2733
2734

سلام من بچم الان یک سالشه . یه پسر دو ونیم ساله هم دارم . خیلی سختمه واقعا دیگه له شدم شبا تا صبح سینه میخوره . یا سه بار بیدار میشه . هر کاری میکنم شیشه نمیگیره. شیرم خوبه خیلی دوست داره‌. نمیدونم چیکار کنم واقعا نمیتونم تصور کنم یک سال دیگه با این وضعیت. اگر شبا بخوابه خوبه ولی واقعا خسته شدم از شب بیداری داغونم😭

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

حیفه من الان پسرم ۶ ماهشه فقط شبا شیر خودم میخوره اینقد غضه میخورم یه دختر دو سال و نیم هم دارم

بچه ای ک تا الان شیر مادر خورده قبول نمیکنه شیر خشک و به جای این کار شبا قبل خواب سیرش کن و هر وقت بیدار شد سعی کن بخوابونیش بدون شیر با لالایی  آب دادن و.... تا ساعتای ۴ ۵ که یه وعده دیگه بهش شیر بدی سخته اما یه هفته سختیشه کافیه عادت کنه

2731
شیر شبشو بگیر بابا  خیلی بزرگه که چرا شیر شب میخوره

چجوری؟ من سر پسرمم خیلی مشکل داشتم چون باردار شدم شیشه دادم بهش تازه دیگه شیر شب نخورد . از اولش هم شیشه گهگاهی میگرفت. ولی دخترم اصلا از اول نمیگرفت شیشه و پستونک.

منم دقیقا تو حالت توام. الان فاصله شیر دادنم رو زیاد کردم. ولی تا صبح ده بار بیدار میشه. شیر شبش رو باید قطع کنم ولی انقد کمبود خواب دارم ک ترجیح میدم شیر بدم بخوره فقط ی ذره بتونم بخوابم 

نمیدونم چه چیز مصخرفیه چند ساله جا انداختن حتما باید دوسال شیر داد به بچه. بدترین و اشتباه ترین کاره، هم برای بچه هم برای مادر. وابستگی دهانی می یاره چه با سینه چه با شیشه.شیر مادر که اصلا سال دوم ارزش غذایی آنچنانی نداره. من با تجربه سه فرزند که اولی رو دوسال شیرخودمو دادم و شدیدا پشیمونم اینو میگم. منکه اصلا اگه میخواستم هم نمبشد به دومی و مخصوصا سومیم بشینم روزی چند ساعت شیر خودمو بدم بسکه حجم کارای دیگم زیاد بود.. ولی دلیل اصلی اینکه واقعا شیر مادر دادن هم رژیم غذایی خاصی میخواد هم از لحاظ روحی باید صددرصد اوکی باشی و هم کمک حال تث خونه داشته باشی و گاهی میبینی همه چی اوکی هست ولی شیرت اصلا به بچه نمیسازه، بچه ناآرومی میکنه نه خودت میتونی بخوابی نه بچه نه اعضای دیگه خونه نه در و همسایه. بسیار راضی ام از اینکه به بچه دوم و سومم شیرخشک دادم. به دومی دوشیره تا سه ماه و از سه ماه تا دوسال شیرخشک... به سومی دوشیره تا 40 روز و تا 21 ماهگی شیرخشک.. بهترین موقع از شیر گرفتن بچه یه ماه بعد از واکسن 18 ماهگیه، اونم به آرامی، نه یه دفعه که بچه خدای نکرده شوکه نشه

2738

مشکل از خودته چرا به شیر خوردن شب عادتش دادی بچه معده اش داغون میشه.از دوماهگی بچه یکبار آخرشب شیر میخوره یک بار هم حدود ۵ صبح دفعه بعدی صبح که بیدار میشه ۵ شش ماهگی هم اصلا شب شیر نمیخوره آخر شب بهش موز یا هر غذای مجازی که ته دلش رو بگیره بده تا صبح بخوابه چند شب اگه نق زد اصلا جواب نده نهایت مجبور شدی شوهرت آرومش کنه تا از سرش بیافته.شیر خودت بالاترین جذب روبراش داره اصلا قطعش نکن

نمیدونم چه چیز مصخرفیه چند ساله جا انداختن حتما باید دوسال شیر داد به بچه. بدترین و اشتباه ترین کاره ...

میشه راهنمایی کنین الان چجوری شیر خشک رو بدم که بگیره؟ 

مشکل از خودته چرا به شیر خوردن شب عادتش دادی بچه معده اش داغون میشه.از دوماهگی بچه یکبار آخرشب شیر م ...

مشکلم اینه که شب من باید دوتا بچه رو بخوابونم پسرم همش میگه نازم کن . اگر دخترم گریه کنه پسرم بیدار میشه و دیگه چاره ای جز این ندارم که بشینم شیر بدم به دخترم و  با اون یکی دستم پسرمو ناز کنم! . همسرم هم میخوابه اصلا ودسش مهم نیست میگه من باید برم سر کار نمیتونم بیدار بمونم. و خودمم انقد لهم که فقط میخوام بخوابم😭

میشه راهنمایی کنین الان چجوری شیر خشک رو بدم که بگیره؟ 

ففط با صبر زرد میشه.. فلفل و اینا یه وقت نزنین به سینه گناه داره. صبر زرد یه ماده گیاهیه داروخونه ها دارن میزارینش تو آب گرم چند دقیقه بمونه. یکی دوبار بزنین بچه دیگه تمایل نداره سینه رو بگیره بعدش بلافاصله شیشه شیر بدین بهش. راستی اصلا شیر محلی فعلا ندیدن بهش زیر 14 ماه. مخصوصا اگه معدش حساسه. شیر پاستوریزه خوبه. بعد 14 ماه میشه شیر محلی هم کم کم داد مثلا با آب جوشیده قاطی کرد داد. از شیر گرفتن اتفاقا خیلی راحت تر از مسئله ی از پوشک گرفتنه.خیلی سخته از پوشک گرفتن بچه 

مشکلم اینه که شب من باید دوتا بچه رو بخوابونم پسرم همش میگه نازم کن . اگر دخترم گریه کنه پسرم بیدار ...

حتما بگیر از شیر سینه. من تمام موهام میریخت و دندونام پودر میشد.. هم قوت کافی رو نداره شیر مادر هم خودت نابود میشی هم بچه،بعضیا اینجور جاانداختن مادر نمونه کسیه که در هر شرایطی بشینه شبانه روز دوسال شیر بده،همین آقایون نمی یان بگن اذیت میشی شیشه بهش بده هم خودت بخوابی هم بچه.. بعدم این مسئله رو شخصا مدیریت کن شما، نمیخواد خیلی با همسر درمیون بزارین، من سر بچه اول یه سری 14 ماهگی و یه سری 18 ماهگی رفتم از شیرم بگیرمش که غذاخورتر بشه شوهرم نذاشت و بعدها دید چه اشتباهی کرد با دخالتش و سر دومی و سومی دید که تغذیه بچه ها چقدر بهتر شد خداروشکر

چجوری؟ من سر پسرمم خیلی مشکل داشتم چون باردار شدم شیشه دادم بهش تازه دیگه شیر شب نخورد . از اولش هم ...

اصلا نباید الان شیر شب بخوره چه بخوای شیر خودتو بدی چه شیر خشک  . شب قبل خواب باید سیرش کنی با هرچی مثل غذا شیر پاستوریزه شیر خشک

نصفه شب پاشد فقط یا بنداز رو پات لالا بده و اب بده بزار شیر خوردن شب رو فراموش کنه

براش خوب نیست اصلا . فکر نکن شیر شب میدی کار خوبیه .

پسر کوچکم ۱۸ هفته از تو دلم آسمانی شد . دلم شکست...😭😔
2706