزار بار صداش میزدی تو محیط خلوت که فقط خودش بود یکبار هم متوجه نمیشد،ی مسیر تکراری رو فقط میرفت وبرمیگشت ،تو خیابون دستمو ول میکرد از هرطرف خودش دلش میرفت میرفت،ی کلمه از حرفامون رو متوجه نمیشد حتی بخش میگفتی توپ ،نمیفهمید توپ یعنی چی؟ کلا درک  شناخت وکلام صفر بود 

کاردرمانش هم اوتیسم رو رد میکنه،ولی اوتیسم فقط یکی از انواع اختلاله ،دخترم یا نقص توجه داره یا عقب ماندگی خفیف که بیشتر شکمون سمته نقص توجه هست،تا حالا هیچ جایی برای گرفتن تشخیص نتونستم ببرمش  هرچند تشخیص هرچی باشه  درمان تقریبا یکیه و ختم میشه ب همین کاردرمانی ،ولی کلا تا حالا با کاردرمانی روند رو ب رشدی داشته ولی خب همچنان مشکلاتی رو داره وتفاوتهایی با همسناش داره،تقلیدش از این جهت خوب بوده که دیگه کارای روتین روزمره رو یاد گرفته والان بچه مستقلی شده برای غدا خوردن   دستشویی رفتن،درخواست نیازاش،بازی کردن ،واقعا واسه این چیزا مشکلی نداره ،ولی خب ی مادر متوجه تفاوت بچش میشه،و اینکه ب هیچ کار یا وسیله خاصی هم گیر نمیده یا بازیه تکراری نداره کلا دخترم نوع اختلالش فرق داره

2738
اره به یه موضوع یا شکل خاص . بعد اینا که برای ۱۸ ماهگی بود الان چند تا کلمه یاد کرفته؟

البته یادم اومد گفتید یاد گرفته ولی

تقلید . بهش بگی این چیه سوالت را تکرار میکنه یا جواب میده؟ چند درصد تکرار حرفه؟ بعد اگه میگید درک نداره چیا. ا درک نداره؟ یه سری سؤالاتون را انگاذ میفهمه . به نظرتون تو شنیدن و عمل کردن بهتره تا حرف زدن و لغت به کار بردن حتی نا مفهوم 

البته یادم اومد گفتید یاد گرفته ولی  تقلید . بهش بگی این چیه سوالت را تکرار میکنه یا جواب میده ...

من که کلماتشو دیگه از ی سنی نشردم ولی قطعا بالای هزاروپونصد کلمه رو داره واینکه جمله شش کلمه ای هم میگه حتی تا سه جمله هم پشت سرهم میگه،هیچ کلمه بی ربطی هم نمیگه یعنی تمام کلماتشو بجا وکاربردی واسه رفع نیاز یا بیان خواسته هاش بکار میبره،ولی نمیتونه چیزی رو توضیح بده  منظورم اینه خودش چیزی نیاز داسته باشه میگه یا خودش چیزی بلد باشه توضیح میده ولی اگه ما ازش سوالی بپرسیم نمیتونه توضیح بده ولی سوالات روزمره رو جواب میده،اره نه میگه،واینکه کلا اکو اصلا از اول نداشت سوال رو هم تکرار نمیکنه جواب میده،ولی وضوح گفتار خوبی نداره بیشتر خودمون که باهاش در ارتباطیم متوجه میشیم چی میگه یا دیگران بعضی حرفاشو متوجه میشن،کلا هم توانید وعمل کردن خوبه هم لغت وحرف زدن،ولی مثلا الان چند جلسه است گفتار آنلاین براش گرفتم یعنی دوجلسه ای میشه، گفتار درمانگر میگه میتونه ی موضوع رو پشت سرهم بگه،مثلا بگه اول خیار گوجه از یخچال درمیاریم بعد میشوریم بعد خرد میکنیم دخترم واقعا اینطوری ب صورت توالی نمیتونه ی چیزیو تعریف کنه

کاردرمانش هم اوتیسم رو رد میکنه،ولی اوتیسم فقط یکی از انواع اختلاله ،دخترم یا نقص توجه داره یا عقب م ...

اوتیسم از ۳ سالگی تشخیصش واضحتره. ولی همه اینها فقط لیبل هست. به نظر منم اوتیسم نیست. مهم اینه که با شناخت خودتون درمان را شروع کردین. البته حواستون باشه گفتار درمان هم ممکنه نیاز بشه. فرق تشخیص اوتیسم اینه که ذهن در واقع ناتوانی اجتماعی داره به خاطر سیم پیچی متفاوت و نوع آموزش باید برای ذهن اوتیسم باشه . اما اگه تاخیر باشه اخر خودشو میرسونه. پسر من نقص توجه هم داره . خیلی رو اون موضوع سعی کردم کار کنم . الان هم خیلی بهتر مثلا توی رستوران میشینه یا توی صف وای میسه. اما اون ها را برای بچه های بالای ۵ سال ارزیابی میکنن چون کوچیکتر از اون آستانه صبرشون پایینه. 

من که کلماتشو دیگه از ی سنی نشردم ولی قطعا بالای هزاروپونصد کلمه رو داره واینکه جمله شش کلمه ای هم م ...

خیلی خوبه . گزارش دهی و تعریف مال بعد ۳ ساله. الان خیلی زوده و کافیه سطح زبانش.

اوتیسم از ۳ سالگی تشخیصش واضحتره. ولی همه اینها فقط لیبل هست. به نظر منم اوتیسم نیست. مهم اینه که با ...

خداروشکر،بخدا مهمترین چیز همینه که صبر کردن وانتظار رو یاد بگیرن وبتونن مفهوم رعایت نوبت رو یاد بگیرن،یعنی من ترسم اینه که نکنه دخترم بزرگ بشه همینطور لیوان شیرشو خالی کنه رو زمین یا بشقاب ماکارانیشو خالی کنه روی فرش،حداقل وقتی پیشرفت بچه های دیگه رو میبینم استرسم کمتر میشه وآرامش میگیریم،بنظرم اینکه این رفتارشون بابالا رفتن سن خوب میشه بخاطر بالا رفتن درکشون پس این هم جای امیدواری داره

خداروشکر،بخدا مهمترین چیز همینه که صبر کردن وانتظار رو یاد بگیرن وبتونن مفهوم رعایت نوبت رو یاد بگیر ...

اره بعضیاش هم مثل غذا ریختن و رفتار والدین مهمه تو عکس العملا …کم کم کار نادرست را انجام نمیدن و تذکر هم میدن. من خواستم در جیزی را باز کنم و به پسرم گفتم برو از کشو قیچی بیار گفت نه مامان بیاره ! وقتی بهش گفتم به چیز تیز دست نزن استثنا اصلا قانع نیست! 

2706