2737
2739
عنوان

از رسم و رسوم شهرتون واسه ازدواج میگین؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1400 بازدید | 84 پست

جدیدا یکی از فامیل های پدریم عروسی کرد

پدر عروس هم خونه داد و هم جهیزیه

پسره حتی طلا هم نخرید برای دختره

پسره نه عروسی گرفت نه عقد گرفت نه هیچی

یه عقد محضری بدون شام

عروسی هم یه آرایشگاه و آتلیه

پسره حتی کار نداره، سربازیم نرفته

دختره ام خونه دار

هر کو نکاشت مهر و ز خوبی گلی نچید، در رهگذار باد نگهبان لاله بود ... نیچه معتقد است فلاسفه فیلسوف متولد میشوند، روح حقیقت طلبی و علاقه مندی به تجزیه و تحلیل و حل مشکلات و تفکر نقادانه را میتوان در فرد با آموزش پروراند، اما برای بعضی از آدمها حقیقت خیلی مهم است، درست بودن و خوب بودن معنایی بسیار قوی برای برخی از افراد دارد، من هم چنین آدمی هستم من همیشه خیلی مشتاق بوده و هستم که بدانم بالاخره کدام حرف درست است و کدام نیست، زیر بار حرف زور رفتن برای من بسیار دشوار است.

شهر ما همه ی خرجا با پسر هست دختر در حد توانش جهاز میبره عروسیامون ۱۵۰۰ به بالا مهمان داریم عروسی خواهرم ۲۰۰۰ نفر ادم بودن ...ولی غذای متنوع نمیدن مثلا دو نمونه خورشت و یه شربت و شیرینی و چای اما دیگه ارکست و فیلمبردارو سفره و ارایشگاه رو پسر در حد توانش تا بتونه خرج میکنه 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

متاسفانه ما جهاز سنگین میبریم که اکثرش با عروسه فقط لوستر با داماده  

زحمت میکشه داماد واقعا😅

زندگی من پسرمه😍هر عمل کَز خیر وشر از آدمی سَر میزند...آن عمل مُزدش به زودی پُشت دَر،دَر میزند👌🤌

خرج عقد و عروسی و جهاز و خونه و...باداماده..

داماد واسه خرید عقد عروسو میبره از سرتا پا همه چی واسش میخره .کنارش نفری یه چیزی واسع خونواده عروس  مث مادر پدر خواهر برادر و مادربزرگ پدربزرگ بعنوان هدیه میگیرن!

رسم دستمال و شیربها هم قدیم داشتیم که الان نیست.

واسه عید قربان داماد اگه درتوانش بود واسه پدرعروس گوسفند قربونی میاره..واسه تموم عیدا هم یه چیزی میارن ..اونی که وضعش خوب باشه طلا..اگه نباشه لباس.

2728
ما یلدا و چهار شنبه سوری وعید قربان‌فطر و... داریم و تست ک برگه نامه بکارت هم داریم  جهاز در ح ...

ما خداروشکر کسی اسم نامه نیاورده ولی مطمئنم با شناختی که از خودم و خونوادم دارم خواستگاری ک گواهی بخوادو بیرون میکنیم وقتی اینقدر بهمون اطمینان نداره غلط میکنه میاد خواستگاری

میشه واسه حل شدن مشکلاتم صلوات بفرستین مرسی ازتون
جدیدا یکی از فامیل های پدریم عروسی کرد پدر عروس هم خونه داد و هم جهیزیه پسره حتی طلا هم نخرید برای ...

خدای من

دقیقا الان چه نکته ی مثبتی داره این اقا

دخترشون مجرد بود سنگین تر بود که

هیچی به اندازه ی مرد بیکار وحشتناک نی

2738
خرج عقد و عروسی و جهاز و خونه و...باداماده.. داماد واسه خرید عقد عروسو میبره از سرتا پا همه چی واسش ...

شما مال کجایید؟

هر کو نکاشت مهر و ز خوبی گلی نچید، در رهگذار باد نگهبان لاله بود ... نیچه معتقد است فلاسفه فیلسوف متولد میشوند، روح حقیقت طلبی و علاقه مندی به تجزیه و تحلیل و حل مشکلات و تفکر نقادانه را میتوان در فرد با آموزش پروراند، اما برای بعضی از آدمها حقیقت خیلی مهم است، درست بودن و خوب بودن معنایی بسیار قوی برای برخی از افراد دارد، من هم چنین آدمی هستم من همیشه خیلی مشتاق بوده و هستم که بدانم بالاخره کدام حرف درست است و کدام نیست، زیر بار حرف زور رفتن برای من بسیار دشوار است.
خوزستان خیلی جای قشنگیه کرونا بده میایم انشالله من خوزستانی ها اهوازی ها خرمشهری ها رو دوست دارم

عزیزی 😍😙قدمتون رو چشم گلم

میشه واسه حل شدن مشکلاتم صلوات بفرستین مرسی ازتون
تازه دوقورت و نیمشونم باقیه... البته ما مهریه هم سنگین میگیریم

واه واه واه. اخه مهریه رو کی داده تو این دوره زمونه.مگه اینکه خونه ای چیزی به نام عروس کنن.خیلی ظلمه به خانواده عروس این رسم شما.ما فقط وسایل کوچیک میبریم  توعروسی هم طرف داماد برای طرف عروس خلعتی میخرن وبرعکس.با این حساب کلی هم سره شوهر منت میزاریم که ال آوردم بل آوردم😅😅

زندگی من پسرمه😍هر عمل کَز خیر وشر از آدمی سَر میزند...آن عمل مُزدش به زودی پُشت دَر،دَر میزند👌🤌
خدای من دقیقا الان چه نکته ی مثبتی داره این اقا دخترشون مجرد بود سنگین تر بود که هیچی به اندازه ی ...

ببین همه تو شوک هستیم

بعد پسره عوضی و طلبکار هست، انگار منت گذاشته اومده داماد اینها شده !!!

و داره خانواده عروسم اذیت میکنه

ما جهاز با پسره رسم دستمالم نداریم دامادم اگه پولشو داشته باشه طلا میگیره  عروسی با داماده ...

یلداییم نداریم

فقط بعد از جواب گرفتن نشون و قرانو شیرینو چادر با پارچه

اینطور نیست که برا تموم عیدا چیزی ببرن 

شیر بها و اینجور چیزام نداریم

2706