2752
2734
عنوان

داستان ...

| مشاهده متن کامل بحث + 2159 بازدید | 82 پست
وجدان؟!  انیشتین؟! فیزیک؟! چی‌ دارید میگید؟ قبول کردن و پذیرفتن یک مطلب  و رفرنس ...

شما یک اتیکت انسان بودن روی انیشتن زدید مگه شما نگفتید برای رسیدن به درجات انسانی مثل انیشتن نیازی به دین نیست 

یعنی شما ایشون رو یک نماد انسانیتی میدونید درسته ؟ 

حالا معیار های انسانیت چیه 

فقط علم داشتن ؟ 

خیر 

شما میتونید بگید ایشون دانشمند بزرگی بودن ، علم بسیاری داشتن  ، در تحقیقات خودشون موفق بودن 

ولی. برای اینکه بگید ایشون انسان دارای مبنای انسانیت و.درجات والای انسانی بودن باید کل زندگی ایشون رو برای این اتیکت بررسی کنید 

مثلا از مبنای انسانیت ایجاد تعامل و روابط عاقلانه در زندگی هست ولی وقتی زندگی ایشونو نگاه میکنیم میبنیم که که تعامل رو در انجام وظایف درخواستی خودش میدیده 

( در زندگی با همسر اولش قوانینی برای جلوگیری از طلاق گفته با این عنوان که در خانه به وظایفت عمل کن و انتظار محبت نداشته باش و .. ) 

یا  در ازدواج دومشون عدم وفاداری با دستیار شخصیشون  رو نوشتن ... 

میبینید که برای گفتن انسان والا بودن فقط علم کافی نیست ، 

گفتن انسان والا با دانشمند بزرگ دو مسئله ی جدا از هم هستن ( چیزی که شما تفکیکش نمیکنید) 

بله نقد و بررسی علم انیشتن نیاز به علم والا داره 

ولی نقد انسانیت ایشون از طریق مبنای اولیه انسانیت برای اتیکت زدن انسان درست بودن کاملا مشهود و واضحه ... 

پس نمیتونید بگید من علم انیشتن رو بررسی کردم و فهمیدم انسانیت داره 

بلکه باید بگید با علم ایشون فهمیدم دانشمند بزرگیه !

شما یک اتیکت انسان بودن روی انیشتن زدید مگه شما نگفتید برای رسیدن به درجات انسانی مثل انیشتن نیازی ب ...

متأسفانه اینجا نمیشه آزادانه حرف زد، وگرنه فهرست طویلی از اشخاصی که آوازه ی دینداریشون گوش فلک رو کرده رو لیست میکردم؛

پس به نظرم ادامه ی بحث درست و منصفانه نیست، چون پاسخهای من باعث تعلیقم میشه.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

متأسفانه اینجا نمیشه آزادانه حرف زد، وگرنه فهرست طویلی از اشخاصی که آوازه ی دینداریشون گوش فلک رو کر ...

من مخالف  وجود دین دارهای ابکی نیستم  بله وجود دارن ولی  حتی اگه هزاران لیست از این ادمها ارائه بدید در اصلیت ماجرا فرقی ایجاد نمیکنه 

همونطور که اگه تعداد زیادی از ادمها گواهینامه داشته باشن ولی قوانین رو رعایت نکنن نمیتونیم بگیم کل وجود این قوانین غلطه و باید از میان برداشته بشه ....

برای ادامه هم هرطور مختارید عمل کنید 

از هم صحبتی با شما در چهارچوب ادب و بدون توهین خوشحال شدم : ) ❤

2731

ممنونم متن زیبایی بوددایی میلادم تازه فوت شد امشب خیلی ناراحتم وباورم نمیشه وهمش میگم خدایاچراادمازودمیمیرن مرگ حقه اماکاش همه اماوقتی پیرشدن بمیرن 

هی این سوالومیپرسیدم ازخودم که این متنوخوندم

خوندم وشدیه تلنگر که ملیکا ایی میلادت صاحبش خداعه تواین دنیاامانت هرموقع میخوادامانتشومیگیره 

خدایاازت خواهش میکنم به همه ادماصبربده وبه من خونوادم همین طور

اینکه ادمابه آرزوهاشون تواین دنیابرسن بعد120 سال زندگی تواین دنیابمیرن خداجونم بازم هرچی توصلاح میدونی هیچ اتفاقی بی حکمت نی 

ازت خواهش میکنم همه به آرزوها اهدافشون تواین دنیابرسن منم برسم همه مردم انشاالله برادنیاواخرتی زیباتلاش کنن خدایامنم جزواین بنده هایی که دنیا آخرشون زیباقراربده 

خدایاشکرت

ممنونم متن زیبایی بوددایی میلادم تازه فوت شد امشب خیلی ناراحتم وباورم نمیشه وهمش میگم خدایاچراادمازو ...

روح دایی عزیزتون شاد و مکانشون بهشت ... 

بله چه قشنگ گفتید که هممون یک روز امانت رو به صاحبش برمیگردونیم 

جای خالی عزیزان رفته همیشه باعث ناراحتی میشه ولی امید به اینکه دوباره در یک دنیای همیشگی اونارو میبینیم دلمون رو آرام میکنه 

خدا به دل شما و خونوادتون آرامش بده ❤

روح دایی عزیزتون شاد و مکانشون بهشت ...  بله چه قشنگ گفتید که هممون یک روز امانت رو به صاحب ...

ممنونم عزیزم

ولی کاش میشدخدادیرامانتشوبگیره یاحداقل زنوشوهراباهم بمیرن خیلی سخته

ممنونم عزیزم ولی کاش میشدخدادیرامانتشوبگیره یاحداقل زنوشوهراباهم بمیرن خیلی سخته

این هم عجایب مرگه که اعلام میکنه هر زمانی باید آماده باشیم ....

این هم عجایب مرگه که اعلام میکنه هر زمانی باید آماده باشیم ....

بله درسته مرگ کلاناراحت کنندست ولی وقتی پیرهامیمیرن قابل تحمل تره حداقل آدم میگه خوشی هاشودیده و... 

من میخوام پزشک شم انشاالله ولی هرباریه جوونی یایه بچه ای میمیره خیلی ناراحت میشم میگم خدایاچرا

واقعابه نظرم سخته براپزشکی که هرروزباکلی مریض انس گرفته ومثل دوست میشینه باهاشون صحبت میکنه بعدمریضش ازجلوچشماش بمیره حس میکنم بادیدن این چیزایمانم تضعیف میشه به نظرشماچیکارکنم که بتونم یه پزشک صبوری شم؟ باتحمل وصبربالا

نمیدونم میگم دایی فوت شداونم مثل یه بیماروقتی قراره پزشک شی بایدبااینامواجه شی پس لزومی نداره انقدرناراحت کنی خودتو

ولی هزاران سوال میادتوذهنم اینکه خدامه بونه همیشه بهتریناروبرابنده هاش میخوادچراجوونابعصی هاشون میمیرن باکلی آرزو؟ چه حکمتی توش هست که تواین دنیابه آرزوهاشون نرسیدن ومردن؟ یاتازه بعدکلی سختی رسیدن مردن؟ یا... 

خدایاخودت میدونی عاشقتم ازت خواهش میکنم برالحظه ای چشم برهم زدن ماادماروتنهانزاربه حال خودمون رهام ن نکن نشونمون نده که بی توچی میشیم ولی نشونمون بده که باتوچی میشیم خدایامن بنده ی ضعیف توهستم ایمانم روقوی کن افکارپریشونوناراحت کننده رودورکن

خدایاشکرت

بله درسته مرگ کلاناراحت کنندست ولی وقتی پیرهامیمیرن قابل تحمل تره حداقل آدم میگه خوشی هاشودیده و...& ...

ببینید شما مرگو یه پایان میدونید ولی مرگ پایان اون آدم نیست 

فک کنید این دنیا دو سال سربازی هس که هممون اومدیم و به هر کدوممون هم پست وظیفه ای دادن

بعدش وقتی وظیفمون تموم شد هرکدوم برمیگردم به زندگی اصلیمون ... 

بله مرگ جوان ها خیلی بده ولی اونها با این مرگ تموم نمیشن ، موجودیتشون از بین نمیره 

اونا هستن در جایی بهتر ... و منتظرن که ما هم پستمون تموم بشه ... 

خصلت ترسناک مرگ هم همینه ، براش پیر و جوان و کودک فرقی نداره ، اگه غیر این بود من  مثلا تا پنجاه سالگیم خیالم از نرفتنم راحت میشد و هرکاری دوس داشتم میکردم بعد میگفتم بیام این ده بیست سال اخر عمرمو توبه کنم ، وقت دارم ...

میخاد بگه تو وقت نداری ، ممکنه همین دو دقیقه دیگه نوبتت باشه ، اصلا طوری آدم باش که انگار امروزت آخرین روزته ...

و 

مطمئنم که خدا دلسوزتر از ما به اون جوانها و بچه هایی هس که آرزو هاشون ناتمام مونده 

و حکمت و تدبیرش برای اونا بهترینه ...

و اینکه بله پزشک شدن مواجه با فوت آدم ها رو زیاد میکنه و فک نکنم برای هیچ پزشکی عادی شده باشه این مسئله 

برای همین پزشکا ناراحت میشن ولی وقتی جان یک نفر دیگه رو نجات میدن روحیشونو دوباره پیدا میکنن ... 

یعنی هم مرگ رو میبینن و هم بخشیدن زندگی رو ... 

امیدوارم شما هم ادمهای زیادی رو نجات بدید و روحیتونو حفظ کنید ❤

ببینید شما مرگو یه پایان میدونید ولی مرگ پایان اون آدم نیست  فک کنید این دنیا دو سال سربازی هس ...

نه من به دنیای بعدمرگ ایمان دارم امامیگم خب کاش ادماهم تواین دنیا به خواست‌شون میرسیدن هم دراخرت

امااین جملتون که خدادلسوزترازمانسبت به بنده هاش هست وکمتش براشون بهترینه حس خوبی بهم دادممنونم

شایدخدابرااین علاقه به پزشکی روتووجودمن انداخت تاایمانموقوی ترکنه

ازخدامیخوام اگرقراره توبیمارستان پستی داشته باشم بهترین خودم باشم وباجون بیمارابازی نکنم

داییم سراشتباه یه پرستارفوت شد

الان اون پرستارفقط میگه یه اشتباه؟! 

باجون داییم بازی کرده باروحیه واحساسات کل خاندان 

نمیدونم واقعاچی بگم بعدکلی سختی وشیمی درمانی وعمل حال دایی میلادم خوب شد اونوقت اشتباه یه پرستار.... 

خدایاصبربده الهی امین

نه من به دنیای بعدمرگ ایمان دارم امامیگم خب کاش ادماهم تواین دنیا به خواست‌شون میرسیدن هم دراخرت ام ...

مطمئنا شما با نگرش خوبی که دارید در کارتون موفق میشید 

دلتون همیشه آرام ❤

ممنونم صحبت کردن باشماحس خوبی بهم دادممنون که وقت گذاشتیدبرام

ممنون از شما ❤

سلام عزیزم.نمدونم میتونین کمکم کنین یا نه یکی از اقوام ما از شاگردهای علامه حسن زاده آملی .(شاگرد منظور کتابهاشونو میخونه و مسیر ایشونو طی میکنه)حالا این خانم میگن علامه میگن ماه رمضان کامل و ناقص نیست. میگن با فرض براینکه ایران عید و پنجشنبه بگیره من روزه میگیرم.منم گفتم شما باید طبق حکم حاکم شهر بری جلو.ک ایشونم گفتن حاکم شهر من علامه است و همیشه اکثریت دلیل بر درستیش نیست...حالا من کاری ندارم سوالم اینه چقدر ممکنه حرفشون درست باشه من چند تا سایت و نگاه کردم و دیدم حتی شیخ صدوق هم حرف ایشونو زدن یعنی رمضان کامله...یکم شک افتاده ب دلم

یک سوال دیگه ام دارم ایشون میگن نماز صبح و ظهر بیست دقیقه بعد از اذان تلویزیون وارده که صبح و اعلام کردن یک ربع بعد بخونین.مغرب و بیست دقیقه قبل از اذان میخونن این چطور راجع به اینا اطلاعاتی دارین؟

فقط 15 هفته و 3 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
🖤حضرت علی علیه السلام🖤