2733
2739
عنوان

راهنمایی کنین در مورد دختر نوجوانم

| مشاهده متن کامل بحث + 1565 بازدید | 73 پست
برا اینکه بچمون اینجوری بزدگ شه چیکار بابد کرد؟

اول این که خیلیییی باهاشون صمیمی بشین یه جوری رفتار کنین که فکر نکنن پدر و مادرشون مال دوران قبلاً و دنیاشون رو درک نمی کنن.

مثلاً اگه چیزی راجب حرفایی که تازگیا بچه ها می زنن و حرفای مربوط به دوران خودشون می شه پیشتون می زنن مثلاً از جنس مخالف میگن واکنش بد نشون ندین جوری رفتار کنین که آرامش رو تو چهره تون ببینن و فکر نکنن شما بدتون میاد یا اگه بفهمین تو ذهنشون چی می گذره محدودشون می کنین....میگن پدر و مادرای سخت گیر نسبت به بقیه ی پدر و مادرا بچه های پنهان کار تری تربیت می کنن.

بعد سعی کنین مثل یه دوست راجب افکار و دنیاش نظرتون رو بگین مثلاً بگین آره منم سن تو بودم این حس و حال رو داشتم بعد ها فلان شد و بهمان شد و نظرم راجب این چیزی که میگی اینه.

شاید نظرتون رو قبول نکنه اما مهم اینه چیزی رو ازتون قایم نکنه و دورا دور حواستون بهش باشه جوری که حس کنه آزاده و استقلال داره اما شما حواستون بهش هست.

بعد جوری تربیتشون کنین که بچه هاتون سر عقایدشون پایبند باشن دهن بین نباشن....بعضیا بچه ها شون رو مدام از خطر دور می کنن که نکنه فلان شه نکنه بهمان شه بعد که این بچه بزرگ شد و آزادی پیدا کرد مستقیم میره سر همون چیزی که نباید می رفت.

ولی بعضی بچه ها آزادن اما انقدر اراده ی قوی دارن و به عقایدشون پایبندن که سمتش نمیرن حتی اگه دوست بد هم داشته باشن.

من یه دایی دارم الان دیگه یه مرد میان ساله موقعی که راهنمایی بود گفت می خوام برم سر کار پدر بزرگم براش یه جعبه خرید گفت برو سیگار بفروش داییم اصرار می کرد بذار بیام مغازه ات پیش خودت کار کنم پدر بزرگم می گفت نه باید بری از صفر شروع کنی....اون موقع شاید ۱۵ سالش بود....

بعد عموی مادرم اومد بود خونه ی پدر بزرگم گفته بود این چه کاریه کردی سیگار دادی بفروشه!!خودش سیگاری شد چی!!

پدر بزرگمم خودش سیگاری بود پدر بزرگم گفته بود می خوام ببینم اراده اش چه قدر قویه اگه جلوی دست باشه و نره سمتش شرطه نه این که از ترس من سمت سیگار نره....حالا چند سال از اون زمان می گذره دایی من یه بار هم لب به سیگار نزده.

من اعتقادم اینه بچه باید جوری بزرگ شه که خودش سمت خطر و خطا نره وگرنه اگه با اصرار و بگیر و ببند باشه بلاخره یه روزی یه جایی از دست آدم در میره و اشتباه می کنه.

هر چی بیش تر می گذره،بیش تر به این شعر می رسم که می گه:غرض رنجیدن ما بود از دنیا که حاصل شد....  //خدا گر پرده بردارد ز روی کارِ آدم ها....چه شادی ها خورد بر هم....چا بازی ها شود رسوا....یکی خندد ز آبادی....یکی گرید ز بر بادی....یکی از جان کند شادی....یکی از دل کند غوغا....چه کاذب ها شود صادق....چه صادق ها شود کاذب....چه عابد ها شود فاسق....چه فاسق ها شود عابد....چه زشتی ها شود رنگین....چه تلخی ها شود شیرین....چه بالا ها رود پایین....عجب صبری خدا دارد که پرده بر نمی دارد!! //سر بر شانه ی خدا بگذار،تا قصه ی عشق را چنان زیبا بخواند که نه از دوزخ بترسی و نه از بهشت،به رقص درآیی،قصه ی عشق،انسان بودن ما ست!!//
ضربه ای بهش زد ک خودش متوجه شد اما دیشب کلی التماس کرده دختره اینم دلش سوخته

تو این سن احساساتی ان دیگه منطقی نیستن زیاد.

هر چی بیش تر می گذره،بیش تر به این شعر می رسم که می گه:غرض رنجیدن ما بود از دنیا که حاصل شد....  //خدا گر پرده بردارد ز روی کارِ آدم ها....چه شادی ها خورد بر هم....چا بازی ها شود رسوا....یکی خندد ز آبادی....یکی گرید ز بر بادی....یکی از جان کند شادی....یکی از دل کند غوغا....چه کاذب ها شود صادق....چه صادق ها شود کاذب....چه عابد ها شود فاسق....چه فاسق ها شود عابد....چه زشتی ها شود رنگین....چه تلخی ها شود شیرین....چه بالا ها رود پایین....عجب صبری خدا دارد که پرده بر نمی دارد!! //سر بر شانه ی خدا بگذار،تا قصه ی عشق را چنان زیبا بخواند که نه از دوزخ بترسی و نه از بهشت،به رقص درآیی،قصه ی عشق،انسان بودن ما ست!!//

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اول این که خیلیییی باهاشون صمیمی بشین یه جوری رفتار کنین که فکر نکنن پدر و مادرشون مال دوران قبلاً و ...

ممنونم از راهنماییت دوست عزیز بله قطعا سخت گیری زیاد وبی مورد بیشتر بچه رو پنهانکارار میکنه

2728
دوستش دختره ها

چه ربطی داره، یک زمانی دوست منم ازم سو استفاده کرد و آب روم رو برد 

دوباره شب است و هجوم تلخ دلتنگیو واژه هایی پژمرده که در هر ردیف و قافیه تورا صدا میزند.ای کاش میتوانستم شعری بسرایم که چشم هایت را ببوسندو هر شاخه از دل نوشته هایم به نگاه شیرین خویش شکوفه میداداصلِ احترام به عقاید، توجیه مضحکی ست که برای محافظت از جهل، ساخته و ترویج شده.  وقتی کسی میگوید عقیده خودت را بیان کن بدون اینکه به عقاید دیگران توهین کنی، برای آزادی بیان من محدودیت قائل شده.بزرگترین حقایق جهان در ابتدا توهین به مقدسات شمرده میشدن.درس اول منطق زندگی: هر موجود دوپایی انسان نیست
اول این که خیلیییی باهاشون صمیمی بشین یه جوری رفتار کنین که فکر نکنن پدر و مادرشون مال دوران قبلاً و ...

مرسی چقدر خوب توضیح دادی

موافقم با همه نوشته هات

منم میخوام خودش به این نتیجه برسه

و طبق گفته شما اعتقاد و باورش عوض نشه

فقط نمیدونم باید چکار کنم 

این بعد شخصیتی خیلی مهمه

میدونم  منم نمیخوام دوباره ازش ضربه بخوره

پس بهتره همونطور که gelayol-r گفت انجام بدی خیلی خوب توضیح داد، ولی صمیمی شدن و اعتماد مخصوصا درک شدن از طرف مقابل میتونه کمک کنه که از اون دوستش ضربه نخوره 

امیدوارم هر چی صلاحه اتفاق بیوفته 

دوباره شب است و هجوم تلخ دلتنگیو واژه هایی پژمرده که در هر ردیف و قافیه تورا صدا میزند.ای کاش میتوانستم شعری بسرایم که چشم هایت را ببوسندو هر شاخه از دل نوشته هایم به نگاه شیرین خویش شکوفه میداداصلِ احترام به عقاید، توجیه مضحکی ست که برای محافظت از جهل، ساخته و ترویج شده.  وقتی کسی میگوید عقیده خودت را بیان کن بدون اینکه به عقاید دیگران توهین کنی، برای آزادی بیان من محدودیت قائل شده.بزرگترین حقایق جهان در ابتدا توهین به مقدسات شمرده میشدن.درس اول منطق زندگی: هر موجود دوپایی انسان نیست
2740
بعدش چه روشی انتخاب کردی منم نمی خوام ازم دور شه

۱۲ ۱۳ سالش که بود دوستای درستی نداشت منم همه کار کردم که ازشون دور شه به شدت محدودش کردم ولی این کار جز تنفر دخترم به من جوابی نداشت.الان هر کاری میکنم ک اون خاطرات از ذهنش پاک شن ....بگذریم

بنطرم خودش به این نتیجه باید برسه باید باهاش صحبت کنی اولش نصیحت رو گوش نمیدن ولی بهش بگو که منطقی‌فکر کنه و بدونه ک تو هیچوقت بدشو نمیخوای

امیدوارم ک بتونی 

-بیشه‌هااگرتاریکند،آسمان‌هنوزآبیست🤍′

واقعا افرین له این حد درک بالا😍قابل تحسینه

-بیشه‌هااگرتاریکند،آسمان‌هنوزآبیست🤍′