2737
2739
عنوان

بنظرتون تقصیر منه یا مامانم

| مشاهده متن کامل بحث + 325 بازدید | 39 پست
اره بخدا نمیدونن میگم وقتی مامانم تو چشام زل زد و اون حرفو زد انگار یکی قلبمو فشار میداد درد گرف قل ...

بله درک میکنم

حالا چیزی که شده

خودت رو ناراحت نکن

ی دفتر بردار و این خاطره تلخ و بنویس تا از ذهنت بیرون بیاد

هنوز دیر نیست / هنوز صبر من به قامت بلند آرزوست / عزیز هم زبان / تو در کدام کهکشان نشسته‌ای؟
بله درک میکنم حالا چیزی که شده خودت رو ناراحت نکن ی دفتر بردار و این خاطره تلخ و بنویس تا از ذهنت ...

مرسی 🙂♥️

کاش یه ادم با درک مثل شما کنارم بود حداقل

بِ‌قولِ‌تتلوعَجَب‌باباعَجبببب

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مرسی 🙂♥️ کاش یه ادم با درک مثل شما کنارم بود حداقل

خواهش میکنم❤☺

ان شاءالله زمانی میرسه همچین آدمی و پیدا کنی

حالا یا دوستی صمیمی یا شریک زندگی

هیچ کسی تنها نیست

منم در حد توانم در خدمتم💙

هنوز دیر نیست / هنوز صبر من به قامت بلند آرزوست / عزیز هم زبان / تو در کدام کهکشان نشسته‌ای؟
2728
یکم ویدئوهای روانشناسی ببینید و کتاب های روانشناسی بخونید سن ۱۶ تا ۲۰ برای پسرو دختر دوره حساسیه ا ...

حساسیت سنی برای نوجوانها مجوز صادر نمیکنه بقیه رو آزار بدن . یا رفتار دور از خرد انجام بدن . اتفاقا چون خودم بچه دارم دائم در حال خوندن و دیدن ویدئو هستم . توی هیچ مقطعی هم ندیدم هیچ روانشناسی مجوز صادر کرده باشه به نوجوان خواهر و برادر کوچکترش رو اذیت کنه . ضمن اینکه من اصلا به ایشون توهین نکردم و نمک نپاشیدم . فقط واقع گرایانه با ایشون برخورد کردم که به خودش بیاد . 

سعی کردند ما را دفن کنند ، غافل از آنکه ما بذر بودیم . 🌾🌾🌾مشکل مردم ما نفهمیدن نیست ترس از فهمیدنه . شک ندارم روزی میرسه که بی پروا حرف میزنیم و تعلیق نمیشیم . 
حساسیت سنی برای نوجوانها مجوز صادر نمیکنه بقیه رو آزار بدن . یا رفتار دور از خرد انجام بدن . اتفاقا ...

شما انگار اصلا متوجه نیستید که چی میگید

از نوجوان حساس انتظار داری خردمندانه رفتار کنه؟

اونم تو دوره حساس زندگیش؟

مثل اینکه بخوای ماهی از درخت بالا بره

یکم فکر کنید لطفا

فکر نکنم در حال دیدن یا خوندن مطالب روانشناسی باشید

اگر بودید آرومتر و منطقی تر حرف میزدید 

کدوم مشاور اینطوری حرف میزنه که شما اینطوری حرف میزنید

قبول کنید یا نه رفتارتون دور از ادبه

محض اطلاع هیچ کسی نوجوان یا مسن با این لحن حرف زدن به خودش نمیاد

شما انگار اصلا متوجه نیستید که چی میگید از نوجوان حساس انتظار داری خردمندانه رفتار کنه؟ اونم تو دو ...

شما برو از اول بخون ببین استارتر چی گفته بقیه چی جواب دادن . نظرات خودت رو هم با دقت بخون . 

اگ شما هم توی خانواده همین رفتاری رو داری که استارتر داره ، یقینا  خودت انتخاب کردی بقیه طرفدارت نباشن . اینکه ما حق نداریم به کسی صدمه روانی یا جسمی بزنیم مربوط به سن خاصی نیست . از وقتی زبان آدمیزاد رو یاد میگیریم هم زمان آموزش میبینیم حق رفتار بد با هیچ کس به خصوص کوچکتر از خودمون رو نداریم . این مقدار از خرد و انتخاب رفتار درست برای دختر ۱۶ ساله اصلا عجیب نیست که بسیار هم واجب و ضروریه . اگر اصل بر تفکر شما بود کانون اصلاح و تربیت وجود نداشت و در تمام دنیا قانون زیر ۲۰ بیست ساله ها عقل ندارن حساس هستن و مسئول رفتارشون نباید باشن برقرار میشد . مثل زیر ۷ ساله ها . 

سعی کردند ما را دفن کنند ، غافل از آنکه ما بذر بودیم . 🌾🌾🌾مشکل مردم ما نفهمیدن نیست ترس از فهمیدنه . شک ندارم روزی میرسه که بی پروا حرف میزنیم و تعلیق نمیشیم . 
شما برو از اول بخون ببین استارتر چی گفته بقیه چی جواب دادن . نظرات خودت رو هم با دقت بخون .  ا ...

من از اول خوندم

برعکس شما که کلا حق و به مادر دادید چون مادرید

من حق به مادر ندادم

چون رفتار اون هم زشت بود

وقتی همچین رفتار زشتی داره یعنی بار اول و چه بسا بار آخرشم نیست و نخواهد بود

وقتی مادری اینجوری مسلما بچه ام تحت فشار روحی رفتار نادرستی ممکنه نشون بده

وقتی فرق میذارن و بچه رو تو سن حساس جلوی جمع کوچیک میکنن و باعث میشن حسی بدی داشته باشه نباید انتظار داشته باشن بچه با عشق و علاقه بگه (مرسی مادر که تف کردی تو صورتم جلوی جمع) و دستش و ببوسه

استاتر هم مادر بوده با فرق گذاشتن بین بچه هاش

اینکه میگم فکر کنید برای همینه

من چی میگم شما چی میگید

من میگم دوره حساسی دارن

نگفتم اشتباه نمیکنن

شما فقط از ی طرف موضوع به قضیه نگاه می‌کنید

ابعاد دیگه و نسنجیدید و نمیسنجید

راجبه شرایط زندگی منم وقتی چیزی نمیدونید لطفا دستتون و از روی کیبرد بردارید و نظر صادر نکنید

مطمئن شدم که شما اصلا نه ویدئو و نه کتاب روانشناسی نمیخونید

فقط فکر میکنید حق با شماست در حالیکه نیست

برید صحبت های آقای مجتبی شکوری و راجبه رشد مغزی نوجوان و جوانان گوش بدید

بلکه متوجه شدید من چی میگم

2738
من از اول خوندم برعکس شما که کلا حق و به مادر دادید چون مادرید من حق به مادر ندادم چون رفتار اون ...

عزیزم من پست اول گفتم رفتار مادرش درست نبوده 

پس با دقت نخوندی 

اتفاقا بر خلاف نظر شما من اصلا طرفدار والدین نیستم . 

ولی از ظلم هم جانبداری نخواهم کرد . 

مادر ایشون الان اینجا نیست که راجع به رفتارش صحبت کنیم باهاش . ولی استارتر هست . رفتار خودش هم اشتباه بوده و باید اصلاحش کنه تا مادرش به فرض که بین بچه هاش فرق هم بذاره به خودش اجازه نده بهش توهین کنه . ۱۶ سال سن کمی نیست برای اینکه فرد درک کنه و تشخیص بده نباید جلو مهمون سر به سر کوچکتر از خودش بذاره . اونم وقتی که از خانوادش شناخت داره . 

حالا شما اگر خودت هم رفتار های غیر مسئولانه میکنی و این گونه رفتار برات قابل درکه . اون امر جداگونه ایه .

عزیزم من پست اول گفتم رفتار مادرش درست نبوده  پس با دقت نخوندی  اتفاقا بر خلاف نظر شما م ...

چندین بار خوندم

شما دقت نکردید من چی گفتم

گفتم اگر راهنمایی میکنید با آرامش

بازم میگم هیچ مشاوری و روانشناسی با این لحن هیچ نوجوان و جوانی و نمیتونه راهنمایی کنه

من اگر جای ایشون بودم شاید حتی عصبانی‌تر میشدم

موقع راهنمایی کردن لحن و برخورد مهمترین اصله

شما حرفای من و بخونی میبینی که گفتم نه کینه بدل بگیره و نه خشمگین بشه و فقط به خودش توجه کنه

من راه درست و نشونش دادم

راهی که باعث آرامش خودش و مادرش و برادرش میشه

غیر اینه؟

کسی که به خودش توجه کنه و اعتماد به نفس خودش و بالا ببره نیازی نمیبینه که برای جلب توجه به رفتارهای نادرست رو بیاره

من از زندگی خودم چیزی و شرح ندادم

فقط شرایطم و به عنوان بچه ای که مورد توجه قرار نگرفته گفتم که اونم واضح نبود

لطفا نه نظر بدید راجبه زندگی من و نه قضاوتم کنید