2733
2734
عنوان

زن های وسواسی !

52973 بازدید | 96 پست
من یه زن وسواسی هستم که نمیتونم از شر وسواسم خلاص بشم . تو رو خدا اونایی که خلاص شدن بیان بکن چه جوری این کارو کردن! من از وقتی بزرگ شدم چون مامانمم وسواس داشت اینطور بار اومدم و همه چیز برام عادت شده الان غیر از اون عمل کنم فکر میکنم عالم و آدم نجس شده!
مثلا همیشه نواربهداشتی میذارم و هر بار دستشویی میرم عوض میکنم ! آمار نواربهداشتی های من سر به فلک کشیده و شوهرم نمیخره میگه مصرفت زیاده ! خودم با پول خودم میخرم! میترسم یه قطره ادرار از من خارج بشه یا منی شوهرم برگشت بخوره و بنا به هزار و یک دلیل همیشه نواربهداشتی دارم! بدون نوار بهداشتی احساس میکنم لختم!
من هر وقت دستشویی دارم wc نمیرم ! حموم میرم که توالت فرنگی داره . بعد اینکه کارم تموم شد صورتم و گردن به پایین با دوش حموم آب میکشم ! برای همین بیرون هیچ جا نمیتونم توالت برم و اگه برم همه لباسامو میشورم و خودمو حموم میکنم ! از wc نفرت دارم و بیشتر مشکلات من از دستشویی سر در میاره !
من به جایی شک کنم نجس شده آب میکشم . مثلا دیشب شک کردم که تختمون به ملافه ها منی خورده یا نه . هر چی شوهرم گفت نخورده قبول نکردم و شستم . خودشم تا شوهرم بیاد میشورم خشک میکنم تا شوهرم نفهمه شستم عصبانی نشه !
میترسم شوهرم از دستم خسته بشه . به خدا نمیتونم ترک کنم عادت شده . کمک ک ک ک ک ک ک ک ک
حالا وای به روزی که پریود باشم . با توجه به اینکه هر بار دستشویی داشته باشم گردن به پایین هم آب میکشم روزای پری اعصابم داغون میشه! روش کار من هم اینطوره که یه پوشک بچه رو 3 قسمت میکنم . وقتی خودمو شستم همون حالت نشسته توی حموم بلافاصله که افشان دستی رو کشیدم کنار 1/3 پوشک بچه رو با اونیکی دستم فشار میدم اونجا! بعدش با افشان دستی هم که اونیکی دستمه یه بار دیگه پاها و حموم رو آب میکشم .افشان رو میذارم جاش و حوله رو برمیدارم یدنمو خشک میکنم (اونیکی دستم هم همچنان پوشک رو گرفتم که نیفته !) خشک که شدم پوشک رو میندازم دور و دستمو آب میکشم . (این لحظه شک میکنم از اینکه چون کل پوشاک حالت نم پیدا میکنه و مثل دستمال مرطوب میشه کل پوشاک نجسه یا فقط وسطش که خونیه ! ) پوشاک و نواربهداشتی که از قبل آماده کردم میذارم و لباس زیرمو میپوشم و تموم. کلی هم شک میکنم که جایی رو نجس کردم یا نه ! یعنی نجاست رو مثل مسایل ریاضی حل میکنم! تازه اکثرا هم روی دوتا پوشک بچه یه نوار میذارم و اونو میذارم به خودم تا وقتی خوابیدم خون از بغل یا پشت نوار به چایی نخوره ! روزای پری انگار که لاستیک بستم !

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

این که از وسواس به رده دکتر رفتی
برایم مهم نیست از بیرون چگونه به نظر می آیم... کسانی که درونم را می بینند برایم کافیند... برای آن هایی که از روی ظاهرم قضاوت میکنند حرفی ندارم... با خود می گویم بگذار همان بیرون بمانند...
2728
وای برو پیش مشاور خیلی سخته همسر منم وسواسه به نجسی پاکی ولی من همش سعی میکنم بهش کمک کنم وباعث بشم خیالش راحت بشه اینقدر به خودت سخت نگیر ولی بهترین راه رفتن پیش مشاوره

● منشأ وسواس
وسواس نوعی بیماری اضطرابی است. که ازهر صد بیمار مراجعه کننده به متخصصین اعصاب و روان حدود ۱۰ نفر به آن مبتلا هستند. این تعداد تقریبا در همه جوامع و فرهنگ‏ها یکسان است. وسواس چهارمین بیماری شایع در روانپزشکی است. علت پزشکی وسواس را می‌توان در اختلال احتمالی دستگاه عصبی و به‌هم‌خوردن تنظیم ماده‏ای به نام سروتونین در مغز جست‌وجو کرد. هر چند مطالعات جدید درصدد یافتن سایر موارد دخیل در این بیماری هستند. اما گاهی فرد غیر از عوامل ژنتیکی به علت بروز حادثه‏ای مثل بیماری، بارداری و ضربه روحی به‌طور ناگهانی می‌تواند دچار علایم وسواس شود. دکتر قشونی معتقد است این عوامل مزاحم می‌توانند هم عامل فیزیکی و هم عامل روانی باشند.
● انواع وسواس
انواع شایع وسواس عبارتند از:
۱) وسواس آلودگی که منجر به شست‌وشوی زیاد بدن و وسایل مورد استفاده می‌شود.
برایم مهم نیست از بیرون چگونه به نظر می آیم... کسانی که درونم را می بینند برایم کافیند... برای آن هایی که از روی ظاهرم قضاوت میکنند حرفی ندارم... با خود می گویم بگذار همان بیرون بمانند...
2740
به نظر منم اگه میخوای زندگیت را از دست ندی و شوهرت و خسته نکنی برو دکتر و مداوا کن....چون وسواس طوری هست که اگر درمان نشه بیشتر میشه..اگر هم بچه دار بشی اونم مثل خودت وسواسی میشه..چون بچه ها از مامان باباهاشون الگو میگیرن...حتما حتما برو دکترررررررررررررررررررررررر...............
این تردیدها و وسواس‌ها می‌تواند روی بچه‌ها و خانواده تاثیر منفی بگذارد.در واقع تمام این اتفاق‌ها می‌تواند جایگاه زن به عنوان مدیر و فرمانده خانه را ضعیف کند و در نهایت تاثیر روانی این وسواس را به همه اعضای خانواده گسترش دهد.
سلام

عزیزم منم یه کمی وسواس به پاکی و نجسی دارم اما نه به حد تو همینم شوهرم رو ناراحت می کنه. باید بری دکتر دارو بهت می ده خیلی راحت تر می تونی کنترلش کنی .

سبحان الله یا فارج الهم و یا کاشف الغم فرج همی و یسر امری و ارحم ضعفی و قله حیلتی و ارزقنی حیث لا احتسب یا رب العالمین
راه‌های مقابله
دکتر قرایی مقدم وسواس را از آن نوع بیماری‌ها می‌داند که معمولاً دوره درمان طولانی می‌طلبد.همچنین تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که در زمینه درمان بیماران وسواسی، بهترین اقدام، رفتار
درمانی - شناختی و دارو درمانی است.دکتر قرایی‌مقدم وسواس را مختص به جامعه شهری و زنان نمی‌داند و معتقد است طبق تئوری جورج مید که دیدگاه دیگران و دگران را مطرح کرده است، دیگران یعنی همان پدر، مادر و اعضای خانواده و دگران به معنای مردم عام جامعه می‌توانند در کاهش یا افزایش عملکرد وسواسی فرد موثر باشند، به گونه‌ای که نباید با دادن صفت‌های وسواسی و یا گوشه و کنایه پراندن، فرد وسواسی را تحریک کنند بلکه باید تلقین‌پذیری فرد را در جهت بهبود تقویت کرد. بنابراین وقتی به آنها که گرفتار وسواس شده‌اند سرکوفت نزنیم، تمسخرشان نکنیم و به آنها و خودمان بفهمانیم که تنها راه قطعی درمان مراجعه به روانپزشک و حتی دارو درمانی است
دکتر بهم سرترالین داده بود یه مدت مصرف کردم ولی بیشتر به خاطر اضطرابم بود .زیاد تاثیری نداشت ولی شوهرم میگفت بهتر بودی . ولی الان تصمیم به بجه دار شدن گرفتیم . شوهرم میگه نمیذارم وسواسیش کنی خودم بهش یاد میدم دستشویی میبرم. واسه همون مجبورم که دارو مصرف نکنم . یعنی واقعا هیشکی از کارایی که من میکنم نمیکنه؟ پس وضعم خیلی وخیمه :((((((((((((((((