2737
2734

مادر و پدر من شهرستان خونه خریدن و در طول سال چندین بار میرن اونجا و مدتی میمونن و برمی‌گردن تهران.برادرم نامزد داره و این مدت چند باری خانمش اومده بوده خونه مادرم.

حالا مادرم برگشته و دیده که خونه ریخت و پاش بوده و کثیف بوده.برادرم تمیز کرده ولی خب اونجوری که خود مادرم تر و تمیز می‌کرده نبوده خب.حالا مادرم عصبانی شدن و به من و خواهرم تشر زده و میگه شما باید میومدید خونه رو تمیز می‌کردید.چرا یه سر نزدید؟

من خودم دو تا بچه دارم.دخترم موقع امتحانش هست و من مشغول اون هستم.ضمنا پا درد هم دارم و دکتر رفتم و گفت تاندون پشت زانوت ضعیف شده و کلی دارو نوشت برام.

مادرم همیشه دخترای خاله یا دخترای همسایه و دیگرون رو مثال میزنه و ناراضی هست.

خسته شدم از این اخلاقش و همیشه حس منفی و ناکافی بودن به آدم میده.

می‌خوام بدونم شماها  که متاهل هستید،واقعا چقدر کارهای خونه مادرتون رو انجام میدید یا چقدر می‌رید خونشون؟

مثلا عید،خونه تکونی میکنید برای مادرتون؟

منم دیسک دارم و مشکل زنان با این حال هیچ کمکی از مادرم دریغ نمیکنم مگه نیکی به والدین غیر از اینه باری از دوششون ورداریم 

میدونم هر چی میگم گل میگم ولی شما لایک نکنید 😒🤨
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من اصلا کارهای خونه مادرمو انجام نمیدم

ولی مادرم بنده خدا میاد خونه من اینقدر کمک میکنه تازه واسم سبزی و بادمجون و اینا سرخ میکنه میفرسته 

همیشه شرمنده شم

خدایا شُکرت که من مامان یه نی نی سالم و صالح و زیبا شدم، ♥️دوست عزیزم میشه واسه اینکه نی نی ام،سروقت خودش سالم بیادبغلم یه صلوات بفرستی،ممنونم🤗..خدایا نی نی ام رو سالم سروقت خودش بزاربغلم آمین♥️
2742
آره حق داره دختراتونم بزرگن سالی یه بار یه خونه تکونی براش بکنید جای دوری نمیره 

عزیزم نه اینکه نخوام انجام بدم ولی من دو تا بچه مدرسه ای دارم و توی اسفند ماه همیشه در گیر مدرسه هستم و نمیتونم بلند بشم برم اونجا.خونه تکونی خودم حدودا یه ماه یا بیشتر طول می‌کشه چون کم کم انجام میدم.

2738

من و خواهرم هر وقت خونه ی مامانم باشیم جمع و جور مبکنیم.جارو میکشیم.من خودم ملافه ای چیزی باشه می دوزم

اشپزی و شستشوی ظرف هم من انجام میدم

در مورد خونه تکونی

با خواهرم شریکی کارگر میگیریم واسه اشپزخو نه اینا

پتو هاشو خواهرم میشوره

قالی هاشو من میدم قالیشویی...اما اصلا از عروس ها هیچ توقعی نداره.حتی ی ظرف شستن

خدارو بابت همه چی سپاسگزارم😊

شما خودتون پادرد دارین، اکر براتون مقدوره می‌تونید کارگر بگیرید سالی دو بار نظافت کلی انجام بدن برای منزل مادرتون.

ولی در کل والدین ما چون دیگه سنشون بالاست ممکنه نتونن همه امور منزل رو شخصا انجام بدن و به کمک ما احتیاج دارن.

من یک آتنا_آرتمیس هستم؛ اگر شما به‌لحاظ آرکی‌تایپ شخصیتی، هِرا (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور شوهر در زندگی) یا دیمیتر (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور فرزند) هستید، نکوهشم نکنید‌. به من توصیه به فرزندآوری و همسرداری نکنید. ما با هم متفاوتیم! آرتمیس‌ها، مستقل، عدالت‌خواه، جسور، قاطع و جدی هستند. برای آرتمیس «در خانه‌ ماندن» و ملکه‌ی خانه بودن، یک رنج ابدی‌ست. آتناها، هدف‌مند، بابرنامه، منطقی، جاه‌طلب و مدیر هستند. برای آتنا، حاشیه و حسادت‌های زنانه خسته‌کننده‌ست.   برای مبارزه با تاریکی شمشیر نمی‌کشم؛ چراغ برمی‌افروزم. مشغول‌الذِمه‌اید اگه توی تاپیک‌های کتاب و کتاب‌خوانی منشنم نکنید.  پی‌نوشت غیرمرتبط: خانم‌ها، سالاد شیرازی رو با سس مایونز درست نمی‌کنن. سالاد شیرازی آب‌غوره داره. اینکه گوجه و خیار و پیاز رو نگینی می‌کنید، باعث نمی‌شه سالادتون شیرازی باشه. آب‌غوره می‌خواد؛ آب‌غوره.  

کار خونه تکونی خودم هم مثل دیگران نیست.چون همیشه خونه رو مرتب و تمیز نگه میدارم واسه عید کاری ندارم.عقط پرده هام رو میدم بیرون

اگه برسم به خواهرم کمک میکنم.

اسفند فقط خریدش می چسبه😁

خدارو بابت همه چی سپاسگزارم😊
یه عده از مادرا کلا همیشه ناراضی ان و طلبکار نمونه اش مادر خودم  من مجردم هر کی میاد خونمون پذ ...

مادر منم اینجوریه،از هیچ کس راضی نیست.نه از پدرم نه از بقیه.من و خواهرم هم مثل بقیه دخترا وقتی مهمونی داره مخصوصا مهمونی بزرگ داشته باشه از شب قبل میرم می‌خوابم که صبح زود شروع کنیم کارها رو.

ولی کلا چشمش همیشه به دیکرونه و مقایسه می‌کنه.مثلا میگه فلان همسایه،نوه هاش میان خونه ش می‌خوابن.خب بچه های من نمیخوابن اونجا بدون خودم.

مامان من خونه خودمون اگر یه کاری کرد اینقده غر میزنه که حد نداره بعد میره خونه خپاهرش اشپزخونه اونو ...

خب شاید این عادتشونه. 

بعضی از خانم‌ها با غرغر کارای منزل رو انجام می‌دن. چون کارای «اون خونه» براشون یک‌نواخت شده. 

من خودمم جایی مهمون باشم خیلی دقت بیش‌تری در انجام کارا به خرج می‌دم

من یک آتنا_آرتمیس هستم؛ اگر شما به‌لحاظ آرکی‌تایپ شخصیتی، هِرا (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور شوهر در زندگی) یا دیمیتر (تعریف هویت و احساس خوشبختی مبتنی‌بر حضور فرزند) هستید، نکوهشم نکنید‌. به من توصیه به فرزندآوری و همسرداری نکنید. ما با هم متفاوتیم! آرتمیس‌ها، مستقل، عدالت‌خواه، جسور، قاطع و جدی هستند. برای آرتمیس «در خانه‌ ماندن» و ملکه‌ی خانه بودن، یک رنج ابدی‌ست. آتناها، هدف‌مند، بابرنامه، منطقی، جاه‌طلب و مدیر هستند. برای آتنا، حاشیه و حسادت‌های زنانه خسته‌کننده‌ست.   برای مبارزه با تاریکی شمشیر نمی‌کشم؛ چراغ برمی‌افروزم. مشغول‌الذِمه‌اید اگه توی تاپیک‌های کتاب و کتاب‌خوانی منشنم نکنید.  پی‌نوشت غیرمرتبط: خانم‌ها، سالاد شیرازی رو با سس مایونز درست نمی‌کنن. سالاد شیرازی آب‌غوره داره. اینکه گوجه و خیار و پیاز رو نگینی می‌کنید، باعث نمی‌شه سالادتون شیرازی باشه. آب‌غوره می‌خواد؛ آب‌غوره.  
شما خودتون پادرد دارین، اکر براتون مقدوره می‌تونید کارگر بگیرید سالی دو بار نظافت کلی انجام بدن برای ...

اتفاقا تو فکرم بود که از این به بعد خودم نتونم پول کارگر بدم که کمکش کنه.ولی خب من از نظر مالی مستقل نیستم.البته پول دارم از مخارج شخصی که همسرم بهم میده.

2706