2737
2739
عنوان

بنظرتون تقصیر منه یا مامانم

| مشاهده متن کامل بحث + 325 بازدید | 39 پست
بهترین راه محل ندادنِ خودتون و ناراحت نکنید بیشتر به خودتون توجه کنید

نمیتونم خیلی حساسم

حس میکنم هیچکس تو این خونه از من خوشش نمیاد

عصابم خیلی خیلی خورده

بِ‌قولِ‌تتلوعَجَب‌باباعَجبببب
آخه از بس مامانم تبعیض قائل میشه منم روز ب روز متنفر میشم از این پسر مرسی از راهنماییتون

کامل میفهمم چی میگی تو اطرافم هستن کسایی که پسر رو میبرن بالا و دختر رو میکشن پایین.ایشالا خودت مادر میشی تبعیض قائل نمیشی بین بچه هات

تیرماه اسلیو انجام دادم.اگه سوالی دارید خوشحال میشم کمکتون کنم.وزن اولیه۱۰۷ و وزن یک ماهگی عمل۹۲

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مامان ها همیشه پسرها رو بیشتر از دخترا دوست دارن این یه قانونه...همینطور باباها دخترها رو بیشتر از پ ...

مشکل اینجاس بابام از من دفاع نمیکنه

والا اونم بیشتر از پسرش دفاع میکنه

2728
کامل میفهمم چی میگی تو اطرافم هستن کسایی که پسر رو میبرن بالا و دختر رو میکشن پایین.ایشالا خودت مادر ...

ایشالا

والا من مامان شم ی بچه بیشتر نمیارم ک اینطور نشه

و اگه دختر باشه اونقدر بهش محبت میکنم که حالش بهم بخوره

حس میکنم توی خونه اضافیم مامانم پسرشو بیشتر دوست داره اون منو اذیت میکنه اصلا اهمیت نمیده چیزیم به ...

درکتون از مسائل مثل ۱۶ ساله ها نیست . 

شما خودت بین کوچکتر و بزرگتر و بین ضعیف و قوی طرف کی رو میگیری ؟ 

مادرت توی دعوای شما اگر حق با شما باشه سکوت میکنه چون میدونه شما ضعیف نیستی و از پس خودت بر خواهی آمد . اما اگر تقصیر شما باشه قطعا ورود میکنه چون میدونه برادرت در مقابل شما نمیتونه حقش رو بگیره . 

خصوصا اینکه رفتارهات جوریه که اگر بهت بها بدن حامی برادرت نمیشی به عنوان خواهر بزرگتر بلکه از موقعیت برای آزارش استفاده میکنی . یکم خردمندانه تر رفتار کن . 

سعی کردند ما را دفن کنند ، غافل از آنکه ما بذر بودیم . 🌾🌾🌾مشکل مردم ما نفهمیدن نیست ترس از فهمیدنه . شک ندارم روزی میرسه که بی پروا حرف میزنیم و تعلیق نمیشیم . 
درکتون از مسائل مثل ۱۶ ساله ها نیست .  شما خودت بین کوچکتر و بزرگتر و بین ضعیف و قوی طرف کی رو ...

کار ندارم ب حق و این چیزا

اون پسرشو بیشتر دوست داره و رفتارش جلو عمه م خیلی زشت بود

نمیتونم خیلی حساسم حس میکنم هیچکس تو این خونه از من خوشش نمیاد عصابم خیلی خیلی خورده

منم حساسم

دقیقام مادرم همین رفتار و نسبت به من و برادرم و خواهر بزرگم انجام داد

در آخر فهمیدم تو همه شرایط زندگی انتخاب مادرم یا برادرمه یا خواهرم و من و انتخاب نمیکنه

منم اشکام و پاک کردم و سعی کردم فقط به خودم توجه کنم

هنوزم حساسم

هنوزم ناراحت میشم

اما چون سعی میکنم به فکر خودم باشم زود خودم و جمع میکنم

هنوز دیر نیست / هنوز صبر من به قامت بلند آرزوست / عزیز هم زبان / تو در کدام کهکشان نشسته‌ای؟
2738
مشکل اینجاس بابام از من دفاع نمیکنه والا اونم بیشتر از پسرش دفاع میکنه

خیلی حساس نشو... اینی ک شما میگی تو اکثر خانواده هایی ک چند تا بچه دارن وجود داره... چند سال دیگه ک بزرگتر بشی به این روزای خودت میخندی😉 مطمئن باش پدر و مادرت تو رو کمتر از برادرت دوست ندارن فقط چون شما بزرگتر هستید ازتون توقع دارن ک بیشتر حواستون به برادر کوچکتون باشه...

من و داداشم با هم ۹ سال اختلاف داشتیم و اون ازم کوچکتر بود... ۳و۴ سال تو یه شرایط سنی خاصی همیشه تو خونه ما بینمون دعوا بود و اکثرا من‌مواخذه میشدم چون پدر و مادرم از منی ک بزرگتر بودم توقع داشتن ک سر به سر برادر کوچیکم نذارم تا اونم روش به روی من باز نشه... الان ک چندین سال از اون سالها میگذره و ماشالا برادرم مردی شده برا خودش به اون روزای گذشته میخندیم و الان بهترین دوست برادرم من هستم... زیاد حساس نباش مطمئن باش مهربون تر و کمی سرسنگین تر با برادرت رفتار کنی اونم احترام شما رو حفظ میکنه و باهم رابطتتون عالی میشه...

خیلی حساس نشو... اینی ک شما میگی تو اکثر خانواده هایی ک چند تا بچه دارن وجود داره... چند سال دیگه ک ...

اره میدونم اتفاقا میخندم ب این روزا

ولی خب اذیت میشم الان 

خیلی بدم میاد ازش

کار ندارم ب حق و این چیزا اون پسرشو بیشتر دوست داره و رفتارش جلو عمه م خیلی زشت بود

بهتره تا این حد خودپرست و لوس نباشی !

یعنی چی به حق کار ندارم ؟ 

شما اگر دلت نمیخواد جلو عمت رفتار بدی باهات بشه نباید با دیگران هم رفتار زشت داشته باشی . 

چطور خوبه شما جلو عمت اشک برادر کوچکت رو در بیاری ولی مامانت نباید با شما برخورد کنه ؟ 

شک نکن عمت اگر بخواد فکر بدی در مورد شما بکنه برای رفتار خودت میکنه . 

اگر هم فکر میکنی برادرت رو بیشتر دوست دارن که اینطور نیست . بازم دلیلش رفتارهای بد خودته . 

من این حرفو دارم با ۴۳ سال سن و تجربه بهت میگم .

سعی کردند ما را دفن کنند ، غافل از آنکه ما بذر بودیم . 🌾🌾🌾مشکل مردم ما نفهمیدن نیست ترس از فهمیدنه . شک ندارم روزی میرسه که بی پروا حرف میزنیم و تعلیق نمیشیم . 

الان نظرات بقیه ام خوندم قلبم واقعا شکست

مردم واقعا درک نمیکنن حال روحی آدمو

همین امروز همین اتفاق برای منم افتاد

مشاوره خواستم و بجای مشاوره شماتت شدم

اینجا لیست نظرات بجای کمک بیشتر شماتته

عزیزم (کمی خودمانیتر باهات حرف میزنم) به حرفای اینا توجه نکن

اینا جای تو نیستن و درکت نمیکنن

این و حتی روانشناسام میگن که والدین بین بچه هاشون فرق میذارن و یکی و بیشتر دوست دارن

این ی فکته

توام اولین چیزی که بهت میگم نفرت نذار تو دلت

نفرت باعث خشم میشه و خشم باعث میشه انتخابای غلطی انجام بدیم

پس نفرت و از دلت پاک کن نسبت به برادرت

بعدم فقط روی خودت و استعدادهای خودت تمرکز کن

اینکه چی شد و چی نشد هم ول کن

گذشته ها گذشته

مادرت کارش خیلی غلط بود و هست

هیچ چیزی این موضوع و عوض نمیکنه

هیچ بهانه ای هم این اشتباه و نمیپوشونه

ولی باعث نشو این چیزا روحیه ات و خراب کنه

شاد زندگی کن

هنوز دیر نیست / هنوز صبر من به قامت بلند آرزوست / عزیز هم زبان / تو در کدام کهکشان نشسته‌ای؟
الان نظرات بقیه ام خوندم قلبم واقعا شکست مردم واقعا درک نمیکنن حال روحی آدمو همین امروز همین اتفاق ...

اره بخدا نمیدونن

میگم وقتی مامانم تو چشام زل زد و اون حرفو زد انگار یکی قلبمو فشار میداد درد گرف قلبم

اره میدونم اتفاقا میخندم ب این روزا ولی خب اذیت میشم الان  خیلی بدم میاد ازش

بدت ک نمیاد...الان با توجه به اینکه تو سن بلوغ هستی و داری از نظر روحیات و خلقیات عوض میشی و وارد مرحله جدیدی از زندگیت میشی(یعنی از دوران کودکی یواش یواش داری وارد دنیای بزرگسال ها میشی) دیگه حوصله آدمای کوچکتر از خودتو نداری...بیچاره برادرتم الان جزو اون دسته آدماست😅😅 ولی خب میگم الان تو دوره حساسی هستی منم باهات موافقم ک پدر و مادرت باید بیشتر بهت توجه کنن و بیشتر بهت اهمیت بدن ولی حالا ک این اتفاق نمیفته بهتره خودت به خودت کمک کنی... اگه از سمت برادرت خیلی اذیت میشی راه حلش این نیست ک باهاش دعوا کنی و سربه سرش بذاری چون قطعا بدتر میشه اوضاع و دوباره روحیه خودت بهم میریزه... بهتره رفتارت رو طوری عوض کنی ک از بازخورد رفتاریت خودت اذیت نشی... مثلا سعی کن کمتر در طول روز با برادرت حرف بزنی و تا جایی ک ممکنه صداش نزنی و کاری به کارش نداشته باشی(انگار برادر نداری😂) ولی اگه اومد سمتت با خوش رویی و مهربونی جوابشو بده و سعی کن سریعتر ردش کنی بره تا زیاد باهات حرف نزنه ولی نه طوریکه ناراحتش کنی...فقط با مهربونی جوابشو بده...اینطوری بعد چند وقت میبینی چقد بهت احترام میذاره و دیگه رو اعصابت نمیره... یه جور دوری و دوستی😉😉

بهتره تا این حد خودپرست و لوس نباشی ! یعنی چی به حق کار ندارم ؟  شما اگر دلت نمیخواد جلو عمت ...

یکم ویدئوهای روانشناسی ببینید و کتاب های روانشناسی بخونید

سن ۱۶ تا ۲۰ برای پسرو دختر دوره حساسیه

اینکه سن شما ۴۳ ساله باعث نمیشه که تجربه و درک کافی و از حالت روحی افراد داشته باشید

بعدم درسته ۱۶ سالشه اما آدمه

لطفا محترمانه تر برخورد کنید

اگر نمیتونید راهنمایی کنید توهین هم نکنید و نمک روی زخمش نپاشید

2706