2733
2734

من یه فرزند ۹ ساله دارم که دائم بیمار میشه  ، استرس داره و ریزش مو ، تنهایی بازی میکنه ، بازی خشن و ..... میخوام بدونم تمام تک فرزندا اینطورین یا فقط بچه ی منه ، به راهکار و کمک نیاز دارم 

من تک فرزند دارم اما فقط ۱۸ ماهشه ☺️ هیچ کدوم ازینارو تجربه نکردم که به از تجربه ام بگم 

اما بهتره که یه دوست خوب براش پیدا کنید 

تو یادت نیست ولی من خوب به یاد دارمبرای داشتنت  دلی  را به دریا زدمکه از آب می ترسید
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

ببر روانشناس کودک

آزمایش چکاب هم ببر ریزش مو و پرخاشگری ممکنه از کم خونی یا تیروئید هم باشه!

من گوشه گیر بودم ولی نه تا این حد

خدایا شکرت🙏                                      ذخیره تخمدانم کمه اگه سوالی در این مورد داشتین تاپیک آخر خودم بپرسید جواب میدم.     👇🏻👇🏻👇🏻                                              👨‍👩‍👧                                    بدن پس از زایمان عزیز من!                                      اول از همه من از تو متنفر نیستم، برعکس، من خیلی بهت افتخار میکنم.   تو یک انسان کامل رو در خودت رشد دادی، او را گرم و ایمن نگه داشتی و به او اجازه دادی تا رشد کند، سپس با شجاعت و از خود گذشتگی او را رها کردی تا به دنیا بیاید.   تو اورا تا زمانی که توانستی تغذیه کردی و من به این افتخار میکنم!!!         تو شکست نخوردی، تو کارهای شگفت انگیز انجام دادی... ممکن است متفاوت از گذشته باشی، اما زشت، آسیب دیده یا زخمی نیستی...     تو زیبا هستی و من به تو افتخار میکنم❤️
2728

فرزند من تا۹سالگی تک فرزند بود ولی اینطور که شما میگید نبود 

سلام!حال همه‌ی ما خوب است ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور،که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويندبا اين همه عمری اگر باقی بودطوری از کنارِ زندگی می‌گذرم که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد ونه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!تا يادم نرفته است بنويسم حوالیِ خوابهای ما سالِ پربارانی بودمی‌دانم هميشه حياط آنجا پر از هوای تازه‌ی باز نيامدن است اما تو لااقل، حتی هر وهله، گاهی، هر از گاهی ببين انعکاس تبسم روياشبيه شمايل شقايق نيست!راستی خبرت بدهم خواب ديده‌ام خانه‌ئی خريده‌ام بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌ديوار … هی بخند!بی‌پرده بگويمت چيزی نمانده است، من چهل ساله خواهم شدفردا را به فا💖ل نيک خواهم گرفت دارد همين لحظه يک فوج کبوتر سپيداز فرازِ کوچه‌ی ما می‌گذردباد بوی نامهای کسان من می‌دهديادت می‌آيد رفته بودیخبر از آرامش آسمان بياوری!؟نه ری‌را جان نامه‌ام بايد کوتاه باشدساده باشدبی حرفی از ابهام و آينه،از نو برايت می‌نويسم حال همه‌ی ما خوب است اما تو باور نکن           

نه اینکه فقط بچه ی شما چون تک فرزند اینطوره . ولی قطعا یه مشکل کوچولو هست . 

خودتون چقدر براش وقت میذارین؟

رفتار محبت آمیز نسبت بهش دارین؟

اختلافاتتون با همسر پیش روی بچه است؟

کسی تا بحال آزارش داده؟ تحقیرش کرده؟؟ بهش استرس وارد کرده؟؟

ممکنه به تغذیه و کمبود ویتامین دی هم مربوط باشه

یه مشاور ببر

گروهی توی ایتا هست در خصوص مشکلات چشمی مثل کلوبوم لرزش میکروفتا ......در صورت تمایل درخواست دوستی بدبد 
نه اینکه فقط بچه ی شما چون تک فرزند اینطوره . ولی قطعا یه مشکل کوچولو هست .  خودتون چقدر براش ...

البته خودم هم بخاطر مشکلات جسمی که برام پیش اومده بود نتونستم توجه کامل بهش بدم یا بی حوصله بودم ، اما حقیقتا بلد نیستم چطور براش وقت بزارم ، دائم منو بغل میکنه میگه دوستت دارم ، اگر ازادش بزارم نمیخواد غذا بخوره و همش میخواد بازی کنه یا با کامپیوتر یا تبلت یا اسباب بازی نمیدونم چکار کنم غمگینم و درمانده😥

2740
البته خودم هم بخاطر مشکلات جسمی که برام پیش اومده بود نتونستم توجه کامل بهش بدم یا بی حوصله بودم ، ا ...

واسش کتاب بخون 

قصه بگو 

واسش انواع لگو و پازل بخر 

واسش تولد بگیر 

موفقیتش رو تشویق کن 

واسش کادو بخر 

خوشحالش کن و اعتماد بنفسش رو بالا ببر 

گروهی توی ایتا هست در خصوص مشکلات چشمی مثل کلوبوم لرزش میکروفتا ......در صورت تمایل درخواست دوستی بدبد 
البته خودم هم بخاطر مشکلات جسمی که برام پیش اومده بود نتونستم توجه کامل بهش بدم یا بی حوصله بودم ، ا ...

اجازه کامپیوتر وقتی بهش بده که مثلا سه روز پشت سر هم خودش اتاقش رو مرتب کنه . یا خودش غذا رو خوب بخوره . بچه ها با تشویق و راهنمایی درست میشن 

موفق باشی عزیزم