2737
2739

سلام.دلم اندازه یه دنیا پره.بخدا ناشکری نمیکنم هنوز میگم خدایا شکرت که بدتر از این نیست.ولی الان نیاز به همدردی دارم😥

من یه بارداری پر از استرس و مشکل داشتم،یه زایماک فوق العاده وحشتناک که تصورش برای دیگران هم ترسناکه.پسرم از بدو تولدش کولیک داشت.رد شد رفلاکس اومد سراغش با آلرژی غذایی وحشتناک و شدید که دوراز جونش تا مرز خفگی میره و هنوز ادامه داره.به اکثر خوراکیهای مصرفی روزانه آلرژی داره.الان دوسالشه ولی هنوز یک کلمه هم حرف نمیزنه.صفره صفر.چندوقت بردمش گفتاردرمانی گفتن ماهی یکبار بیارش.ولی بعد از یه مدت چون پیشرفت نداشت گفتن دو هفته یبار.باز هیچ پیشرفتی نداشت امروز بردمش جای دیگه گفتن خیلی خیلی تاخیر گفتاری داره،کفتن همینطور ادامه پیدا کنه برای مدرسش هم مشکل داره.ناامیدم نکرد ولی از حرفاش فهمیدم اوضاع خیلی جدیه.گفت هفته ای دو جلسه باید بازی درمانی بشه باهاش.اصلا نمیفهمم چیکار کنم همش میگم خدای من که بخاطر آلرژیش انقدر اذیت میشم ولی بازم میگم شکر نکنه کلا حرف نزنه😭.شماها بیاید دلداریم بدید بگید خوب میشه😥

ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

2728
عزیزم دوسال که دیر نیست. بچه برادرم سه سالشه هنوز کامل حرف نمیزنه.مادرپدرش هم ریلکس.میگن وقت داره ه ...

آخه اگه حتی یک کلمه میگفت خوب بود.هیچی نمیگه فقط صدا درمیاره

2740

حتما یه گفتار درمانگر خوب پیدا کنید و مداوم ببرید پیشش. من بچهای اینجوری دیدم که یا حرف نمیزدن یا خیلی کم و غلط حرف میزدن با گفتار درمانی کاملا خوب شدن ولی زمان بره و نیازه حتمااا خودتون طبق دستور گفتار درمانگر تو خونه باهاش تمرین کنید

در حد کلمه های اولیه مثل بابا و مامان وآب هم نمی گه؟؟ خودتون تو خونه باهاش حرف می زنید؟؟ سعی کن زیاد پای تلویزیون نشینه برخلاف تصور مردم ؛ تلویزیون چون بچه محو تصاویر می شه ؛ هیچ کمکی به یادگیری زبان نمی کنه...کتر خونه مهم نیست کاراتو بذار فقط باهاش حرف بزن اگر کوچکترین کلمه نامفهومی هم گفت براش دست بزن وتشویقش کن . انشاا... گه بهتر میشه

2706