2737
2739
منم 21 سالمه اونوقت خواستگار ندارم البته ناراحت نمیشم میگم حالا شد که شد  البته علاقه دارم دیر ...

نگران نباش من از ۲۳ سالگی به بعد خواستگار داشتم اونم تا مورد دلخواهم بیاد،۸ سال طول کشید 😁

وقتی ما کوچیک بودیم

بزرگا ازدواج میکردن

حالا که ما بزرگ شدیم

کوچیکا ازدواج میکنن 😐

آيا ما بهر تماشاي جهان امده ايم؟

عشق های واقعی پیدا نمیشن، ساخته میشن💜...همسرم مکمل ارامش زندگیمه❤️⁩ای آن که دوست دارمَتَ اما ندارمَتَ...جایت همیشه در قلب من درد میکند🌟من دوست دارم بگم ویتامین۳۰ تو بگو ویتامین ( ث یا c) کاری به ویتامینای من نداشته باش 😌

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم چون سخته باید دست بکشم؟ شما تا حالا با کسی ۶ سال در ارتباط بودین یا اینکه وضعیت منو میدونین ک ...

عزیزم من نگفتم دست بکش ازعشقت 

ولی میگم بیشتربهش فکرکن .دیدی میگن عشق آدموکورمیکنه؟ ازالان بدون درنظرگرفتن عشقت به سختیایی که بعدازازدواج باهاش برات پیش میادفکرکن . خودم یه مادرم .پدرمادراروتاحدودی درک میکنم .میدونم نگران آینده بچشونن .

انشالله موفق باشی واگه صلاحته به عشقت برسی عزیزم 💖💖

راست میگن خاله مادرخود آدمه 🥺خاله الان بدجوربه حرفات وصدات نیازدارم .کاش میشد یه باردیگه زنگ بزنی وکلی نصیحتم کنی 😔 خاله تواین ۱سالی که خودت نبودی،صدات نبود،خیلی اذیت شدیم .روزای بارداریم وبعداززایمانم خیلی جای خالیت توی چشمم بود . نبودی که هی زنگ بزنی وبگی چی بخورم چی نخورم .نبودی که بیای  .مادردوم من 🖤خاله ی عزیزم ۶مرداد تصادف کردوفوت شد 😭اگه این امضاروخوندیدواسه ی آرامش روحش وخوب شدن حال دخترخالم دعاکنید 🖤
2728

خیلی برام جالبه کسایی ک ساده ترین حرفاشونم نمیتونن بدون زخم زبون بزنن   چطور میتونن به مادرای دهه هشتادی بگن بی سواد و بی فرهنگ....

کسایی ک میگن مگه هنر کردن....  خودشون ازدواج رو هنر میدونن ک همچین تفکری دارن  وگرنه من ندیدم کسی ک ازدواج کرده به چشم هنر کردن بهش نگا کنه....

ازدواج اجبار نیست  اختیار و انتخابه.. 

درسته سن کم مناسب نیست برای ازدواج کردن  ولی با زخم زبون زدن هم نمیشه شرایط رو عوض کرد...

توی همین تاپیک میشه افراد با فرهنگ رو از بی فرهنگ ها تفکیک کرد...

من خودم بااینکه از ازدواجم راضیم ولی به کسی ازدواج سن پایین رو توصیه نمیکنم  بااین حال کسی رو هم ک سن کم ازدواج کرده رو بهش توهین نمیکنم...

من از دیوانه ها دیدم هزاران عاقل مرده‌‌‌..

تو فامیل  دختر مجرد ۵۹...۶۷...۷۱ داریم

پسر مجرد ۶۴.  ۶۵.   ۶۸

تو. دوستام مجرد ۶۰ ۶۱ ۶۳ ۶۴

اگر با دیدن هر بی عدالتی بدنت از خشم به لرزه می افتد ، پس یکی از رفقای من هستی.⁦✌️⁩ رهبران بی رحم تعویض می شوند تا رهبر دیگری بی رحم    شود!
2738

سلام..از خوندن نظرات بعضی دوستان واقعا به حال خودمون و جنسیتمون تاسف خوردم که چرا فرهنگ ما و بعضی خانواده ها هدف از خلقت یه دختر رو ازدواج میدونن و این رو توی ذهن دختراشون هم جا دادن..بعضیا از سر عشق ازدواج کردن بعضیا هم از هول اینکه جا نمونن ازدواج کردن بعضیا هم شاید ازدواج جزو تصمیمات آخر زندگیشون باشه مثل خود من..

دهه شصتی هستم و زیبایی و تحصیلات بالایی هم دارم..مدیر دو تا کلینیک هستم  و از نظر اقتصادی هم مشکلی ندارم..ولی هیچ وقت این دیدگاه رو نداشتم که چون ازدواج نکردم عقبم..اتفاقا از خیلی مردا هم جلوتر هستم و اینکه هنوز ازدواج نکردم موفقیتام رو نمیپوشونه..خواستگار هم از هجده سالگی داشتم و دارم و اعتقادم اینه باید با کسی زندگی کرد که کنارش آرامش داشت وگرنه ازدواج نکردن از ازدواج ناموفق خیلی بهتره..بهتره همه خانومای مجرد ارزش خودشون رو در ازدواج کردن نبینن چون ازدواج فقط یه روش و راه برای رسیدن به اهداف بالاتره..یکی تنهایی به هدفاش میرسه یکی در کنار کسی دیگه..مهم رسیدن به هدفامونه نه راه رسیدن بهش.کاش خانومای جامعه ما یه کم خودشون رو باور کنن..فقط همین.

به نظر من بهترین دوره زندگی آدم همون مجردی که خونه مامان باباس  

بخدا امن ترین جا بهترین جا خونه پدرمادره 

ولی پدرمادری ک خوب باشنا 

من خانواده ندیدم بااین حال میگم چ روزایی بود مجردیم چ برسه ب کسی ک خونه باباش خوشی هم دیده باشه 

2706